dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja kilka lat temu kupowałem mieszkanie z rynku wtórnego i taki pomysł polecam. Wielką płytę większość ekspertów odradza - mój blok jest z 1999 roku, więc to już inna technologia. Zgadzam się z przedmówcami co do jakości i szybkości oddawania obecnych inwestycji deweloperskich. Wtedy nie było takiego boomu na mieszkania jak obecnie więc i jakość wykonania była wg mnie lepsza. Teraz developer wychodzi z założenia aby spełnić normy i tak ktoś kupi. Więc warto kupić mieszkanie z rynku wtórnego , takie powiedzmy 10 letnie - wtedy wszystkie mankamenty będą już dawno uwidocznione.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    salmon

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-007
    Posty
    1

    Domyślnie

    a nie lepiej po prostu kupic od dobrego dewelopera, oczywiscie zaraz podniosa sie glosy, ze takich to juz nie ma..wymarli, mam mieszkanie w Parku Chopina i inwestuje w Osiedlowe Wzgorze pod wynajem, z mysla o dlugich latach uzytkowania

  3. #23

    Domyślnie

    I rynek pierwotny i wtórny ma swoje zalety. Ja osobiscie wybieram pierwotny bo ceny się nieznacznie różnią. Kupiłem ostatnio z żoną mieszkanie na Dębcu w Red Parku i muszę przyznać, że to osiedle żyje! Wciąż się coś dzieje, stare spółdzielnie mieszkaniowe raczej tak nie dbają o klienta! A do tego żona ma praktycznie pod blokiem fitness a ja blisko do A2, więc wszyscy są zadowolen. Niedługo robią dni otwarte, podobno przy zakupie miejsce parkingowe będzie za złotówę zawsze to oszczędność, Poznaniacy to lubią.

  4. #24

    Domyślnie

    [QUOTE=kemot_p Warto kupić mieszkanie z rynku wtórnego , takie powiedzmy 10 letnie - wtedy wszystkie mankamenty będą już dawno uwidocznione.[/QUOTE]

    Kemot _p nie licz na to, że sprzedający mieszkanie ujawni jego wady.Niekoniecznie te wady mogą występować w innych lokalach- zatem wywiad z sąsiadami może nie być skuteczny.

  5. #25

    Domyślnie

    [Metody badania wiarygodności firm deweloperskich]

    Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety poświęconej kupnie mieszkania od firmy deweloperskiej. Wiarygodność dewelopera to obecnie temat często dyskutowany i omawiany, dlatego zachęcam do poświecenia kilku minut.
    Ankieta jest kierowana do osób obecnie poszukujących mieszkania na rynku pierwotnym, choć każdy może kwestionariusz wypełnić - profil pożądanego respondenta jest weryfikowany przez pierwsze pytania.

    Bardzo dziękuje osóbom które wezmą udział w ankiecie.

    LINK:
    https://docs.google.com/forms/d/1rq5...ewform?c=0&w=1

  6. #26

    Domyślnie

    tez bym nie liczyl na to czy deweloper, czy sprzedajacy z rynku wtornego ujawni wady, jesli takie istnieja....nie da sie jasno okreslic, gdzie lepiej kupic, mieszkania z wtornego tez sa bardzo dobre a i w pierwotnego bywaja porazka, postawione pytanie jest zbyt ogolne, lepiej zainteresowac sie szczegolami, dowiedziec sie na co zwracac uwage, a co do wspomnianego wisniowego Wzgorza slyszalem, ze ma byc wyjatkowe

  7. #27

    Domyślnie

    Tak spamerze, całkowita racja. Bo w nowych mieszkaniach wszystkie ściany można dowolnie przestawiać. Nośne też. A w używanych to nawet działówek nie ruszysz. Do tego dochodzi b fajny bonus nowych deweloperek - kuchnia sąsiada z bloku naprzeciw oddalona o kilka metrów, tyle tylko co przepisy wymagają, ani cm więcej. To takie przytulne, wspólne z Kowalskim z przeciwka wsuwać kolację.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    prosze nie komentowac spamu!

  9. #29

    Domyślnie

    Szukam mieszkania w Szczecinie- odwiedziłam już wielu sprzedających na rynku wtórnym i jestem trochę przerażona, za trzypokojowe mieszkanie w kilkunastoletnim bloku liczą sobie prawie 300 tysięcy! Myślałam też o czymś nowym, ale kompletnie nie mam pomysłu na urządzenie no i nie chcę na obrzeżach, a raczej gdzieś bliżej centrum. Trochę sytuacja bez wyjścia..miasta raczej nie zmienię..

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karolkarol0307

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-303
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mieszkam w wieżowcu na 10 piętrze. Mieszkanie jest z rynku wtórnego. Ubolewam, że nie mam aneksu jadalnego. Ale nie zamieniłabym go na inne. No może tylko na domek jednorodzinny.

  11. #31

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego ile mamy funduszy. Oczywiście lepiej jest kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, ale w jednym jak i w drugim są pewne mankamenty. KUpując mieszkanie od dewelopera trzeba liczyć się z przedpłatą w wysokości ustalanej przez niego, z kolei na rynku wtórnym musimy liczyć się z kwestią prawną, która może być zatajana przez sprzedającego. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem byłoby biuro nieruchomości, jeżeli sami mamy wątpliwościco do naszej wiedzy na temat kupna mieszkania.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Maria Karolik Zobacz post
    Ja również wybrałabym nowe mieszkanie. Ostatnio czytałam artykuł, że więcej sprzedaje się mieszkań w nowych inwestycjach, niż na rynku wtórnym. Teraz jest dobry okres na szukanie mieszkania, jest wiele "imprez" typu dni otwarte. Zakresy cenowe, jak i wybór - ogromne. Zależy kto czego szuka - napewno znajdzie
    Sprzedaje się więcej nowych mieszkań ze względu na program Mieszkanie dla Młodych, który do tej pory dopuszczał tylko nowe mieszkania. W nowej edycji programu mają być również mieszkania z rynku wtórnego, więc obstawiam, że ta część rynku się mocno ruszy, a co za tym idzie ceny nowych mieszkań pójdą delikatnie w dół.

    Polecam artykuł na temat zmian w MdM
    http://kb.pl/teksty/2015/06/25/duze-...la-wszystkich/

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kdrozd

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-207
    Posty
    18

    Domyślnie

    nie ma co się zastanawiąć, wydaje mi się że lepiej nowe kupić. Raczej mołodzi sąsiedzi się trafiają....a no i coraz więcej budynków o niskiej zabudowie powstaje teraz chociaz poza miastem ale za to w spokojnych okolicach i nie w tłoku

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Grzegorz Broda

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-170
    Posty
    12

    Domyślnie

    a jakieś konkretnie mieszkania masz na mysli

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kdrozd

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-207
    Posty
    18

    Domyślnie

    Słyszałem o nowym smolcy, gdzieś widziałem reklame, ale sam musisz sprawdzić

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mediatechnik Zobacz post
    Strona nie istnieje, zatem nie ma możliwości zapoznania się treścią forum.
    Czy to była krytyka jednego z deweloperów a tytuł brzmiał " Mieszkanie do pupy"?

  17. #37

    Domyślnie

    oczywiście lepsze nowe gdyż jest nowocześniej okna na calosc większe balkony ledniejsze winda parking podziemny lub garaz mniej lokatorow itd. Ale zazwyczaj sa droższe wiec dla biedniejszych poza zasięgiem, ale i pachnące komuna wielkie plyty tez potrafią kosztowac podobnie do nowych gdyż wiele z tych mieszkan jest sprzedawanych przez tzw januszy biznesu któarzy wystawili i mieszkają i sprzedają latami i mysla ze się oblowia. A swóje lata już maja te mieszkania.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagm Zobacz post
    Może i będzie mnie to trochę więcej kosztować, ale przynajmniej będzie i ładniejsze i posłuży mi na dłużej.
    Nie koniecznie nowe mieszkania muszą być droższe. Dzięki dopłacie MDM można odrobinę zaoszczędzić. Do tego jeśli się pójdzie na targi mieszkań też można zyskać pewien rabat. Plus można troszkę po negocjować cenę i czasem można zejść chociaż te kilkanaście zł z metra co w sumie daje jednak pewną kwotę w skali całej ceny.

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SasiadPKW

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Strzelce Krajeńskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na rynek pierwotny. Jakoś nie jestem przekonany do mieszkań z rynku wtórnego. W końcu ściany mają uszy

  20. #40
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagm Zobacz post
    Może i będzie mnie to trochę więcej kosztować, ale przynajmniej będzie i ładniejsze i posłuży mi na dłużej.
    Bo często mają odchudzoną konstrukcję ?
    Byłem ostatnio w takim nowym mieszkaniu w Warszawa Włochy... jak zawiał wiatr ro firanki fruwały .. zaszczekał pies to przez 2 pietra słychać .... akustyka dobra bo wszystko cienkie...
    Darek B

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony