dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 148
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 2953
  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Wiadomo jaka to skala podwyżki? Szczelny bypass miał być właśnie od lutego. Pozostaje wybór albo mieć szczelny bypass za większe pieniądze albo nieszczelny za mniejsze.
    Podobno około 400 zł.
    Czas jednak pokaże...

  2. #322
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Podobno około 400 zł.
    Czas jednak pokaże...
    to ile to cudo będzie teraz kosztować?

  3. #323
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Podobno około 400 zł.
    Czas jednak pokaże...
    Dzięki.

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    to ile to cudo będzie teraz kosztować?
    Na stronie masz aktualny cennik detaliczny.

    http://thesslagreen.com/file/file/fi...en_02_2015.pdf

  4. #324
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Na stronie masz aktualny cennik detaliczny.
    Pytałem o ceny rynkowe, realne.

  5. #325
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    kolejna podwyżka i tak wysokiej już ceny gdzie np Vallox obniża ceny i poprawia jakość produktów. Nie rozumiem takiej polityki firmy....
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  6. #326
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    kolejna podwyżka i tak wysokiej już ceny gdzie np Vallox obniża ceny i poprawia jakość produktów. Nie rozumiem takiej polityki firmy....
    ...tylko oni to maja z czego obniżać, z tego co tu widze, a Thessla też poprawia jakość, czasami prowadzi to do podwyżki, do tego dochodzi inflacja, drogie euro itp.
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  7. #327

    Domyślnie

    Przeciekanie obudowy - standard - wada konstrukcyjna ???

    Witam,

    Mam problem z airpack'iem 400
    - po wyłączeniu urządzenia (po jakimś kwadransie - dwóch) zaczyna przeciekać obudowa oraz okolice krućca odpływowego (po zewnętrznej części rury).
    Rozumiem, że po wyłączeniu urządzenia instalacja może działać grawitacyjnie w związku z czym wykraplać może się wilgoć wewnątrz urządzenia, ale czemu skropliny nie wydostaja się odplywem do tego przystosowanym lecz nieszczelnościami obudowy ??
    Po uruchomieniu centrali wszystko wraca (po dłuższym czasie - parę godz. zanim przestanie kapać) do normy .

    - Centrala na ocieplonym strychu (12-15C)
    - Czerpnia temp. ok. 0C
    - temp. pokojowa ok 21C
    - Zamontowany syfon z kulka.

    Spotkaliście się z takim przypadkiem ??
    Jak temu zadziałać ? - raz mi już zalało (ok 1-2 l) wełnę miedzy poddaszem, a strychem
    Robi się coraz chłodniej , pojawi się problem zasilania to znów mnie podleje .

    pozdrawiam
    pba

  8. #328

    Domyślnie

    Pytanko, po co wyłączasz centralę?
    Ja mam Dreama 400 i miałem podobny problem jak ojciec ( nie Szkot ) w ramach oszczędności również wyłączał centralę. Odkąd pracuje cały czas nie ma takiego problemu.
    Serwis Frapolu wyjaśnił że dokładnie tak jak piszesz instalacja robi za grawitację (przy nie pracującym reku) i wilgoć z chłodnego powietrza się skrapla w centrali i kanałach.
    PS
    Sprawdź również kanały czy nie są mokre …..

    Cytat Napisał pba Zobacz post
    Przeciekanie obudowy - standard - wada konstrukcyjna ???

    Witam,

    Mam problem z airpack'iem 400
    - po wyłączeniu urządzenia (po jakimś kwadransie - dwóch) zaczyna przeciekać obudowa oraz okolice krućca odpływowego (po zewnętrznej części rury).
    Rozumiem, że po wyłączeniu urządzenia instalacja może działać grawitacyjnie w związku z czym wykraplać może się wilgoć wewnątrz urządzenia, ale czemu skropliny nie wydostaja się odplywem do tego przystosowanym lecz nieszczelnościami obudowy ??
    Po uruchomieniu centrali wszystko wraca (po dłuższym czasie - parę godz. zanim przestanie kapać) do normy .

    - Centrala na ocieplonym strychu (12-15C)
    - Czerpnia temp. ok. 0C
    - temp. pokojowa ok 21C
    - Zamontowany syfon z kulka.

    Spotkaliście się z takim przypadkiem ??
    Jak temu zadziałać ? - raz mi już zalało (ok 1-2 l) wełnę miedzy poddaszem, a strychem
    Robi się coraz chłodniej , pojawi się problem zasilania to znów mnie podleje .

    pozdrawiam
    pba
    Ostatnio edytowane przez bstach ; 30-12-2015 o 13:29

  9. #329

    Domyślnie

    Cytat Napisał bstach Zobacz post
    Pytanko, po co wyłączasz centralę..
    Ja mam Dreama 400 i miałem podobny problem...
    Wyłączałem podczas kilkudniowych wyjazdów - teraz obawiam się tylko w przypadku dłuższych przerw w zasilaniu - reku stoi na deskach pod nim wełna (ocieplenie stropu) , a zalana wełna nadaje się tylko do wymiany, cóż muszę odizolować awaryjnie reku od wełny , aby nie dostała się do niej ewentualna woda.

    Problem, dotyczy więc również Airpack'ów , chyba ,że mam coś sknocone

    pozdrawiam
    pba

  10. #330

    Domyślnie

    Nie do końca Cię rozumiem, o jakim problemie piszesz?
    Sam Sobie generujesz problem oszczędzając ok. 30W (tyle pobiera mój Dream na najniższym biegu – nie wiem ile ten Airpack), czy również wyłączasz lodówkę podczas wyjazdów?
    Pewnie tak samo jak w onyxie jest w Twoim airpacku taca jest na wylocie powietrza a nie pod całą centralą. Gdy była pod całą centralą to byś maił dopiero nieszczelności wewnątrz centrali.

    Tak jak ja wcześniej (tak to jest jak nie czyta się instrukcji) sam jesteś sobie winien.

    Jeżeli masz zamiar dalej wyłączać centralę to zamontuj sobie przepustnice odcinające na czerpni i wylocie na zewnątrz

    Cytat Napisał pba Zobacz post
    Wyłączałem podczas kilkudniowych wyjazdów - teraz obawiam się tylko w przypadku dłuższych przerw w zasilaniu - reku stoi na deskach pod nim wełna (ocieplenie stropu) , a zalana wełna nadaje się tylko do wymiany, cóż muszę odizolować awaryjnie reku od wełny , aby nie dostała się do niej ewentualna woda.

    Problem, dotyczy więc również Airpack'ów , chyba ,że mam coś sknocone

    pozdrawiam
    pba

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał bstach Zobacz post
    .. Tak jak ja wcześniej (tak to jest jak nie czyta się instrukcji) sam jesteś sobie winien.
    Jeżeli masz zamiar dalej wyłączać centralę to zamontuj sobie przepustnice odcinające na czerpni i wylocie na zewnątrz
    Dzięki bstach,

    dopiero zaczynam użytkować reku i próbuję poznać to urządzenie dokładniej niż tylko 1,2,3 bieg. Doświadczyłem zalania ocieplenia(wełny), dlatego próbuję poszerzyć wiedzę na forum. instrukcję czytałem (uzytkownika i instalatora) - nie natknąłem się na informację, że podczas wyłączenia grozi przeciekaniem
    Nie planuję okresowo wyłączać urządzenia , ale sytuacje takie mogą się zdarzać i wtedy (gdy zimno) robi się problem.

    Z Twojego posta wynika, że to normalna rzecz i nie ma chyba sensu ściągania serwisu - bo co mogą zrobić - jak uszczelnią to woda zbierze się miedzy obudową a tacką , a to jeszcze gorsze (bo tam pozostanie). Faktycznie przepustnice, chyba najsensowniejsze, ale mam nadzieję, że nie będę musiał ich montować.

    Wyłączać reku nie zamierzam, ale planuję używać go na niskich biegach (jeżeli jest taka możliwość - np. pusty dom) i tu wczoraj tak zrobiłem i pojawił się drugi problem

    Zostawiłem reku na noc na (25% mocy)
    mróz -6C
    Po powrocie - centrala prawie nie odzyskiwała ciepła (+4,5C)
    Błędów brak -po sprawdzeniu parametrów,bypassu, restarcie centralki - bez zmian, musiałem wgramolić się na strych i szukać przyczyny.
    Zauważyłem, że nawiew jest silny, ale wywiewu prawie nie ma - sprawdziłem wentylatory - działają .
    Filtry Ok, Kanały Ok, pozostał wymiennik (plastikowy) - wyjąłem go ... i on był problemem. Był totalnie zalany skroplinami , przez to zapchany (wcześniejsze włączanie max biegów 'wietrzenia' nie pomogły) - musiałem go wyjąć , wylać i wytrzepać z niego wodę i po złożeniu wszystko zatrybiło jak należy.

    Zdarzało się komuś coś podobnego ?
    - mam za dużą wilgotność (?) dom stoi już 3 lata
    - czy ma znaczenie jak włożony jest wymiennik (kierunek przedmuchu, mozna go obrócić o 180 stopni i tez pasuje - może wtedy lepszy odpływ skroplin)
    - a może to tez standardowe zachowanie i nie należy używać minimalnych nastaw przy mrozach (choć grzałka na wejściu okresowo się włączała, a na strychu ok. +12C) .

    pozdrawiam
    pba

  12. #332
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Witam,

    nie jest normalne że przy wyłączeniu centrali ma się lać z niej woda. Polecam zlokalizować przyczynę i ją usunąć niż zastanawiać się jak zrobić jej "wieczne zasilanie".

    Przyczyn może być kilka. Nie wiem jak wygląda instalacja. Myślę że najsensowniej będzie odezwać się od razu do instalatora montującego centralę i również od razu dać znać serwisowi, że coś takiego ma miejsce. Kontakt np. do Piotra jest na stronie łącznie z komórką. Im szybciej usuniesz problem tym lepiej, bo nie ma pewności czy woda nie uszkodzi centrali/osprzętu. Tam jest co by nie było elektronika i nie może lecieć woda gdziekolwiek.

    Wymiennik ma w sobie mnóstwo wody i to normalne.

    Nie powinien pojawić się drugi Twój problem. Coś nie tak z regulacją/kalibracją, filtrami, wyrzutnią lub czymś innym. Tak nie powinno się zdarzyć. Myślę że problem jest po stronie instalacji. Serwis powinien go usunąć lub poradzić co zrobić.

  13. #333
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Zastanawiam się właśnie dlaczego większośc central firmowych z tym wymiennikiem a jest ich sporo ma wymiennik obrócony o 180stopni w stosunku do wymiennika w mojej centrali, na stronie producenta recair oba sposoby niby poprawne ale ja umieściłem go tak dla tego że po przeanalizowaniu przekrojów wymiennika wyszło mi że woda będzie szybciej spływac w dół sprawnośc mam 85 procent prawie zawsze ,więcej nie dało sie nigdy użyskac nawet dorabiałem przegrody z cienkiego styroduru aby puscic powietrze w układzie tichalmana aby cały wymiennik był wykorzystany ale nic to nie dało tylko opory wzrosły o 1/3 tak wiec te sprawności które wychodza w kalkulatorze na stronie recair moim zdaniem sa troche zawyżone ,no chyba że musze obrócic wymiennik?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	341807  

  14. #334

    Domyślnie

    Cytat Napisał pba Zobacz post
    Wyłączałem podczas kilkudniowych wyjazdów - teraz obawiam się tylko w przypadku dłuższych przerw w zasilaniu - reku stoi na deskach pod nim wełna (ocieplenie stropu) , a zalana wełna nadaje się tylko do wymiany, cóż muszę odizolować awaryjnie reku od wełny , aby nie dostała się do niej ewentualna woda.

    Problem, dotyczy więc również Airpack'ów , chyba ,że mam coś sknocone

    pozdrawiam
    pba
    Jedna z najważniejszych zasad !!
    NIGDY nie wyłączaj rekuperatora.
    Nic na tym nie zaoszczędzisz. Zmniejsz tylko na mały przepływ np. 20%. Zużycie prądu na dobę wyniesie ok. 0,5 Kwh, czyli 30 groszy.
    Przez 7 dni stracisz 2 zł !!

  15. #335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post

    Wymiennik ma w sobie mnóstwo wody i to normalne.
    Oczywiście kondensacja musi następować w wymienniku (przy określonych parametrach temperaturowych), lecz nie powinna "zalegać" ani w wymienniku, ani w tacce ociekowej, ani co gorsza w kanałach wentylacji. (jeśli będzie jej za dużo w wymienniku i na dworze będzie bardzo zimno, to woda będzie przymarzać !)

    Sprawdź drożność odpływu kanalizacji.
    Ustaw jako nastaw stały przewietrzanie (najlepiej rano i wieczorem)
    Jaki posiadasz rodzaj syfonu (w niektórych sytuacjach może nastąpić "podciąganie".
    Ostatnio edytowane przez kerado28 ; 02-01-2016 o 09:37

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Oczywiście kondensacja musi następować w wymienniku (przy określonych parametrach temperaturowych), lecz nie powinna "zalegać" ani w wymienniku, ani w tacce ociekowej, ani co gorsza w kanałach wentylacji. (jeśli będzie jej za dużo w wymienniku i na dworze będzie bardzo zimno, to woda będzie przymarzać !)

    Sprawdź drożność odpływu kanalizacji.
    Ustaw jako nastaw stały przewietrzanie (najlepiej rano i wieczorem)
    Jaki posiadasz rodzaj syfonu (w niektórych sytuacjach może nastąpić "podciąganie".
    Witam,
    odpływ - syfon z kulką, woda z tacki odpływa normalnie

    Główny problem to zamarzanie - już przy -6C na wejsciu (woda zalega w wymienniku i zamarza blokując wywiew - generalnie od 0C sukcesywnie zaczyna spadać sprawność)
    Grzałka włącza sie nonstop , ale to nie pomaga - sprawdziłem fizycznie , że grzeje.
    Zmieniłem ustawienia wentylatorów na:
    10V - wywiew
    4V - nawiew

    ale po kilkunastu godzinach od odmrożenia (i odwodnienia) wymiennika zaczął się on ponownie zapychać.

    Po odmrożeniu:
    wywiew: ok. 21C
    nawiew ok. 17C
    wejście ok. -6C

    po kilkunastu godzinach:
    wywiew: ok. 21C
    nawiew ok. 3-7C
    wejście ok. -6C
    i z czasem spada dalej.

    Wilgotność w domu ok. 62%
    Centrala na stryszku (ok. 10 - 12C)
    Skrzynki rozdzielcze na stryszku - cała instalacja (nawiew i wywiew) po wyłączeniu reku ma dość silny 'ciąg' - działa grawitacyjnie - może to mieć jakiś wpływ ??
    Czerpnia - kanał ok 7m, wyrzutnia - ok.1,5m

    Jakie macie odzyski przy temp wejściowej -5C, -10C ?
    Przy ujemnych temp , grzałka włączona - chyba non-stop - to normalne? - mam nadzieję, że nie bierze mi cały czas 1.6kWh

    pozdrawiam
    Pba

  17. #337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    U mnie grzałka przy ujemnych temperaturach grzeje non stop

    Przy temperaturze -8 mam nawiew 13 a wywiew 17 .Mam tak niskie temperatury ponieważ kanały nie są dość dobrze izolowane a leżą na nieogrzewanym strychu ,centrala zresztą też

  18. #338

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze czy nie masz przytkanej wyrzutni i nie masz na co czekać tylko dzwoń do serwisu. Z tego co piszą tu na forum działają bardzo skutecznie - odwotnie (z własnego doświadczenia) niż ich konkurencja z za miedzy
    Mój dream 400 również zgodnie z "tradycją" świąteczno-noworoczną zamarza. Niestety jest już po gwarancji
    Miałem zainwestować w inną cenralę ale na razie budżet mi nie pozwala, no chyba że luna

    Cytat Napisał pba Zobacz post
    Witam,
    odpływ - syfon z kulką, woda z tacki odpływa normalnie

    Główny problem to zamarzanie - już przy -6C na wejsciu (woda zalega w wymienniku i zamarza blokując wywiew - generalnie od 0C sukcesywnie zaczyna spadać sprawność)
    Grzałka włącza sie nonstop , ale to nie pomaga - sprawdziłem fizycznie , że grzeje.
    Zmieniłem ustawienia wentylatorów na:
    10V - wywiew
    4V - nawiew

    ale po kilkunastu godzinach od odmrożenia (i odwodnienia) wymiennika zaczął się on ponownie zapychać.

    Po odmrożeniu:
    wywiew: ok. 21C
    nawiew ok. 17C
    wejście ok. -6C

    po kilkunastu godzinach:
    wywiew: ok. 21C
    nawiew ok. 3-7C
    wejście ok. -6C
    i z czasem spada dalej.

    Wilgotność w domu ok. 62%
    Centrala na stryszku (ok. 10 - 12C)
    Skrzynki rozdzielcze na stryszku - cała instalacja (nawiew i wywiew) po wyłączeniu reku ma dość silny 'ciąg' - działa grawitacyjnie - może to mieć jakiś wpływ ??
    Czerpnia - kanał ok 7m, wyrzutnia - ok.1,5m

    Jakie macie odzyski przy temp wejściowej -5C, -10C ?
    Przy ujemnych temp , grzałka włączona - chyba non-stop - to normalne? - mam nadzieję, że nie bierze mi cały czas 1.6kWh

    pozdrawiam
    Pba

  19. #339
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    JA też mam centrale na strychu i większośc instalacji ,wczoraj leciało 14/15 przy minus 10 dzisiaj juz spada do 12 stopni ale to dla tego że temperatura na ocieplonym ale nie ogrzewanym strychu regularnie spada dzisiaj było juz 8stopni chyba nie ocieplona rura od wyrzutni ok 1,5mb i od czerpni ok80cm wychładzają mi strych ,resztę instalacji mam super ocieploną ale i tak jakieś straty są nie ma jednak jak reku i cała instalacjia w bryle ogrzewanego budynku teraz chyba tak bym zrobił ale pocieszę was idzie odwilż .

  20. #340
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misza10

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Leźno
    Kod pocztowy
    80-298
    Posty
    29

    Domyślnie Soft

    Witam, mam pytanie dlaczego airpack 400 panel air++ podczas załączonego systemu przeciw zamarzania FPX nie mogę ustawić mniejszej wydajności wentylacji min można 30% czy to wina softu.
    Projekt Z Charakterem 3,
    Silka 24 styropian 20cm grafit 0,032 elewacja,16cm grafit 0,032 podłoga, okna 0,8 dach 30cm wełna skalna 0,035 wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła Nibef1245 8kw

Strona 17 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony