dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie przyłącze wodne czy moge wykonac je sam?

    Witam mam takie pytanie na mojej działce znajduje sie przyłącze wodne pod ktore jest podpiety sasiad ja mam warunki wystawione z pozwoleniem na podpiecie sie pod to przyłącze poprzez wstawienie trójnika i tu moje pytanie czy moge wykonać sam takie przyłącze tj wykopac i połozyc rure oraz ja wpiac i wtedy zawiadomic wodociagi przed zasypaniem czy musi to robic jakas firma z uprawnieniami??

  2. #2

    Domyślnie

    Woda to nie gaz. Tu nie ma uprawnień. Ale pytanie zadaj swoim wodociągom - jak wykonasz sam, to czy ci odbiorą przyłącze.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiwa

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-111
    Posty
    65

    Domyślnie

    Jak to nie ma uprawnień? Dla wykonywania przyłaczy i sieci wod.-kan. potrzebne są uprawnienia. Można wykonać samemu przyłącze, ale pod tym musi się podpisać człowiek z uprawnieniami do wykonywania takich przyłączy.

  4. #4

    Domyślnie

    dokladnie jest tak jak mowi wiwa dzis sie dowiadywalem

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcink81

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Czasami jest tak, że jeśli odległość do budynku jest duża to taniej wychodzi postawić studnie wodomierzową w drodze. A dalej to już nikogo nic nie obchodzi.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli studnie wodomierzową to tylko plastikową -święty spokój nie ma syfu - zawsze sucho itp.
    Natomiast to kto musi wykonać przyłącze itp to już zależy od miejsca gdzie ono będzie.
    Np w Łodzi wykonanie tzw. wkrętki do wodociągu musi być wykonane w obecności zakładu wodociągów. Sam wykop musi być wykonany dzień wcześniej (co jest wg mnie chore w sytuacji gdy jest wysoki poziom wód gruntowych), natomiast już w Konstantynowie po uzyskaniu wszelkich pozwoleń wystarczy że obejrzy już wykonane przyłącze pracownik wodociągów. Co jeszcze większe kuriozum to to, że do rzeczonej rury podłączają się mieszkańcy obu miast (łodź, nr nieparzyste - konstantynów parzyste).
    Na 100% będziesz musiał załatwić kogoś kto się podpisze pod papierami...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiwa Zobacz post
    Jak to nie ma uprawnień? Dla wykonywania przyłaczy i sieci wod.-kan. potrzebne są uprawnienia. Można wykonać samemu przyłącze, ale pod tym musi się podpisać człowiek z uprawnieniami do wykonywania takich przyłączy.
    Zgoda, namieszałem. Są uprawnienia budowlane o specjalności wod-kan i ktoś taki z ramienia wodociągów musiałby odebrać przyłącze przed zasypaniem. Ale inaczej niż przy gazie - gmeranie przy własnej wodzie nie jest zabronione. O ile nie narusza się plomb przy wodomierzach i nie robi jakichś nielegalnych obejść.

  8. #8

    Domyślnie

    studnia odpada poniewaz trzeba robic zgodnie z projektem a projekt mam wykonany na przyłącze podłączone do domu z wodomierzem w budynku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony