dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W końcu mam chwilę na zaktualizowanie dziennika.

    Wylewki robione były oczywistą metodą z miksokreta, grubość ca. 10cm, a w garażu i pomieszczeniu technicznym ok. 12cm. Wylewka w garażu ułożona na chudziaku odizolowanym folią PE 0,5mm bez ocieplenia, ma to na celu w lecie zachowanie chłodu w garażu, a w zimie podgrzewanie garażu od gruntu w naturalny sposób - jaki będzie efekt - napisałbym, że zobaczymy, ale już wiem, a zatem przy mrozach rzędu -19 stopni, temperatura w garażu spadła do +1 stopnia. Jak widać na zdjęciach ściany od strony części mieszkalnej i część stropu jest ocieplona. W największe mrozy w tym roku, utrzymywana temperatura w domu była rzędu 14-15 stopni, gdyby temperatura w domu oscylowała w granicach 20-21 prawdopodobnie straty z części mieszkalnej do garażu byłyby większe i temperatura w nim mogłaby być wyższa ale po doświadczeniu minionej zimy (lekkiej) rokowania na przyszłość są optymistyczne. Wylewki w każdym pomieszczeniu dylatowaliśmy 3cm grubości opaską ze styropianu w celu odizolowania cieplnego płyty grzejnej jaką jest wylewka od chłodnych ścian przewodzących ciepło do chudziaka i fundamentu









    W końcu po burzliwych sesjach rodzinnych zdecydowaliśmy się na tynk maszynowy tradycyjny cementowo-wapienny CAPAROL po obejrzeniu ścian u kolegi struktura tak nam przypadła do gustu, że nie szukaliśmy nic innego ani nie myśleliśmy o wykonaniu gładzi. Tynk po wyschnięciu jest bardzo mocny, a jego powierzchnia nie jest idealnie gładka co nam się bardzo podoba, natomiast jest to kwestia gustu







    Ostatnio edytowane przez kalizbi ; 10-04-2016 o 18:07
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  2. #42

    Domyślnie

    Witam serdecznie . Kalizbi czy mozna obejrzec Twój domek? Chetnie bym podjechała i zobaczyła. Pozdrawiam Anka

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabuszko1 Zobacz post
    Witam serdecznie . Kalizbi czy mozna obejrzec Twój domek? Chetnie bym podjechała i zobaczyła. Pozdrawiam Anka
    Witaj!
    Zapraszam w sobotę lub w niedzielę bo jeszcze w domu na stałe nie mieszkam!
    Pozdrawiam !
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  4. #44

    Domyślnie

    Ok to podjade w niedziele tak ok 15 . A czy nr telefonu moge prosis zeby sie skontaktować? Chodzi mi o dojazd czy trafie ☺

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabuszko1 Zobacz post
    Ok to podjade w niedziele tak ok 15 . A czy nr telefonu moge prosis zeby sie skontaktować? Chodzi mi o dojazd czy trafie ☺
    Kontakt podałem na priw ,
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie, najwyższy czas na aktualizacje mojego dziennika

    Nasz dom będzie wyposażony w wentylacje mechaniczną z rekuperatorem. Po wnikliwym przeanalizowaniu rynku wybór padł na rekuperator VENA 3 Silver EC, jest on trochę przewymiarowany w stosunku do mojego domu ale zapas mocy bardzo się przydaje przy spotkaniach rodzinnych, a ponadto sprawdza się w razie potrzeby szybkiego przewietrzania całego domu - np w trakcie gotowania.

    Rekuperator czerpie powietrze z czerpni ściennej lub z gruntowego wymiennika ciepła



    Gruntowy wymiennik zrobiliśmy niedługi, pod ziemią około 25 metrów rury fi 200 PCW i kamionkowej na głębokości od 1,5m pod ławą fundamentową do 2m przy czerpni w przydomowym lasku. Pomimo iż zakupiony rekuperator ma opinię niezamarzającego, to gruntowy wymiennik zabezpieczy go przed wysokimi mrozami w zimie w 100% oraz pozwoli częściowo schłodzić dopływające powietrze latem.



    Ostatnio edytowane przez kalizbi ; 03-05-2017 o 15:46
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jako, że dom jest z nieużytkowym poddaszem to rozprowadzenie przewodów wentylacji mechanicznej było bardzo proste i zostało wykonane we własnym zakresie przewodami PE fi 75 z pomieszczeń do skrzynek rozprężnych oraz przewodami izolowanymi, ocieplonymi z folią paroszczelną fi 160 pomiędzy skrzynkami rozprężnymi, a rekuperatorem.



    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Grunt na działce mamy piaszczysty, przepuszczalny, trudno się hoduje rośliny, szczególnie te owocowo-warzywne. W związku z tym zaistniała konieczność gromadzenia wody opadowej. Kupiliśmy zbiornik z polietylenu o pojemności 1750 litrów + objętość około dwudziestu kilku metrów bieżących rury PCW fi 160 daje nam możliwość zgromadzenia około 2 metrów sześciennych wody deszczowej. Do zbiornika opuściliśmy popularną pompkę wysokociśnieniową membranową (6 bar), podłączyliśmy energię elektryczną i na dzień dzisiejszy taki układ świetnie się sprawdza do podlewania ogrodu. Do zbiornika sprowadziliśmy wodę z trzech rynien z około 150 m kw. dachu. Nadmiar wody po zapełnieniu zbiornika rozsączamy drenażem w grunt, a gdyby ten nie dał rady, wykonaliśmy dodatkowo przelew awaryjny do przydrożnego rowu. Jak na razie (odpukać) wszystko działa zgodnie z planem. Na podstawie swojego doświadczenia polecam wszystkim inwestorom na etapie początku budowy zamontować największy możliwy zbiornik retencyjny na wodę deszczową - bardzo się przydaje.




    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziennik zamarł, a ja jestem ciekawy jak sie sprawuje ogrzewanie ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pinacik

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    I ja również. Chętnie bym zobaczył jak idą postępy. Wybrałem ten sam projekt i przymierzamy się by w tym roku zacząć.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam po kolejnej dłuższej przerwie,

    dom asekuracyjnie został wyposażony w dodatkowe źródło ciepła, tj. kozę JOTUL, szczelną, dedykowaną do domów z wentylacją mechaniczną. Spełnia ona również funkcję dekoracyjną - wybierała Pani Domu. Dopływ powietrza do spalania jest poprowadzony pod chudym betonem, a swoją czerpnie mam w skarpie tarasu. Czerpnia w trakcie robót służyła dodatkowo jako wieszak - co widać na niżej załączonym zdjęciu.
    Na chwilę obecną stwierdzamy iż "koza" stanowi element przede wszystkim rekreacyjny, palimy w niej "od święta" raczej dla osiągnięcia ciepłego klimatu i nastroju.



    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych podaję dane ze zużycia energii w poprzednim (po lewej) i w bieżącym (po prawej) sezonie grzewczym.
    Ze wyboru systemu ogrzewania, a przede wszystkim zużycia energii i związanych z tym kosztów jestem zadowolony, jak już pisałem wcześniej w innym temacie na forum. Największą zaletą wybranego przeze mnie systemu ogrzewania jest bezobsługowość.

    sezon grzewczy 2016/17---------- sezon grzewczy 2017/2018
    zakończony 15.05.2017,------------rozpoczęty 21.09 2017
    wrzesień----- ---------------------- ------- 86 kWh
    październik -641kWh- ------------ ----394 kWh
    listopad -----755 kWh --------------- - 680 kWh
    grudzień ----965 kWh -------------- -- 876 kWh
    styczeń ----1200 kWh------------------953 kWh
    luty - ----------943 kWh-----------------973 kWh
    marzec ------680 kWh
    kwiecień --- 530 kWh
    maj ----------166 kWh
    Razem sezon 5880 kWh

    Bufor z grzałkami taryfa G12W PGE 104 m kw powierzchni ogrzewanej.
    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2016/2017 wyniosło 56,5 kWh/m2 rok -obliczeniowe w projekcie 48 kWh/m2 rok,
    sam jestem ciekawy jak wyjdzie obecny sezon (na razie jest cieplejszy - poza lutym).
    Temperatura w domu ustawiona na 21 st C.
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  13. #53

    Domyślnie

    Witam KAZIBI, planuję budowę tego pięknego domku, moje wątpliwości dotyczą jedynie wielkości salonu, czy w Twojej opinii jest wystarczający dla rodzinki 2+2 z tego co wyczytałem domek został troszkę poszerzony, obawiam się trochę czy wejdzie większy stół w przypadku większego spotkania rodzinnego. Druga rzecz to np likwidacja bocznego okna w kuchni w celu lepszej ustawności - czy nie będzie problemów ze światłem dziennym? dziękuję Tomasz ([email protected], tel. 720-792-886 ) byłbym wdzięczny za kontakt

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam!
    podaję trochę danych z mojego ogrzewania dla ciekawych
    poniżej


    sezon 2016/17-- sezon 2017/2018..SEZON 2018./2019

    wrzesień----- ------------------ 86 kWh.....................................
    październik -641kWh- -----394 kWh..................400 kWh
    listopad -----755 kWh ----- 680 kWh...................613 kWh
    grudzień ----965 kWh ----- 876 kWh...................777 kWh
    styczeń ----1200 kWh------953 kWh...................990 kWh
    luty - ----------943 kWh------973 kWh...................707 kWh
    marzec ------680 kWh-------930 kWh...................602 kWh
    kwiecień --- 530 kWh--------191 kWh..................279 kWh
    maj ----------166 kWh-----------------------------.........................
    Razem 5880 kWh Razem-5083 kWh Razem- 4368 kWh

    Bufor z grzałkami taryfa G12W PGE 104 m kw powierzchni ogrzewanej---obliczeniowe w projekcie 48 kWh/m2 rok,

    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2016/2017 wyniosło 56,5 kWh/m2 rok
    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2017/2018 wyniosło 48,9 kWh/m2 rok
    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2018/2019 wyniosło 42,0 kWh/m2 rok

    Temperatura w domu ustawiona na 21 st C.
    Ostatnio edytowane przez kalizbi ; 30-11-2019 o 15:25
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam!
    Dołączam podsumowanie sezonu grzewczego ,,ciepłego" 2019/2020


    sezon 2016/17- s--- 2017/2018..S 2018./2019,S 2019/20

    wrzesień----- ------------- 86 kWh.....................................
    październik -641kWh- -394 kWh.......400 kWh---243 kWh
    listopad -----755 kWh -- 680 kWh......613 kWh---494 kWh
    grudzień ----965 kWh -- 876 kWh......777 kWh---721 kWh
    styczeń ----1200 kWh---953 kWh......990 kWh---813 kWh
    luty - ----------943 kWh--973 kWh.......707 kWh---700 kWh
    marzec ------680 kWh---930 kWh.......602 kWh---572 kWh
    kwiecień --- 530 kWh---191 kWh.......279 kWh---282 kWh
    maj ----------166 kWh--------------------------------------------------
    Razem 5880 kWh--5083 kWh -- 4368 kWh--3825 kWh

    Bufor z grzałkami taryfa G12W PGE 104 m kw powierzchni ogrzewanej---obliczeniowe w projekcie 48 kWh/m2 rok,

    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2016/2017 wyniosło 56,5 kWh/m2 rok
    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2017/2018 wyniosło 48,9 kWh/m2 rok
    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2018/2019 wyniosło 42,0 kWh/m2 rok
    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2019/2020 wyniosło 37,0 kWh/m2 rok
    Temperatura w domu ustawiona na 21 st C.
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony