dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Za wysoko belka w otworze okiennym

    /Witajcie.
    Stan surowy otwarty czeka na zamknięcie. Dziś był na budowie Pan z Oknoplastu wymierzyć otwory okienne i okazało się, że jedno z okien tarasowych ma za wysoko belkę w stosunku do sąsiedniego okna tarasowego. Różnica jest dokładnie 16 cm. Nie wiem jak to się stało, że przy odbiorze był projektant, kierownik budowy i my i nikt tego nie zauważył... No ale stało się.

    Okna mają 300 cm szerokości i powinny mieć 220 cm wysokości. To okno które ma 236 cm wysokości ma być fiksem dzielonym na 2 (po środku belka).
    Poradźcie mi proszę czy coś da się z tym teraz zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Mozna zastosowac u góry systemowe poszerzenia, które potem zostaną zabudowane od zewnątrz ociepleniem a wewnątrz tynkiem/ regipsem itp

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Róznica o 16cm? A moe ona po prostu tak ma byc wg projektu? Bo ciezko mi wyobrazic sobie taki błąd.
    Będzie w czyms przeszkadzało jak tak zostanie? TO okno jest obok jakis innych? w jednej linii?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Są dwie ściany prostopadłe do siebie, obie w jadalni. Obydwie ściany mają te same otwory okienne 220 cm / 300 cm, tzn powinny mieć bo jedna z nich ma 236 cm/300 cm. Moim zdaniem różnica będzie widoczna.
    Sprawdzę sobie w projekcie czy to czasem nie był błąd projektanta.
    Dzięki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony