dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 78
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1558
  1. #1201

    Domyślnie

    Masz rację, ja kominek zrobiłam w zasadzie tylko jako dodatkowe źródło ciepła w razie W. Lubię ogień z kominka, ale szczerze, to pewnie będziemy palić ze 3 lub 4 razy w sezonie. Siostra też ma kominek i w zeszłą zimę nie rozpaliła go ani razu..... ale w ciągu 7 lat 3 razy przydał się jako dodatkowe źródło ciepła i wszyscy spali w salonie

    Cytat Napisał Wszamanka Zobacz post
    "Śmieciuch" podraża i komplikuje, ale daje takie miłe poczucie nieuzależnienia się od jednego źródła. Gdybym na wstępie nie zrezygnowała z kominka w salonie, teraz pewnie prościej było by mi się pożegnać z koncepcją dwóch pieców. Jeszcze mam parę dni na podjęcie ostatecznej decyzji, ale pewnie macie rację, że kopcić drewnem nikomu się nie będzie chciało, a jeśli nawet to oszczędności z tego jakichś wielkich nie będzie. Może uda mi się przekonać męża na wydanie pieniędzy zaoszczędzonych na kotłowni na zmiękczacz wody

  2. #1202
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Bocianki, ja znowu o tych oknach - pomocy !
    Czy Drutex 3 szybowe iglo5 to dobry wybór ?

    Proszę, doradźcie coś !

    Cena zachęca...

    I na jaką żywotność okien się nastawiacie ?

    Z góry dziękuję za pomoc !
    Ostatnio edytowane przez leila87 ; 02-10-2015 o 11:47

  3. #1203

    Domyślnie

    leila 87 szukając okien zaczęłam od drutexu z uwagi na ich popularność, opinie jakie czytałam na ich temat były kiepskie, najlepiej podpytać użytkowników, bo na forach nie wiem czy te opinie są miarodajne czy część z tego to po prostu negatywny PR. Ja słyszałam o kłopotach związanych z reklamacjami. Na pewno cenowo dobrze wypadają na tle innych producentów, dużo eksportują więc może nie taki diabeł straszny, mnie negatywne opinie jednak odwiodły od tej firmy, a nie znałam nikogo kto by te okna miał u siebie żeby uzyskać info z pierwszej ręki.

  4. #1204
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał leila87 Zobacz post
    Bocianki, ja znowu o tych oknach - pomocy !
    Czy Drutex 3 szybowe iglo5 to dobry wybór ?

    Proszę, doradźcie coś !

    Cena zachęca...

    I na jaką żywotność okien się nastawiacie ?

    Z góry dziękuję za pomoc !
    Mój przyszły sąsiad ma jedna szyba pękła po mc od przeprowadzki,druga później,sama nie potrafię otworzyć jego PSK innych nie otwierałam-on nam nie polecał,może to wina montażu nie wiem-ja po tym co zobaczyłam to wiedziałam że takich nie chcę nie wiem jaki to profil ,ale szyby jakieś lepsze antywłamaniowe ....Mieszkają niecałe dwa lata.

  5. #1205

    Domyślnie

    Ja też się zastanawiam między Drutexem Iglo 5 a Veka Softline 82 - oba trzyszybowe. Stawiać na Vekę?

  6. #1206
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    Ja też się zastanawiam między Drutexem Iglo 5 a Veka Softline 82 - oba trzyszybowe. Stawiać na Vekę?
    Ja po lekturze wątku okiennego wybierałam pomiedzy profilami z Veki a Salamandra szukałam producentów okien na tych profilach,dla mnie znaczenie miał wymiar okna jednoskrzydłowego jedni okna bez podziału robią max 150x150 inni 146 x146 o ile dobrze pamiętam, no i kolor u niektórych winchester był za dodatkową opłatą poza tą dotyczącą koloru nie było go w podstawowej ofercie koloru, a w drugiej grupie i cena znowu w górę.
    Rama jest w kolorze karmelowym ci dla mnie miało znaczenie.

  7. #1207
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Chyba zdecydujemy się na Brugmanna - na tą chwilę najlepsza oferta na okna 3 szybowe. Dziękuję ewitek zapolecenie sprzedawcy - Nasze Okna w Luborzycy rzeczywiście bardzo miła obsługa no i oferta też dobra

    Co do Drutexu - rozmawiałam z byłym dystrybutorem i te okna są poprostu wykonane z mniej wytrzymałych materiałów i stąd różnica w cenie. Ale jeśli ktoś szuka okien podstawowych, nie z dużymi przeszkleniami, to powinny być ok.

    Czy kolor Winchester Wam się podoba ?
    Ostatnio edytowane przez leila87 ; 05-10-2015 o 17:26

  8. #1208
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    Ja też się zastanawiam między Drutexem Iglo 5 a Veka Softline 82 - oba trzyszybowe. Stawiać na Vekę?
    Immoral, Veka będzie lepsza jakościowo

  9. #1209
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrry1 Zobacz post
    Skoro tak to bez wahania brałbym Creatona.
    Też chciałem Creatona ale za drogo niestety dla mnie

    Jerry1 - rozumiem, że Creaton uważasz za lepszą dachówkę niż Koramic ?

  10. #1210
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewitek Zobacz post
    Artemika, Pepa gratulacje postępów!
    My zdecydowaliśmy się na dachówkę Roben kasztan, ale mieliśmy w transporcie strasznie dużo potłuczonych, aż kierbud, który ją załatwiał reklamował i trochę wymieniali. Ale z efektu końcowego jesteśmy zadowoleni.
    Co do koloru okien siena rosso to jesteśmy bardzo zadowoleni, nie bardzo ciemny, gładki, lekko perlisty, bardzo ładnie wyglądają, szczególnie, że obróbki blacharskie mamy ciemnobrązowe.
    Co do instalacji to największy problem, że nie mamy na razie nikogo zaufanego/polecanego, a jeszcze dochodzi ogrom decyzji związanych z elektryką, alarmem, hydrauliką, WM itp. Zastanawiamy się, czy montować centralny odkurzacz, z solarów chyba zrezygnujemy, bo nam wszyscy odradzają, że to się nie opłaca. No i zastanawiamy się, czy ocieplić dom przed zimą, skoro nie będziemy kłaść tynków...
    Plan na jesień to doprowadzić prąd od skrzynki do budynku, instalacja elektryczna w domu, rolety i ocieplenie no a w międzyczasie wylać tarasy i uprzątnąć działkę, no a potem pozostałe instalacje.
    Ewitek, super daleko już jesteś, gratuluje ! Może wrzucisz jakieś zdjęcia ? Bardzo jestem ciekawa tego koloru sienna roso, a że jestem przy wyborze okien, to chętnie podpatrzę Wybraliście Brugmanna Rondo, czy jakiś inny typ ?
    Ostatnio edytowane przez leila87 ; 05-10-2015 o 17:27

  11. #1211
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał m*kasia Zobacz post
    Jeżeli macie już dectzje wstępną, to przy ogarnietym doradcy i waszej sprawnej organizacji kaska powinna pojawić się szybciutko. U nas caly proces od wniosku, poprzez wycene, decyzje, załatwianie wpisu do hipoteki po wypłatę trwał lekko ponad miesiac
    Hej, no niestety u nas nadal cisza.. 18.09 dostaliśmy wstępną decyzję, 23.09 wizyta rzeczoznawcy, 2.10 bank dostał opinię rzeczoznawcy i dalej czekamy...a ja się strasznie niecierpliwię...
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  12. #1212

    Domyślnie

    U nas wizyta rzeczoznawcy to była tylko formalność, dwa dni po podpisaniu umowy były pieniądze.

  13. #1213
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No ładnie, w ing podobno po podpisaniu umowy (o ile się ją otrzyma) to do 10 dni roboczych można się spodziewać $$$ na koncie.
    Trochę mnie to przeraża bo miało być tak pięknie, tak szybko a tu kicha, człowiek jeszcze czyta o tych wszystkich dziwnych przygodach na forum ing i się jeszcze bardziej stresuje. Zastanawiam się czy do pewności nie złożyć wniosku w jeszcze jednym banku..
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  14. #1214

    Domyślnie

    W PKO też jest do 10 dni roboczych, ale działa to szybciej

  15. #1215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał leila87 Zobacz post
    Jerry1 - rozumiem, że Creaton uważasz za lepszą dachówkę niż Koramic ?
    Podobno każda dachówka ceramiczna jest dobra
    Koramic jest z niższej półki, Creaton - średnia wyższa.
    Osobiście uważam że Creaton jest lepszy niż Koramic.

  16. #1216
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sisco

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-134
    Posty
    5

    Domyślnie

    My w końcu z żoną zdecydowaliśmy się nie remontować starego domu bo jednak po przemyśleniu ciężko byłoby go dostosować do naszych wymagań.
    Ostatnio edytowane przez sisco ; 23-01-2018 o 20:49

  17. #1217

    Domyślnie

    a u mnie wczoraj zaczęli elewację i jak przyjechaliśmy o 18tej to prawie cały styropiam był już przyklejony! jak dla mnie to za szybko, bo nie miałam czasu się zastanowić czy nie zapomniałam o jakichś kabelkach, które powinny wystawać.
    dzisiaj kończą styropian i zaczynają kleić siatkę. Zakończenie całości planowane na przyszły czwartek. Myślę, ze nieźle jak na 300m2

  18. #1218

    Domyślnie

    sisco fajnie, że macie wszystko tak dopięte i skupicie się tylko na urządzaniu, choć sama muszę przyznać, że bieganie wokół budowy daje sporo satysfakcji, mimo, że regularnie mam ochotę kogoś udusić
    mania_ania super, że są efekty. Wybrałaś już kolor elewacji? My wczoraj podjęliśmy ostateczną decyzję ale cholernie się boję efektu. Co innego na wzorniku, a co innego na budynku. Najwyżej się trochę zdziwię

  19. #1219

    Domyślnie

    Niby wybrałam. Cały dom biały, a garaż szary (garaż wygląda jakby był dostawiony do domu, jest z płaskim dachem)
    ale....
    Biały. czy czysto biały? czy jednak jakiś delikatny, krem, śmietana? a może w baaardzo jasną szarość? hmmm... tego jeszcze nie wiem
    Szary. Taki jak bram grażowa, czyli jasny. ALe czy uda mi się dobrać? bramy ze sobą nie wezmę do składu chciałaby aby całość się zlaław jeden kolor. Zobaczymy czy się uda.
    Podmurówka - chyba ciemna, bardziej do dachu, ale też nie mam pewności
    więc same niewiadome
    Tynk wiem, ze silikonowy, ale firma już nie do końca wybrana, polecano mi Kabe widziałam na domu u kogoś i wygląda ładnie bo jest bardzo drobny i gładki, ale wcale nie tani... i tak o! same dylematy

  20. #1220
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania_ania Zobacz post
    Niby wybrałam. Cały dom biały, a garaż szary

    . i tak o! same dylematy
    Ja kolor tynku,jeden mam na szczęscie , wybierałam 3 tygodnie .... Szybko poszło do momentu kiedy zostały dwa odcienie do wyboru...Mam kabe właśnie smietanowy.

Strona 61 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony