dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 122
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.424 z 2424
  1. #2421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja o ogrodzie
    Wrzesień do sadzenia będzie idealny. Już nie tak gorąco i może nawet będzie padać.
    Ale teraz przygotuj sobie miejsca pod rabaty. Ochwaść i przykryj czarną folią budowlaną. Niech czeka na czas sadzenia Nie będą chwasty rosły, a dodatkowo słońce folię tak nagrzeje, że wszystko pod folią się ugotuje. Będziesz miała czysto
    Jak zabierzesz się za sadzenie, folię możesz kawałkami ściągać. Wiadomo, że nie wszystko uda ci się obsadzić jednego dnia, więc folia będzie chronić przed zachwaszczaniem. Tam gdzie ściągniesz folię i będziesz sadzić rozkładaj tekturę i wycinaj w niej dziury na sadzenie roślin. Najwygodniej robi się to tekturą falistą z rolki. Kupisz w budowlanym, bo jest używana zamiast tej zielonej gąbki pod podłogi. Jak obsadzisz, na tekturę sypnij 5-10 cm grubości korę, najlepiej przekompostowaną.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #2422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Aaaa... jak będą kłaść kostkę, zadbaj, żeby przy krawędziach nie sypali / wylewali betonu. Niektórzy tak zabezpieczają przed rozsuwaniem się kostki na boki. A potem wzdłuż kostki nic nie urośnie. Będzie gołe klepisko. Lepiej zastosować bordery. Rolmarket ma wybór ekobordów https://rolmarket.pl/pol_m_Palisady-...ikowe-373.html Są nawet takie ze specjalnym tunelem do pociągnięcia kabli oświetleniowych.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #2423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    U mnie była wojna o ten beton wylewany przy krawędziach. Pilnowałam, żeby było go mało ale później okazało się, że brukarze jednak w kilku miejscach sporo go dali. Teraz muszę go skuwać, bo nie da się zrobić obwódek z trzmieliny.
    Zresztą brukarze to straszni bałaganiarze, moi niby robili na czysto, a i tak zebraliśmy po nich kontener grubego, pomarańczowego piachu (no i pewnie po budowie). Mają jakąś fobię, po co podsypują tyle tego piachu?? Drugi raz to bym im zastrzegła w umowie, że piach może być tylko w odległości 10 cm od płytek, a resztę mają zabrać. Jak kończyli to wyglądało że jest czysto, sami wywieźli pozostały piach i gruz, ale jak weszłam z łopatą, to pod warstwą niby ziemi znalazłam spore ilości brudu.

    Moja rada - przed końcowym rozliczeniem trzeba zrobić odkrywkę w rozsądnej odległości od chodnika - jeśli będzie zalegający piach to niech go sobie zabierają. Tylko brukarze są sprytni i bronią się tym, że nie dadzą gwarancji albo, że to jest niezgodne ze sztuką. Dlatego trzeba to ustalić przed pracą - dosłownie niech zadeklarują ile cm będzie piachu i betonu.

  4. #2424
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    mam strasznie dużo tego betonu...
    z szefem będę rozmawiała jutro lub w poniedziałek, nie dowieźli płyt tarasowym, na razie wokól domu kostka i schody do/z domu oraz z/do kotłowni.

    jaki polecacie rekuperator? dostałam propozycje zehnder comforair q450, muszę poczytać, znowu się dowiedziałam, że poprzedni wykonawcy coś źle zrobili i trzeba poprawiać

    czy macie zmiękczacz wody ? mam zakupiony aquahome n30 nie podłączony, ale dzisiejszy instalator mnie wyśmiał i zaproponował, abym sprzedała go na allegro, bo nie ma potrzeby aby zmiękczać, coś tam z wodą mierzył, wlał 8-9 kropel do próbówki stwierdzając, że kolor zmienił się na błękitny - nic nie widziałam i że to w skali niemieckiej oznacza 8-9 a on by zakładał zmiękczacz dopiero po 15

    Pestko zapisuję sobie patent z czarną folią do wykorzystania później )

Strona 122 z 122

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony