dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 120 z 148
Pokaż wyniki od 2.381 do 2.400 z 2953
  1. #2381

    Domyślnie

    CZERPNIE - WYRZUTNIE
    mam dość wysoko je posadowione... czerpnie czyszczę 2 razy w roku, a jak z wyrzutnią? też się zakleja?
    Mam taką siatkę metalową, która była w standardzie, zastanawiam się czy jej nie usunąć kosztem częstszej wymiany prefiltrów. Jak to wygląda u Was?

  2. #2382
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Reku można zagonić do fenomenalnej pracy przy wychładzaniu domu w nocy tylko trzeba trochę mu pomóc. W tym roku zamontowałem dedykowane moskitiery oknoplastu robione na wymiar pod moje okna i dopiero teraz mogę stwierdzić, że funkcja otwarte okna to kozak.

    Wcześniej jej używałem ale bardzo ostrożnie z minimalnie uchylonymi oknami i tylko w całkowitej ciemności (nienawidzę owadów, a komar wyczuje mnie z kilometra i nawet w środku tłumu przyleci ugryźć dokładnie mnie). Teraz otwieram okna na full, reku na 60% + otwarte okna i w domu jest rześko w kilka minut. Rano reku wraca na 25%. zamykam okna i trzymam chłodek najdłużej jak się da.

  3. #2383

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowaenergia Zobacz post
    Nie wynika to z powyższych wypowiedzi użytkowników...
    Nawet jeśli tak jest i tak to działa, to słabo bo ten proces jest energochłonny, a za presostaty i ich montaż w centrali trzeba zapłacić.
    Nie lepiej ogarnąć to przy pomocy pomiaru strumienia wydajności...?


    Pan Jan Werbiński jako długoletni użytkownik Thesli Green ma bogate doświadczenie w tym temacie: "Świeżo wymienione prefiltry przy przepływie 80m3/h to pobór mocy na poziomie 22W. Zużyte to np 30W. Zapomniane przez pół roku to szum i pobór 65W. Ta metoda pomiaru jest skuteczniejsza niż presostaty rekuperatora."
    Nie długoletni, a 2,5 letni.
    Prefiltry nie są standardowym wyposażeniem i nie ma automatycznej kontroli. To mój pomysł aby zaoszczędzić na koszcie wymiany filtrów.
    Przez 2,5 roku koszty użytkowania rekuperatora:
    700kWh energii = <400 zł (ale mam PV)
    20 zł na wymianę prefiltrów.
    Myślę że to bardzo tanio.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #2384

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    W tym punkcie jest pewna nieścisłość. Pan Werbiński pisze o presostatach rekuperatora - w thessla green nie ma czegoś takiego jak presostat rekuperatora. Można sobie ustawić przypomnienie z tego co pamiętam dla filtrów wewnętrznych.
    W środku znalazłem co najmniej dwa presostaty. Chyba że to coś innego? To w takim razie co to jest co z wyglądu przypomina presostat?
    Przypominam że mam oryginalne filtry M5 w rekuperatorze oraz:
    prefiltr G2 na czerpni
    prefiltr G3 na kanale czerpni
    prefiltr G2 na anemostatach wywiewów
    prefiltr G3 na kanale wywiewu

    To zwiększa zużycie energii (z PV) ale oszczędzam na filtrach i mam czyste kanały.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #2385

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    W środku znalazłem co najmniej dwa presostaty. Chyba że to coś innego? To w takim razie co to jest co z wyglądu przypomina presostat?
    Każda Thessla ma w standardzie monitoring filtrów i wykorzystuje do tego presostat.
    Do najnowszej wersji można dokupić przetworniki i wtedy masz na ekranie wyświetlane aktualny spadek ciśnienia na filtrze.

  6. #2386
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To już _John sprostował odnośnie presostatow.

    Co to za przetworniki? Mierzą ciśnienie statyczne przed i za?

  7. #2387

    Domyślnie

    I jaki jest jego koszt.

  8. #2388
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Kupujecie oryginalne filtry? Jechałem do tej pory na clean pad pure m5 ale dziś zacząłem z ciekawości googlować za czymś z większym stopniem filtracji i znalazłem coś takiego:
    https://pureventfilters.eu/pl/thessl...ssla&results=5
    Cena nie napawa zbytnim optymizmem ale może ktoś testował?

    Mam też ramki pod własny materiał, może ktoś poleci jakiś sprawdzony? Ja kupiłem na samym początku coś takiego:
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/m...537962796.html
    ale miałem biedę osiągnąć na tym nawet 310m3/h z tego co pamiętam, podczas gdy na clean pad pure leci 365m3/h.
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 30-06-2020 o 11:43

  9. #2389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A zwróciłeś uwagę na powierzchnię tamtego i tego filtra? Ułóż go podobnie i wtedy porównaj.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #2390
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zmiana tego filtra na dokładniejszy to słaby pomysł. Lepij zrób dodatkową filtrację za centralą. Przy filtra F7 stopniowanie jest niezbędne. Inaczej będziesz zmieniał filtr raz na miesiąc. F7 za reku najlepiej kieszeniowy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #2391

    Domyślnie

    Witam,
    mam zainstalowany Reku jak w tytule od 2 tygodni z modułami Expansion, CF, Airmobile. Mam wątpliwości czy jest zainstalowany moduł CF, a raczej patrząc na moduły w rekuperatorze go nie widzę. Czy ktoś potrafiłby jednoznacznie odpowiedzieć patrząc na zdjęcie czy on tam jest czy nie? Może w nowej wersji tych modułów on jest gdzieś schowany? Wiem tylko że Expansion mam v10.0a. Dyndają także kabelki W+ W- N+ N- które prawdopodobnie są od modułu CF. Gość z firmy zapewnia mnie ze ten moduł tam musi być bo przecież ma fakturę, jtro będzie to sprawdzi, ale widze że on w pełni polega na tym co mu serwis TG powie. Poza tym na sterowniku mam wyszarzoną wartość intensywności w m3/h.

    (nie wiem czemu nie chce mi wczytac zdjęcia)https://ibb.co/hCx6C5s
    Ostatnio edytowane przez bart1010 ; 30-06-2020 o 15:02 Powód: brak możliwości wczytania obrazka z komputera

  12. #2392
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A zwróciłeś uwagę na powierzchnię tamtego i tego filtra? Ułóż go podobnie i wtedy porównaj.
    Da się to zrobić dobrze na dedykowanych ramkach? Po prostu wyciąć dwa razy większy filtr i pomarszczyć go przy układaniu?

    Cytat Napisał bart1010 Zobacz post
    Mam wątpliwości czy jest zainstalowany moduł CF, a raczej patrząc na moduły w rekuperatorze go nie widzę.
    Nie wiem jak w AirMobile ale w Air++ można na głównym ekranie nacisnąć na nazwę producenta i podejrzeć wersję oprogramowania poszczególnych układów w tym CF. Oprócz tego jeżeli dobrze pamiętam w menu serwisowym jest zakładka CF.
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 30-06-2020 o 15:33

  13. #2393

    Domyślnie

    Cytat Napisał bart1010 Zobacz post
    Witam,
    mam zainstalowany Reku jak w tytule od 2 tygodni z modułami Expansion, CF, Airmobile. Mam wątpliwości czy jest zainstalowany moduł CF, a raczej patrząc na moduły w rekuperatorze go nie widzę. Czy ktoś potrafiłby jednoznacznie odpowiedzieć patrząc na zdjęcie czy on tam jest czy nie? Może w nowej wersji tych modułów on jest gdzieś schowany? Wiem tylko że Expansion mam v10.0a. Dyndają także kabelki W+ W- N+ N- które prawdopodobnie są od modułu CF. Gość z firmy zapewnia mnie ze ten moduł tam musi być bo przecież ma fakturę, jtro będzie to sprawdzi, ale widze że on w pełni polega na tym co mu serwis TG powie. Poza tym na sterowniku mam wyszarzoną wartość intensywności w m3/h.

    (nie wiem czemu nie chce mi wczytac zdjęcia)https://ibb.co/hCx6C5s
    Tak wygląda zamontowany moduł CF:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cf.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	445773

  14. #2394

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Tak wygląda zamontowany moduł CF:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cf.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	445773
    Temat z obecnością modułu CF się rozwiązał, okazuje się że fabrycznie montują go pod filtrem wywiewu. Co do AirMobile to jest okrojony (nie daje możlowości kalibracji oraz nie ma manu serwisowego, nie wyświetla nigdzie modułów podłączonych), może ta kwestia zostanie naprawiona w kolejnych aktualizacjach softu.

  15. #2395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Tak wygląda zamontowany moduł CF:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cf.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	445773
    No chwalić to się tu nie ma czym, niezła pajęczyna... w reqnet wygląda to trochę inaczej. Może ktoś z użytkowników wrzuci fotkę, mój reqnet dotrze w piątek

  16. #2396
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowaenergia Zobacz post
    No chwalić to się tu nie ma czym, niezła pajęczyna... w reqnet wygląda to trochę inaczej. Może ktoś z użytkowników wrzuci fotkę, mój reqnet dotrze w piątek
    Telewizory tez rozbierasz i oceniasz po tym jak mają elektronikę ułożoną w środku?

  17. #2397
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Telewizory tez rozbierasz i oceniasz po tym jak mają elektronikę ułożoną w środku?
    Przecież to nie ja tu wrzuciłem A telewizor z taką pajęczyną wewnątrz na pewno był by bardzo drogi...
    Ostatnio edytowane przez nowaenergia ; 02-07-2020 o 09:01

  18. #2398
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nowaenergia, nie masz jeszcze Reqneta, a już wiesz jak wygląda w środku?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #2399

    Domyślnie

    Ciepliwości. Zaraz wyjdzie czym handluje.

  20. #2400
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    nowaenergia, nie masz jeszcze Reqneta, a już wiesz jak wygląda w środku?
    Zaglądam na youtu.be czasami Nie jestem handlarzem

Strona 120 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony