dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Izolacja nakrokwiowa - mostek termiczny?

    Myślę, że to jest właściwszy dział dla tego tematu.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ja+nakrokwiowa

    Może ktoś z Was zna odpowiedź na to pytanie?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał halszka1938 Zobacz post
    Myślę, że to jest właściwszy dział dla tego tematu.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ja+nakrokwiowa

    Może ktoś z Was zna odpowiedź na to pytanie?
    Ja wiem jak to zrobić ale nie rozumiem o co pytasz i w czym problem

  3. #3

    Domyślnie

    Więźba w formie wiązarów. Na dachu nakrokwiowo 20cm pir, na ścianie 25 cm styropianu grafitowego. Jeśli wiązary kończyłyby się równo z murłatą to wtedy jest zachowana 100% ciągłość izolacji ściana - dach. Tylko nie ma do czego zamocować deski okapowej czy czołowej zapomniałam ) (tej do której mocuje się rynny). Jesli wiązary wysuniemy 25cm za murłatę to zamontujemy deskę okapową ale izolację co 80cm będzie przecinał wiązar o szerokości 24cm. Mam nadzieję, że teraz już napisałam bardziej zrozumiale
    Jak rozwiązać ten problem?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał halszka1938 Zobacz post
    Więźba w formie wiązarów. Na dachu nakrokwiowo 20cm pir, na ścianie 25 cm styropianu grafitowego. Jeśli wiązary kończyłyby się równo z murłatą to wtedy jest zachowana 100% ciągłość izolacji ściana - dach. Tylko nie ma do czego zamocować deski okapowej czy czołowej zapomniałam ) (tej do której mocuje się rynny). Jesli wiązary wysuniemy 25cm za murłatę to zamontujemy deskę okapową ale izolację co 80cm będzie przecinał wiązar o szerokości 24cm. Mam nadzieję, że teraz już napisałam bardziej zrozumiale
    Jak rozwiązać ten problem?
    Pogrubienie moje , jesteś pewna szczególnie tych 24 cm ?
    Mam na dachu pir 16cm - i krokwie wypuszczone -okap nawet przez głowę nie przeszło mi martwienie się tym mostkiem. to w końcu ~50 cm drewna żeby zimno weszło do domu.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, niestety jestem pewna. Wiązary zbudowane są z krokwi 8cm, dolny pas jest podwójny - z jednej i drugiej strony krokwi po 8cm razem 24cm drewna.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał halszka1938 Zobacz post
    Tak, niestety jestem pewna. Wiązary zbudowane są z krokwi 8cm, dolny pas jest podwójny - z jednej i drugiej strony krokwi po 8cm razem 24cm drewna.
    Co stoi na przeszkodzie aby pas dolny dźwigara kończył się na murłacie a jedynie pas górny wychodził do "okapu". Masz wtedy redukcje szerokości z 24 do 8cm. Zwróć uwagę że jak skończysz pas górny na równi z murłatą to nie masz do czego mocować kontr łaty na dachu na odcinku ocieplenia ściany czyli ~26-27 cm .
    Swoją drogą jak na dźwigar dość masywne te elementy

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał halszka1938 Zobacz post
    Więźba w formie wiązarów. Na dachu nakrokwiowo 20cm pir, na ścianie 25 cm styropianu grafitowego. Jeśli wiązary kończyłyby się równo z murłatą to wtedy jest zachowana 100% ciągłość izolacji ściana - dach. Tylko nie ma do czego zamocować deski okapowej czy czołowej zapomniałam ) (tej do której mocuje się rynny). Jesli wiązary wysuniemy 25cm za murłatę to zamontujemy deskę okapową ale izolację co 80cm będzie przecinał wiązar o szerokości 24cm. Mam nadzieję, że teraz już napisałam bardziej zrozumiale
    Jak rozwiązać ten problem?
    Przy dzisiejszej technologii w tym miejscu mostek nie powinien wystąpić,a nawet jest to miejsce gdzie mamy pole do działania a nie kilka możliwości alternatywnych

    Jak nie dadzą rady Twoi budowlańcy to dzwoń i poprawimy ,sprawdzimy termolupą

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Krokwie, płatwie czy murłaty wychodzące poza budynek są teoretycznie mostkami w odniesieniu do oporu cieplnego izolacji nakrokwiowej. W rzeczywistości to żadne mostki. Większymi mostkami są ramy okienne i szyby, zamki czy klamki w drzwiach wejściowych. Ogrzewanie domu to pokrywanie strat wynikających z komfortu zamieszkania. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Dokładnie nad tym samym się zastanawiałem. Tzn. skoro jest izolacja nakrokwiowa (u mnie Thermano), to wystająca poza obrys ścian krokwia teoretycznie jest mostkiem termicznym. Teoretycznie, ponieważ to kawał długiego drewna, który też powinien mieć jakąś izolacyjność. No, ale ponieważ chcę zrobić dom "mocno" energooszczędny zastanawiam się nad styropianem międzykrokwiowo i

    ...

    podkrokwiowo kolejną warstwą styropianu lub płytami Recticel Eurothane G (płyta PIR z płytą GK, którą można mocować bezpośrednio do krokwi).

    https://www.youtube.com/watch?v=LeX4r_M2N8I
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To w końcu Ty masz już ten dach czy dopiero go budujesz? Nie radze łączyć różnych rodzajów izolacji. Płyta PIR grubości 20 cm nakrokwiowo załatwia sprawę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony