dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 148
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 2953
  1. #2781

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie do użytkowników ręku bez odzysku wilgoci: czy zimą dokucza Wam przesuszone wentylacją powietrze?

  2. #2782
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak, to normalne.

  3. #2783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Witam, mam pytanie do użytkowników ręku bez odzysku wilgoci: czy zimą dokucza Wam przesuszone wentylacją powietrze?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7939056
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...kuperacj%C4%85

  4. #2784
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    W jaki sposób aktualizuje się oprogramowanie AIR++?

  5. #2785
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Samemu raczej nie da rady, serwis.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  6. #2786

    Domyślnie

    W moim Air++ denerwował mnie brak możliwości ustawienia czasu świecenia ekranu (chyba była to na stałe ustawiona minuta). I potem w nocy, sprawdzając jak pracuje instalacja, ekran mi świecił po domu przez ten czas.

    Po kontakcie z serwisem okazało się, że jest nowy soft, który pozwala na ustawienie tego czasu. Dogadałem się, że wgrają mi go bezpłatnie, tylko musiałem im wysłać Air'a. Chłopaki b. szybko odesłali mi go, więc nie miałem panelu 3 lub 4 dni. W tym czasie rekuperator chodził tak jak go zaprogramowałem, tylko oczywiście nie było dostępu do ręcznego wietrzenia itd.

    Zastanawiam się jakie nowości pojawiły się od tego czasu w sofcie. Przydałaby się taka pierdółka jak "zaznacz wszystkie dni tygodnia" przy ustawianiu programów, bo za każdym razem gdy tam coś zmieniam, muszę ręcznie zaznaczyć każdy dzień tygodnia. Na szczęście drobne regulacje wprowadzam bardzo rzadko

  7. #2787

    Domyślnie

    Przepraszam, było na stałe podświetlanie przez długie 5 minut. Teraz można to zmienić i minimum to minuta.

  8. #2788
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    O fajnie, a gdzie ta opcja? Raczej jej nie mam ale może nie dotarłem tam.
    Podasz wersję softu jaką Ci wgrali (po kliknięciu napisu thessla na głównym)? Ja mam 3.53 wgrywali mi na wiosnę jakoś.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  9. #2789
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam Panowie. Pytanie do posiadaczy CleanBoxa od thessli , jest tam kabel do czego on służy.
    Pytam jako laik mam ten filtr lecz nie jest on podłączony do centrali.
    Dzięki za odpowiedz.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #2790
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Presostat. Z mojego doświadczenia bezużyteczny. Obniżyłem ciśnienie różnicowe na 50Pa i na filtrach f8 nawet po roku nie zaskoczył, a sam filtr puszczal już sporo syfu.
    Jeśli masz mniejszego clean boxa, to ustaw na 25Pa. Można podłączyć do centrali ale chyba tylko jak masz expansion board.

  11. #2791
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Miał ktoś do czynienia z elektrycznym heatboxem? Rok się kończy, ponad 1MWh nadprodukcji z paneli, w przyszłym roku chyba CWU przerzucę na grzanie prądem, a jeszcze teraz widzę że można grzać nawiew w domu. Nie jestem fanem ogrzewania powietrzem, a przynajmniej klimatyzatorem bo jest to dla mnie bardzo niekomfortowe i nieprzyjemne, aczkolwiek on dmucha stosunkowo mocno i dużo cieplejszym powietrzem. Jak by tutaj nastawić sobie 21 czy 22C to może komfort nie uległ by pogorszeniu szło by trochę dogrzać zieloną energią.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  12. #2792
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Presostat. Z mojego doświadczenia bezużyteczny. Obniżyłem ciśnienie różnicowe na 50Pa i na filtrach f8 nawet po roku nie zaskoczył, a sam filtr puszczal już sporo syfu.
    Jeśli masz mniejszego clean boxa, to ustaw na 25Pa. Można podłączyć do centrali ale chyba tylko jak masz expansion board.
    Czyli moduł Expansion przyjmuje informację od presostatu z cleanboxa i daje mi info na sterownik Air++ lub Air mobile ze filtr jest juz zabrudzony, tak to rozumiem....
    Posiadam na nawiewie Clenboxa XL i w takim razie pozostaje mi organoleptycznie co jakiś czas sprawdzać jakość filtrów.
    Dziękuję za informację.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  13. #2793
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie gdzie znajdę opis działania nagrzewnicy ERV są tam 2 tryby .
    tryb nagrzewnicy widzę tylko na sterowniku Air ++ brak go w Air mobile.
    W tej chwili mam ustawiony tryb 2.
    AirPacka mam na ocieplonym poddaszu podłączyłem go pod gniazdko gosunda i widzę ze nagrzewnica działa jak powietrze w czerpni spada do około 6 stopni C.
    widzę taką sinusoidę rekuperator pobiera od 30 wat potem 120 wat 300 i potem znowu spada na 30 .
    Czy to normalne zachowanie od tak po prostu podgrzewa sobie nawiewane powietrze.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  14. #2794

    Domyślnie

    Instalator mówił mi coś, że po zamontowaniu rekuperatora Thessla producent przysyła jakiś kod który jest potrzebny do poprawnego ustawienia urządzenia. Prawda to? Był na szkoleniu u nich w fabryce i takie coś mi przekazał.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #2795

    Domyślnie

    Kod instalatora, który daje dostęp do ustawień zaawansowanych.

    Instalator powinien mieć go od thessli.

  16. #2796

    Domyślnie

    Ok to pewnie o to chodziło.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  17. #2797
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Kod instalatora, który daje dostęp do ustawień zaawansowanych.

    Instalator powinien mieć go od thessli.
    Rozwijając - kodów jest kilka, ja miałem do czynienia z trzema.
    - 4 cyfrowy kod instalatora
    - 4 cyfrowy kod serwisanta
    - 6 cyfrowy jednorazowy kod aktywujący urządzenie, zabezpieczający przed nieopłaceniem faktury
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 21-11-2022 o 08:58
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  18. #2798

    Domyślnie

    Dzięki.
    Ten jednorazowy kod to na jakiej zasadzie to działa. Po zamontowaniu urządzenia instalator dzwoni na infolinię żeby podali kod bo bez niego urządzenie się nie włącza? Gorzej jak hurtownia nie zapłaciła fabryce za rekuperator
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  19. #2799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Przy uruchomieniu nie miałem z nim do czynienia także raczej nie, natomiast gdy serwisant wymieniał mi płytę główną to po skończonej pracy się pożegnał i odjechał do siedziby oddalonej o 150km, mówiąc że dokumenty i faktura przyjdą na maila. Jak opłaciłem to podali mi kod aktywacyjny
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  20. #2800

    Domyślnie

    Cześć

    Thesslareen AirPack 400V enthalpy ze sterownikiem air++. Wyskoczył mi ostatnio błąd: E202 awaria układu sterowania nagrzewnicy wtórnej. Jakieś pomysły? Czy rzeczywiście trzeba wzywać serwisanta?

    Reku na poddaszu nieużytkowym, nieocieplonym, w skrzynce ze styro 20cm, kanały czerpni i wyrzutni ocieplone od 10 do 20cm wełny (jak będzie czas to wszystko będzie 20cm ocieplone). Wentylacja robiona samemu, reku też uruchamiany przeze mnie.

Strona 140 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony