dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 148
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 2953
  1. #2401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200820_120110.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	447591
    Miał ktoś taki błąd? Do ogarnięcia samemu (ojciec elektryk) czy wzywać serwis? Gwarancja skończyła się tej zimy.

    Z tego co widzę po menu serwisowym to jest ten czujnik którego odczyt jest domyślnie niewidoczny w podglądzie temperatur.
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 28-08-2020 o 10:02

  2. #2402
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Błędy czujników temperatury to typowe usterki w thessli. Myślę, że dacie radę sami ogarnąć - zlokalizować, spisać symbol, zamówić w internecie sam sensor - bez wiązki. Polutować i założyć.

    A może ktoś tutaj nawet poda symbol czujnika.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #2403

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Posiadam rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V i na pierwszym serwisie dowiedziałem się, że nie mam modułu CF.
    Przyznam, że przy zakupie nie wiedziałem nawet, że takie urządzenie istnieje a Sprzedawca nie wspominał mi nic o ewentualnych dodatkowych opcjach.
    Zwracam się z pytaniem czy w aktualnej sytuacji warto zamówić z montażem ten moduł CF?
    Montażysta wycenił mi taką usługę na kwotę 1200 zł.
    Czy w jakiś znaczący sposób zmieni to funkcjonowanie urządzenia oraz przede wszystkim czy wg Waszej opinii warto ponosić taki dodatkowy koszt?
    Za każdą opinię będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam

  4. #2404
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    jeśli reku jest przygotowany pod cf to montażysta chce 500 za przyjazd. Jeśli nie to trzeba rozgrzebać pół reku i wtedy cena może być adekwatna. Czy potrzebny? Różne są zdania na ten temat. Ja nie mam i od 7 lat nie narzekam.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #2405
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Używa ktoś w thessli sprzężenia zwrotnego z okapem?
    Mam u siebie wycisg, którego używam przy wyjątkowo intensywnych zapachach smażenia. Niestety jest problem z dopływem powietrza... Zapas sprężu w tym wentylatorze nie jest duży więc jego efektywność spada drastycznie. Dopiero otwarcie okna pozwala mu zasysać jak należy - widać efekt gołym okiem. Dodatkowo gdy wszystkie okna są zamknięte to zaciąga powietrze z garażu przez nieuszczelniony jeszcze pion techniczny...
    Z tego co widzę to domyślnie w trybie okap jest 120% nawiew i wywiew ale register modbus jest on/out więc zakładam, że można by się tym pobawić i regulować sam nawiew w zależności od wyciagu.

  6. #2406

    Domyślnie

    Czy cena 6750 netto za to reku to dobra cena ?

  7. #2407
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Czy cena 6750 netto za to reku to dobra cena ?
    Raczej nie za bardzo.
    3 lata temu płaciłem 7600 brutto za 400V + panel Air++. Od tego czasu są już dwie nowsze wersje, a chyba nie jest to jakiś biały kruk na rynku aby tak trzymać cenę...

  8. #2408

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Raczej nie za bardzo.
    3 lata temu płaciłem 7600 brutto za 400V + panel Air++. Od tego czasu są już dwie nowsze wersje, a chyba nie jest to jakiś biały kruk na rynku aby tak trzymać cenę...
    Ja 3 lata temu płaciłam za 400V i Air++ 8100 brutto i to była najtańsza oferta, jaką otrzymałam Miałam oferty nawet za 10.000 zł . Także dla mnie 6750 zł netto nie wygląda źle
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #2409
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Przy aktywnym bypassie mam nawiew na 50% a wywiew na 0% tak powinno byc czy cos mam zle ustawione?
    wywiew nie pownien byc rowny nawiewowi?

    ok juz wiem, sa 3 tryby pracy
    1=nawiew=wywiew
    2=nawiew>wywiew
    3= nawiew x % wywiew = 0%
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 13-09-2020 o 21:47
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  10. #2410

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    jeśli reku jest przygotowany pod cf to montażysta chce 500 za przyjazd. Jeśli nie to trzeba rozgrzebać pół reku i wtedy cena może być adekwatna. Czy potrzebny? Różne są zdania na ten temat. Ja nie mam i od 7 lat nie narzekam.
    Dziękuję za odpowiedź, a czy wykonujesz kalibracje? jeśli tak to jak często?
    Cały czas zastanawiam się czy montować moduł cf czy zostawić tak jak jest.
    Jeżeli nie zdecyduje się na montaż modułu cf to muszę się liczyć z tym, że co jakiś czas będę musiał wezwać serwis w celu kalibracji urządzenia.

    Dodatkowo chciałbym podpytać jak macie ustawiony bypass?
    Nie bardzo mogę się połapać w instrukcji na to dobrze ustawić.
    Z tego co rozumiem to w okresie zimowym/grzewczym bypass najlepiej chyba wyłączyć aby wymieniane powietrze przechodziło przez wymiennik ciepła?
    A jak macie ustawione parametry w okresie letnim?
    Montażysta zalecił mi takie ustawienia:
    temperatura otwarcia 15
    temperatura chłodzenia 16
    temperatura grzania 26
    tryb pracy 1

    Czy ktoś z Was może w sposób prosty wytłumaczyć do co oznaczają poszczególne opcje?
    Będę wdzięczny za każdy komentarz.
    Pozdrawiam

  11. #2411
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Gadałem z serwisem odnośnie Modbus dividera w przypadku gdy ma się Air++ oraz CF, a chce się wpiąć centralę do swojej automatyki i mówili, że się to nie sprawdzi, diwider nie służy do tego...

    Cytat Napisał gpx1 Zobacz post
    Czy ktoś z Was może w sposób prosty wytłumaczyć do co oznaczają poszczególne opcje?
    Prościej niż instrukcja już się chyba nie da Są tam nawet przykłady z danymi temperaturami i opisane czy bypass się włączy czy nie.

  12. #2412
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Teraz jest już płyta z cf które nie używa modbus więc jeden zostaje wolny. Mieli nawet wymieniać u mnie ale zacząłem się zastanawiać po co? Przez modbus i ha mogę sprawdzić i ustawić co chce. Air mobile od pół roku wypięty i wcale mi go nie brakuje..

  13. #2413
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Udało mi się ostatecznie spiąć okap z reku przez HA, ale nie przez funkcję OKAP - bo w tej funkcji niestety min flow to 100%. A ja nie mam potrzeby aż tak dmuchać.

    Skorzystałem z funkcji kominka - tutaj mogę sobei dowolnie ustawić proporcje nawiewu/wywiewu od 5 do 50%.

    Na 1szym biegu okapu włączana jest funkcja kominek.
    Na 2 dodatkowo zwiększana jest wentylacja o 10% i tak do 70% z kolejnymi biegami.
    Warunkiem włączenia funkcji okap jest temperatura na zewnątrz powyżej 5 stopni - aby nie zamrozić wymiennika. Jeśli temp jest poniżej 5, zwiększa się tylko ciąg wentylacji. Tak, wiem, że spada sprawność itd. Ale wolę to niż zaciąganie powietrza np z garażu, czy dość duży spadek wydajności okapu.

    Na ten moment tak wygląda mój panel od wentylacji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wentylacja_all.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	448772

    Pora wystawić airmobile na allegro, raczej już nie wrócę do niego
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  14. #2414

    Domyślnie

    W panelu Tryb okapu nie lepiej slider, albo dropdown zrobić zamiast 2x4 switche?

    Coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2020-10-02 at 13.16.24.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	448773
    Ostatnio edytowane przez agb ; 02-10-2020 o 13:17

  15. #2415
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Kozacko to kolego zrobiłeś. Ja w końcu spiąłem kocioł CO i klimę z HA, za tego cholernego modbusa nie umiem się zabrać ale ilekroć oglądam Twoje screeny widzę, że to powinien być mój priorytet. Czym mierzysz jakość powietrza? Obie czujki przy króćcach reku czy jedna już w konkretnym pomieszczeniu?

  16. #2416

    Domyślnie

    Z modbusem najgorzej się połączyć. Jak już zaczniesz odbierać, to potem jest z górki. Ale w przypadku thessli szlak jest już przetarty

  17. #2417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Udało mi się ostatecznie spiąć okap z reku przez HA, ale nie przez funkcję OKAP - bo w tej funkcji niestety min flow to 100%. A ja nie mam potrzeby aż tak dmuchać.

    Skorzystałem z funkcji kominka - tutaj mogę sobei dowolnie ustawić proporcje nawiewu/wywiewu od 5 do 50%.

    Na 1szym biegu okapu włączana jest funkcja kominek.
    Na 2 dodatkowo zwiększana jest wentylacja o 10% i tak do 70% z kolejnymi biegami.
    Warunkiem włączenia funkcji okap jest temperatura na zewnątrz powyżej 5 stopni - aby nie zamrozić wymiennika. Jeśli temp jest poniżej 5, zwiększa się tylko ciąg wentylacji. Tak, wiem, że spada sprawność itd. Ale wolę to niż zaciąganie powietrza np z garażu, czy dość duży spadek wydajności okapu.

    Na ten moment tak wygląda mój panel od wentylacji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wentylacja_all.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	448772

    Pora wystawić airmobile na allegro, raczej już nie wrócę do niego
    Świetna robota. Gratulacje !!

    Jak podłączyłeś okap do HA?

  18. #2418
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mozesz wkleić kod slidera? Jeszcze nie używałem w ha. Pewnie byłoby wygodniej. Tutaj automatyzacja przełącza wszystko, ale rzeczywiście lepiej by to wyglądało.

    Jakość powietrza mierzę na czerpni, a drugi już za filtrami w skrzynce rozdzielczej nawiewu.

    Dokładnie jak napisał agb, jak już się połączysz to jest z górki. Straciłem 8h na początku. Na szczęście agb podesłał mi swój kod i poszło z górki.
    Niby mam modbus to TCP ale tak naprawdę poszło przed modbus over TCP. Taka subtelna różnica.

  19. #2419
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zamiast okapu mam wentylator kanałowy sterowany napięciem 0-10v, więc już samo sterowanie okapu idzie także przez ha. Dalej to już tylko autonatyzacje.
    Napięciem w moim przypadku steruje sterbox przez PWM.

  20. #2420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Mozesz wkleić kod slidera? Jeszcze nie używałem w ha. Pewnie byłoby wygodniej. Tutaj automatyzacja przełącza wszystko, ale rzeczywiście lepiej by to wyglądało.

    Jakość powietrza mierzę na czerpni, a drugi już za filtrami w skrzynce rozdzielczej nawiewu.

    Dokładnie jak napisał agb, jak już się połączysz to jest z górki. Straciłem 8h na początku. Na szczęście agb podesłał mi swój kod i poszło z górki.
    Niby mam modbus to TCP ale tak naprawdę poszło przed modbus over TCP. Taka subtelna różnica.
    RTU over TCP

    Ja się właśnie przerzuciłem na https://github.com/3cky/mbusd i ze zwykłym donglem za 8zł idzie.


    dropdown:
    Kod:
    input_select:
      aquarea_quietmode:
        name: Set Quiet Mode
        options:
          - 'Off'
          - 1
          - 2
          - 3
    
      aquarea_powermode:
        name: Set Power Mode
        options:
          - 'Off'
          - 30 min
          - 60 min
          - 90 min
    slider:
    Kod:
    input_number:
      aquarea_tank_temp:
        name: Set Tank Temperature
        min: 40
        max: 75
        step: 1

Strona 121 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony