dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 148 z 148
Pokaż wyniki od 2.941 do 2.953 z 2953
  1. #2941
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich, serdecznie. wracam na forum po kilku latach nieobecności ( mieszkam od połowy 2019). Mam Airpack 300h. Do dziś nie było żadnych problemów, reku działał jak należy, filtry wymieniam regularnie. Używam 2x G4 jako wstępny w dodatkowej skrzynce, potem domowej roboty węglowy i znowu g4 w reku, bo smog nieznośny, w domu miałem krematorium ( używam 15 litrów węgla aktywnego z all....o na wsyp/2 x roku wymiana).

    Niestety dziś po wymianie wszystkich filtrów i włączeniu reku, wyskoczył błąd S30 ( nawiew). Po sprawdzeniu okazuje się, że wentylator nie działa, choć pod ręką kręci się ładnie. Mój serwisant sugeruje, że to albo wentylator albo płyta główna. Dodam tylko, że bezpieczniki całe. miał ktoś z was taki problem? wentylacja działa od ok 7 lat, z tego 2 lata na trybie pusty dom , puki nie mieszkaliśmy. Z serwisem będę kontaktował się w poniedziałek , zobaczymy co powiedzą.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  2. #2942

    Domyślnie

    Tak poza głównym tematem, ten filtr węglowy po kilku dniach/tygodniach u Ciebie nie działa. G4 to jest prefiltr. Powinieneś mieć jeszcze przynajmniej klasy M i F.

  3. #2943
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki za poradę dokupię coś w klasie M/F. Filtr domowej roboty więc obarczony błędami, wiec krytykę przyjmuje z pokorą. Ale czy nie działa już po kilku tygodniach? Wsadu jest ok 20 litrów , zapachy filtruje skutecznie przez ok 3 mc sezonu zimowego. Smoły z dymu w rekuperatorze brak, Zapachu komina w reku brak. Zasyp wymieniam sam po ok 3 mc. i od lutego wystarczy do maja, oczywiście wszystko zależy od wilgotności i temp. na zewnątrz.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  4. #2944
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wentylator mechanicznie sprawny - uzwojenie ok, łożysko sprawne. Wstępnie wykluczona awaria płyty głównej. Zostaje jakaś pierdoła za 50 groszy na jednej z dwóch płytek w silniku wentylatora. Po zamianie gniazd zasilania efekt ten sam . Wentylator tylko dyga i koniec. Wstępnie słyszałem że regenerowany 800 PLN nowy 1800 PLN. Dam znać jak się to skończy.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  5. #2945
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	air.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	467066

    U mnie padł sterownik Air++. Z wymiany gwarancyjnej dostałem nową wersję sterownika. Stara wersja była wykonana tak jak być powinna. Nowa na drukarce 3D. Serwisant z thessla green dziwi się mojemu zdziwieniu i nie rozumie dlaczego uważam to za rozwiązanie garażowe
    Już myślałem że ta firma bardziej mnie nie zaskoczy.
    Wcześniej nie mogli zrozumieć że błędnie wykrywają montaż nowego filtra podczas wymiany prefiltra. W menu powinna być opcja zgłoszenia montażu nowego filtra, natomiast obecnie sterownik próbuje "inteligentnie" wykrywać nowy filtr i nie bardzo mu to wychodzi. Serwisant z thessli oczywiście nie jest w stanie zrozumieć tego problemu. Może ktoś ma patent na wymiane prefiltra tak aby reku nie rozpoznał tej operacji jako montaż nowego filtra ?

    Mój reku to airpack4 400.

  6. #2946
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Panie i Panowie jest , działa! Padł kondensator elektrolityczny na płytce w wentylatorze. Szwagier znalazł informacje na forum francuskojęzycznym po numerze płytki wyszukane, że faktycznie w tamtych modelach wentylatorów EBM kondensatory miały taką przypadłość. Pierdołka za 3 PLN był to 47uF/35V lub 100uF/35V jeżeli kogoś by interesowało to mogę wrzucić zdjęcie kondensatorka. Reku hula normalnie.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  7. #2947

    Domyślnie

    Czesc, czy komuś po roku użytkowania przytrafiła się woda wyciekająca z rekuperatora ale po stronie (powietrza z domu) tj lewa strona.
    Montażysta zasugerował mi rozszczelnienie wymiennika. Filtry są nowe, przewody wyizolowane. A na dworze nie ma siarczystych mrozów.
    W domu nawilżacz centralny ustawiony na 49. A i wietrzenie 2 razy w ciagu doby to tak minimum. Nie zauważyłbym tego gdyby nie kałuża w cieplej kotłowniKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1619.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	467251
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1621.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	467252
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1618.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	467253

  8. #2948
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Widać na zdjęciu, że kapie z wymiennika. Sugestia instalatora ma sens. Zglaszales problem do serwisu?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #2949

    Domyślnie

    Dzisiaj poszło do serwisu zgłoszenie, opisze po zakończeniu naprawy.

  10. #2950
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Wczoraj -19 dzis -21, ile Wam AirPack Home 400V bierze W na fpx przy takich mrozach?

  11. #2951

    Domyślnie

    Oczywiscie wymiennik zostal zamieniony na stuningowany poprzez uszcselnienie jak i sam reku dostal tuning w postaci mat bitumicznych by wizolowac zimne powietrze od cieplego termicznie ale jak przyszly mrozy to pod mata normalnie z wody zrobil sie lod i takie to ulepszenie przez serwis poszlo w d…. Mogliby zrobic lepszy produkt a nie wypuszczac niedorobke…. Nie wiem jak inne reku sie sprawdzaja ale ten ma wiele jeszcze do zyczenia podesle foty

  12. #2952
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Tymczasowym rozwiązaniem jest podmiana czujnika tego na temp otoczenia. U mnie tak działało z 2 tygodnie zanim thessla wymieniła - rozwiazanie zalecone przez serwis. Wystarczy zamienić wtyczki na płycie.
    Wiem, ze stary post ale może pamiętasz które porty podmienić ? Wczoraj w nocy mi padł czujnik a wyjeżdżam na dłużej i zanim czujnik dostarczą chce by ręku działało w miarę normalnie. Nie mam rozpiski wtyczek na płycie a kabelki tak ciasno upakowane ze wole nie rozgrzebywać. Thessla serwis nie odbiera telefonów wiec jesteś moim jedynym ratunkiem.
    Pozdrawiam
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  13. #2953
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
    Wczoraj -19 dzis -21, ile Wam AirPack Home 400V bierze W na fpx przy takich mrozach?
    U mnie 9tego poszło 11kwh.

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Wiem, ze stary post ale może pamiętasz które porty podmienić ? Wczoraj w nocy mi padł czujnik a wyjeżdżam na dłużej i zanim czujnik dostarczą chce by ręku działało w miarę normalnie. Nie mam rozpiski wtyczek na płycie a kabelki tak ciasno upakowane ze wole nie rozgrzebywać. Thessla serwis nie odbiera telefonów wiec jesteś moim jedynym ratunkiem.
    Pozdrawiam
    Daj znać czy nadal potrzebne, mogę poszukać u siebie dokumentacji.
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 04-02-2024 o 21:29
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

Strona 148 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony