dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 148
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 2953
  1. #2221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Czyli według Ciebie,jak najlepiej ustawić?
    Zrôwnowazona czy więcej żeby wywierało?
    Zrównoważona. Przepływ na tyle mały, żeby wilgotność nie spadła za bardzo, ale na tyle duza, żeby CO2 trzymać w ryzach. No i co jakiś czas sprawdzać, czy przewentylowanie nie poprawi znacząco sprawnosci. Jak tak, to regularnie przedmuchiwać i/lub podnieść wydajność.

  2. #2222

    Domyślnie

    Zacząłem już w innym wątku ale widzę, że tu bardziej pasuje
    Mam świeżo zainstalowaną centralę AirPack 650h. Dom jeszcze nie zamieszkały ale jest już tuż tuż. Po wszystkich pracach. Powierzchnia "rekuperowana" to ok 300m2, wilgotność ok 40%, w domu 17-18 stopni C. Rzućcie proszę okiem na temperatury i dajcie znać czy odzysk ciepła jest na akceptowanym poziomie, czy mam się czepiać instalatora. Naczytałem się broszur tesslagreen i przy tych 30% mocy powinno być ponad 90% odzysku. Przepływy ustawione podobno na zrównoważone. Nie mam niestety jeszcze air++ a tylko przez airmobile więc nie mam wglądu w ustawienia serwisowe. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200109-225535_AirMobile.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	439205Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200109-183150_AirMobile.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	439206

  3. #2223

    Domyślnie

    Hej,
    czy panel Air++ powinien ruszyć z marszu z centralą czy też potrzebna jest jakaś extra konfiguracja centrali do sparowania ?
    Dostałem taki panel do testów i za chiny nie chce wykryć centrali. Sprawdzałem kilka kabli - bez efektu. Centrala na porcie air++ normalnie odpowiada ( sprawdzam z komputera przez klienta modbus ). Panel po podłączeniu wysyła jakieś ciągi znaków, ale nie wygląda to na prawidłowe zapytania modbusa.
    Czyli w teorii powinno działać, w praktyce panel nie znajduje centrali.
    Ktoś orientuje się w temacie ?
    Pozdrawiam

  4. #2224

    Domyślnie

    jest ok

  5. #2225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    W panel air++ trzeba wpisac nr seryjny z centrali by sie widzialy, ale nie pamietam jak sie to wpisywalo.

  6. #2226

    Domyślnie

    jak mocowany jest do ściany sterownik Air ++? muszę przygotować podejście na ścianie, mam zostawić puszkę ze skrętką? Będę wdzięczny za zdjęcia jak ten sterownik wygląda z tyłu

  7. #2227
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_med Zobacz post
    jak mocowany jest do ściany sterownik Air ++? muszę przygotować podejście na ścianie, mam zostawić puszkę ze skrętką? Będę wdzięczny za zdjęcia jak ten sterownik wygląda z tyłu
    Zostaw puszkę zwykłą ze skretka . Mocowanie jest do puszki. Drugi koniec skrętki oczywiście przy rekuperatorze.

  8. #2228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    mamy 2020 na prawdę nie ma lepszego panelu do tego reku?
    Poziom grafiki i czas działania zatrzymał się 15lat temu...
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #2229

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    mamy 2020 na prawdę nie ma lepszego panelu do tego reku?
    Poziom grafiki i czas działania zatrzymał się 15lat temu...
    A co Ty chcesz robić na tym panelu? Ja wczoraj go używałem akurat, ale wcześniej to chyba w październiku ostatnio.

  10. #2230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    ja też używam go tylko do włączenia wietrzenia ale czas trybienia ma powalający...chyba, że tylko mój tak wolno działa
    W obecnych czasach, za tę kasę powinni już dawać coś lepszego,
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #2231

    Domyślnie

    Zgodzę się - mógłby być szybszy.
    Ja mam wietrzenie codziennie o 17:45 z automatu.

  12. #2232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    ja też używam go tylko do włączenia wietrzenia ale czas trybienia ma powalający...chyba, że tylko mój tak wolno działa
    W obecnych czasach, za tę kasę powinni już dawać coś lepszego,
    Nie tylko Twój. One tak działają

  13. #2233

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    dostałem wycenę na thessle 400h i pytanie jakie są różnice między airpack a airpack home?
    seria 3 Thessli AirPack home jest kilka stówek od 4 serii AirPack
    Ciężko jakoś mi porównać bo laik jestem przeczytałem tylko kilkadziesiąt stron z forum widziałem delikatnie różnice w strumieniach powietrza są ale tak poza tym?

  14. #2234

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad wyborem tego rekuperatora. Czy polecacie go? Dobry wybór? Czy macie inne propozycje?

  15. #2235

    Domyślnie

    Witam
    Wczoraj uruchomilem airpacka4 z air++ niestety wszystko znajdije sie na nieuzywanym i nieocieplonym strychu.
    Rury niby ocieplone 15cm welny ale jednak straty spore z domu zasysa 22,5st-23st a na czujniku w kroccu dolotowym pokazuje 16st wiec gubi po drodze 7st.
    Z reku wychodzi 15 i wydmuchuje mi 13 wiec kolejne 2st.
    Jak to u was wyglada na noeogrzewanycj strychach

  16. #2236
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post

    Jak to u was wyglada na noeogrzewanycj strychach
    Tak właśnie jest i niewiele można poprawić. Może trzeba poczekać, aż wszystko się nagrzeje to może będą ze dwa stopnie mniejsze straty. Też tak mam. Wentylacja dorabiana, więc większość kanałów na nieogrzewanym strychu. Na nawiewie zastosowałem nagrzewnicę wodną podpiętą do CO i dmucha mi około 20*C

  17. #2237

    Domyślnie

    A ta nagrzewnice to masz jakos sterowana mozesz tam zmniejszac lub zwiekszac temp.czy akurat tak sie fyrlo ze 20st masz akurat

  18. #2238
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A ta nagrzewnice to masz jakos sterowana mozesz tam zmniejszac lub zwiekszac temp.czy akurat tak sie fyrlo ze 20st masz akurat
    Te 20*C to umownie. Mam dodatkową pompkę która jest sterowana z rekuperatora. Rekuperator ma opcję dodatkowej nagrzewnicy. Musiałem tylko przenieść czujnik temperatury nawiewu za nagrzewnicę. Mogę ustawiać sobie temperaturę o ile pozwala na to temperatura wody w instalacji CO.

  19. #2239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Ja mam Airpack home 400 CF - stoi na nieogrzewanym, ale ocieplonym strychu. Przy 0 na zewnątrz, tam jest koło 12-13 stopni. W domu koło 23 stopni. Wyciąg w reku ma wtedy z reguły 22.5 stopnia, a nawiew ma wtedy 19-21 stopni.
    Kanały idą w ociepleniu stropu, a od samych skrzynek do reku są prowadzone izolowane kanały o długości 1-2 mb (ale tam izolacja jest marna.

  20. #2240

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad wyborem tego rekuperatora. Czy polecacie go? Dobry wybór? Czy macie inne propozycje?

Strona 112 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony