dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74
  1. #1
    Banned
    MAREKJANK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    17

    Domyślnie Pompa Ciepła Meeting MD50D 18kW EVI dom 130m2 koszt użytkowania 510zł/ miesiąc

    Wpis reklamowy - usunięty zgodnie z regulaminem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-12-21_1407.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	295156   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	434
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	295158   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	295159   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	295160  
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 22-12-2014 o 09:43

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aleksus

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Posty
    208

    Domyślnie

    Fajnie by było gdyby ktoś robił rzetelne pomiary i podawał je jak w wątku z Julą.Co można oczekiwać od dystrybutora tych pc
    Dom Hektor 136m2,ściany BK24 + 15cm styropian,25 dach,okna 3 szyby,
    kominek z rozprowadzeniem ciepła.
    Ogrzewanie PC stiebel eltron 5,9kw + podłogówka, Dz mieszany spiralno- liniowy 3x150m

  3. #3
    Banned
    MAREKJANK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    18kW pompa ma przy A20, przy A7 około 14kW, A2 około 11,5kW
    bo widzę iż chyba brakowało Ci tego parametru do zrozumienia sytuacji.
    Zresztą 8,632 postów to powinieneś już to wiedzieć

    Ps. dla mniej znających temat A- jest to temperatura zewnętrzna.

    Odnośnie
    "
    Pewnie tak...? Ale nie policzone i nie sprawdzone...."

    takie dane dostałem od przedstawiciela Panasonic oni chyba dobrze policzyli.

    A w temacie samochodów to jeżdżę niemieckim bo tam jest różnica w wykonaniu, ale sam dzwonisz z Chińskiego telefonu, oglądasz dzień w dzień Chiński telewizor, i naklepałeś ponad 8000 postów w Chińską klawiaturę.
    Te wszystkie elementy mają po kilkadziesiąt elementów, a PC ma tylko z 10 więc i jakoś różnicy w działaniu nie widać.

  4. #4
    Banned
    MAREKJANK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Tutaj podaję liczby i daty od kiedy zacząłem wpisywać do XLS.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.png
Wyświetleń:	899
Rozmiar:	4,5 KB
ID:	295173

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksus Zobacz post
    Fajnie by było gdyby ktoś robił rzetelne pomiary i podawał je jak w wątku z Julą.Co można oczekiwać od dystrybutora tych pc
    No cóż Aleksus , ja np. podaję rzetelne pomiary na temat mojego meetinga , czym one różnią się od informacji podawanych od QUBICA? Po za tym , Qubic robi trochę krecią robotę na temat pc jula , bo ma trochę skopaną instalację GZ .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    -20*c . to koronny argument posiadaczy gruntówek ,, ale odpowiedź posiadaczy powietrznych ale Panieee to toylko kilka godzin w roku. Akurat 3500 pln za ogrzanie nowego domu też uważam za dużo za dużo .
    Ilość twoich postów uważam lepszy marketing na rzecz Clarneta
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    aleksus , ja wiem że jesteś trochę rozgoryczony swoim doświadczeniem z meetingiem , ale jak akurat teraz nie pracujesz w IslandII ,czy gdzieś tam w świecie , zapraszam do siebie gdzieś tak w styczniu ,jak możesz ,przekonasz się naocznie , czy podaje rzetelne dane , na temat swojego meetinga
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Ja jestem ze Stargardu , a Pan Marek ze Starogardu , a to chyba jednak różnica , W stopce nie masz czym grzejesz , to z kąt ja wiem czym grzejesz? Koś ci płaci za obecność na forum i pisanie tego co piszesz? . Normalny człowiek nie ma tyle czasu , żeby przez 24 H pisać na forum ?

    -Nie tlumacze dlaczego wlasnie ta PC powinno sie miec....-

    Czemu akurat tak namiętnie zwalczasz , meetinga , a taka miłością pałasz do np. julii , skoro ona ma o wiele gorsze parametry np , od mojego meetinga?
    nie muszę się z nikim umawiać,nie bawię się tak brzydko jak ty
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  9. #9
    Banned
    MAREKJANK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Roznic a w wykonaniu? Tak samo dowiezie pewnie od A do B... a kiedy sie zwroci?
    I skad wiesz jaki mam TV czy telefon?

    3500:- przy tak malym NOWYM domku z ogrzewaniem podlogowym to duzo!

    I wiesz... ktos moze chciec inna PC ze wzgledu na sterowanie, wyglad, i parametry pracy.

    I co ma moja ilosc postow do twojego nieudacznego marketingu?

    Bardzo interesujacy parametr... 18kW przy 20*C na zewnatrz... ile ma przy -20*C ?

    Bo takie temperatury wystepuja nawet w Twojej miejscowosci
    Tak chiński i niemiecki też dowiezie z pkt z A do B, niemiecki lepiej, szybciej, wygodniej, ale to forum o pompach ciepła a nie samochodach prawda, a przejrzałem Twoje posty i Ty każdemu o tych samochodach. Kupiłeś sobie pewnie Ferrarę czy co ?

    3500zł w nowym domu tylko w drogiej taryfie, doczytaj, w taniej masz o ponad połowę taniej, czyli pewnie jakieś 1700zł, teraz to lepiej porównać, z tymi co grzeją w ciągu nocy i rozgrzewają budynek tak by w ciągu dnia nie grzać na drogim prądzie.
    Tylko z grzaniem w nocy wiąże się problem.
    jak rozgrzewamy budynek w nocy np. do 24C i potem chcemy spać to budzimy się niewyspani, spoceni, i dalej zmęczeni.
    Dlatego ja grzeję w dzień a w nocy obniżam temperaturę do 18C, a nie jak niektórzy do 24C.

    Co do ilości postów to jak se policzyłem to robisz 15/ dziennie, no masz charakter -- jest takie specjalne ugrupowanie polityczne dla tych co lubią się w kółko wykłócać.

    Kolejny cytat, " ktos moze chciec inna PC ze wzgledu na sterowanie, wyglad, i parametry pracy."
    to Ty wydajesz 35000zł żeby było ładnie?!!!!!! a itak stoi pompa za domem i jej nie widać
    No mnie na to nie stać, i chyba większości ludzi na to nie stać. Ja pracuje w Polsce a Ty: "World Wide"

    Sterowanie - jak chcesz to do chińczyka też dokupisz sterowanie co robi cuda, grzeje w nocy, w dzień, internety, pierdoły, kolorowe dotykowe panele itd. Ale po co? a jak kiedyś miałeś piec śmieciuch to też prowadziłeś tam wycieczki żeby pokazać że zamontowałeś do niego pompę i 2 czujniki i masz przy nim 2 guziki?
    No proszę ma być ciepło, a ładny to może być TV bo trzymasz go w salonie, a gości raczej do kotłowni nie zaprowadzasz.

    Parametry też Ci opisałem jak jest 500zł/ rocznie różnicy czyli zwróci się po 20latach to chyba ciężko o lepsze porównanie parametrów.
    Sam se zresztą gola strzeliłeś bo jak policzymy w taniej taryfie to zwróci się po 40 latach buahahhahahah

    Jedziemy dalej,
    Panasonic przy -10C ma 9kW, Meeting ma 8kW fakt różnica jak hol........

    Temperatura -20C, sprawdzałem była 3.02.2012 i 5.02.2012 oraz 7.02.2012
    Więc masz rację zdarza się, ale te 3 dni raz na 3 lata to napalę sobie w kominku, albo włączę grzałkę.

    Proszę posługiwać się argumentami, a nie "słyszałem", " ktoś kiedyś u kogoś podobno widział" itd.
    KONKRETY I DANE PROSZĘ.

    PS. a i Twój telefon, i telewizor,
    pod baterią w telefonie masz taką tabliczkę, znamionową tam sprawdź.
    A co do telewizora to fakt jak masz taki który nazywa się "Rubin" to on jest Made in Poland, ale wszystkie co były po nim były made in china.

    Ostatnio edytowane przez MAREKJANK ; 21-12-2014 o 17:26

  10. #10
    Banned
    MAREKJANK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Powiem szczerze ze jestem dystrybutorem Meetinga, nazywam się Marek Jankowski i jestem właścicielem firmy która jako jedyna jest autoryzowanym dystrybutorem, supportem oraz centrum serwisowym na Polskę. I to ja jak już mógłbym płacić komuś za reklamę Meetinga, ale robić tego nie muszę ponieważ pracy jest tak dużo że więcej moje ekipy już nie zniosą.

    Co do motywów osób które chwalą Meetinga to jest tak że są to osoby które są dumne z tego że wydając wielokrotnie mniej mają sprawne, działające ogrzewanie, które spełnia się pod każdym względem. Jeżeli zostało oczywiście właściwie wykonane.

    Ludzie wydają dziesiątki tysięcy bo boją się zaryzykować, i wziąć coś mniej znanego, a Ci wszyscy co się odważyli teraz pokazują wszystkim figę

  11. #11
    Banned
    MAREKJANK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    No marketing jak hol..... ostatnio logowałem się chyba w marcu

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    2900zł za zeszły sezon zapłacił posiadacz pompy on-off z 2007 roku Technibel (podaję nazwę bo już nie są sprzedawane w pl) ale za budynek 270m2 do tego budynku meting chyba musiałby być z 50kw masakra jakie złącze?
    jak już pisałem w szóstym roku eksploatacji właściciel mitinga czy juli dopłaca do pompy bo w 5 roku jest na zero tj, koszt zakupu mitinga + dopłata do energii = "markowa" pompa
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Panowie trzymam kciuki za was wszystkich, dodam że moja PC jest podobno polska, podobno chińska, ale bety ma za to japońskie i niemieckie, pewnie wyjdzie na to że robione i tak w chinach,
    Jedno jest pewne mam ciepło w domu

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nikt mi nie placi i nie Twoja sprawa co robie ze swoim czasem.

    Jaka milosc do Juli? Potrafisz czytac ze zrozumieniem? Czy qubic stosuje jakas forme marketingu?

    Dlaczego tak namietnie bronisz meetinga? Placa Ci za to? Dlatego sie chwalisz swoja PC w stopce i tlumaczysz jak twoj kolega ze
    drozszych nie warto bo sie nie zwroca.
    Mi też nikt nie płaci , i z nikim nie muszę się :"umawiać " Zazdroszczę Tobie tego wolnego czasu , masz wolne 24H na dobę , sądząc po Twojej aktywności na forum.
    Nigdzie nie napisałem że Qubic , stosuje marketing , napisałem tylko iż ma skopane trochę GZ , przez co ma trochę zaniżoną sprawność pc . Natomiast Twoje wypowiedzi na wątku JULII , są jak najbardziej na heepy na temat chinki jula , powietrznej chinki , która ma dużo gorazą sprawności niż chińskie gruntówki , ale z tego co piszesz to ta jula jest ok , a ten meeting jest do doopy . Trochę dziwne masz rozumowanie , o ile jakieś w ogóle masz .
    Nie bronię namiętnie meetinga , piszę co mam i jakie on osiąga u mnie parametry , żadna tajemnica .
    Droższych się nie opłaca , to akurat fakt .
    Przypatrzmy się Twojemu przypadkowi , zapłaciłeś za wielce markową pc kilka razy więcej od mojego meetinga i płacisz kilkakrotnie więcej ode mnie rachunki za ogrzewanie , do tego ta twoja pc ma gorszą sprawność od mojego meetinga .Ekonomia Panie Varme , ekonomia
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    2900zł za zeszły sezon zapłacił posiadacz pompy on-off z 2007 roku Technibel (podaję nazwę bo już nie są sprzedawane w pl) ale za budynek 270m2 do tego budynku meting chyba musiałby być z 50kw masakra jakie złącze?
    jak już pisałem w szóstym roku eksploatacji właściciel mitinga czy juli dopłaca do pompy bo w 5 roku jest na zero tj, koszt zakupu mitinga + dopłata do energii = "markowa" pompa
    Miałem możliwośĆ zapoznania się bliżej z tym TECHNIBELEM ,- NICZY NIE RÓŻNI SIĘ OD MEETINGA , I TO BEZ EVI .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Swoją drogą widzę że marketing Pana Marka działać
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  17. #17

    Domyślnie

    510 zł / miesiąc przy 130m2
    NA MOJE TRAGEDIA
    Mi za grudzień przy 290m2 ogrzewanej powierzchni szacuję, przy obecnym zużyciu, że pożre prądu za 222 zł.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cieszysz się tymi swoimi 65*C na grzejnikach jak głupi płaską bateryjką . Pochwal się sprawnością jaką wtedy osiąga ta twoja cudowna wysokotemperaturowa pc..
    Dobra przestanę już z tą zazdrością , zaraz mi wmówisz jakąś chorobliwą zazdrość , a ja tylko raz wspomniałem i to w sensie nie takim jak zrozumiałeś .

    Czyli wnioskuję dwie raczej drogie i raczej nieudane inwestycję - stary dom i drogą pc ze słabymi osiągami.
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmag Zobacz post
    510 zł / miesiąc przy 130m2
    NA MOJE TRAGEDIA
    Mi za grudzień przy 290m2 ogrzewanej powierzchni szacuję, przy obecnym zużyciu, że pożre prądu za 222 zł.
    Dla mnie też tragedia , ale ponoć te 510pln to tylko w drogie licząc j taryfie
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Być może zadowolony jesteś , bo teraz musisz być zadowolony
    Ale po co ukrywać wydatki na pc oi koszta ogrzewania , skoro tak się promuje po p-w jak Ty to robisz ? Jakieś tajemnice ,pisanie okólników o jakiś tam *C , nic nie wnoszących do tematu . Umieść w stopce co i jak ,po co te tajemnice . Zamontowałeś już ten ciepłomierz?

    Nigdzie nie pisałem że meeting jest świetny , wprost przeciwnie pasałem że jest trochę gorszy parametrowo od markowych pc gruntówek , ale o tyle tańszy w zkupie,że w przypadku przyzwoicie ocieplonego domu , koszta eksploatacyjne wyjdą jakieś 200*300pln rocznie na niekorzyść meetinga ,( porównując po meeting gruntową do pc markowa gruntowa ,porównując pc meeting do pc powietrznej markowej , markowa przegrywa ) ale koszt zakupu jest jednak klikadziesiąt tyś ( NIEJEDNOKROTNIE KILKASET) tańszy i to jest uzasadnione ekonomicznie.
    A Twoja po jest taka wspaniała ,pewnie dawno już zdominowała rynek pc w Polsce
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony