dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 148
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 2953
  1. #2181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Jestem zdania, że po nocy nie ma sensu wietrzyć. W końcu wstajesz i wychodzisz z sypialni, tam się na spokojnie powietrze wymieni. Ja mam wietrzenie koło wieczora.

  2. #2182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Rozumiem. Zrobię korektę. Kolejne pytanko. Sąsiad spalajacy chyba mokre drewno(śmieci) na CWU. Baypass pięknie wciaga zapachy wieczorem. Poczekać aż wyjdzie jemu smoła na ścianach i zacznie czymś innym palić czy można cos z tym zrobić?

  3. #2183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    2. Harmonogram mam lato i od rana ok 6 godz po nocy jest dwu godzinny przewiew. Niestety słońce dokładnie świeci na czerpnie. Jak to lepiej ustawić? Później mam od 8 do 22 godz- 30 %(126m3/h) z jednym 10 minutowym przewietrzeniem 100%(420m3/h) około 18 godz i na noc 25%. Baypass aktywny. Pozdr
    Jak nikogo nie ma w domu to ustaw na minimum. W nocy (zwłaszcza, jak dni są upalne a noce chłodne) ustaw wyższy bieg - 60% albo więcej. Dobrze byłoby sprawdzić, jakie masz stężenie CO2 w sypialniach i od tego uzależnić intensywność wentylacji. Ekstra wietrzenia nie ma sensu robić z automatu (no, może ok. 21-22 na początku wieczornych chłodów).

  4. #2184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ok. Sprawdzę jeszcze poziomy CO2. Mam dobry sprzęt do tego. Cały dzień ktoś jest w domu ale faktycznie w upał przewietrzanie muszę zmienić na inną porę.

  5. #2185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Ja w tym roku lecę tak:

    Zima - noc 25%, dzień 30%, trzy 7 minutowe wietrzenia rano, po południu i wieczorem
    Lato - noc 40%, dzień 25%, jedno krótkie wietrzenie rano (w sumie zbędne bo po nocy nic nie daje ale ciągle zapominam wyłączyć) i jedno dłuższe wieczorem po kąpielach. Jak jest przyjemna nocka ponizej 17C to uchylam okna, klikam manual na 65% i zaznaczam otwarte okna.

  6. #2186
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi. Pozdr

  7. #2187
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nikogo nie ma w domu to ustaw na minimum. W nocy (zwłaszcza, jak dni są upalne a noce chłodne) ustaw wyższy bieg - 60% albo więcej. Dobrze byłoby sprawdzić, jakie masz stężenie CO2 w sypialniach i od tego uzależnić intensywność wentylacji. Ekstra wietrzenia nie ma sensu robić z automatu (no, może ok. 21-22 na początku wieczornych chłodów).
    Pomiar w południe. W domu 4 osoby. Pranie. Gotowanie itd. Sypialnie i piętro ogólnie 500 ppm CO2. Kuchnia i salon 600 ppm. Wilgotności sypialnie 57 a kuchnia 62 %. Nie zacząłem wyciągu w kuchni. Tylko reku jest na 30 %. Niestety bez klimy mamy 25 dół i 26 Góra °C. Pozdr

  8. #2188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Pomiar w południe.
    Mierz tam, gdzie są ludzie przez dłuższy czas. Czyli w sypialni ile będziesz miał po nocy, w salonie jak kończycie jakąś dłuższą posiadówę rodzinną itd.
    A jeszcze lepiej wykres.

  9. #2189

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Pomiar w południe. W domu 4 osoby. Pranie. Gotowanie itd. Sypialnie i piętro ogólnie 500 ppm CO2. Kuchnia i salon 600 ppm. Wilgotności sypialnie 57 a kuchnia 62 %. Nie zacząłem wyciągu w kuchni. Tylko reku jest na 30 %. Niestety bez klimy mamy 25 dół i 26 Góra °C. Pozdr
    Czy jest uczucie duchoty?

  10. #2190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ok. Nie mam kabla do mojego Microtectora II. Nie zrobię wykresów ale pomiary będę robić po każdej zmianie i imprezie. W domu jesteśmy cały czas bo ja mam biuro a żona roczny urlop. Myślę że najgorsze to mam wieczorem jak sąsiedzi palą na CWU. Pewnie pokaże się i CO-czad.

  11. #2191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał robula2007 Zobacz post
    Czy jest uczucie duchoty?
    Hej. Nie. Przez chwilę po prysznicu jest 80%wilgotności ale duchoty to nie ma. Okna oczywiście zamknięte.

  12. #2192

    Domyślnie

    Daj znać czy Ci to zrobili i jakie zmiany są oprócz białego tła.

  13. #2193

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Napisałem prośbę do Thesli żeby technik podjechał zaktualizować panel Air++ do białej wersji jak będzie w okolicy albo żeby dali znać czy mogę im go wysłać paczką w tym celu. Odpisali, że w przyszłym tygodniu dają znać co i jak. Zobaczymy.

    Daj znać czy Ci to zrobili i jakie zmiany są oprócz białego tła

  14. #2194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Muszę kupić tkaninę filtracyjną do rekuperatora, niestety nie mogę znaleść informacji jaka jest polecana. Jak często wymieniacie filtry ? W moim przypadku tkaninę w metalowych ramkach.

    Dziś sprawdziłem filtry, ten na czerpni był lekko zabrudzony, filtr z wywiewu był bardzo brudny. Moim zdaniem powinno być odwrotnie, może przyczyną jest fakt, że przez lato miałem często otwarte okna.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #2195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Dziś sprawdziłem filtry, ten na czerpni był lekko zabrudzony, filtr z wywiewu był bardzo brudny. Moim zdaniem powinno być odwrotnie, może przyczyną jest fakt, że przez lato miałem często otwarte okna.
    Nie miałeś brudnych prac (szlifowanie, cięcie) przy włączonej rekuperacji i bez filtrów na anemostatach?

  16. #2196
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie miałeś brudnych prac (szlifowanie, cięcie) przy włączonej rekuperacji i bez filtrów na anemostatach?
    Nie, jedyne wytłumaczenie to, że mój dom jest na wsi i 2 sąsiadów zaczęło budować domy i było sporo prac ziemnych ( miałem pełno piachu w basenie ogrodowym ).
    Jaki jest sens filtrowania powietrza, które będzie usuwane z domu ? Chodzi o czystość rekuperatora ?

    Czy mata filtrująca F7 nie będzie stwarzała za dużych oporów ? Widzę, że filtry oryginalne są klasy G4, może takie dla wiejskiej i niezbyt gęstej zabudowy wystarczą ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #2197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Nie, jedyne wytłumaczenie to, że mój dom jest na wsi i 2 sąsiadów zaczęło budować domy i było sporo prac ziemnych ( miałem pełno piachu w basenie ogrodowym ).
    To nie jest wytlumaczenie, bo przecież na czerpni miałeś w najlepszym wypadku tak samo brudne powietrze. Jedyne wytłumaczenie, to powstawanie syfu wewnątrz domu.
    Chyba, że powietrze omijało filtr albo była drastycznie różna wydajność nawiewu niż wywiewu.


    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Jaki jest sens filtrowania powietrza, które będzie usuwane z domu ? Chodzi o czystość rekuperatora ?
    Tak.

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Czy mata filtrująca F7 nie będzie stwarzała za dużych oporów ? Widzę, że filtry oryginalne są klasy G4, może takie dla wiejskiej i niezbyt gęstej zabudowy wystarczą ?
    Przetestuj, to będziesz wiedział (przydałby się miernik CO2 albo chociaż przepływu).

  18. #2198
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie jest wytlumaczenie, bo przecież na czerpni miałeś w najlepszym wypadku tak samo brudne powietrze. Jedyne wytłumaczenie, to powstawanie syfu wewnątrz domu.
    Chyba, że powietrze omijało filtr albo była drastycznie różna wydajność nawiewu niż wywiewu.
    Prawie całe lato miałem ustawiony rekuperator na opcję " otwarte okno ", czyli pracował głównie wywiew a powietrze z zewnątrz nie było filtrowane.
    Teraz, gdy robi się chłodniej, okna będą zamknięte i wentylacja będzie pracować tak jak powinna. Kupiłem 2 rodzaje maty filtracyjnej klasy EU 4, i zamierzam kontrolować filtry częściej.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #2199
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Miałem serwisanta do wymiany siłownika od by-passu i pytałem przy okazji o soft na Air++. Powiedział, że nie z każdą centralą można taką aktualizację zrobić (zależy to do modelu płyty głównej).
    Poza tym powiedział, że na razie nie warto aktualizować, bo poza kolorem tła nie ma żadnych funkcjonalnych zmian. Do tego mają otwarte kilka zgłoszeń z błędami i czekają na poprawiony soft.

  20. #2200

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Muszę kupić tkaninę filtracyjną do rekuperatora, niestety nie mogę znaleść informacji jaka jest polecana. Jak często wymieniacie filtry ? W moim przypadku tkaninę w metalowych ramkach.

    Dziś sprawdziłem filtry, ten na czerpni był lekko zabrudzony, filtr z wywiewu był bardzo brudny. Moim zdaniem powinno być odwrotnie, może przyczyną jest fakt, że przez lato miałem często otwarte okna.
    U mnie jest to samo.
    Filtr nawiewu znośny, a na wywiewie syf. Żadnych prac pylących nie robiliśmy. Ale myślę, że w nowo budowanym domu, niestety przez dłuższy czas będzie się pyliło. Szczególnie przy nie malowanych ścianach (jak u nas). Też mnie to zjawisko początkowo zdziwiło, szczególnie, że kratka czerpni na elewacji była mocno zapylona, a sam filtr w lepszym stanie, niż wywiewny. Chyba trzeba przeczekać...

    Co do samych filtrów i rodzajów włóknin filtracyjnych, mój instalator odradził mi maty F7 właśnie ze względu na opory. Stwierdził, że jeśli chciałabym montować takie filtry (dodatkowo myślałam o macie na czerpni i anemostatach wywiewnych), to musiałabym to uwzględnić wcześniej i dobrać mocniejszą jednostkę, albo użytkować rekuperator na sporo wyższych obrotach. W sumie odpuściłam temat. Filtry G4 nie są bardzo drogie i mogę je wymieniać częściej (myślę, że raz na rok - w międzyczasie odkurzam je ze 3 razy).
    Jak mój instalator zobaczył moje filtry po ponad 0,5 roku użytkowania reku, stwierdził, że jak przyjdzie na serwis za rok, to pewnie nadal nie będą wymagały wymiany . Takich czystych filtrów nie spotyka.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 110 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony