dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Fakro u2 czy u5?

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mmaarcin
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    233

    Domyślnie Fakro u2 czy u5?

    Witam.
    Mam dylemat - jak w tytule.
    Będę montował 4 okna 78x140 i pierwsze założenia to zamontowanie Fakro u2 o UW okna 1.4 W/m2K
    ale, właśnie ale.

    Staram się mieć dobrze ocieplony dom i w miarę energooszczędny.
    Zrobiłem OZC u Asolta i wyszło mi niecałe 40 kwh/(m2 rok) a straty przez okna połaciowe to 3,9% czyli 593 kwh/rok

    Pomyślałem o lepszych oknach, to jest u5 o parametrze 0.97 W/m2K i jeżeli mam być szczery, to spodziewałem się znacznej poprawy izolacyjności.
    Telefonicznie skonsultowałem to z Asoltem i wyszło mi, że straty spadną do 2,9% czyli do 450 kwh/rok.

    W moim przypadku to oszczędność rzędu 30 zł rocznie, więc wydaje się mało zasadne zainwestowanie w lepsze UW okna.
    Są to jednak założenia teoretyczne, może gdzieś popełniam błąd?
    Bardzo proszę praktyków o skorygowanie mojego ciągu myślowego.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar T0MII
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    powiat wołomiński
    Posty
    179

    Domyślnie

    Nie podajesz czym ogrzewasz ale jeśli asolt się nie pomylił (a moim zdaniem się raczej nie pomylił) to wychodzi nam 143 kwh/rok.
    Dla gazu 143 x 0,4 zł = 57,2 zł na rok.

    Trzeba wziąć pod uwagę że okno u5 będzie miało parametry katalogowe przez pierwsze 2 lata. Potem może się rozszczelnić pakiet szybowy i będzie już słabiej. W oknie tańszym tak dużego spadku raczej nie będzie.

    Ja dużo myślałem nad oknami połaciowymi - miałem ich aż 5. Szukałem okien bez nawiewników bo dom z WM. W końcu stanęło na Roto R45 z termoblokiem WD który zmniejsza ryzyko błędnego montażu jeśli chodzi o wykonanie izolacji cieplnej w okolicy okna. Panad 5 kzł zostało w kieszeni i jestem w stanie efektywniej wydać te pieniądze na energoszczędność budynku. Może kiedyś ciepłe połaciówki będą tańsze to się wymieni .
    150 m2 PUM + przyklejony garaż, parter + poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, gwc żwirowe pod budynkiem, 1 i 2 rząd pustaka zasypany perlitem, WM - centrala wykonanie własne (EBM + Klingenburg), V82 - Vetrex na foliach + ciepły parapet, ściany 20 cm grafitu 0,031; podłogi 16 cm 0,036; a w dachu jeszcze nie wiadomo co będzie. Podłogówka + kocioł gazowy.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał T0MII Zobacz post
    Nie podajesz czym ogrzewasz ale jeśli asolt się nie pomylił (a moim zdaniem się raczej nie pomylił) to wychodzi nam 143 kwh/rok.
    Dla gazu 143 x 0,4 zł = 57,2 zł na rok.

    Trzeba wziąć pod uwagę że okno u5 będzie miało parametry katalogowe przez pierwsze 2 lata. Potem może się rozszczelnić pakiet szybowy i będzie już słabiej. W oknie tańszym tak dużego spadku raczej nie będzie.

    Ja dużo myślałem nad oknami połaciowymi - miałem ich aż 5. Szukałem okien bez nawiewników bo dom z WM. W końcu stanęło na Roto R45 z termoblokiem WD który zmniejsza ryzyko błędnego montażu jeśli chodzi o wykonanie izolacji cieplnej w okolicy okna. Panad 5 kzł zostało w kieszeni i jestem w stanie efektywniej wydać te pieniądze na energoszczędność budynku. Może kiedyś ciepłe połaciówki będą tańsze to się wymieni .
    Jakbym siebie czytał
    Dodam tylko, że u mnie były to dokładnie R45 K WD z PVC.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mmaarcin
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    233

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o źródło ciepła, to nadal waham się pomiędzy gazem a pompą ciepła (prawdopodobnie PPC)
    Niestety mam tendencję do dzielenia włosa na czworo, więc muszę sam siebie przekonać, że inwestycja w pompę pozwoli mi w drugiej taryfie uzyskać spore oszczędności w stosunku do gazu.

    Odnośnie okien, czy zastosowanie kołnierza AT THERMO jest uzasadnione i rzeczywiście wyeliminuje mostek termiczny.
    Może to tylko marketing i przy prawidłowym montażu okna i tak nie dopuścimy do powstania mostka?

  5. #5
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Podstawowa kwestia to prawidłowy montaż - zgodny z instrukcją.
    Jeżeli zaniedbany zostanie montaż to niestety można spodziewać się problemów nawet przy zastosowaniu najwyższej jakości okien i kołnierzy.

    Ze swojej strony gorąco polecam zastosowanie kołnierzy z dodatkową termoizolacją - nasze badania wykazały jednoznacznie, że w przypadku okien FTP-V U5 dzięki zastosowaniu kołnierza EHV-AT Thermo współczynnik przenikania polepszył się o 10%. To naprawdę nie jest marketing to są fakty

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony