dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 148
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 2953
  1. #2501

    Domyślnie

    Panowie, widze, że ogarnicie temat kalibracji z CF. mam 400h airpack home. Wsadzam nowe filtry i chciałbym skalibrować to. JAk rozpocząć procedure? Gdy wejde w menu serwisowe to jakie parametry ustawic przepływu m3/h i(w menu-kalibracja) i jakie parametry w menu skalowania CF?Najpierw CF i potem to co wyliczy w kalibracji to zaakceptować? ustawia mi z automatu nawiew 432m3/h i wywiew 431m3/h.
    Ostatnio edytowane przez mestrekamcio ; 14-12-2020 o 12:50

  2. #2502
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Masz zadać tyle ile chcesz mieć przepływu na 100%. Względem tego później ustawiasz bieg rekuperatora w skali procentowej, a wietrzeniem możesz wywołać max co fabryka dała.

    Co do CF to mogę coś mylić ale lepiej tam nie mieszaj. Z tego co kojarzę jest tam komunikat aby wykonywać to przy ODŁĄCZONYCH kanałach, to jest chyba fabryczna kalibracja wykonywana na nowym urządzeniu raz na zawsze. Chyba, że coś mylę to proszę o poprawienie.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  3. #2503

    Domyślnie

    centralka miała dokładany później CF. Czyli najlepiej ustawić największe przypływy, tak aby nie chodziła podkręcona?

  4. #2504
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    jak ustawisz za dużo to i tak kalibracja nie przejdzie.
    Ustaw ile się da i schodz niżej jak nie osiągnie takiej wartości.


    Patrząc u mnie - to jak zadam np 300m3/h to musi się utrzymywać 285-300 przez 1 minute. Wtedy potwierdzasz i przechodzi dalej.
    Jak tylko na chwilę spadnie na 284 to licznik się zeruje.

    Tu masz opis z rysunkami:
    https://thesslagreen.com/wp-content/...0720161pdf.pdf
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #2505

    Domyślnie

    ten opis jest bardzo ogólny, u mnie jest taka sytuacja, z na poczatku sa niskie watości, ale zaraz skaczą do góry i utrzymują się na zadanym poziomie... między nominalnymi ustawionymi wartościami, a tymi po czasie kalibracji są różnice.
    Zobacz prosze filmik: https://youtu.be/YpIcrBBLL5A
    Ostatnio edytowane przez mestrekamcio ; 15-12-2020 o 14:52 Powód: błędy, uzupełnienie

  6. #2506
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Zadałeś 405 i reku tyle osiąga na ok. 2/3 mocy, w czym konkretnie problem?
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  7. #2507
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Masz reku 400, kalibracje ustaw na 400 u bedzie dobrze.

  8. #2508

    Domyślnie

    Mam problem z aplikacją AirMobile g bardzo często nie odświeża informacji i np. gdy zakończyło się wietrzenie i prędkość wentylatorów powróciła na 25% to cały czas pokazuje 100%. Nie jest to wina apki bo na 2 telefonach jest to samo. Czy też tak macie? Apka pozostawia wiele do życzenia ale myślałem, że podstawowa funkcjonalność będzie działać prawidłowo...

  9. #2509
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliver001 Zobacz post
    Mam problem z aplikacją AirMobile g bardzo często nie odświeża informacji i np. gdy zakończyło się wietrzenie i prędkość wentylatorów powróciła na 25% to cały czas pokazuje 100%. Nie jest to wina apki bo na 2 telefonach jest to samo. Czy też tak macie? Apka pozostawia wiele do życzenia ale myślałem, że podstawowa funkcjonalność będzie działać prawidłowo...
    Też tak mam niestety. Jak wejdziesz jakąś opcje typu "info o urządzeniu" to się odświeży

  10. #2510
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz z Albatrosa

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wolbrom
    Kod pocztowy
    32-340
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam
    Od 3 lat użytkuje airpack homa 400 serii 3. Dziś wywaliło mi alarmy
    E100
    S25
    Awaria czujnika temp. na czerpni.

    Czy ktoś z Was miał już taki problem?
    Czy po 3 latach jest sens uderzać do Thesslagreen?
    Nigdzie nie mogę znałeś jaki to jest dokładnie MODEL. Wie ktoś może ntc czy pt?
    Wymieniał ktoś może sam? Z tego co widzę wszystko jest mocno zabudowane i chyba bez ściągnięcia centrali że ściany i demontażu osłon się nie obędzie. Zastanawiam się czy jest opcja wyciągnąc go z otwory na tyle żeby uciąć kabel i polutować. Próbował ktoś?
    Z góry dzięki za odp

    Edit.
    Rano zgłoszone po godzinie 18 czujnik wymieniony przez serwis. Byłem w szoku. Szacun.

    PS. Gdyby ktoś miał podobny problem z centrala home z pierwszych miesięcy produkcji to można uruchomić centrale wpinając w wejście czujnika czerpni czujnik temp z otoczenia centrali (ten na kostce). Pierwsze partie centrali (obecne mają poprawioną automatykę i w eliminowano ten problem) mają oprogramowanie które przy awarii czujnika na czerpni blokują uruchomienie centrali (tylko tego czujnika).
    Ostatnio edytowane przez Mateusz z Albatrosa ; 30-12-2020 o 21:35

  11. #2511
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Ile powinien wytzymac filtr M5 w reku? Miesiąc temu wsadzilem taki peflexa. Mam na czerpni prefiltr -pol metrowa skarpeta i na samym filtrze M5 tez jest prefiltr na rzepie. Dziś przy wietrzeniu reku wyrzucil błąd by filtry wymienic....

  12. #2512
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Było ostatnio o tym. Na tych od peflexa ktoś miał problem z kalibracja. Prawdopodobnie stawiaja wieksze opory..
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #2513
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Czy przy module CF i załączeniu na 100% (poranne wietrzenie) tez wam tak mocno obroty falują. U mnie słychać na kanałach jak wentylatory rozkręcają i zwalniają i tak ciągle.

  14. #2514
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To tryb wietrzenia czy wentylowanie na 100%?

    W trybie wietrzenia reku ignoruje cf z tego co zauważyłem i jedzie powyżej wydajności kalibracji.

    Jeśli to po prostu program na 100% tzn że filtry już mogą niedomagać i moduł cf wariuje. Może to potwierdzić próba ponownej kalibracji.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #2515
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    program na 100%. Rekuperator pracuje 2 miesiące. Problem pojawił się 2 dni temu. W domu zaczęło wyć jakby pod oknem przyśpieszał motocykl sportowy albo ktoś odśnieżarką spalinową jechał + jakby metaliczny dźwięk. Ten dźwięk trwał z 10-20 sekund i przechodził. Na wyświetlaczu podczas tego dźwięku pojawiał się alarm E139 (awaria czujnika CF) i jak ten dźwięk ustawał to komunikat znikał. Poszedłem wyłączyłem rekuperator wymieniłem te wstępne filtry. Po tym dźwięk ustał ale nadal ma te falujące obroty które były od początku. Instalator tez je słyszał ale powiedział że akurat wiatr wieje w czerpnie i modul CF reguluje przepływy przez to.

  16. #2516
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o czerpnie to dobrze mieć taką, która chroni od wiatru.

    Jaki reku i na ile m3 poszla kalibracja? Być może instalator poszedł na granicy możliwości i wystarczyło nieduże zabrudzenie filtrów by CF przestał sobie radzić.

    A z ciekawostek, ustawiłem fpx na -3 stopnie i póki co sprawdza się doskonale. Podczas wietrzenia min temp na wyrzutni to 4,2 stopnia.
    Fpx pięknie moduluje moc utrzymując -3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210115_124028.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	452030
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 15-01-2021 o 12:43
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #2517

    Domyślnie

    A jak wyglada taka czerpania chroniąca od wiatru?bo ja będę miał ja od zachodu niestety i wiatr będzie ostro ma nią naparzal(

  18. #2518
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja mam np taką:
    https://cennik.peflex.pl/rekuperacja...ierdzewnej--12

    Aczkolwiek teraz są z prostokątną obudową i ona bardziej by mi podeszła z wyglądu.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #2519
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ma ktoś jakiś pomysł na umocowanie filtra na takiej czerpni za tą badziewiarską siateczką? (u mnie była tak zabrudzona , że próbując zebrać syf śrubokrętem poniszczyłem ją - nie wiedziałem, że jest taka delikatna ;/)

  20. #2520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    A z ciekawostek, ustawiłem fpx na -3 stopnie i póki co sprawdza się doskonale. Podczas wietrzenia min temp na wyrzutni to 4,2 stopnia.
    Pamiętam pierwsze wypusty Airpacka miały FPX ustawiony na -6 st.C
    Tak wynikało z pomiarów w komorach kalorymetrycznych.

Strona 126 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony