dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jak stworzyć przytulne wnętrze? Jakie dekoracje?

    Witam!

    W końcu wyremontowane mieszkanie. Kupione meble. Wszystko ładnie, pięknie. Tylko jakoś taki "zimny", "surowy" klimat. A może ma to swój urok?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2090186.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	294190
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2090187.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	294191
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC230123.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	294192

    Jednak ja wolę bardziej przytulne wnętrza.
    Może jakoś "ocieplić" wnętrze dekoracjami? Ale nie mam pomysłu. Myślałam o jakiś poduszkach na sofę. Ale jakie? Jaki materiał. Jaki kolor?

    Czy stawiać coś na parapecie czy nie?

    Czy wieszać coś na ścianach?

    To czekam drodzy znawcy może jakieś zdjęcia czy coś podrzucicie? Coś co mnie zainspiruje?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Na podłogę puchaty dywan ecru, na parapecie zielone roślinki, na ścianę grafiki w kontrastowych oprawach i już

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ani poduszki na sofę (nie ta stylistya), ani puchaty dywan na podłogę...

    Kłopot z tym wnętrzem zasadza się na fatalnej (IMO) sofie (i kolor, i styl, i materiał) i pasiastych panelach - chyba dodatkowo źle położonych...

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli nie taka sofa to jaka? I dlaczego sądzisz, że panele są źle położone?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ze zdjęć wynika, że są ułożone równolegle do okien...

    Jesteś gotowa zmienić sofę?

  6. #6

    Domyślnie

    Przedmówczyni ma sporo racji.
    Na twoim miejscu nie zagracałabym przestrzeni niepotrzebnymi bibelotami. Jest bardzo ładnie urządzone. Swoją drogą, to ciekawe masz oświetlenie. Sama chcę u siebie coś podobnego zamontować, tylko mąż nie może znaleźć chwili, żeby zajrzeć na stronę i zamówić odpowiednie elementy. Sama przeglądam od czasu do czasu ofertę sklepu http://tinyurl.com/ocmetu3 , ale ja to sobie mogę popatrzeć tylko. Sama się nie znam na tych modułach, mogłabym wybrać co najwyżej żyrandol, a nie taką elektronikę. Ale to chyba nie jest jakiś duży koszt, żeby zrobić takie oświetlenie, nie? Części wydają się być tanie...
    Sama myślę o tym, żeby nie montować tego na suficie, ale przy ścianach, jak tu:
    Ostatnio edytowane przez Wika23 ; 30-12-2014 o 09:05

  7. #7

    Domyślnie

    joliska Zgadza się. Wiem, że panele powinny być inaczej położone. Ale ja chciałam równolegle do okien.

    Nie jestem gotowa zmienić sofy. Ale jak już mówisz, że moja czerwona sofa jest fatalna to już powiedz jaką inną sofę mogłam wybrać?

    Wika23 U mnie poszło 2 taśmy led:5m i 8m + 2 zasilacze 180 zł czyli koszt raczej to duży nie jest
    Ostatnio edytowane przez Niegazowana ; 17-12-2014 o 08:55

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Na pewno nie skórzana, nie błyszcząca, nie pikowana, nie puchata... Prosta, matowa, klasyczna raczej... I moim zdaniem nie czerwona...

    Masz bardzo agresywny wzór na panelach, on dominuje we wnętrzu - odwrotne do klasycznego ułożenie paneli jeszcze potęguje to wrażenie.

  9. #9

    Domyślnie

    Panele i tak kiedyś będą do zmiany w pierwszej kolejności.

    A sofa? Mówisz prosta, matowa, klasyczna. Czyli wieje nudą widocznie lubię agresywnie

    Dobra dzięki za odpowiedzi !

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anna Potocka

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-309
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Ładnie porobiłeś widać, że dużo pracy włożone pochwalam ja ostatnio kupiłam coś niesamowitego tzn zamówiłam bo to na zamówienie i powiem Ci że goście są w szoku to wieszak z imionami naszymi w dowolnym kolorze , nie wiem czy mogę link ci podać[spam] jak coś to zerknij sobie są boskie i wyróżniają od razu całe mieszkanie . Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140521_162621.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	307364
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-08-2022 o 17:54

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niegazowana Zobacz post
    Witam!

    W końcu wyremontowane mieszkanie. Kupione meble. Wszystko ładnie, pięknie. Tylko jakoś taki "zimny", "surowy" klimat. A może ma to swój urok?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2090186.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	294190
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2090187.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	294191
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC230123.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	294192

    Jednak ja wolę bardziej przytulne wnętrza.
    Może jakoś "ocieplić" wnętrze dekoracjami? Ale nie mam pomysłu. Myślałam o jakiś poduszkach na sofę. Ale jakie? Jaki materiał. Jaki kolor?

    Czy stawiać coś na parapecie czy nie?

    Czy wieszać coś na ścianach?

    To czekam drodzy znawcy może jakieś zdjęcia czy coś podrzucicie? Coś co mnie zainspiruje?

    Pozdrawiam!
    Heloł,
    Designerem nie jestem, ale mi po prostu brakuje czegoś na ścianach Może nad tą szafką*z trzeciego zdjęcia jakieś zdjęcia rodzinne? Albo jedno w dużej ramie, albo jakiś wzór fajny.

    Nie wydaje mi się, że jest jakaś wielka tragedia jak to opisała koleżanka, że sofa do bani itd. Z tymi roślinkami to bym chyba uważał… chociaż może jest to związane z traumą jak ostatnio różne wnętrza oglądałem i tam było zdecydowanie za dużo roślinności rodzaju wszelkiego Warto pokombinować, i na pewno będzie przytulniej.

  12. #12

    Domyślnie

    Sofa nie jest taka obmierzła. Ja bym dała roślinki, tylko nie kwitnące, po prostu zieleninę. Ale ja lubię, w przeciwieństwie do przedpiszcy.
    Jakieś grafiki/plakaty na ściany, np. szare z odrobiną czerwieni. Nie widać tych ścian za bardzo, więc Ci nie powiem gdzie. Może jakąś czerwoną ceramikę w homeopatycznych ilościach (znaczy np. jedna większa sztuka w odcieniu kanapy albo kilka malusich rozrzuconych tu i ówdzie)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Potocka Zobacz post
    Witam Ładnie porobiłeś widać, że dużo pracy włożone pochwalam ja ostatnio kupiłam coś niesamowitego tzn zamówiłam bo to na zamówienie i powiem Ci że goście są w szoku to wieszak z imionami naszymi w dowolnym kolorze , nie wiem czy mogę link ci podać www.artman24.pl jak coś to zerknij sobie są boskie i wyróżniają od razu całe mieszkanie . Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140521_162621.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	307364
    Mnie się najbardziej spodobało "Tam są drzwi"

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kredka007

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zamosc
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    79

    Domyślnie

    Wedlug mnie to czy kanapa jest fajna czy niefajna to tylko wylacznie kwestia gustu, ja bym takiej nie wybrala ale pokazywalam chlopakowi i powiedzial ze jest super - ilu ludzi tyle opinii, do kazdego przemawia inna stylistyka. Za zimny, nieprzytulny charakter wnetrza odpowiadaja w duzej mierze meble, ktore maja u Ciebie bardzo nowoczesne formy, wszedzie sie cos dzieje. Kanapa sama w sobie jest juz tak ''okreslonym'' elementem (skora, kolor, ksztalt), ze zadne poduszki nie beda wygladaly na niej dobrze. Nie jestem tez przekonana do koloru scian, na zdjeciach wyglada na cieply, taki troche ''budyniowy'' odcien i wypada troche mdlo z ta biela i czerwienia. Choc moze to tylko zludzenie, ktore daje sztuczne swiatlo. Ja bym dala jakis spokojny dywan na podloge, grafike na tej scianie gdzie drzwi i tak jak reszta dziewczyn sugerowala - jakas prosta, nie udziwniona rosline na parapet.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marciakM

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    10

    Domyślnie

    moim zdaniem potrzeba dużo poduszek i włochaty dywan

  16. #16
    Banned
    Jacek.80

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-119
    Posty
    6

    Domyślnie

    Myślę, że ciekawymi i zawsze pasującymi dodatkami wnętrza, to obrazy bądź zdjęcia na ścianach. To zawsze dodaje wiele uroku, choć warto korzystać z nich z umiarem, by nie wprowadzić chaosu do wnętrza. Myślę, że innym ciekawym dodatkiem są np. charakterystyczne lampiony, które nadają aranżacji charakteru, wyrazistości, a jednocześnie ocieplają wnętrze.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja tworząc przytulne wnetrze mojego salonu i biblioteki domowej korzystałam z porad na tym blogu i jestem zadowolona z efektu
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 08-08-2022 o 08:59

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    zwyczajnie brak tu konsekwencji stylów.. sofa jest sama sobie - nie nawiązuje do niczego i bardzo się odcina. Podłoga jest megaciemna i wpada w czekoladowy brąz, a meble i reszta podchodzi pod sterylny klimat zalatujący glamurem, który z pewnością jest daleki od słow "przytulny". nie wiem na co na sile te akcenty czerwone/bordowe - to ma sie nijak do bialej reszty i tej strasznie ciemnej podlogi..

    To co mozna doradzic patrzac jedynie na zdjecia - sciana, a wlasciwie naroznik za sofa jest "łysy". Dodajcie miesiste zasłony, jakies obrazy w ladnych ramach/cos na sciany. Nie wiem jak wyglada sciana za TV ale tez jest lyso, a szafka rtv ( bordowa.....) z tym blatem szklanym nadaje surowosci a nie "przytulnosci".

    jasna podloga w kolorze drewna obecnego gdzies tam w kuchni by zmienila duzo.. Pomyslcie nad scianami ( duze ramy z rodzinnymi zdjeciami/obrazy) bo ich pustka podkreśla, ze wnetrze idzie w strone sterylności.

    Padlo pytanie jaka sofe?.... Po pierwsze - powinna zakrecac przy scinaie przy drzwiach a nie zabierac "zakretem" waska przestrzen podloznego salonu. Po drugie - material i kolor tkaniny przytulny. Proponuje wpisac w google np. "sofa agata" i wybrac cokolwiek. Doslownie cokolwiek bedzie lepsze stylem i tkanina niz ta sofa. Zeby kupic cos takiego trzeba sie mega naszukac. przepraszam, ale styl sofy poraza.
    Ostatnio edytowane przez Dzeus86 ; 10-08-2022 o 13:15

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    przepraszam, ale styl sofy poraza.
    bo to moda sprzed przynajmniej 5 lat Odpowiadasz na archeologiczny wątek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony