dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 78
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1558
  1. #801
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał m*kasia Zobacz post
    Desek nie kupowaliśmy, bo szalunek robimy z płyt osb, a cenę stali napiszę Ci po południu, bo nie pamiętam (w sumie to nie "nie pamiętam" tylko po prostu nie wiem, bo to mąż załatwiał, a ja nie mam pamięci do cyferek ). Braliśmy z Dacholandu w Mogilanach, nie wiem czy dlatego, że mieli najlepszą cenę, czy dlatego, że są blisko i nam przywieźli za darmo
    Dziękuję m*kasia ! A jak z tą ceną stali było ? Z góry dziękuję za info !

  2. #802
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    u nas tak w praktyce wyszło- szybciej PNB niż zgłoszenie
    leila87- fajny domek- minimum ciągów komunikacyjnych, bardzo ekonomicznie przestrzeń zaplanowana i układ bardzo mi sie podoba
    TęczowyKot- minusi ten Wasz piesek

    U nas z bankami przeprawa:/
    Jak u Was z kredytami było? Nie wiem, czy powinniśmy się martwić- wcześniej z tego co się dowiadywaliśmy sama działka spokojnie miała wystarczyć jako wkład własny, teraz w baku nam mówią, ,że najlepiej jakby stan 0 był:/ kurczaczki 40 tysia musielibyśmy skombinować do następnego tygodnia ba w czwartek geodeta zabija paliki, a potem wkraczają już murarze:/
    Dziękuję MadziulaPM O taki domek nam właśnie chodziło

    A co do banków ... wrr .. to właśnie dzisiaj się dowiedziałam, że nas jeden właśnie wystawił !!! I to jeden jedyny, do którego złożyliśmy wniosek Nagle nie ma zdolności kredytowej, bo 2 miesiące temu zmieniły się przepisy wewnętrzne w banku, co do zaliczania dochodu z działalności gospodarczej ;/ Bez sensu, jakby nie mogli nam tego od razu powiedzieć ... Na szczęście dostałam z polecenia namiary na pośredniczkę od kredytów i okazało się, że jest kilka atrakcyjniejszych ofert, także działamy na nowo ....

  3. #803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał leila87 Zobacz post
    Dziękuję m*kasia ! A jak z tą ceną stali było ? Z góry dziękuję za info !

    Jak wieść gminna niesie drut 6 gładki 2300/ tonę, a żebrowana 12 - 2100 / tonę.
    Ale jakby co nie wiesz tego ode mnie

  4. #804

    Domyślnie

    Witam,
    Czy może ktoś buduje dom według projektu Dom przy Cyprysowej 30 ?
    Szukam, szukam ale chyba wybraliśmy jakiś mało popularny projekt ������
    Zaczynamy z fundamentami od sierpnia i jakieś dobre rady by się przydały ☺
    Pozdrawiam,
    MAGDA

  5. #805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    Utwierdźcie mnie w przekonaniu, że różnica 2,5tys na 12 oknach, pomiędzy dwu- a trzyszybowymi to nie dużo i warto zainwestować


    dodam że współczynnik U dla szyb to 0,5 dla jednych i 1,1 dla drugich
    Ostatnio edytowane przez Wszamanka ; 19-07-2015 o 14:16

  6. #806
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Wszamanka - a to różnica za same okna dwu- czy trójszybowe?
    A koszt ciepłego montażu i ewentualna dopłata za kolor (nie wiem czy Was to dotyczy, na jaki kolor się zdecydowaliście?)

  7. #807
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    Różnica w samych oknach, kolor już wliczony. Wybraliśmy wstępnie kolor siena noce który jest z dopłatą, ale tak patrzę na stronę producenta i bardziej mi się chyba jednak podoba ciemny dąb z kolorów standardowych, nie wiem czemu nie przyglądnęliśmy się jemu bardziej od razu. Ciepły montaż liczony jest dodatkowo, ale to już tyle samo niezależnie od okien.

  8. #808

    Domyślnie

    Wszamanka ale 0, 5 do chyba pakiet dla samej szyby. 1, 1 do dla całego okna. To jakie sa roznice w parametrach dla 2 i 3 szybowych? Ja mam 3 szyby. U dla szyby 0.5 dla calego okna 0.8-0.9. Kupujac okna bralam pod uwage przspisy ktore beda obowiązywały w 2021 roku

  9. #809
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    U dla szyby w 3 szybowych 0.5, całe okno (rozmiar wzorcowy, z tabelki producenta) 0.77
    U dla szyby w 2 szybowych 1.1, całe okno 1.34

    Powierzchnia wszystkich okien 20,5m2.
    Wydaje mi się że tych okien jak na mój dom nie ma tak dużo, i zastanawiam się tylko czy warto dokładać te 2,5 tys, czy to faktycznie później będzie odczuwalne w użytkowaniu. Ja się bardzo przychylam ku 3 szybowym, ale rodzina skutecznie robi mi mętlik w głowie i lepiej wie jak powinnam wydawać swoje pieniądze, tak że czasami potrzebuję się upewnić co do słuszności swoich decyzji poza kręgami rodzinnymi

  10. #810

    Domyślnie

    Od stycznia 2014 okna musza miec parametry U nie mniej niz 1,3 dla calego okna. Nie wiem czy ktos to sprawdza. Ale 1,1 dla szyby to bardzo duzo. Nie wiem tez na ile jest to odczuwalne, ale na pewno przy szybie bedzie zimniej. Ja bede grzała PC PW wiec nie patrzylam nawet na 2 szyby. Zalezy jaki masz budżet. Czy juz zaczynasz cięcia czy jeszcze nie jezeli przez te 2, 5 tysiąca nie bedziesz mogła zrobic czegos innego to bierz 2 szyby. Ale jezeli masz jeszcze jakieś rezerwy to bierz 3 szyby.

  11. #811

    Domyślnie

    Wszamanka my mamy pakiet dwuszybowy, mamy szprosy wiedeńskie naklejane na zewnątrz i wewnątrz, w pakiecie 3 szybowym dziwnie by to wyglądało, poza tym nie robimy tzw ciepłego montażu w warstwie ocieplenia więc nie wiem czy jest sens montowania ciepłych okien. U mamy ok 1.3. Dopłata do pakietu 3 szybowego była podobna jak u ciebie. Może gdyby nie szprosy to zdecydowalibyśmy się na 3 szyby ale jakoś od razu je odrzuciliśmy. Nie daj się rodzince, rób tak jak uważasz, nie oni tam będą mieszkać

  12. #812
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wszamanka Zobacz post
    MadziulaPM, my do załatwiania formalności kredytowych korzystamy z pomocy pośrednika.c.
    Po przejściach przeróżnych i kontakie wcześniejszym z pośrednikiem muratora- p. Małgosia sympatyczna, ale jakoś nam było nie po drodze z kontaktem i nie mogliśmy od niej uzyskać interesujących nas informacji, mieliśmy składać sami w końcu zrobiłam rundkę po pośrednikach w naszym mieście i wybrałam najbardziej rzeczowego z którym był najlepszy kontakt. Na razie wnioski złożone do 2 banków PKO BP i PKO SA, przed nami jeszcze BGŻ.
    U nas są wszystkie możliwe źródła dochodu- Działalność, etat, Umowa zlecenie, Gospodarstwo w tym dzierżawa, sprzedaż płodów rolnych więć papierologi od groma.

    Cytat Napisał leila87 Zobacz post
    Dziękuję MadziulaPM O taki domek nam właśnie chodziło

    A co do banków ... wrr .. to właśnie dzisiaj się dowiedziałam, że nas jeden właśnie wystawił !!! I to jeden jedyny, do którego złożyliśmy wniosek Nagle nie ma zdolności kredytowej, bo 2 miesiące temu zmieniły się przepisy wewnętrzne w banku, co do zaliczania dochodu z działalności gospodarczej ;/ Bez sensu, jakby nie mogli nam tego od razu powiedzieć ... Na szczęście dostałam z polecenia namiary na pośredniczkę od kredytów i okazało się, że jest kilka atrakcyjniejszych ofert, także działamy na nowo ....
    My też na tym ucierpieliśmy PKO SA z tej okazji zaproponowało nam 230 tysia zamiast 350 o które sie staramy:/
    Od biedy są szanse że się z budową zmieścimy- część z własnych środków chcemy zrobić, ale na ogrodzenie i utwardzenie nam zabrakło by:/ No nic, czekamy na kolejne oferty z banków.

    U nas już wytyczony domek, w lasku stanął dumny przybytek zadumy
    Okazało się, że różnica poziomów to ponad 1 m - taras będzie niemal na ziemi, a garaż niestety wysoko:/ trzeba będzie z kierbudem pogłówkować co tu zrobi ( to nasz architekt, więc od razu będzie pewnie nanosił zmiany hehe)
    Na szopie w lasku zmieniony daszek ( blachodachóweczka grafitowa jak na domku naszym będzie) deseczki na szalunek już w niej poskładane czekają i stemple leżakują.

    Jutro jedziemy do betoniarni negocjować ceny- mają fajną opcję przy zakupie stali inż. budownictwa specjalista od ław wyliczy wielkość zbrojenia i od razu nam ukręcą wianuszki wiec szybciej murarze będą mogli ruszyć.A w poniedziałek 27 planujemy wykop

  13. #813

    Domyślnie

    Wszamanka ja bym zainwestowała w okna o lepszym współczynniku, różnica parametrach jest duża a kwota za lepsze okna nie jest astronomicznie wyższa
    co do rad rodziny to musimy się z nimi mierzyć cały czas ale jednym uchem wpuszczamy a drugim wypuszczamy, to Ty będziesz później w tym domu mieszkać

    mam pytanie ile płacicie za porotherm 25 P+W
    szykujemy się do stawiania scian na początku sierpnia

  14. #814
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    Wszamanka ja bym zainwestowała w okna o lepszym współczynniku, różnica parametrach jest duża a kwota za lepsze okna nie jest astronomicznie wyższa
    co do rad rodziny to musimy się z nimi mierzyć cały czas ale jednym uchem wpuszczamy a drugim wypuszczamy, to Ty będziesz później w tym domu mieszkać

    mam pytanie ile płacicie za porotherm 25 P+W
    szykujemy się do stawiania scian na początku sierpnia
    Nam powiedzieli na składzie 4,15 zł brutto za sztukę - pustak z Oleśnicy ( ten lepszy ).
    A jak u Was ceny ?

  15. #815

    Domyślnie

    WITAJCIE Ale mnie dawno nie było, ale nic sie nie działo szczególnego....za to teraz nabiermay tempa ekspresowego....
    Za ok 3 tyg ruszamy z fundamentami, które planowane były na wrzesień/październik...
    Życie...teraz masa spraw i załatwień uff

    A jak u Was?? Muszę nadrobić

  16. #816

    Domyślnie

    Witamy witamy toż to założyciel wątku we własnej osobie a u nas dzieje się, dzieje! Jeszcze dach nie skończony a już okna chcą montować, no i w banku dziś byliśmy zobaczymy co to będzie czy nas uraczą czarną polewką czy małżeństwo kredytowe zawrzemy mam złe przeczucia

  17. #817
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witam , jesli ma Pani jakieś obawy z chęcią wspomożemy również w poszukiwaniu oferty kredytowej. Nie kosztuje to nic a może zaoszczędzić stres i nerwy oraz zminimalizować okres oczekiwania na decyzję . Zachęcam do kontaktu


    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    Witamy witamy toż to założyciel wątku we własnej osobie a u nas dzieje się, dzieje! Jeszcze dach nie skończony a już okna chcą montować, no i w banku dziś byliśmy zobaczymy co to będzie czy nas uraczą czarną polewką czy małżeństwo kredytowe zawrzemy mam złe przeczucia
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  18. #818
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Powoli dobiega koniec pierwszej połowy roku i banki zaczynają powoli znowu wprowadzać zmiany w ofertach.

    Jeśli macie Państwo umowę do podpisu w ING i zwlekacie - ważne by podpisać ją do 17 sierpnia bieżącego roku. W tym dniu wchodzą nowe przepisy związane z obsługą kosztową kredytu.
    Najważniejsza zmiana w zakresie opłat i prowizji:
    - opłata za przedterminową częściową lub całkowitą spłatę produktów hipotecznych dla umów podpisanych od 17/08/2015r. wynosić [B]będzie 2% od spłaconej przed terminem kwoty w pierwszych 5 latach od uruchomienia kredytu –
    dotychczas obowiązujący przepis jest - do 3 pierwszych lat od uruchomienia darmowa częściowa spłata kredytu do 50% kwoty kredytu jednorazowo. Inne nadpłaty 2% prowizji. Po 3 latach częściowa lub całkowita spłata bez opłat.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  19. #819

    Domyślnie

    no właśnie ja jeszcze nie wiem za ile kupuje wykonawca pustaki, jak się dowiem (na początku sierpnia) to się podzielę
    Oleśnica rozumiem pustaki Wienerbergera?
    póki co mamy zakończony stan 0, muszę jakąś wiechę skonstruować
    a oto nasze 0 oraz pies inwestorski pilnuje czy dobrze polewamy fundament


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	325088Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zero.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	325089

  20. #820
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    malydomekpodlodzia , piękne masz drzewa na działce, wiedz że ci ich zazdroszczę niech rosną zdrowo

    Czytam umowę kredytową, którą mamy podpisać w piątek, i kolejny raz cieszę się że korzystamy z pomocy pani pośrednik. W trakcie czytania pojawiło się wiele pytań, mniej lub bardziej błahych, i dla kogoś, kto na co dzień nie ma styczności z papierologią urzędową, nie prowadzi firmy i zawodowo działa w zupełnie innym obszarze niż finansowy, możliwość przeanalizowania ich z kimś z poza banku jakimś takim większym spokojem duchowym napawa

Strona 41 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony