dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 148
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 2953
  1. #2541
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristoforokrk Zobacz post
    Witam,

    Czy ktos moze rozwiac moje obawy czy wszystko jest ok z moim reku?


    Mam to samo, u mnie wczoraj rekord absolutny, 9,2kWh.

    Tak jak piszą koledzy wyżej w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego i przy naszych warunkach jest to wydatek pomijalny w skali roku.

    Ciekawi mnie jednak jak zachowują się rekuperatory w takiej Skandynawii gdzie na minusie jest pewnie przez pół roku.

    Swoją drogą respekt za 5kWh dziennie, mi co pół roku zwiększają prognozy a i tak zawsze dopłata wychodzi. Obecnie już 390kWh/mc...
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 19-01-2021 o 19:22
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  2. #2542

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Ciekawi mnie jednak jak zachowują się rekuperatory w takiej Skandynawii gdzie na minusie jest pewnie przez pół roku.
    W Skandynawii na terenach z przewagą dni mroźnych stosuje się rekuperatory z wymiennikami obrotowymi.
    To z stamtąd pochodzą tacy producenci jak Swegon, Systemair, Flexit, Heatex, FlaktWoods itp.
    Firmy z przynajmniej 50 letnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

    Ale taka Thessla nie ma się czego wstydzić.
    Depcze liderom po piętach, a ma tylko naście lat doświadczenia.
    Szkoda, że nie ma na naszym runku drugiej tak innowacyjnej firmy w dziedzinie wentylacji (domowej)
    Dobra konkurencja = dobra cena.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 19-01-2021 o 21:33

  3. #2543
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zimą podzieliła rekuperatory na te które działały Intel które stanęły

    System fpx ThesslaGreen naprawdę super się sprawdza. Ale producent nie pomyślał o jednej rzeczy. Zwiększenie prędkością obrotowej przy niskich temperaturach. Nagła zmiana prędkości obrotowej powoduje, że fpx potrzebuje czasu na adaptację.
    Przy jednym z wietrzen wody nie wyrobił na czas i przynrozilo wymiennik. Sprawność spadla na łeb.

    A wystarczyłby opóźniony start z przygotowaniem fpx - np fpx na maxa i po chwili zmiana obrotów.
    U siebie zmieniłem algorytm wietrzenia na sekwencyjną zmianę co 10% przez każde 20 sek zanim dkuchnie na maks poniżej -5.. Jeszcze nie testowałem ale patrząc na czasy reakcji fpx powinno wystarczyć.

    Także nawet fpx na -3 daje spokojnie radę póki nie wietrzymy.
    Jak ThesslaGreen zrobi jeszcze erv, to będzie można powiedzieć idealnie.

    Chociaż podobnie jak w przypadku izzifast wewnątrz są śruby, które korodują. Super wykończone wnętrze i zacieki z rdzy... Ale to taki detal. Na wiosnę chyba spróbuję odkręcić i wymienić.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #2544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Ciekawi mnie jednak jak zachowują się rekuperatory w takiej Skandynawii gdzie na minusie jest pewnie przez pół roku.
    Sprawdź pomiary. Golfsztrom. Dla przykładu minimalna zanotowana temperatura w Tromso (za kołem podbiegunowym) to... -18°C.
    Owszem, bywają miejsca o ostrych zimach. Ale zdecydowana większość mieszka w miejscach, gdzie zimy są łagodniejsze, niż u nas. Wyzwaniem byłby klimat kontynentalny - Syberia dla przykładu.

  5. #2545
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    A jaki problem przy montażu reku wsadzić rurę w ziemię?
    Zazwyczaj reku robi się przy budowie wiec w czasie wykopów rure w ziemię można wrzucić.
    Zakup 1 razowy a działą cały czas zarówno w zimie jak i w lato.
    U mnie to ok 40-45m rury fi 200.

    W tym roku byłem zaskocony jak ziemia ogrzewa powietrze w takiej rurze.
    Nawet przy -18* na czerpni miałem + 3/4* i FPX nie załaczył się wcale.
    Na pewno, jakby takie mrozy trwały tydzień/dwa ziemia wokół rury na tyle by się wychłodziła, że grzałka musiałby się włączyć ale przy naszej strefie to mało realne.

    Dla próby przy - 5 na dworze przełaczyłem na czerpnie ścienną (1m od reku) i od razu właczyła sie grzałka.

    Dla niedowiarków:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210118_070433.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	452210   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210118_070447.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	452211  
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 20-01-2021 o 07:28
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #2546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Zimą podzieliła rekuperatory na te które działały Intel które stanęły

    System fpx ThesslaGreen naprawdę super się sprawdza. Ale producent nie pomyślał o jednej rzeczy. Zwiększenie prędkością obrotowej przy niskich temperaturach. Nagła zmiana prędkości obrotowej powoduje, że fpx potrzebuje czasu na adaptację.
    Przy jednym z wietrzen wody nie wyrobił na czas i przynrozilo wymiennik. Sprawność spadla na łeb.

    A wystarczyłby opóźniony start z przygotowaniem fpx - np fpx na maxa i po chwili zmiana obrotów.
    U siebie zmieniłem algorytm wietrzenia na sekwencyjną zmianę co 10% przez każde 20 sek zanim dkuchnie na maks poniżej -5.. Jeszcze nie testowałem ale patrząc na czasy reakcji fpx powinno wystarczyć.

    Także nawet fpx na -3 daje spokojnie radę póki nie wietrzymy.
    Jak ThesslaGreen zrobi jeszcze erv, to będzie można powiedzieć idealnie.

    Chociaż podobnie jak w przypadku izzifast wewnątrz są śruby, które korodują. Super wykończone wnętrze i zacieki z rdzy... Ale to taki detal. Na wiosnę chyba spróbuję odkręcić i wymienić.
    Wyślij im te obserwacje na maila serwisowego.
    Oni naprawdę analizują takie informacje.
    A ponieważ oprogramowanie piszą sami, to bardzo szybko przygotują rewizję softu.

  7. #2547
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    A jaki problem przy montażu reku wsadzić rurę w ziemię?
    Zazwyczaj reku robi się przy budowie wiec w czasie wykopów rure w ziemię można wrzucić.
    Zakup 1 razowy a działą cały czas zarówno w zimie jak i w lato.
    U mnie to ok 40-45m rury fi 200.

    W tym roku byłem zaskocony jak ziemia ogrzewa powietrze w takiej rurze.
    Nawet przy -18* na czerpni miałem + 3/4* i FPX nie załaczył się wcale.
    Na pewno, jakby takie mrozy trwały tydzień/dwa ziemia wokół rury na tyle by się wychłodziła, że grzałka musiałby się włączyć ale przy naszej strefie to mało realne.

    Dla próby przy - 5 na dworze przełaczyłem na czerpnie ścienną (1m od reku) i od razu właczyła sie grzałka.

    Dla niedowiarków:
    Nie spotkałem się jeszcze z opinią, że GWC nie działa zimą i nie daje korzyści. Dla mnie problem jest inny...
    Tam latem są idealne warunku do powstawania życia. Temperatura koło 15-17 stopni, wysoka wilgotnośc, wykroplona woda z powietrza. Widziałem co się dzieje w klimatyzacji samochodowej, choć tam są nawet gorsze warunki na parowniku, który schodzi do 2-3 stopni i blokuje rozwój życia, Tutaj przez większość lata warunki są wręcz idealne.
    U mnie FPX załączył się dopiero teraz w styczniu po raz pierwszy. Pogrzał 4-5 dni. Nawet jeśli zużył te 15kWh na dobę, to jest tyle co nic.


    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Wyślij im te obserwacje na maila serwisowego.
    Oni naprawdę analizują takie informacje.
    A ponieważ oprogramowanie piszą sami, to bardzo szybko przygotują rewizję softu.
    Własnie się zastanawiałem czy pisać, ale w sumie masz rację. jak nie będą świadomi to tego nie zmienią.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #2548
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Owczar, GWC użytkuję 3 sezon - na razie życia w lecie nie zaobserwowałem - nawet tam kamerke z sondą w lato wkładałem. Zadnych nieprzyjemych zapachów itp.
    Rurę ułożyłęm tak, że mam na niej spad i na końcu jest trójnik - ew skropliny idą w ziemię.
    Plus taki, że na czerpni mam ogromą skarpete któa równiez robi za prefiltr - ma z 60-80 cm.
    Zawsze tez na lato można przełaczyć na czerpnię ścienną.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #2549
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Ciekawe czy dało by się GWC zaozonować raz w rok taką wytwornicą jak do samochodu, czy to jednak za duża objętość.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  10. #2550
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak duży jest spadek? Bo to na pewno rozwiązanie, ale zachować sensowny spadek na 40m już nie będzie tak łatwo.

    Ozonowanie to niegłupi pomysł, ale profesjonalną ozownownicą. Kwestia ile trzeba będzie tam dmuchac, ale w sumie wykonalne. Tylko potem trzeba by to jakoś wydmuchać w drugą stronę.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #2551
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Spadek symboliczny ok 1m na 40mb rury.
    Na koncu trójnik, pod nim w zwirek z włókniną.
    Skropliny idą w żwir a powietrze z czerpni przepływa 3 króćcem trójnika w odwrotną stronę niż skropliny
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  12. #2552
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No to jest to dobra opcja. Mało kto zwraca na to uwagę. - mam na myśli odprowadzenie skroplin.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #2553
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Tak z ciekawości - w menu serwisowym > ustawienia CF > strona 2 jest kilka "dziwnych" parametrów, co macie tam ustawione? Ja mam korektę 105 na wywiew i 130 na nawiew. Tam jest notka żeby kalibrację uruchamiać z odłączonymi króćcami, przypuszczam, że to jakaś serwisowa kalibracja presostatów do jakiegoś wzornika? Fabrycznie różnią się parametrami więc programowo kalibrują je do poziomu wyznaczonego przez jakiś profesjonalny miernik? Czy to jednak coś innego?
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  14. #2554
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gregor87

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    13

    Domyślnie Niska sprawność rekuperatora - woda w wymienniku

    Witam,

    Od sierpnia 2020 jestem użytkownikiem rekuperatora Thessla Green AirPack Home 500 V. Od momentu jak się wprowadziłem (12/2020) zauważyłem, że sprawność rekuperatora/odzysk ciepła jest na dość niskim poziomie (temp w domu ok 22 st, wywiew 20-21st, czerpnia ok 0 st, nawiew na dom ok 10-12st). Widziałem też wartości nawiewu poniżej +10st. Instalator powiedział że to przez nadmiar wody w wymienniku. Po wylaniu wody i przewietrzeniu rekuperatora sprawność wzrosła (T nawiewu ok 15-16st), po czym po 2h znów zaczęła maleć. Serwisant Thessli jeszcze raz skalibrował urządzenie (równowaga nawiew-wywiew) i na kilka dni sie poprawiło (nawiew na dom przy wspomnianych temp oscylował już ok 16-18st). Podczas ostatnich dużych mrozów, dzięki systemowi FPX T nawiewu była na dobrym poziomie, ale dziś (T zewn powyżej 0 st) niestety znowu spada (obecnie 11.5st, zaledwie 1 godzinę po 20sto minutowym przewietrzaniu).

    Moje pytanie: czy wasze rekuperatory też mają takie problemy z zalegającą wodą w wymienniku a co za tym idzie niską sprawnością przy takich temperaturach (ok 0 st)? Jak sobie z tym radzić?

    Dodam jeszcze że rekuperator chodzi na 125m3/h + 3x dziennie po 20 min przewietrzanie na 420m3/h. Wilgotność w domu jest niska (przeważnie ok 35%). Bypass szczelnie zamknięty. Rekuperator umieszczony w ogrzewanym garażu (T ok 10-12 st)
    Dom z pełnym piętrem, 186m2 powierzchni użytkowej. PC Panasonic Aquera T-Cap 9kW 400V (100% podłogówka). Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500V

  15. #2555

    Domyślnie

    Problem zalegania wody w większym rekuperatorze chodzącym na niskich obrotach pojawiał się nie raz. Ale nie przypominam sobie aby kiedykolwiek w takim stopniu. U mnie jest to różnica 1,5C przed i po wietrzeniu. 20 minut wietrzenia też nie jest potrzebna. Wystarczy kilka minut.

  16. #2556
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak jak napisał agb. Problem poruszany nie raz, ale nie są to takie wartości jakie napisałeś.
    U mnie sprawność odzysku po wietrzeniu podnosi do ok 83-86% w zależności od temperatury na zewnątrz i bez wietrzenia spada do ok 70%.

    Czy wymiennik Ci przypadkiem nie przymarzł npodczas tych mrozów? Kiedy problem się pojawił? Mi podczas wietrzenia przyłapało go trochę i sprawność poleciała na łeb. Wyjmowałem go i rozmrazalem.
    Może jest jakiś problem z bypasem?
    Temp w okolicach 10 stopni to na pewno nie woda.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #2557
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gregor87

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odpowiedź. To że temat był już poruszany to zdaję sobie sprawę bo czytałem forum, ale sądziłem że przepływy rzędu 120m3/h (czyli nie takie najniższe) i 3x przewietrzanie załatwią temat wody w wymienniku (oczywiście kosztem przesuszania domu).

    Problem był już przed ostatnimi mrozami, ale po wizycie serwisanta Thessli na początku stycznia (wyrównał przepływy nawiew/wywiew) miałem już nawiew rzędu 16-18st przy T wywiewanej ok 21-22. Może nie rewelacja, ale przynajmniej już nie wychładzało tak pomieszczeń. Teraz problem powrócił. Przykład z dzisiaj z samego rana: Czerpnia +0,5st, Wywiew +20,0, Nawiew +10,7. Po przewietrzeniu (10min, 100%) wywiew 20,9, nawiew 13,8. Bypass sprawdzałem zarówno ja, jak i serwisant - na 100% szczelnie zamknięty. Już powoli kończą mi się pomysły.

    Co do zamrożonego wymiennika: nie wiem czy mogło go coś przyłapać, dlatego dziś po pracy na wszelki wypadek przełożę go do ciepłego pomieszczenia na kilkanaście minut i sprawdzę.
    Dom z pełnym piętrem, 186m2 powierzchni użytkowej. PC Panasonic Aquera T-Cap 9kW 400V (100% podłogówka). Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500V

  18. #2558
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zmierz jeszcze temp nawiewu czy na pewno ma tylko 10 stopni. Może czujnik szwankuje.

    U mnie nawet przymrozony wymiennik z fpx na -3 nie schodził poniżej 13 stopni na nawiewie.
    A może masz inny wymiennik i woda nie jest wydmuchiwana tak sprawnie. Napisałeś że po wylaniu wody sytuacja się poprawiła i było 16 stopni.
    U mnie siedzi recair i te szczeliny wcale nie są jakieś małe.

    420m3 to jest max? Czy na tyle poszła kalibracja?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #2559
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gregor87

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    420m3 to jest max ile udało się wyciągnąć podczas kalibracji (niestety dość spore opory w instalacji). Co do czujników temperatury to serwisant Thessli je już sprawdził i są ok.

    Jeśli dziś po próbie rozmrożenia wymiennika nadal się nic nie poprawi, to chyba ponownie skontaktuje się z serwisem. Zastanawiam się czy samo urządzenie/wymiennik mogą być wadliwe czy takie rzeczy się raczej nie zdarzają
    Dom z pełnym piętrem, 186m2 powierzchni użytkowej. PC Panasonic Aquera T-Cap 9kW 400V (100% podłogówka). Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500V

  20. #2560
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor87 Zobacz post
    420m3 to jest max ile udało się wyciągnąć podczas kalibracji (niestety dość spore opory w instalacji). Co do czujników temperatury to serwisant Thessli je już sprawdził i są ok.

    Jeśli dziś po próbie rozmrożenia wymiennika nadal się nic nie poprawi, to chyba ponownie skontaktuje się z serwisem. Zastanawiam się czy samo urządzenie/wymiennik mogą być wadliwe czy takie rzeczy się raczej nie zdarzają
    Jak może zamarznąć wymiennik? FPX nie działa? A może grzałka jest wadliwa?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 128 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony