dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dofinansowanie do domu w standradzie NF40 z NFOSiGW

    Starał się ktoś z Was forumowiczów o dopłatę do domu wykonanego w standardzie NF40 lub NF15?

    Jestem ciekaw ile pieniędzy kosztuje wykazanie NGOSiGW że dom faktycznie spełnia takie wymagania jakie założyli sobie w regulaminie.
    W sensie weryfikator ile pobiera pieniędzy, testy szczelności, certyfikaty itd.

    Jakby ktoś miał z was taką wiedzę to będę wdzięczny za podzielenie się nią.


    Jedna z rzeczy która mnie odstrasza od tego programu to konieczność zaciągnięcia kredytu w jednym z kilku wybranych przez nich bankach, na warunkach znacznie gorszych niż w dzisiejszych czasach mają pozostałe banki.

    Do tych dofinansowań są średnie kredyty o prowizji 3,0% oraz oprocentowanie kredytu 5,32%
    Ostatnio edytowane przez pecet0 ; 02-11-2014 o 09:19

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Niestety ale realnie do ręki wpadnie koło 30% tej kwoty, a jeszcze jak piszesz procenty złe .. cóż.
    Wypadało by kredyt na dom brać w banku A a NF brać w banku B.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja się przyznam, że startuję na dofinansowanie, ale na dość szczególnych zasadach. Nie powiem za wiele o kredycie, bo akurat dostałam dużo lepsze warunki w banku obsługującym budynki w standardzie NF15 i NF40, niż w każdym innym. To, na co zwrócę uwagę, to fakt, że do wszystkich wymienionych kosztów trzeba doliczyć większą liczbę wizyt kierownika budowy, który zobowiązany jest także monitorować aspekty termiki i szczelności. Zwykle jego wizyty kończą się na ssz, u nas były już 2 tylko przy samym docieplaniu elewacji, a będzie jeszcze jedna w tym temacie. Test szczelności, z tego co obserwuję, warto od razu założyć w koszcie podwójnym, pewnie będzie wykonany 2 razy.

  4. #4
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmów, w których prosimy o radę weryfikatorów programu dopłat z NFOŚiGW dla domów energooszczędnych i pasywnych.





    Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Buńczuczne hasła, a tam na pierwszym filmie me oko kuje ściana szczytowa... która swojskim zwyczajem wpycha się w pokrycie dachowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony