dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Porównujemy produkty różnej jakości.
    Ty chyba się łudzisz jak większość polaków że coś może być tanie i dobre.
    Jak mawiają mądrzy trzeba być bogatym aby kupować tanie jednorazowe produkty u mnie się sprawdziło na markowym krcherze.
    Polska staje się niestety śmietnikiem Azji od ubrań poczynając (mam potwierdzenie od znajomych pracujących dla znanej europejskiej marki).
    p.s. podobny samochód jaki sprowadziłem sobie sam od niemca w polskim komisie był duuużo tańszy jak myślisz dlaczego?
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Porównujemy produkty różnej jakości.
    Ty chyba się łudzisz jak większość polaków że coś może być tanie i dobre.
    Jak mawiają mądrzy trzeba być bogatym aby kupować tanie jednorazowe produkty u mnie się sprawdziło na markowym krcherze.
    Polska staje się niestety śmietnikiem Azji od ubrań poczynając (mam potwierdzenie od znajomych pracujących dla znanej europejskiej marki).
    p.s. podobny samochód jaki sprowadziłem sobie sam od niemca w polskim komisie był duuużo tańszy jak myślisz dlaczego?
    z samochodów teraz przechodzimy na politykę, to mnie tez nie interesuje.
    Twoje zdanie o PC po prostu odzwierciedla Twoje poglądy polityczne, ja tych rzeczy nie łączę, dlatego mogę dobierać sprzęt bez uprzedzeń biorąc pod uwagę tylko ich zalety i wady.

    PS. Gdyby Ruscy robili PC to pewnie wtedy z Chińczyków byś zszedł.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał EXPERTPC Zobacz post
    z samochodów teraz przechodzimy na politykę, to mnie tez nie interesuje.
    Twoje zdanie o PC po prostu odzwierciedla Twoje poglądy polityczne, ja tych rzeczy nie łączę, dlatego mogę dobierać sprzęt bez uprzedzeń biorąc pod uwagę tylko ich zalety i wady.

    PS. Gdyby Ruscy robili PC to pewnie wtedy z Chińczyków byś zszedł.
    Gdzie tu widzisz politykę chodzi o stosunek jakości do ceny
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Chodzi ci tylko o kasę, przy okazji leczysz kompleksy drwinami.
    R-290 pod strzechy

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Następny temat hałas jedn. zewn. (18kw przy +15 zapewne to już chyba nieźle daje znając chińską technikę)
    Z jednego z pierwszych postów: "18kW pompa ma przy A20, przy A7 około 14kW, A2 około 11,5kW". Basenówka ?
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  6. #46

    Domyślnie

    Nie po prostu tak podawana wydajność,
    Basenówki mają wymienniki tytanowe.

  7. #47

    Domyślnie

    mnie intryguje tylko jedno, jaki jest poziom halasu takiej pompki 18kw
    z dwoma wentylatorami
    czy porownywalny z konkurencja czy duzo wyzszy?

    da sie z tym zyc jak postawie to obok domu? sasiedzi nie beda pisac skarg na nocne halasy?

    pytanie kieruje do posiadaczy meetinga

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Odkopuję temat. Chciałbym trochę ulżyć systemowi węglowemu i zainstalować "na próbę" takiego taniego chińskiego Meetinga. W założeniu ma pracować powiedzmy do 0sC (może nawet do -5sC), a na zimniejsze dni pozostanie dla "zabezpieczenia" zasypowy węglowiec z małą komorą palony od góry. W domu mam tylko kalafiory -- ale są przewymiarowane i przy zasilaniu 50sC muszę je czasem przykręcać aby się nie ugotować (szczególnie przy temperaturach od zera w górę). Teraz pytanie, temat ma 2 lata, czy ktoś to użytkuje i może się podzielić wynikami? Chodzi mi o moc v. 12kW (która z wykresu przesłanego przez dystrybutora przy 0@55 ma ~6kW a przy -7@55 ~4.5kW). Ps. nie, nie boję się chińczyków, mam na ścianie chińską badziewną klimę chińską, i działa (pomimo instalacji we własnym zakresie).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #49

    Domyślnie

    Może taka :

    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 03-05-2016 o 14:09
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Rozważam także tego splita, ale to prawie 4k więcej. To już chyba lepiej wtedy kupić 18kW...
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 03-05-2016 o 15:49

  11. #51

    Domyślnie

    Myjk skąd jesteś?
    Mam dostęp do używanych monobloków Mitsubishi.
    "Na Próbę" takie coś jak znalazł.
    W przyszłym tygodniu będę dokładnie wiedział co i jak.
    Dam znać.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Coś cisza, nikt nie użytkuje? :|

    Przy okazji, mam zbiornik CWU Galmet SGW(L)P 80L dwupłaszczyznowy, czy to się nada do grzania CWU z pomocą PC?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Może i się uda ale przy niskich temperaturach bo przy wyższych zbiornik nie odbierze mocy i wystąpi błąd wysokiego ciśnienia.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Przy doborze tego urządzenia chętnie pomogę, podam też namiary na osoby użytkujące to pompy.
    Pompy Meeting mają podaną moc szczytową więc jak widać w tabeli wklejonej powyżej moc ta jest uzyskiwana przy temperaturze zewnętrznej +20st.C.
    Dlatego patrząc na tabelę mocy należy dobrać urządzenie w taki sposób by jego moc była dopasowana dla temperatury około -15st.C - (-10)st.C, ponieważ poniżej takiej temperatury pompa może wspomagać się elektrycznie w systemie monowalentnym.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Przy doborze tego urządzenia chętnie pomogę, podam też namiary na osoby użytkujące to pompy.
    Pompy Meeting mają podaną moc szczytową więc jak widać w tabeli wklejonej powyżej moc ta jest uzyskiwana przy temperaturze zewnętrznej +20st.C.
    Dlatego patrząc na tabelę mocy należy dobrać urządzenie w taki sposób by jego moc była dopasowana dla temperatury około -15st.C - (-10)st.C, ponieważ poniżej takiej temperatury pompa może wspomagać się elektrycznie w systemie monowalentnym.
    Dlatego właśnie przy oferowaniu produktu moc powinna być podawana dla polskiej średniej zimowej, tj. okolice +2sC. Stawiałoby to firmę w lepszym świetle i ucinało z miejsca zarzuty dot. próby manipulacji na mniej świadomych użytkownikach (albo takich co mają problemy z czytaniem tabel serwowanych przez producenta).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dlatego właśnie przy oferowaniu produktu moc powinna być podawana dla polskiej średniej zimowej, tj. okolice +2sC. Stawiałoby to firmę w lepszym świetle i ucinało z miejsca zarzuty dot. próby manipulacji na mniej świadomych użytkownikach (albo takich co mają problemy z czytaniem tabel serwowanych przez producenta).
    Właśnie dlatego mniej świadomi użytkownicy nie powinni w ogóle podejmować prób doboru.
    Część producentów podaje A2, inni A7, Meeting A20 ponieważ moc A20 jest często potrzebna przy obiektach przemysłowych o dużym zapotrzebowaniu.
    oprócz tego są też oczywiście wartości A2 i A7.
    A itak przy doborze PC często najważniejszym punktem jest A-10(A-7), a mało kto to sprawdza.

    Dlatego dobór pompy powinien być ostatecznie zatwierdzony przez kogoś kto ma do tego stosowne uprawnienia.
    Tak samo jak podpinanie jednostek split, do ich instalacji wg. prawa potrzebne też są uprawnienia.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Właśnie dlatego mniej świadomi użytkownicy nie powinni w ogóle podejmować prób doboru.
    Część producentów podaje A2, inni A7, Meeting A20 ponieważ moc A20 jest często potrzebna przy obiektach przemysłowych o dużym zapotrzebowaniu.
    oprócz tego są też oczywiście wartości A2 i A7.
    A itak przy doborze PC często najważniejszym punktem jest A-10(A-7), a mało kto to sprawdza.
    Dlatego dobór pompy powinien być ostatecznie zatwierdzony przez kogoś kto ma do tego stosowne uprawnienia.
    Tak samo jak podpinanie jednostek split, do ich instalacji wg. prawa potrzebne też są uprawnienia.
    Meeting jako producent może sobie podawać różne wartości i zresztą podaje je dla różnych warunków co widać powyżej. Natomiast to sprzedawca handlujący detalicznie towarem decyduje którą wartość ujmie w ogłoszeniu, bo to sprzedawca (szczególnie będą przedstawicielem) świeci za produkt oczami. Oferta powietrznej pompy ciepła do grzania CO (w zimie!) która ma zmienną moc w zależności od zastanych warunków pracy powinna być okraszona mocą przy warunkach średnich rocznych albo nawet zimowych (dla kraju w którym jest sprzedawana) czyli A7 a najlepiej A2. Do A20 jest strasznie daleko i ja taką ofertę, jeśli widzę, uznaję za manipulację sprzedawcy. Co, jak już wspomniałem, nie najlepiej o tym sprzedawcy świadczy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Witam
    Szukam fachowca z okolic Krakowa, około 30km.
    Mam do wymiany zasobnik + podłączenie elektrozaworu.
    Mój termo solar przetrzymał gwarancję i się rozściekł
    Chcę teraz zamontować baniak dedykowany do PC
    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Poniżej opisuje moje doświadczenia z korzystania z pompy PW Meeting 18kW Split EVI 380V.
    Pompa działa od września 2015 r. Nie miała awarii. Wykorzystuję ją do ogrzewania domu jako jedyne źródło. W systemie są dwa zbiorniki: CO - 250 l i CWU - 300 l. Ponadto w domu funkcjonuje w okresie grzewczym rekuperator Dospel Optimal 400. Ocieplenie domu: podłoga 20 cm, ściany 22 cm styropianu, dach 20 cm pianki PUR, okna 3-szybowe w ciepłej instalacji, duże przeszklenia od południa + okna dachowe 2-szybowe. Dom jest szczelny, bez mostków termicznych w układzie parter + poddasze użytkowe o powierzchni 160 m2. Wyłącznie ogrzewanie podłogowe - temperatura maksymalna wody w buforze CO to 35 stopni C. W domu od grudnia 2015 r. mieszka 7 osób. Korzystam z taryfy G12w. System ustawiłem tak aby pompa pracowała w przeważającej części w tańszej taryfie tj. około 32 gr za 1 KW.(druga strefa to około 68 gr za 1 KW) i tak aby utrzymywała się temperatura w granicach 21 - 22 stopnie C. Nie mam podlicznika na pompę więc moje dane co do zużycia energii i jej kosztów są oszacowane w oparciu o całkowite zużycie energii w 2016 r. Oceniam, że na ogrzanie domu w 2016 r. zużyłem niecałe 4000 KW (25 KW/m2) za co zapłaciłem niecałe 1600 zł. W 2016 r. ani razu nie uruchomiłem grzałek pomocniczych co oznacza, że pompa nadal funkcjonowała w temperaturze - 19 stopni C i osiągała zadane ustawienia.
    Ps.
    W tym roku gdy temperatura spadła poniżej 20 C pompa przestała pracować, po ociepleniu do -15 C uruchomiłem ją ponownie. Grzałki pracowały około 4 godzin.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wklaczynski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-185
    Posty
    112

    Domyślnie

    Ja mam już 6 lat MDS30D, miesięczne zużycie ze stycznia około 360zł dom 260m² 2 piętra 3m do sufitu. Dziennie ciągnie 30KW taryfy nocnej chodzi 10h bez przerwy i 8KW dziennej chodzi 3h w dzień. 1KW nocnej kosztuje 0,27zł a dziennej 0,52, więc doba kosztuje noc 8.10zł a dzień 4.16zł. Na miesiąc 30 dni noc 243zł dzień 125zł. Mam piec gazowy kondesacyjny vailanda nie włączam, ale raz coś tam grzebałem przy dolnym źródle przez tydzień i włączyłem kocioł gazowy, zmierzyłem łykną za dobę 16m³, co by się zgadzało z wytworzoną pompą która wytwarza 12KW na godzinę przez 38 godzin daje to 152KW dziennie, moc 1m³ gazu wynosi około 9KW przy kotle kondensacyjnym co daje 16m³ dziennie gazu przy moich potrzebach. A więc 430m³ za styczeń by poszło gazu, gdzie koszt 1m³ to 2.30zł daje 1104zł na miesiąc. Przebitka jest, zgodnie z tą tabelką 1KW gazu kosztuje 0,23zł, w taryfie dziennej w pompie ciepła 1KW ciepła kosztuje 0.14 ale w nocnej 0,07zł, i tak wychodzi. Jednak mam błąd, lepiej było większą PC, tak aby w nocy nagrzała podłogówkę bo ta nie wyrabia, ale jak za 7tys przebitka jest.

    http://www.instalacjebudowlane.pl/37...i-mediami.html

    Dodam że DZ mam robione własnoręcznie za pomocą zwykłej wiertnicy z Allegro, system woda-woda, koszty instalacji znikome. Co więcej dzięki temu mam stałe 12*C, pompka wody omnigena WZ250 mało zużywa a daje radę, spadek 4*C na wyjściu 8*C. Pompa świetnie radzi sobie w tych warunkach, w sumie tak było na ulotce. Miałem wcześniej gerdenę 750W taki sam spadek był a więc nie trzeba wielkich przepływów aby DZ działało, producent podaje 55lmin ale to przesada, 250W wystarczy. Spiralny wymiennik ciepła nie czyściłem od nowości, trzeba w końcu zajrzeć, jak na razie nie ma problemów z woda z żelazem, jak straszyli kiedyś przy takim DZ.

    Może ktoś ma problem bo ma solankę i DZ 4*C bez TZR, kapilara jest dostosowana do 12*C. Z tego co wiem trzeba się dogadać kupując tę pompę i poprosić o TZR z niewielką dopłatą. Tego nie wiedziałem, dopłata jest niewielka i mam bez TZR, widać w wersji zerowej oszczędzają na wszystkim, ale na szczecie mam stałe dobre dopasowane warunki, więc w moim przypadku to zbędny gadżet. Kupując ja także wybrałem spiralny wymiennik, na szczęście gościu po rozmowie zaproponował mi to i jestem zadowolony, dlatego przerwała żelazo w wodzie w DZ. Jak ktoś kupuje to warto zapytać o zawór 4 drogowy, komputer ma opcję chłodzenia, niestety tego także nie mam. Wszystko idzie wynegocjować jak się kupuje, oni i tak te pompki składają dopiero po zamówieniu. Ale trzeba uważać, czy to w ogóle potrzebne, więcej pierdół tym większe ryzyko popsucia, jak wiemy nie psuje się to czego nie ma. Wydaje mi się że dobierać takie rzeczy najprościej jak się da to podziałają długo.
    Ostatnio edytowane przez wklaczynski ; 16-02-2017 o 15:46

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony