dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie Jonizator powietrza w domu

    Witam

    Czy ktoś użytkuje jonizator powietrza w domu? Proszę o porady i opnie. Zamierzam stworzyć bardzo przyjemny klimat do mieszkania w nowo budowanym domu (ogrzewanie, podłogowe, WM etc.) i myślę, że jonizator byłby doskonałym uzupełnieniem tego wszystkiego. A może warto 2 w 1 tzn jonizator z nawilżaczem? Jeszcze nie mieszkam, ale przypuszczam, że zimą w domu powietrze będzie raczej suchawe ze względu na sprawną wentylację...
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Witam

    Czy ktoś użytkuje jonizator powietrza w domu? Proszę o porady i opnie. Zamierzam stworzyć bardzo przyjemny klimat do mieszkania w nowo budowanym domu (ogrzewanie, podłogowe, WM etc.) i myślę, że jonizator byłby doskonałym uzupełnieniem tego wszystkiego. A może warto 2 w 1 tzn jonizator z nawilżaczem? Jeszcze nie mieszkam, ale przypuszczam, że zimą w domu powietrze będzie raczej suchawe ze względu na sprawną wentylację...
    Naprawdę nikt tego nie używa??
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz być pierwszy .

  4. #4

    Domyślnie

    Zawsze mnie dziwiło, że ludzie decydują się na kupno takich gadżetów. Tak w zasadzie to czemu ma taki jonizator służyć? Bo nie bardzo rozumiem mówiąc szczerze i jak to ma na nas niby korzystnie wpływać

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    juul

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    12

    Domyślnie

    no właśnie po kiego lich taki sprzęt??

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał juul Zobacz post
    no właśnie po kiego lich taki sprzęt??
    Kosmonautom niezbędny (Kosmonautom bez jonizatorów - ujemnych jonów było nieswojo złe samopoczucie mimo absolutnie zdrowego organizmu. ). Podobnie jak rzep , teflon itd. z kosmosu zeszło na Ziemię do użytku powszedniego. Dla uzmysłowienia doświadczalnie, po upalnym dniu w mieście autem wjeżdżacie do lasu najlepiej iglastego wychodzicie i mimo różnicy temperatury ok 2-3 stopni czujecie się o wiele lepiej.


    Dawniej sprawę załatwiało się nieszczelnością budynków. Dziś każdy dom ma wiele jonizatorów dodatnich to sprzęt domowy, ujemnych to rośliny pokojowe szczególnie paprocie. Dziś używam w aucie w gnieździe zapalniczki i wszystkim polecam , brak zmęczenia nawet po kilkugodzinnej jeździe koszt kilkanaście zł.
    Chrześniakowi zafundowałem do domu z powodu alergii i astmy , drobinki kurzu naelektryzowane są dodatnio i przy jonizatorze łączą się z emitowanymi przezeń jonami ujemnymi i efektem całej sprawy są pokłady kurzu w otoczeniu jonizatora. Za to w powietrzu czyściej.
    Ujemną stroną są koszmarne ceny tego sprzętu.

    Prostym sposobem radzenia sobie z brakiem(nieswieżympowietrzem) jest wietrzenie domu po deszczu, burzy w trakcie opadów też można.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Kosmonautom niezbędny (Kosmonautom bez jonizatorów - ujemnych jonów było nieswojo złe samopoczucie mimo absolutnie zdrowego organizmu. ). Podobnie jak rzep , teflon itd. z kosmosu zeszło na Ziemię do użytku powszedniego. Dla uzmysłowienia doświadczalnie, po upalnym dniu w mieście autem wjeżdżacie do lasu najlepiej iglastego wychodzicie i mimo różnicy temperatury ok 2-3 stopni czujecie się o wiele lepiej.


    Dawniej sprawę załatwiało się nieszczelnością budynków. Dziś każdy dom ma wiele jonizatorów dodatnich to sprzęt domowy, ujemnych to rośliny pokojowe szczególnie paprocie. Dziś używam w aucie w gnieździe zapalniczki i wszystkim polecam , brak zmęczenia nawet po kilkugodzinnej jeździe koszt kilkanaście zł.
    Chrześniakowi zafundowałem do domu z powodu alergii i astmy , drobinki kurzu naelektryzowane są dodatnio i przy jonizatorze łączą się z emitowanymi przezeń jonami ujemnymi i efektem całej sprawy są pokłady kurzu w otoczeniu jonizatora. Za to w powietrzu czyściej.
    Ujemną stroną są koszmarne ceny tego sprzętu.

    Prostym sposobem radzenia sobie z brakiem(nieswieżympowietrzem) jest wietrzenie domu po deszczu, burzy w trakcie opadów też można.
    Podaj jakiś link do joniztaora do zapalniczki samochodowej

  8. #8

    Domyślnie

    Ja korzystam z jonizatora powietrza bo mam chore dziecko i wrażliwe na zanieczyszczenia w powietrzu, sprzęt sprawdza się, ale faktycznie był bardzo drogi

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Rozumiem ze to dziala wg ciebie? Podaj jakas nazwę tego urzadzenia

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomaszReczkowski

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-522
    Posty
    11

    Domyślnie

    W małych pomieszczeniach, z dziećmi warto.

  11. #11

    Domyślnie

    dziś zajrzałem

    http://allegro.pl/ag134-samochodowy-...415548721.html

    A ja te 7 lat temu dałem 50 zł działa do dziś , no trzeba szturchnąć delikatnie aby zakontraktowała

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    dziś zajrzałem

    http://allegro.pl/ag134-samochodowy-...415548721.html

    A ja te 7 lat temu dałem 50 zł działa do dziś , no trzeba szturchnąć delikatnie aby zakontraktowała
    Jak odczuwasz działanie jonizatora?

  13. #13

    Domyślnie

    po kilkugodzinnej jeździe autem bez, sucho w gardle , spojówki zaczerwienione. Po zakupie bez tych dolegliwości i droga do tego samego miejsca. Z tym że ozon produkowany przy okazji przez jonizator odczuwalny tylko przy wilgotnym powietrzu , Albo jak powietrze z klimy skierowane bezpośrednio w dół na jonizator. Z tym że ciężko juz wspomnieć bo w aucie zajmuje gniazdko zapalniczki cały czas i pracuje non stop

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Ja kupilem w lidlu parę dni temu i będę testował

  15. #15

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat i zapytam, czy ktoś używa jonizatora w domu?
    Jeśli tak, to jaki model i czy jest zadowolony?

  16. #16

    Domyślnie

    Już lepiej kupić porządny oczyszczacz powietrzna, np. ja mam Daikin MC70 L.Istnieje wyraźnie zauważalna różnica przy używaniu tego urządzenia. Odrobina ozonu jest w porządku. Najlepiej śpi się przy otwartym oknie, ale przy niskich temperaturach to nierealne.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Joasia23

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cena takiego urządzenia nie jest mała, ale urządzenie robi swoje. Sama posiadam taki jonizator w domu i sprawdza się.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia23 Zobacz post
    Sama posiadam taki jonizator w domu i sprawdza się.
    A jaki model posiadasz? Mnie zastanawia Ionex.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ulep

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    80-330
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przyjemny klimat w domu to ja mam dzięki kwiatkom a nie jonizatorom:O

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony