dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41

    Domyślnie

    Poważnie??? A myślałem że tylko ja...

  2. #42
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    4 tony... to 6-7 metrów drewna x 200zł = 1200 -1400 zł
    Darek B

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    4 tony... to 6-7 metrów drewna x 200zł = 1200 -1400 zł
    To dla lubiących ręczne robótki
    Ja mam pelety jako alternatywę dla gazu a drewno palę w ognisku jak mam ochotę na pieczone kiełbaski
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 30-11-2015 o 20:40

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam. Zainstalowałem regulator ciągu kominowego bo ciąg miałem o wiele za duży, w czerwcu zużyłem 90-100 kg peletu na ogrzewanie cwu, piec czyszczę co dwa tygodnie, pelet w dobrej cenie od lokalnego dostawcy bardzo dobry, mało popiołu, energetyka też w porządku.

  5. #45

    Domyślnie

    Witam.
    Pytanie do użytkujących pl-350 pelet wraz z kominkiem z płaszczem wodnym. Jak rozwiązany jest w waszych instalacjach system wygaszania kotła na pelet przy uruchomieniu kominka? Z tego co się orientuję aby piec się wyłączył muszą być spełnione określone warunki w tym m.in. musi zostać osiągnięta zadana wcześniej temperatura w pomieszczeniu gdzie zainstalowany jest pokojowy regulator temperatury. Tylko jaki w tym wypadku ma sens odpalanie kominka? Z góry dziękuje za odpowiedź

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam.
    Dawno nic nie pisałem bo piec pracuje bez zarzutu od 1 czerwca do dzisiaj tj. 15 listopada spaliłem 1020 kg pelletu. W domu mam 22-23 stopnie.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja w lipcu i sierpniu miałem duuuużo więcej
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek6 Zobacz post
    Ja w lipcu i sierpniu miałem duuuużo więcej
    Bardzo trafna uwaga, dużo wnosi do wątku...

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darekbet

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał 112 Zobacz post
    Witam.
    Dawno nic nie pisałem bo piec pracuje bez zarzutu od 1 czerwca do dzisiaj tj. 15 listopada spaliłem 1020 kg pelletu. W domu mam 22-23 stopnie.
    Witam jest możliwość przesłania zdjęć jak wygląda kotłownia

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darekbet

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam jest możliwość przesłania zdjęć jak wygląda kotłownia

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał 112 Zobacz post
    Bardzo trafna uwaga, dużo wnosi do wątku...
    - piec miesiąc czy półtora pracuje a nie od 1 czerwca. Wcześniej to pyrkał może a nie pracował To po cóż takie rzeczy pisać ...
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150102_002.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	339158Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150102_003.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	339159Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150102_004.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	339160Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150102_005.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	339161Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150102_006.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	339162
    Kotłownia jest mała ma 1,8m na 2,40m.
    Ostatnio edytowane przez 112 ; 30-11-2015 o 07:37

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150102_007.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	339213Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150102_009.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	339214Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150102_010.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	339215

  14. #54

    Domyślnie

    Witam,
    Ja użytkuję ten piec od października 2014. Dom 165m2 z poddaszem użytkowym, ściany silka + 18cm styropianu, dach 25 cm wełny. Przez 13 miesięcy spaliłem 3.5t pelletu przy temperaturze w domu 21st. dzień/noc. CWU cały rok oczywiście. Wszystkie opisane w wątku wady i zalety są prawdziwe choć dla mnie wysokość pieca jest dobra a nawet mógłyby być trochę wyższy i mieć większy zasobnik. Najwieksza wada dla mnie to właśnie za mały zasobnik na pelet bo: albo jadę na narty na tylko 3 dni albo proszę o pomoc sąsiada albo wracam po tygodniu i mam 10 st w domu inaczej się u mnie nie da. W kotłowni czysto. Obsługa 10 min raz w tygodniu. Super.
    Piec wykonany poprawnie choć silikonu do uszczelnienia zasobnika nie oszczędzano. Pojemnk na popiół mógłby być trochę inaczej wykonany i mieć jakiś uchwyt a szuflada na sadzę też mogłaby być wyjmowana łatwiej (jakieś zatrzaski zamiast śrub imbusowych). Klucz do tych śrub dostałem w innym rozmiarze ale przynajmniej dobrej jakości. Piec po drobnych poprawkach będzie piecem bardzo dobrym. Obecnie w porównaniu do Red Compact 365 jest trochę w tyle ale cena rekompensuje te niedogodności (7.500 vs. 13.500,-). Sterownik pokojowy potwierdzam, że działa poprawnie jako Standard a nie jak wydawałoby się logiczne jako TECH.
    Piec bezawaryjny choć od kilku dni mam problem z rozpalaniem - 3 razy włączył się alarm - rozpalanie nieudane. Piec rozpala się prawidłowo ale przekroczony jest czas rozpalania i wtedy włącza się alarm. Chcialem wydłużyć czas rozpalania ale w menu nie znalazłem opcji wiec ustawiłem histerezę rozpalania na 4st. i jest ok ale zastanawiam się co może być przyczyną. Problem z grzałką? Pelet ten sam. Nie dzwoniłem jeszcze do serwisu więc nie wiem jak działają ale na pewno to sprawdzę.

    Sterownik ST-717 NK zPID wersja oprogramowania 1.6.6.

    Mam trochę innych spostrzeżeń i jakby co postaram się odpowiedzieć na niektóre pytania. Wiem jakie to ważne bo kupując piec w tamtym roku nikt nic o piecu nie wiedział a instalator podłączał taki piec pierwszy raz (ktoś miał chyba podobną sytuację). Zresztą do dzisiaj nie ma zbyt wielu informacji na jego temat, pewnie dlatego że podłączony po prostu działa. Ja zacząłem szukać informacji na temat problemu z rozpalaniem i trafiłem na ten wątek, więc postanowiłem napisać klika zdań.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_IMG_2177_1024.jpg
Wyświetleń:	549
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	339579   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_IMG_2178_1024.jpg
Wyświetleń:	506
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	339580   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_IMG_2194_1024.jpg
Wyświetleń:	497
Rozmiar:	24,2 KB
ID:	339582  
    Ostatnio edytowane przez jck ; 05-12-2015 o 08:05

  15. #55

    Domyślnie

    Czesć. Możesz podrzucić jakie masz ustawienia pieca w sensie nadmuchy przerwy czas podawania itp ?? bo mam ten piecyk od niedawna i staram się dojśc metoda prób i błędów. Mam przypadek że w koszyczku robią się spieki delikatne(co może być spowodowane złym nastawieniem nadmuchu). umiałbyś pokazać jak masz podłączony czujnik CO ?? Dzwoniłem do przedstawiciela i zarzekał się że czujnik jest już tylko trzeba kable wydłużyć.... mój instalator niestety bedzie miał czas w nastepnym roku więc staram się sam dojść co i jak. pozdro

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xuang Zobacz post
    Możesz podrzucić jakie masz ustawienia pieca w sensie nadmuchy przerwy czas podawania
    Mam ustawienia fabryczne z PiD i nic nie zmieniałem. Wydaje mi się, że automatyka PiD steruje nie tylko nadmuchem ale też podawaniem peletu, więc czas podawania i przerwy nie jest ustawiany ręcznie. Zaznaczam, że nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i mogę się mylić.

    Cytat Napisał Xuang Zobacz post
    Mam przypadek że w koszyczku robią się spieki delikatne(co może być spowodowane złym nastawieniem nadmuchu)
    Z mojego doświadczenia wynika, że spieki są spowodowane złą jakością peletu a nie ustawieniami pieca. Do tej pory nie miałem z tym problemu.

    Cytat Napisał Xuang Zobacz post
    umiałbyś pokazać jak masz podłączony czujnik CO... Dzwoniłem do przedstawiciela i zarzekał się że czujnik jest już tylko trzeba kable wydłużyć
    Wydłużyć kable?? Jedyne co mam podłączone dodatkowo do pieca to regulator pokojowy (przewodowy), który steruje piecem. Nie jest to optymalne rozwiązanie ponieważ mam jeszcze bufor... ale to zupełnie inny temat.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2202.JPG
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	341454  
    Ostatnio edytowane przez jck ; 26-12-2015 o 18:06

  17. #57

    Domyślnie

    Polecacie ten piec do domu 117 m2?mala kotlownia 3m2?
    Jestem słabszy,ale daje z siebie wszystko...

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemik666 Zobacz post
    Polecacie ten piec do domu 117 m2?mala kotlownia 3m2?
    Jeśli chodzi o wielkość kotłowni to wg mnie piec jest OK. Co do wielkości domu to nikt rozsądny na podstawie samej powierzchni ci nie odpowie.

  19. #59

    Domyślnie

    Panowie jestem ciekawy jak sie wam sprawuje ten piec po kilku latach użytkowania,chce wymienić piec na nowy

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć, użytkuje dopiero drugi sezon, budowa pieca jest prosta, takie rzemiosło...... do tej pory w sumie raczej bezproblemowo, sypie pellet, czyszczę i nie narzekam. Tyle że jeżeli cena pelletu jeszcze wzrośnie to palenie nim będzie zupełnie nieopłacalne.... W tej chwili to 700-1000 zł za tonę, troche to drogo jak za tonę trociny...
    Ostatnio padła mi zapalarka, w poniedziałek zameldowałem w sklepie gdzie kupiłem piec a we wtorek rano odebrałem nową, szybko i bez problemów.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony