dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 148
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 2953
  1. #2321
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Airpack home 600v z CF od 1 lutego do dzisiaj 82 kWh.
    Z ciekawości porównałem, bo jednostka podobna (650V ale zwykła a nie home). 112,3kWh w tym samym okresie.
    20%-60%. W większości 40%.

  2. #2322

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliver001 Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie o zużycie energii - sprawdzaliście to u siebie? U mnie na airpack home 400v z CF przy intensywności 35% i wydajności 119m3/h mierniki pokazują ok. 65W co jest według mnie zdecydowanie za dużo - sąsiad na Aeris next 350 przy podobnych nastawach ma 15W. Na dobę bez nagrzewnicy wychodzi ok. 1,5kW gdzie Aeris sąsiada zużywa miesięcznie 10kW. Czerpnie mam czystą, filtry też wydają się ok choć zamówiłem już nowe aby się upewnić. Według tabelki z instrukcji powinien brać max 30W przy takich nastawach. Co może być powodem takiego poboru?
    Załącznik 444325
    AirPack4 400
    Wydajność 35%, 125 do 130m3 CF,
    pobór energii 27W,
    mierzone ORNO
    https://www.orno.pl/pl/category/prod...l--DIN-TH-35mm

  3. #2323

    Domyślnie

    Jednak to przez filtry - po wymianie na nowe M5 (zamienniki) zużycie spadło przy 20% z 25 na 15W a przy 35% z 65 na 25W.
    Ten przepływ to chyba w czasie rzeczywistym nie jest wyliczany tylko na podstawie % i danych wpisanych do sterownika...
    U mnie przy 20% apka pokazuje cały czas 68m3/h, 30% - 102m3/h, 35% - 119m3/h.
    Wartości te się nie zmieniają.


    Cytat Napisał Misiek.Miskow Zobacz post
    AirPack4 400
    Wydajność 35%, 125 do 130m3 CF,
    pobór energii 27W,
    Ilu miesięczne masz filtry?
    Mamy ten sam reku - czy mógłbyś podać mi przepływ i pobór dla innych wartości procentowych?

  4. #2324
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie Airpack home 600V bierze przy 180m3/h 41W.
    Potrójna filtracja - co ciekawe po 6 miesiącach zużycie energii było w zasadzie identyczne na każdym biegu - max 2-5W wyższe.

    460m3/h - 202W
    230m3/h - 62W

    Przy okazji, ma ktoś może gotowe rozwiązanie do HA aby pokazywać bieżące nastawy w trybie auto?
    Przeliczam obecnie napięcie wentylatora nawiewu i jest w miarę, ale wolałbym widzieć nastawy. Zacząłem pisać algorytm do odczytu z harmonogramu, ale warunków i odczytów jest niezliczona ilość - dni tygodnia, lato, zima oraz 4 odcinki czasowe Więc mamy 7x4x2 przypadków

    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #2325

    Domyślnie

    Mówiłem, męcz thesslę, bo mi nie odpowiadają Planowałem robić nawet tak jak ty z odczytywaniem z harmonogramu. Da się zrobić prościej jinją2 ale dalej na około:

    - sensory z nastawami odpowiednio numerujesz
    - robisz nowy, który w template sensor "skleja" nazwę na podstawie obecnego programu i wyciąga w danym momencie z powyższych właściwy.

  6. #2326
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Myślę, że męczenie nic nie da, bo po prostu nie mają takiego rekordu i odczytują go w ten sam sposób. Zresztą miałoby to sens.

    Taki jest właśnie plan. Mam ponumerowane wszystkie rekordy, teraz tylko użyć template, żeby to skleić w całość

  7. #2327

    Domyślnie

    Coś muszą mieć, bo rejestrach nie ma nawet skalibrowanej wydajności, czyli m3/h przy 100%'od czego można zacząć liczenie.

  8. #2328

    Domyślnie

    czy spotkał się ktoś w swojej Thessli z takim czymś?
    Wcześniej pisaliśmy, o tym, żeby temperatura nawiewu się zwiększyła to warto robić wietrzenie.
    Teraz mam efekt odwrotny (prefiltry czyste, filtry wymianiane ok 6 msc temu, czerpnia czysta), przy włączonym wietrzeniu temperatura spada o nawet 8 stopni! Co to może być?
    Ostatnio edytowane przez mestrekamcio ; 27-05-2020 o 21:47

  9. #2329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mestrekamcio Zobacz post
    Teraz mam efekt odwrotny (prefiltry czyste, filtry wymianiane ok 6 msc temu, czerpnia czysta), przy włączonym wietrzeniu temperatura spada o nawet 8 stopni! Co to może być?
    Oczywista oczywistość. Nie widziałeś wykresu sprawności? Coś takiego jest na stronie TG:


    Mogą też być dodatkowe czynniki to potęgujące - jak np. słabo zaizolowana rura do czerpni i przy wolniejszym przepływie powietrze bardziej się nagrzewa.

  10. #2330

    Domyślnie

    przyznam szczerze, że nie potrafię rozczytać wykresów.
    Rura czerpni jest bardzo dobrze zaizolowana, reku działa na 30% cały czas.
    Możesz jakoś prościej?

  11. #2331

    Domyślnie

    Chodziło o to, że przy małej wymianie woda zostaje na wymienniku i zmniejsza się sprawność. Krótkie, kilkuminutowe wietrzenie ma na celu "przedmuchanie" wymiennika z tej wody w celu poprawy sprawności. Natomiast w trakcie samego wietrzenia zwiększenia temperatury nawiewy bym się raczej nie spodziewał.

  12. #2332

    Domyślnie

    Co myślicie o włożeniu jonizatora do thessli airpack home? Na tej samej zasadzie jak w centralach o3ozon?

  13. #2333

    Domyślnie

    dzięki za wyjaśnienie agb i kaizen na priv.
    Co z wymiennikiem? czy myjecie go wodą i pozostawiacie do wyschnięcia?

  14. #2334

    Domyślnie

    Nic z nim nie robię.

  15. #2335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mestrekamcio Zobacz post
    Co z wymiennikiem? czy myjecie go wodą i pozostawiacie do wyschnięcia?
    Po roku u mnie wygląda tak:

    Czerpnia:



    Wywiew:



    Nie widzę potrzeby czyszczenia. Pewnie jeszcze przez wiele lat nie będę widział
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czerpnia.jpg
Wyświetleń:	657
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	444641   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wywiew.jpg
Wyświetleń:	658
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	444642  

  16. #2336

    Domyślnie

    jeśli dba się o filtry to i wymiennik nie oberwie.. dzięki chłopaki.

  17. #2337
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Czy nagrzewnice wstępne w reku często się psują? W sąsiednim wątku John zasiał takie obawy pisząc, że Thesla ma tanie grzałki oporowe zamiast nowoczesnych PTC (jak Zehnder czy Reqnet) ze względu na koszty wymiany. Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat - tu jest duzo na temat Thesli.

  18. #2338
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Mi instalator powiedział żeby raz w roku wypłukać sobie w słoneczny dzień wymiennik wodą, ale po 8 miesiącach woda która z niego wypłynęła nadawała by się na herbatę, przynajmniej wizualnie, więc przypomnienie ustawiłem na co 2 lata. Montowałem początkiem grudnia, więc załapałem się na sezon śmierdziuchowy.

    Co do zużycia to wychodzi średnio 0,6kWh dziennie w trybie letnim - 25% (87m3/h) przez dzień i 40% (140m3/h) w nocy + kilka wietrzeń.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	444892

  19. #2339
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Masz pomiar zużycia dla tych wszystkich urządzeń z listy?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #2340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Tak, z Sonoffów.

Strona 117 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony