dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 116 z 148
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 2953
  1. #2301

    Domyślnie

    Konieczny dostęp z obu boków i to ze sporym zapasem ( roznitowanie, wyciągnięcie wentylatora ) więc jak wisi i jeden bok przylega - nie da rady.

  2. #2302
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Ok, wielkie dzięki za odpowiedź. Szkoda.

  3. #2303
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Przez modbus. Producent udostępnia takie dane na prośbę. Wtedy poprzez port komunikacyjny można sobie pobrać czy wysłać dane.

    Jest tylko jedno ale - ograniczona liczba portów komunikacyjnych.
    Np mając moduł CF oraz Air++ albo AirMobile nie zostaje wolny slot.

    Nowe modele central mają już inaczej to zrobione. Jest też opcja modbus dividera, ale nie wiem czy już jest w sprzedaży.
    Widzę w cenniku modbus divider za 324zł netto. Mam Air++ oraz CF, więc bez dividera się nie obędzie jeżeli chciałbym to spiąć z Home Assistantem. Pytanie z mojej strony czy zdobytą wiedzę traktujesz jako swój prywatny dorobek czy masz spisaną jakąś dokumentację/notatki? Wynajdywać koła od nowa mi się nie chce, już i tak mam ledwo czasu na spinanie HA z monitoringiem/zigbee2mqtt/flashowaniem tasmoty na sonoffach i innymi gadżetami. Modbusa kompletnie nie znam i studiowanie tego od zera zwyczajnie mi się nie widzi. Inna sprawa, gdyby było na czym się wzorować i tylko wprowadzić przeróbki pod siebie.

    Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach jest to wiedza bardzo cenna i jeżeli nie masz ochoty się nią dzielić to w pełni to rozumiem i pozostanę przy spięciu tego po najniższej linii oporu tj. sonoff mini wpięty w wejście wyzwalające wietrzenie + przycisk wietrzenie w HA + automatyka wyzwalająca wietrzenie samoczynnie gdy wilgotność w łazienkach przekroczy dany próg.

    Chociaż w sumie jak tak myślę to oprócz automatyzacji wietrzenia zależy mi jeszcze tylko na wykresach temperaturowych i obliczaniu sprawności w czasie rzeczywtistym, które na dobrą sprawę można by załatwić arduino z podpiętymi trzema czujkami dht, całość zamknęła by się w 50zł tylko trzeba by jakoś sensownie kabelki w centrali pociągnąć... Może wartało by pójść w to i zaoszczędzić 350zł...
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 11-03-2020 o 23:42

  4. #2304
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robert.norge

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Stara Kiszewa
    Kod pocztowy
    83-430
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć. Jaki rekuperator do domku jednorodzinnego parterowego o powierzchni 262m2 i kubaturze 840m3?

  5. #2305

    Domyślnie

    Dobry !

  6. #2306
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Dobry !
    I ładny !
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #2307

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Widzę w cenniku modbus divider za 324zł netto. Mam Air++ oraz CF, więc bez dividera się nie obędzie jeżeli chciałbym to spiąć z Home Assistantem. Pytanie z mojej strony czy zdobytą wiedzę traktujesz jako swój prywatny dorobek czy masz spisaną jakąś dokumentację/notatki? Wynajdywać koła od nowa mi się nie chce, już i tak mam ledwo czasu na spinanie HA z monitoringiem/zigbee2mqtt/flashowaniem tasmoty na sonoffach i innymi gadżetami. Modbusa kompletnie nie znam i studiowanie tego od zera zwyczajnie mi się nie widzi. Inna sprawa, gdyby było na czym się wzorować i tylko wprowadzić przeróbki pod siebie.

    Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach jest to wiedza bardzo cenna i jeżeli nie masz ochoty się nią dzielić to w pełni to rozumiem i pozostanę przy spięciu tego po najniższej linii oporu tj. sonoff mini wpięty w wejście wyzwalające wietrzenie + przycisk wietrzenie w HA + automatyka wyzwalająca wietrzenie samoczynnie gdy wilgotność w łazienkach przekroczy dany próg.

    Chociaż w sumie jak tak myślę to oprócz automatyzacji wietrzenia zależy mi jeszcze tylko na wykresach temperaturowych i obliczaniu sprawności w czasie rzeczywtistym, które na dobrą sprawę można by załatwić arduino z podpiętymi trzema czujkami dht, całość zamknęła by się w 50zł tylko trzeba by jakoś sensownie kabelki w centrali pociągnąć... Może wartało by pójść w to i zaoszczędzić 350zł...
    Modbus jest opisany w dokumentacji HA i nie ma tam niczego skomplikowanego. Mam spięty reku z HA i mogę Ci kawałek konfiga udostępnić. Odezwij się na priv.

  8. #2308

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś pomoże sam zmontowałem reku.
    Rury sztywne ocieplone 3cm + srebro
    Skrzynki rozprężne i kanały po stropie + 15 cm grafit
    Czerpnia-wschód
    Wyrzutnia -północ
    Reku ThesllaGreen Air Pack Home 400 + CF + Air++
    Temp czerpnia +6,5
    Nawiew + 17,3
    Wywiew +18
    jest jeszcze jedna temp nie wiem czy to baypass 19,8
    Generalnie odpaliłem i tyle żadnych ustawień, kalibracji itp..



    Reku stoi w kotłowni , dom jak na razie nie zamieszkały w trakcie wykończenia.
    Jak na razie ustawienia 20%- 80 m3/h
    Zerknijcie czy temp są ok co i jak poustawiać
    Obecnie w domu mam ustawione 21st C
    Czy temp wywiew i nawiew są ok?
    z góry dzięki za pomoc.
    Etap : Płyta fundamentowa

    Plany: Dom parterowy bez użytkowego poddasza. 136 m2 + garaż jednostanowiskowy 28 m2. Całość podłogówka. Ogrzewanie gazem + rekuperacja mechaniczna + kominek z dystrybucją gorącego powietrza. Okna trzyszybowe w tym jeden HS. Ściany silka24 + 18 na działówki.

  9. #2309

    Domyślnie

    co do temepratur to są tu użytkownicy abrdziej doświadczeni - im zostawię to pole, a ja tylko podpowiem, że na to wszystko ma wpływ wiele czynników. Ja u siebie przy 20% mam 82m3h, to bardzo dobry wynik.
    Co do kalibracji i zaawnasowanych ustawien to wszystko jest dostępne w specjalnym menu, do którego potrzeba kodu serwisowego, żeby mieć dostęp. Jeśli sam montowałes reku, to powinieneś go otrzymać, w innym wypadku ma go instalator. Tylko ostrożnie w ustrawieniach, najlepiej się bawić, gdy filtry sa nowe i czyste, a czerpnia nie zalepiona
    Ostatnio edytowane przez mestrekamcio ; 25-03-2020 o 15:41

  10. #2310

    Domyślnie

    Szybkie pytanie. Thessla Airpack Home 400 czy Airpack4 400h czy może aerisnext 350.
    Centrala umieszczona w pomieszczeniu gospodarczym. Czerpnie oraz skrzynki rozdzielcze o średnicy 200mm.
    Na nawiewie będzie umieszczona jeszcze skrzynka z dodatkowymi filtrami.
    Dom 114m2, parterowy

  11. #2311

    Domyślnie

    Dla tej powierzchni centrala 400ka jest za duża

  12. #2312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    Dla tej powierzchni centrala 400ka jest za duża
    Wysokość pomieszczeń to 3m, wszystkie wyceny które mam, włącznie z projektem mówią o centrali przynajmniej 350. Oryginalnie miał być zastosowany Brink renovent 400

  13. #2313
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Znajomy instalator uważa że centralę dobiera się do ilości osób a nie powierzchni. Mi się to wydaje sensowne.
    Ja mam 4 osoby i 3setkę. (btw też mam 114m2 i pomieszczenia h=275) ). Nie widzę sensu by dać większą. Mimo iż pozakładałem filtry stożkowe na anemostatach i tak czasem czuć, że wieje.
    Jaką nie weźmiesz, ja bym wziął tą, która jest tańsza... i tak zaraz o niej zapomnisz bo to po prosto jedna z tych rzeczy, które mają działać. Instalujesz i zapominasz. Czasem klikniesz wietrzenie i koniec obsługi.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 09-04-2020 o 23:57
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #2314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DITMAG Zobacz post
    Wysokość pomieszczeń to 3m, wszystkie wyceny które mam, włącznie z projektem mówią o centrali przynajmniej 350. Oryginalnie miał być zastosowany Brink renovent 400
    Mi tam do CO2 wystarcza ze 100-150m3/h. W sumie to na 100% (niby 300m3/h) poza sporadycznym wietrzeniem potrzebowałem puścić wentylację raz - jak miałem gości i nocowało w sumie 10 osób na 115m2. Wentylacja dała radę.

    Pamiętaj też, że duża centrala nie zejdzie z obrotami tak nisko, jak mniejsza - a to, jak nie będzie odzysku wilgoci, oznacza przesuszone powietrze zimą. A do tego przy większym wymienniku mniejsze przepływy oznaczają zalewanie go skroplinami i padanie sprawności na twarz.

  15. #2315

    Domyślnie

    No to mi zabiliście gwoździa. Rodzina szykuje się 4 osobowa, wysoki sufit, dodatkowa skrzynka filtracyjna na nawiewie i na moje taki airpak4 300h przy 200Pa przy 120m3/h będzie pracował na 50% mocy przez większość czasu, więc nie wiem czy jednak nie za dużo. Mam czerpnie 250, później zwężka na 200, i dalej już 200mm do rekuperatora i do skrzynek rozdzielczych...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200411_184322163_HDR.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	442865

  16. #2316

    Domyślnie

    Cytat Napisał mestrekamcio Zobacz post
    Ja u siebie przy 20% mam 82m3h, to bardzo dobry wynik.
    U mnie na airpack home 400v z CF przy 20% jest 68m3/h. Czy to znaczy, że mam za duże opory w instalacji? Czerpnia czysta, prefiltry wymienione a filtry główne wydają się być czyste.

  17. #2317

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie o zużycie energii - sprawdzaliście to u siebie? U mnie na airpack home 400v z CF przy intensywności 35% i wydajności 119m3/h mierniki pokazują ok. 65W co jest według mnie zdecydowanie za dużo - sąsiad na Aeris next 350 przy podobnych nastawach ma 15W. Na dobę bez nagrzewnicy wychodzi ok. 1,5kW gdzie Aeris sąsiada zużywa miesięcznie 10kW. Czerpnie mam czystą, filtry też wydają się ok choć zamówiłem już nowe aby się upewnić. Według tabelki z instrukcji powinien brać max 30W przy takich nastawach. Co może być powodem takiego poboru?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thessla moc.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	444325

  18. #2318

    Domyślnie

    Airpack home 600v z CF od 1 lutego do dzisiaj 82 kWh.

  19. #2319

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Airpack home 600v z CF od 1 lutego do dzisiaj 82 kWh.
    Czyli na dzień wychodzi ok. 0,74kWh - połowę tego co u mnie. Na ilu procentach w ciągu dnia pracuje u Ciebie jednostka?

  20. #2320

    Domyślnie

    25-30%.

Strona 116 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony