dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Mesh, to jest obejście problemu jak nie ma kabla pod AP.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mesh, to jest obejście problemu jak nie ma kabla pod AP.
    poczytaj proszę o sieciach mesh

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    poczytaj proszę o sieciach mesh
    AP w sieci mesh łączą się ze sobą magicznie nie zajmując pasma i przenikając przez ściany? Wyprowadź mnie z błędu. Pokaż jak spada prędkość uplinku w zależności od odległości i przeszkód między AP.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 19-11-2020 o 20:46 Powód: 2 literówki

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U siebie mam jednego ubiquti AP LR w samym centrum domu.
    2.4GHz pokrywa w zasadzie cały dom, ale na górze nie działa 5GHz.
    Mam przygotowane kable i wpadnie pewnie drugi Access point na piętro.
    Całe podwórko - co prawda niezbyt duże też jest w zasięgu tego jednego AP.

    2.4GHz do samego przeglądania internetu wystarczy. Problem jest jedynie jak chce zrobić synca telefonu z NAS. Trwa to zbyt długo na 2.4.

    Tam gdzie tylko mogę i tak używam kabla

    Także warto mieć ich jak najwięcej, w każdej chwili będzie można podpiąć nowy AP lub urządzenie z fizycznym portem.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    U siebie mam jednego ubiquti AP LR w samym centrum domu.
    2.4GHz pokrywa w zasadzie cały dom, ale na górze nie działa 5GHz.
    Mam przygotowane kable i wpadnie pewnie drugi Access point na piętro.
    Całe podwórko - co prawda niezbyt duże też jest w zasięgu tego jednego AP.

    2.4GHz do samego przeglądania internetu wystarczy. Problem jest jedynie jak chce zrobić synca telefonu z NAS. Trwa to zbyt długo na 2.4.

    Tam gdzie tylko mogę i tak używam kabla

    Także warto mieć ich jak najwięcej, w każdej chwili będzie można podpiąć nowy AP lub urządzenie z fizycznym portem.
    Ja zaczynałem od 2 AP i dobiłem już do 5. Ale dzięki temu mam pokryty cały dom i prawie 2000m2 działki. W rogu wyciągam ~150/150Mb/s - ok 25 od domu. Na 2.4GhHz to głównie chińskie IoT

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Co Wy za internety macie po 150-300 Mb/s? U mnie LTE z TMOBILE jak do 50 dobija to się cieszę ale fakt że mam spory kawałek do nadajnika najbliższego.
    Na górze mam AP Ubiquiti i muszę powiedzieć, że ładnie pokrywa piętro całe. Na dole muszę dorzucić jeszcze jeden AP (jest wypust skrętki) żeby polepszyć sygnał.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Co Wy za internety macie po 150-300 Mb/s? U mnie LTE z TMOBILE jak do 50 dobija to się cieszę ale fakt że mam spory kawałek do nadajnika najbliższego.
    Na górze mam AP Ubiquiti i muszę powiedzieć, że ładnie pokrywa piętro całe. Na dole muszę dorzucić jeszcze jeden AP (jest wypust skrętki) żeby polepszyć sygnał.
    Zasięg to nie wszystko, liczy się bardziej ilość użytkowników na danym terenie i to dopiero spowalnia i tutaj atutem jest mieszkanie na zadupiu i odludziu. Ja tal niestety nie mam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Co Wy za internety macie po 150-300 Mb/s? U mnie LTE z TMOBILE jak do 50 dobija to się cieszę ale fakt że mam spory kawałek do nadajnika najbliższego.
    Na górze mam AP Ubiquiti i muszę powiedzieć, że ładnie pokrywa piętro całe. Na dole muszę dorzucić jeszcze jeden AP (jest wypust skrętki) żeby polepszyć sygnał.
    Światłowód 1000/300. Jak szukałem działki to z mediów interesowały mnie nie tylko prąd i wod-kan, ale również dostępność normalnego internetu po kablu/światłowodzie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Światłowód 1000/300. Jak szukałem działki to z mediów interesowały mnie nie tylko prąd i wod-kan, ale również dostępność normalnego internetu po kablu/światłowodzie.
    Jak kupowałem działkę, też na to patrzyłem. Światłowód kończył się na działce bezpośrednio połączonej z moją. Nie przewidziałem, że za ten mały kawałek skasują mnie... 13 tyś zł!

    Brawo INEA!

    A co do wifi to ja na dom piętrowy ponad 230m2 mam dwa takie cuda na suficie UAP-AC-LR. W domu oczywiście wszędzie zasięg na maxa + zasięg na całym ogrodzie. Stwierdziłem nawet, że to za mocno i jeden odłączyłem

    Tylko po co robiłem gniazdka od netu w każdym pokoju, jak teraz w praktyce i tak z tego się nie korzysta....
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-11-2020 o 17:36 Powód: Łączenie postów.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja męczyłem Orange aż w końcu położyli na mojej ulicy. Za darmo. chyba, że zerwę umowę przed czasem, to kilka tysięcy. Dzwoniłem też z 8 razy, że nie chcę ich routera i maja mi dać osobno ONT. Też się udało

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A co do wifi to ja na dom piętrowy ponad 230m2 mam dwa takie cuda na suficie UAP-AC-LR. W domu oczywiście wszędzie zasięg na maxa + zasięg na całym ogrodzie. Stwierdziłem nawet, że to za mocno i jeden odłączyłem
    A nie lepiej było zmniejszyć moc obu?
    Dwa AP na średniej mocy powinny równiej pokryć niż 1 na maxa.

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja męczyłem Orange aż w końcu położyli na mojej ulicy.
    Nauczaj. Też chcę światło
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #32

    Domyślnie

    Składałem wnioski i namawiałem sąsiadów. U nas jest jeszcze coś takiego jak Mazowiecka Unia Światłowodowa. W ramach tego też składaliśmy wnioski. Nawet do radnego pisałem .Do tego jak kładli w ulicy, to przypilnowałem żeby mi wprowadzili prosto do budynku, a nie rzucili peszel przed bramą. Tak zrobili u moich rodziców i od marca nie komu dalej poprowadzić, bo trzeba "projekt".

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No tak jak się mieszka w metropoliach albo pod nimi to sobie można marzyć o światłowodach U mnie tego nie ma i długo nie będzie.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zdecydowanie warto rozprowadzić kabelkiem sieć po domu. Szybkość WiFi tylko blisko routera zbliża się do standardu a im dalej, tym gorzej. I to przy założeniu, że nie mamy zawalonej sieci. Więc WiFi zostawiłbym dla telefonów, tabletów i IoT.
    A czy to backup kompa czy przekopiowanie czegoś większego z NASa przez WiFi potrafi powodować rwanie filmu czy muzyki lecącej tą samą drogą. No i trwa zdecydowanie dłużej.

    Dla mnie ważną zaletą kabelka jest POE. I tak mam zasilany domofon, kamery, dwa AP (dzięki nim mam zasięg na całej działce). Za jednym zamachem załatwia to sprawę zasilania awaryjnego do tych urządzeń.

    Kabelki mam pociągnięte po dwa do sypialni i po cztery w okolice centrum multimedialnego i biurka w "gabinecie'. Do tego do kamer i do domofonu po jednym. Jeszcze trochę graty muszę poprzestawiać, żeby jeden UPS obskoczył wszystko.

  15. #35

    Domyślnie

    Dzień dobry, mam nadzieje że trafiłam do odpowiedniego wątku. Mamy z mężem taki problem, niedawno ukończyliśmy budowę domu na działce pod Warszawą. Internet mamy po kablu, dochodzi do routera i rozchodzi się po całym domu. Do tej pory w poprzednich mieszkaniach działało to bez zarzutu. W nowym domy pomimo naprawdę dobrego routera ( ASUS ) internet jest nie stabilny, rwie lub w ogóle znika na kilka minut. Rozmawialiśmy już z dostawcą internetu ( UPC ) i wiemy że nie jest to ich wina. Mąż do budowy domu kazał ekipie użyć jakiś specjalnych wkładek blokujących szkodliwe fale elektromagnetyczne. Nie mam pojecia co to dokładnie było ale wkładką była z jakiegoś specjalnego węgla. Mąż oczywiście się nie zgadza ale ja mam teorię że to przez te wkładki w ścianach internet tak źle działa. Czy ktoś się spotkał kiedyś z takimi próbami w nowym domu? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaB1991 Zobacz post
    internet jest nie stabilny, rwie lub w ogóle znika na kilka minut.
    Internet masz po kablu i odbiornikom po kablu też internet rwie? Jak tak, to albo problem z modemem, albo ze switchem/routerem, albo z poszczególnymi odbiornikami.

    Czy WiFi ma slaby zasięg?

    Zainstaluj na telefonie to:
    https://play.google.com/store/apps/d...er&hl=pl&gl=US
    i sprawdź sile sygnału WiFi tam, gdzie masz problem z "internetem".

    Jak to problem z sygnałem - to pogratulować blokowania sygnału w ścianach działowych (zupełnie bez sensu) i pomontować AP/repeatery/mesha po domu.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    KasiaB1991 jest spamerem

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony