dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 134 z 148
Pokaż wyniki od 2.661 do 2.680 z 2953
  1. #2661

  2. #2662

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Panowie czy warto czekać na airpack4 w układzie V?
    Obiecują od tamtego roku i nadal nie wypuścili nowej wersji. Rozważam zmianę firmy rekuperatora na inną.. Instalacja gotowa od pół roku to nie ma co założyć

  3. #2663

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonix Zobacz post
    Dzień dobry,
    Panowie czy warto czekać na airpack4 w układzie V?
    Obiecują od tamtego roku i nadal nie wypuścili nowej wersji. Rozważam zmianę firmy rekuperatora na inną.. Instalacja gotowa od pół roku to nie ma co założyć
    Mam ten sam problem... czekam i czekam na 4 w wersji V. Ma ktoś jakieś info?

  4. #2664

    Domyślnie

    Witam. Mam thessle 500 i jak ja podlaczyłem do air ++ to wyswietla mi komunikat odswiez liste urzadzen i nic nie mozna zrobic? Ktos cos wie?

  5. #2665
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jak nią sterowałeś do tej pory?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #2666

    Domyślnie

    Juz jest problem rozwiazany. Problem tkwil w koncowkach ale juz jest to pozmieniane i dziala prawidlowo

  7. #2667
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Sprawdź czy masz 6 cyfrowy klucz produktu (to nie to samo co kod serwisowy)bo gdzieś za dwa miesiące możesz mieć problem.

  8. #2668
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Jestem swieżym uzytkownikiem tak więc wybaczcie jesli to głupie pytanie.
    Dosć mocno mi wieje z tej rurki odwadniającej Airpacka 400h (na tyle że przchodząc obok czuć po nogach). To normalne ?
    Nie mam jej podłączonej nigdzie, tylko leży koło kratki sciekowej w technicznym pomieszczeniu.
    Parametry raczej ok, bo temp w domu +21 a nawiewa +19 przy zewn temp około -1*C.
    Ale tak mi sie wydaje, ze nie powinno tam wiać, tylko ewentualnie skropliny leciec.
    Sprzęt na gwarancji to chcę się upewnić czy jest co reklamować......
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  9. #2669
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wymiennik entalpiczny czy zwykły? Jaka wilgotność w domu?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #2670

    Domyślnie

    U mnie też wiało. Zrobiłem syfon z kolanek i nie wieje.

    Edit: według tego co się kiedyś dowiedziałem, tam się robi nadciśnienie żeby, w przypadku podłączenie kanalizacji, nie cofnął się smród.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 01-12-2021 o 13:15

  11. #2671
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Wymiennik entalpiczny czy zwykły? Jaka wilgotność w domu?
    Zwykły. Wilgotnosc około 40% teraz, ale nawilżacze włączam, bo pewnie miałbym 30% ,a podłoga drewniana to się boję przeginać.
    Reku na 40% mocy (czyli jakies 160m3 bo to 400v)
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  12. #2672
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To dziwne, że nie ma skrolin. Tak czy inaczej lepiej to podłączyć do kanalizacji.

  13. #2673
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    ...

    Edit: według tego co się kiedyś dowiedziałem, tam się robi nadciśnienie żeby, w przypadku podłączenie kanalizacji, nie cofnął się smród.
    To przy okazji, nadcisnienie jest w celu ograniczenia infiltracji czyli niekontrolowanego napływu zewnętrzengo powietrza, a tym samym ograniczenia czesci strat na wentylację w okresie grzewczym.

  14. #2674

    Domyślnie

    To, że wieje wynika z konstrukcji rekuperatora.
    Wentylatory ma tak usytuowane, że wymiennik jest w nadciśnieniu dla obu kierunków przepływu.

    Pierwszy Airpack miał wentylatory na czerpni i wyrzutni - co było reklamowane jako rozwiązanie "super ciche" bo wymiennik jest niejako tłumikiem i oddziela wentylatory od części mieszkalnej..
    W nowym modelu zmienili usytuowanie wentylatorów - więc reklamują to jako rozwiązanie "super higieniczne"
    Zwykły marketingowy bełkot !!!
    Ostatnio edytowane przez _John ; 02-12-2021 o 08:56

  15. #2675
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Będę to musiał jakoś zasyfonować chyba bo innej opcji nie mam.
    Ale to by musiało być duuuuże kolanko bo wieje dość mocno i wyprze z łatwoscią wodę.
    Z tym, że jesli to tak ma być, że wymiennik na nadcisnieniu "by design" to zacznie wiać z innych miejsc, czyli nie ma sensu......dobrze myślę ?
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  16. #2676
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja jadę bez syfonu póki co nie było kilka razy prądu i zapachu nie zaciągnęło.
    Ale jak chcesz spać spokojnie to syfon kulowy będzie odpowiedzią na Twoje pytanie. Mam właśnie taki w chłodnicy i sprawdza się. Też panuje tam nadciśnienie bo za chłodnica są filtry i cała instalacja.

  17. #2677

    Domyślnie

    To jeżeli by miało wywiać wodę, to coś jest nie tak. U mnie jest minimalne nadciśnienie powodujące niewielki ruch powietrza.

  18. #2678

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ja jadę bez syfonu póki co nie było kilka razy prądu i zapachu nie zaciągnęło.
    Ale jak chcesz spać spokojnie to syfon kulowy będzie odpowiedzią na Twoje pytanie. Mam właśnie taki w chłodnicy i sprawdza się. Też panuje tam nadciśnienie bo za chłodnica są filtry i cała instalacja.
    Mnie trochę to wianie denerwowało. Dwa kolanka fi40 za kilka zł i <5 min roboty i jest spokój

  19. #2679
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W sumie źle się wyraziłem - mam podpięte do kanalizy, ale bez syfonu ianczej by mi zalewało składzik w kotłowni. Chociaż właśnie zamówiłem agregat który tam stanie, więc trzeba będzie trochę posprzątać

    To wianie zależy w dużej mierze od oporów instalacji. Im większe, tym bardziej będzie wiało.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #2680

    Domyślnie

    Czy ThesslaGreen przewiduje jakiś serwis rekuperatora? Mam na myśli jakieś inne czynności oprócz wymiany filtrów np. smarowanie wentylatorów itp. Czy wiecie co wchodzi w skład jakiegoś przeglądu serwisowego?

Strona 134 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony