dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Równo w linii ogrodzenia mam słóp od telefonów. Nie chcę przez niego cofnąć ogrodzenia / na 30 m okolice W-wy to stracony majątek/.Jak więc go ominąć , żeby to nie wyglądało żle i było prawidłowo wg. przepisów?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej omiń go półkoliście kosztem 0,5 m2 swojej działki widziałem takie ogrodzenie gdzieś nad morzem omijało chyba z 10 drzew wygladało bardzo orginalnie. Myślę że nikt ci nie zarzuci że zrobiłeś coś zle. Nie ma tez chyba przepisów mówiących w jakiej odległości od słupa można robić ogrodzenie

  3. #3

    Domyślnie

    racja ominąć półkoliście. tylko przemyśl z czego zrobisz ogrodzenie. nie wyobrażam sobie ładnej "półkolistości" z siatki. pamiętaj też, ze taka półkolistosc wyeksponuje omijany obiekt. gdy jest to drzewo, moze to wyglądać ładnie. co do słupa szanownej TPSA, hmmm, moze wyglądać koszmarnie. co sądzisz o szerokich na ok 25-30 cm dechach o nieregularnych kształtach wkomponowanych w ogrodzenie co kilka metrów, i w taki sposób by jedna z nich przypadkiem zasłaniała slup?

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę że nawet giganta TPsa obowiazują jakieś przepisy. Jakim prawem postawili słup na granicy czyjejś działki. Ja bym zaczą od domagania się od tepsy przeniesienia ich własności z mojej działki. Wszędzie są one stawiane przy a nie na granicy. Myślę że można to wygrać, a może się myle ....
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Nie jestem pewien, ale chyba to wlasnie przepisy kaza ustawiac slupki w granicy dzialki. Podobnie jak skrzynki elektrowni.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak u mnie stawiano owe słupy telefoniczne (jakiś rok temu) to wkopywano je na ulicy i to na granicy dwóch działek więc chyba takiej samowoli to chyba nie mają.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o skrzynki energetyczne to ZK jes ustawiana przy granicy ale po stronie Np drogi natomiast ta z licznikiem powinna byc ustawiona przy granicy ale na twojej działce - tak twierdzili kiedy ustawiali mi skrzynki w ubiegłym tygodniu. Ale najczęściej ustawiają obie w jednej lini.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam to K.C. w artykule 222 mówi o prawie własności i utrudnieniach w prawie wykonywania go, a co za tym idzie - nie tylko nie mogą Ci go wrzucić w granicę, ale nawet nie może utrudniać konserwacji ogrodzenia czy dojazdu na posesję. W zimie zacznę walkę z TPSA i kablówką o słupki, które stoją w miejscu, gdzie wypada mi wejście na posesję. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii będę wdzięczny za sugestie.

  9. #9

    Domyślnie

    On 2002-07-19 22:26, Bodex wrote:
    racja ominąć półkoliście. tylko przemyśl z czego zrobisz ogrodzenie. nie wyobrażam sobie ładnej "półkolistości" z siatki. pamiętaj też, ze taka półkolistosc wyeksponuje omijany obiekt. gdy jest to drzewo, moze to wyglądać ładnie. co do słupa szanownej TPSA, hmmm, moze wyglądać koszmarnie. co sądzisz o szerokich na ok 25-30 cm dechach o nieregularnych kształtach wkomponowanych w ogrodzenie co kilka metrów, i w taki sposób by jedna z nich przypadkiem zasłaniała slup?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony