dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Ja nie jestem ani spięty ,ani nie wmawiam Tobie żadnej promocji ,z tą promocją to taki wniosek na podstawie Twoich wpisów na forum , być może niewłaściwy .
    I pozwól innym żeby sobie decydowali co dla nich jest ekonomiczne , choć ekonomia jest ponoć jedna .

    Wesołych Świąt
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREKJANK Zobacz post
    pod baterią w telefonie masz taką tabliczkę, znamionową tam sprawdź.
    A co do telewizora to fakt jak masz taki który nazywa się "Rubin" to on jest Made in Poland, ale wszystkie co były po nim były made in china.

    Dziwna rzecz, miałem Panasonica, który był produkcji CZ, teraz mam Philipsa made in HU, rodzice mają LG, ktory jest made in PL.
    Nie wiem, jak na pompach, ale na TV znasz sie słabo

    PS: a Rubin był radziecki
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23
    Banned
    MAREKJANK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dziwna rzecz, miałem Panasonica, który był produkcji CZ, teraz mam Philipsa made in HU, rodzice mają LG, ktory jest made in PL.
    Nie wiem, jak na pompach, ale na TV znasz sie słabo

    PS: a Rubin był radziecki
    Dlatego zajmuję się PC.

  4. #24
    Banned
    MAREKJANK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Dla mnie też tragedia , ale ponoć te 510pln to tylko w drogie licząc j taryfie
    Tak w drogiej i pierwszy sezon grzania, a tak jak pisałem nie będę grzał w taniej bo to nie jest komfortowe.

    W taniej będzie 270zł/ miesiąc na powietrzu w nowym nie wygrzanym budynku. Pierwszy sezon jest zawsze droższy w budynkach budowanych standardowo ze względu na wilgoć strukturalną.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aleksus

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    aleksus , ja wiem że jesteś trochę rozgoryczony swoim doświadczeniem z meetingiem , ale jak akurat teraz nie pracujesz w IslandII ,czy gdzieś tam w świecie , zapraszam do siebie gdzieś tak w styczniu ,jak możesz ,przekonasz się naocznie , czy podaje rzetelne dane , na temat swojego meetinga
    To nie jest tak że jakoś bardzo się rozczarowałem.Już pisałem kiedyś że fajnie by było gdyby jakiś polski producent miał w swojej ofercie uboższą wersje PC .Sprężarka rotacyjna,wymienniki tańsze itp.Tak żeby ta pompa zamknęła się max w 7 tyś zł.W tych Chińskich brakuje mi tylko rzetelnych danych o ich sprawnościach.

    Ps. Wiem Jacek ze masz Meetinga i nim ogrzewasz(pomagałeś mi podczas instalacji mojej)
    Jeśli obecne modele miają TZR to na pewno będą lepszę od Julek
    Ostatnio edytowane przez aleksus ; 21-12-2014 o 21:01
    Dom Hektor 136m2,ściany BK24 + 15cm styropian,25 dach,okna 3 szyby,
    kominek z rozprowadzeniem ciepła.
    Ogrzewanie PC stiebel eltron 5,9kw + podłogówka, Dz mieszany spiralno- liniowy 3x150m

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREKJANK Zobacz post
    jak rozgrzewamy budynek w nocy np. do 24C i potem chcemy spać to budzimy się niewyspani, spoceni, i dalej zmęczeni.
    Dlatego ja grzeję w dzień a w nocy obniżam temperaturę do 18C, a nie jak niektórzy do 24C.
    Wiesz, zeby majac w domu podlogowke i w nocy obizyc teperature np z 21 do 18*C, to trzeba by chyba okna powybijac.

    Oj kariery to Ty tutaj raczej nie zrobisz handlarzu. I to wcale kraj pochodzenia sprzetu ktorym handlujesz Ci w tym nie przeszkodzi.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  7. #27
    Banned
    MAREKJANK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Wiesz, zeby majac w domu podlogowke i w nocy obizyc teperature np z 21 do 18*C, to trzeba by chyba okna powybijac.

    Oj kariery to Ty tutaj raczej nie zrobisz handlarzu. I to wcale kraj pochodzenia sprzetu ktorym handlujesz Ci w tym nie przeszkodzi.
    Po to wlasnie robi sie wylewke, 6cm i uklada rurki gesto zeby moc sterowac temperatura. Ty masz pewnie bunkier i 50cm betonu pod nogami to rozgrzewasz to tydzien i chlodzisz miesiac..
    powodzenia

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeszcze mie mieszkam, ale ostatnio, kiedy wyjezdzałem na trzy dni, przed wyjazdem dobiłem temperaturą do 20C. Przez te dni, było 0-3C, jak wrociłem po 72h, to temperatura wynosila 17C.
    Wylewka 7cm.

    Jestem ciekaw tego obnizania temperatury do 18C na noc. Gesto ulozone rury w tym pomagają ?

    Może handlujesz też sterownikami i siłownikami do OP ? Ci goscie sprzedają takie same bzdury.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    I to ostatnie najwazniesze....
    Bo popijajac Swiatecznego grzanca chba nie liczysz "kiedy Ci sie zwroci"
    Ani ciute nie liczę na zwroty, czy też inne bajery dopłaty. Miałem kaskę i kupiłem, ciepło w tylek mam i rachunki też ok puki co.
    a czy się zwróci to mam to w nosie, a poza tym to niby jak ma się zwracać, a wiem jak przesadzę z tym grzańcem to tak będzie się zwracać
    żartownisiu ty

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREKJANK Zobacz post
    Po to właśnie robi się wylewkę, 6cm i układa rurki gęsto zeby moc sterowac temperatura. Ty masz pewnie bunkier i 50cm betonu pod nogami to rozgrzewasz to tydzien i chlodzisz miesiac..
    powodzenia
    że niby gęściej rurki i niby w 6cm posadzki (w domyśle mało) to przepis na super sterowanie i różnice 18-22*C dzień-noc -4K???

    To co kolego powiesz na rurki w ścianie co 10cm i tynk tylko cem-wap 3cm! A jest 1 miejsce z rurkami co 7,5cm na mijankę. Wg. Ciebie mógłbym tam pewnie uzyskać jeszcze większe różnice temperatury niż 4K = 22-18*C?

    A zaprawdę można tam szaleć i mając średnio w domu +23,3 osiągnąć ranem +24,7 rano a wieczorem + 22,9. Całe 1,8K różnica. To najwięcej co z tego wycisnąłem.Choć wystarczy mróz, równiejsze grzanie noc/dzień i różnica się zmniejsza do 0,8-0,9*C rano/wieczór a teraz wystarczy mi skrócić grzanie w nocy aby to grzanie przenieść na dzień (plus komfort ciepłej ściany/podłogi) i nie ma różnicy więcej jak 0,6*C. Na parterze gdzie mam 50/50 podłoga/ściany to nawet 0,4*C na dzień różnicy nie wyciągnę. Przy całej podłogówce nie wiem czy bym 0,3*C różnicy dzień/noc osiągnął.

    Jak Ty tu wyciszasz 4*C z podłogówki dzień/noc to albo okna otwierasz, albo masz dom durszlak, albo chcesz coś sprzedać.
    Ostatnio edytowane przez lukasza ; 22-12-2014 o 20:56
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widziałem te pompy na allegro. Podawanie parametrów przy temp +20stC to zwykłe oszustwo.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l_ukasz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Widziałem te pompy na allegro. Podawanie parametrów przy temp +20stC to zwykłe oszustwo.
    Wskazuje to dobitnie, że nie są to pompy do ogrzewania domów a podgrzewania wody w basenach. Wtedy ta temp 20 ma sens.
    Może "bieda reklamodawca" nie przeczytał instrukcji producenta.
    Dom typu stodoła powierzchnia użytkowa/netto 151,5/204,5 m² Ocieplenie 15cm grafit od gruntu 18 cm, poddasze 30cm. Okna 3 szybowe relatywnie duże, spore straty przez 8 okien dachowych. Ogrzewanie pompa PW Panasonic T-cap 1f 9kw. Wentylacja grawitacyjna.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To faktycznie miałoby sens.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    eeee tam... 18kW za 25000:- 2 x wiecej kW od np. P za podobne pieniadze.

    Nie 25 a 13 a to trochę zmienia postać rzeczy.
    Aby można było o niej cokolwiek powiedzieć to trzeba by znać wydajność i COP dla -7 i -15, bez tego nie ma jak porównać a importerowi ani producentowi najwyraźniej nie zależy na przebadaniu pod tym względem swoich produktów.
    Widać tylko to, że to raczej poprzednia epoka, bez inwertera i na r407c ale ze sporym więc i wydajnym parownikiem.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 23-12-2014 o 20:49

  15. #35

    Domyślnie

    Instalatora sobie możesz pewnie własnego wciąć za 1500 a to zestaw jest, sama PC na stronie polskiego dystrybutora i na allegro 13kzł.

  16. #36

    Domyślnie

    DOM około 130mkw, grzane w dzień 22,5C, w nocy około 20C.
    Zima na Meetingu minęła następująco:
    Cała kotłownia zużycie prądu( Pompa ciepła Meeting MD50D EVI, 2x pompa obiegowa Wilo 25/1-6/180, i jeszcze kilka pierdołów)
    Temperatura bufoa 35C, Temperatura C.W.U 45C.
    styczeń 790kWh
    luty 910kWh
    marzec 730 kWh

    Są pompy które zużyją mniej prądu, bo mają lepsze SCOP, ale ta pompa kosztuje 10000zł netto!!!
    I w porównaniu cena, jakość, koszty użytkowania Meeting pozamiatał konkurencję.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał EXPERTPC Zobacz post
    DOM około 130mkw, grzane w dzień 22,5C, w nocy około 20C.
    Zima na Meetingu minęła następująco:
    Cała kotłownia zużycie prądu( Pompa ciepła Meeting MD50D EVI, 2x pompa obiegowa Wilo 25/1-6/180, i jeszcze kilka pierdołów)
    Temperatura bufoa 35C, Temperatura C.W.U 45C.
    styczeń 790kWh
    luty 910kWh
    marzec 730 kWh

    Są pompy które zużyją mniej prądu, bo mają lepsze SCOP, ale ta pompa kosztuje 10000zł netto!!!
    I w porównaniu cena, jakość, koszty użytkowania Meeting pozamiatał konkurencję.
    Jest jeszcze kwestia trwałości ale na to musimy parę lat poczekać.
    Następny temat hałas jedn. zewn. (18kw przy +15 zapewne to już chyba nieźle daje znając chińską technikę)
    Np. markowy Karcher w wersji marketowej jest plastikowy nie nadający się do naprawy więc trzeba kopić nowy więc co taniej wychodzi?
    I pytanie osobiste jeździ kolega jakim samochodem ? bo powinien Sang Yung lub Tata
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Jest jeszcze kwestia trwałości ale na to musimy parę lat poczekać.
    Następny temat hałas jedn. zewn. (18kw przy +15 zapewne to już chyba nieźle daje znając chińską technikę)
    Np. markowy Karcher w wersji marketowej jest plastikowy nie nadający się do naprawy więc trzeba kopić nowy więc co taniej wychodzi?
    I pytanie osobiste jeździ kolega jakim samochodem ? bo powinien Sang Yung lub Tata
    Ty chyba faktycznie kupiłeś sobie tego Sang Young i masz uraz, raz w życiu chciałeś czegoś taniego spróbować i Ci nie wyszło.
    A no i karcher w biedronce kupiłeś jak widać.

    Auto to VW Phaeton i ciągle się pierdzieli bo przesadzili z elektroniką ale nie zmienię bo go lubię, Meetinga też nie zmienię bo mi się opłaca i się nie psuje.
    Ostatnio edytowane przez EXPEP* ; 05-04-2015 o 19:20

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    nie mam normalnego karchera i właśnie w czasie naprawy dowiedziałem się że jak by był marketowy to zakup nowego (naprawa 120zł porównaj z zakupem nowego)
    Z Sang Young to tyczyło konsekwencji powinieneś go kupić -bądź konsekwentny i wiarygodny ciekawe czy SY dało by się naprawić tak szybko i bezproblemowo jak VW czy od razu musiałbyś kupić trzy jeden naprwiany drugi do jeżdżenia trzeci jako dawca.
    Ja mam 15 letnie auto od niemca i się nie psuje (benzyna) po wiosennym generalnym przeglądzie zostaje u mnie do pełnoletności jak go sprowadzałem 8 lat temu w PL był buum na Sang Young salony były jeździło tego sporo ceny super spalanie już mniej (coś jak osiągi mitinga) reklamy na każdym kroku gdzie teraz są te wynalazki?
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    nie mam normalnego karchera i właśnie w czasie naprawy dowiedziałem się że jak by był marketowy to zakup nowego (naprawa 120zł porównaj z zakupem nowego)
    Z Sang Young to tyczyło konsekwencji powinieneś go kupić -bądź konsekwentny i wiarygodny ciekawe czy SY dało by się naprawić tak szybko i bezproblemowo jak VW czy od razu musiałbyś kupić trzy jeden naprwiany drugi do jeżdżenia trzeci jako dawca.
    Ja mam 15 letnie auto od niemca i się nie psuje (benzyna) po wiosennym generalnym przeglądzie zostaje u mnie do pełnoletności jak go sprowadzałem 8 lat temu w PL był buum na Sang Young salony były jeździło tego sporo ceny super spalanie już mniej (coś jak osiągi mitinga) reklamy na każdym kroku gdzie teraz są te wynalazki?
    O samochodach to inne forum, pisz z Zientarskim ja się nie znam tak jak ty.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony