dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 148
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2953
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Tu akurat instalatorzy, amator rąbiąc sobie, kupi taśmę. Instalator woli kupić piwo, a folię z opakowania kanałów wykorzystać twórczo, zamiast do śmieci.
    Z tym, że to nie u nas.
    No to tylko świadczy o firmie !!
    Lepiej kupić piwo niż materiały potrzebne do instalacji !

    Kto odbiera takie instalacje? U mnie z tak zrobionymi podłączeniami wylecieliby na zbity ....
    WSTYD.

  2. #42
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    No to tylko świadczy o firmie !!
    Lepiej kupić piwo niż materiały potrzebne do instalacji !

    Kto odbiera takie instalacje? U mnie z tak zrobionymi podłączeniami wylecieliby na zbity ....
    WSTYD.
    Firmy nie znam. Są takie firmy. A ta co powyższą instalację robiła to lepsza?

  3. #43

    Domyślnie

    Postawiłbym je prawie na tym samym poziomie !

  4. #44
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Postawiłbym je prawie na tym samym poziomie !
    Wykonawczo może tak, ale te podwieszane, nawet na pieluchach, nie będą tak tłumić. Zwłaszcza wywiew przy większych prędkościach. Thessla daje bardzo mocne wentylatory.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Firmy nie znam. Są takie firmy. A ta co powyższą instalację robiła to lepsza?
    Firma która to robiła nie zajmuje się tym na codzień, wykonali na moja prośbe i na moja odpowiedzialność.
    Gdyby było inaczej nie odebrał bym tego.

  6. #46
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolaj1001 Zobacz post
    Firma która to robiła nie zajmuje się tym na codzień, wykonali na moja prośbe i na moja odpowiedzialność.
    Gdyby było inaczej nie odebrał bym tego.
    Wiem o tym Szanowny Panie. To widać. Chciałem tylko Panu doradzić jak uniknąć kłopotów.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    pomijając małą różnicę wydajności który reku lepszy?

    ThesslaGreen AirPack 400v czy AERIS 350 STANDARD VV
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  8. #48
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    pomijając małą różnicę wydajności który reku lepszy?

    ThesslaGreen AirPack 400v czy AERIS 350 STANDARD VV
    Polskie są najlepsze.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A jak nie, to chociaż na taśmach podwiązaćZałącznik 296401
    Nasz monter pokazał swój "kunszt". Na taśmach zaoszczędził na piwo. Dawaj misiu!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Wiem o tym Szanowny Panie. To widać. Chciałem tylko Panu doradzić jak uniknąć kłopotów.
    Jak to rozwiazanie sie nie sprawdzi to juz wiem jak poprawic,oto własnie mi chodziło zakladajac ten watek, juz wiem na co zwrocic uwage, także dziekuje.

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    A czy z tym rekuperatorem ThesslaGreen AirPack, nie ma problemów z skraplaniem/wykraplaniem wewnątrz obudowy jak piszą min. użytkownicy Brinka czy ONYXa???

  12. #52

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Wątek zszedł na temat certyfikatów, a nie dla wszystkich to jest najistotniejsze. Jestem w trakcie budowy domu,który będzie posiadał rekuperację, ale nie liczę na dopłatę z funduszu NF. Rekuperator ma być umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym, a nie na strychu, co wiem, że nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o opory instalacji, ale przynajmniej będzie miał "ciepło". Nie o tym jednak. Kanały zostały doprowadzone pod Brinka 400, bo wstępnie zdecydowałem się na niego kosztem Thessli Airpack 400. Gdy jednak zaczęły się przymiarki, to okazało się, że Brinka nie da rady powiesić pod sufitem, gdyż ma wyjścia z góry, gdzie jeszcze dodatkowo ma być umieszczony tłumik. Okazało się, że wyjścia instalacji możne jeszcze niewielkim kosztem przerobić dlatego znów rozważam Thesslę Airpacka 400 (bez V) - który można powiesić pod sufitem i zyskać nieco miejsca. Dlatego proszę Was o kilka opinii na nurtujące mnie pytania:
    1. Czy wersja Airpacka bez V konstrukcyjnie w jakiś istotny sposób różni się od wersji "V", np. mniejszy wymiennik, głośniejsza praca?
    2. Druga kwestia to zużycie energii. Brink bez ogródek podaje zużycie energii przy poszczególnych wydajnościach, a w Airpacku to temat tabu. Znalazłem tylko ogólną informację, że wentylatory mają moc 340 W, co znaczy, że prawdopodobnie są mocniejsze niż w Brinku, a to nie wróży dobrze jeśli chodzi o ich energooszczędność. Czy ktoś posiada jakieś racjonalne informacje na ten temat (najlepiej porównanie)?
    Od siebie dodam, że jeśli chodzi o estetykę wykonania, to Brink bije na głowę wyrób Thessli, bo ten przy nim wygląda na wyrób warsztatowy. Skądinąd wiem jednak, że jest lepiej docieplony.
    P.S. Pomijam kwestię sterowników, bo jakoś nie przekonuje mnie ekran dotykowy Thessli, a do Brinka chciałem zastosować sterownik Ibtrona.

  13. #53
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    1. Czy wersja Airpacka bez V konstrukcyjnie w jakiś istotny sposób różni się od wersji "V", np. mniejszy wymiennik, głośniejsza praca?
    To ta sama centrala, tylko wyjścia ma na boki.
    2. Druga kwestia to zużycie energii. Brink bez ogródek podaje zużycie energii przy poszczególnych wydajnościach, a w Airpacku to temat tabu. Znalazłem tylko ogólną informację, że wentylatory mają moc 340 W, co znaczy, że prawdopodobnie są mocniejsze niż w Brinku, a to nie wróży dobrze jeśli chodzi o ich energooszczędność. Czy ktoś posiada jakieś racjonalne informacje na ten temat (najlepiej porównanie)?
    400-tka na 20 % 15W przy palącym się ekranie 16,. .
    Można włączyć oba przez podliczniki. Tak jak tu z Airpak 400 z Mistralem 400 na minimum Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20141203_12_27_22_Pro.jpg
Wyświetleń:	1503
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	296704

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    Witam wszystkich. Wątek zszedł na temat certyfikatów, a nie dla wszystkich to jest najistotniejsze. Jestem w trakcie budowy domu,który będzie posiadał rekuperację, ale nie liczę na dopłatę z funduszu NF. Rekuperator ma być umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym, a nie na strychu, co wiem, że nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o opory instalacji, ale przynajmniej będzie miał "ciepło". Nie o tym jednak. Kanały zostały doprowadzone pod Brinka 400, bo wstępnie zdecydowałem się na niego kosztem Thessli Airpack 400. Gdy jednak zaczęły się przymiarki, to okazało się, że Brinka nie da rady powiesić pod sufitem, gdyż ma wyjścia z góry, gdzie jeszcze dodatkowo ma być umieszczony tłumik. Okazało się, że wyjścia instalacji możne jeszcze niewielkim kosztem przerobić dlatego znów rozważam Thesslę Airpacka 400 (bez V) - który można powiesić pod sufitem i zyskać nieco miejsca. Dlatego proszę Was o kilka opinii na nurtujące mnie pytania:
    1. Czy wersja Airpacka bez V konstrukcyjnie w jakiś istotny sposób różni się od wersji "V", np. mniejszy wymiennik, głośniejsza praca?
    2. Druga kwestia to zużycie energii. Brink bez ogródek podaje zużycie energii przy poszczególnych wydajnościach, a w Airpacku to temat tabu. Znalazłem tylko ogólną informację, że wentylatory mają moc 340 W, co znaczy, że prawdopodobnie są mocniejsze niż w Brinku, a to nie wróży dobrze jeśli chodzi o ich energooszczędność. Czy ktoś posiada jakieś racjonalne informacje na ten temat (najlepiej porównanie)?
    Od siebie dodam, że jeśli chodzi o estetykę wykonania, to Brink bije na głowę wyrób Thessli, bo ten przy nim wygląda na wyrób warsztatowy. Skądinąd wiem jednak, że jest lepiej docieplony.
    P.S. Pomijam kwestię sterowników, bo jakoś nie przekonuje mnie ekran dotykowy Thessli, a do Brinka chciałem zastosować sterownik Ibtrona.
    W AirPack V i wersja pozioma to te same urządzenia ten sam wymiennik i te same wentylatory ruzni się tulko wylotami .
    co do wentylatorów to zeczywiscie sa mocniejsza Air Pack podaje wydajnoąś nominalna przy 200 Pa i możesz je ustawiać kazdy osobno według oporów sieci nawiewnej i wyciągowej Sterowanie 0-10V dla zbilansowania strumieni powietrza . moze się okazać ze po ustawieniu wentylatorów będą bardziej ekonomiczne niż w Brinku .Nie mam jeszcze reku u siebie czekam . wiec napisze o prądzie jak zamontuje mojego Air Pack .
    co do sterownika dotykowego moim zdaniem jest okej ma wszystko co trzeba czytelny intuicyjny . a tak przy okazji to nie jest sterownik tylko zadajnik a to różnica
    co do estetyki to kwestia gustu poza tym nie stawiasz tego w salonie przed kominkiem Ja bardziej przy wyborze kierowałem się Wymiennikiem ,automatyką ,wentylatorami , parametrami odzysku chyba o to chodzi w tej materii .
    Ostatnio edytowane przez Piotr 28 ; 02-01-2015 o 20:29

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Piotr 28 "czterysetka"? Jaka cena?

  16. #56
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    7000 23%

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    ... 2. Druga kwestia to zużycie energii. Brink bez ogródek podaje zużycie energii przy poszczególnych wydajnościach, a w Airpacku to temat tabu. Znalazłem tylko ogólną informację, że wentylatory mają moc 340 W, co znaczy, że prawdopodobnie są mocniejsze niż w Brinku, a to nie wróży dobrze jeśli chodzi o ich energooszczędność. Czy ktoś posiada jakieś racjonalne informacje na ten temat (najlepiej porównanie)?
    Z tego co wiem wentylatory są EBM-a radical (tak jak w moim dreamie), a co do zużycia wystarczy poczytać i wyjdzie że wcale to nie tabu, wręcz przeciwnie tabu to jest w Brinku - zużycie na poszczególnych biegach? A przy jakich oporach na instalacji na tych biegach? W thessli zrobli to w formie wykresu i znajdziesz tam więcej niż biegi tabelce. np. w 400-ce przy oporach na instalacji 100Pa (jak podają fora i inne podręczniki dobrze skrojona inatalacja powinna tyle mieć) i wydatku 200m3/h wentylatory pobierają wg. wzoru pod wykresem (ale trzeba czytać ze zrozumieniem)
    0,15(SFP - bardzo ważne przy dopłatach NF)*200(wydatek)*2(wentylatory)=60W

    A co do dopłat to popytaj o odpowiednie certyfikaty lub deklaracje (np. jak ProVent) - podobno bez tego weryfikator może robić problemy.
    ps.
    pierwsze mrozy mój Dreamat jakoś przeżył, zobaczymy co dalej (trochę kicha bo na starym panelu nie mogę odczytywać temperatur), a chyba trochę chłodnym mi powiewało.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    Witam wszystkich. Wątek zszedł na temat certyfikatów, a nie dla wszystkich to jest najistotniejsze. Jestem w trakcie budowy domu,który będzie posiadał rekuperację, ale nie liczę na dopłatę z funduszu NF. Rekuperator ma być umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym, a nie na strychu, co wiem, że nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o opory instalacji, ale przynajmniej będzie miał "ciepło". Nie o tym jednak. Kanały zostały doprowadzone pod Brinka 400, bo wstępnie zdecydowałem się na niego kosztem Thessli Airpack 400. Gdy jednak zaczęły się przymiarki, to okazało się, że Brinka nie da rady powiesić pod sufitem, gdyż ma wyjścia z góry, gdzie jeszcze dodatkowo ma być umieszczony tłumik. Okazało się, że wyjścia instalacji możne jeszcze niewielkim kosztem przerobić dlatego znów rozważam Thesslę Airpacka 400 (bez V) - który można powiesić pod sufitem i zyskać nieco miejsca. Dlatego proszę Was o kilka opinii na nurtujące mnie pytania:
    1. Czy wersja Airpacka bez V konstrukcyjnie w jakiś istotny sposób różni się od wersji "V", np. mniejszy wymiennik, głośniejsza praca?
    2. Druga kwestia to zużycie energii. Brink bez ogródek podaje zużycie energii przy poszczególnych wydajnościach, a w Airpacku to temat tabu. Znalazłem tylko ogólną informację, że wentylatory mają moc 340 W, co znaczy, że prawdopodobnie są mocniejsze niż w Brinku, a to nie wróży dobrze jeśli chodzi o ich energooszczędność. Czy ktoś posiada jakieś racjonalne informacje na ten temat (najlepiej porównanie)?
    Od siebie dodam, że jeśli chodzi o estetykę wykonania, to Brink bije na głowę wyrób Thessli, bo ten przy nim wygląda na wyrób warsztatowy. Skądinąd wiem jednak, że jest lepiej docieplony.
    P.S. Pomijam kwestię sterowników, bo jakoś nie przekonuje mnie ekran dotykowy Thessli, a do Brinka chciałem zastosować sterownik Ibtrona.
    Z tego co pamietam to thesla ma dedykowane podpory do montazu na scianie,czyli pod sufitem....

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    A czy z tym rekuperatorem ThesslaGreen AirPack, nie ma problemów z skraplaniem/wykraplaniem wewnątrz obudowy jak piszą min. użytkownicy Brinka czy ONYXa???
    Mialem problemy z woda jak mialem syfon wlasnej konstrukcji, kilka kolanek 90 stopni, to sie nie sprawdzilo, zmienilem na taki od producenta z kulka-dedykowany z kulka,i jak na razie jest ok. Z ciekawosci kanal odprowadzenia skroplin skierowalem do wiaderka wyszlo ok 4 l przy minusowych temp. Na dobe.
    Ciekawostka-po wylaczeniu centrali zlecialo jeszcze jakies 1,5l., takze musi byc syfon bo tam sie tworzy jakies podcisnienie



    Co do wygluszenia to centrala jest wylozona taka gabka wygluszajaca, dosc twarda,wyglada profesjonalnie,
    dodam ze sypialnie mamy pod reku i kanal nawiewny jest najkrotszy, osobiscie nie jest dla nas to uciazliwe, wrecz nieslyszalne, zegar tyka glosniej, intensywnosc 50 %
    przy 70/80% zaczyna byc slyszalna ale nie uciazliwa

  20. #60
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Ciekawostka-po wylaczeniu centrali zlecialo jeszcze jakies 1,5l., takze musi byc syfon bo tam sie tworzy jakies podcisnienie
    Po wyłączeniu zasilania dobrze zrobiona instalacja działa jak wentylacja grawitacyjna.
    Z tym, że odradzam w okresie grzewczym wyłączanie centrali. Kanały nawiewne mogą stać się wywiewnymi i woda w centrali może pojawić się nie z tej strony, Może to uszkodzić centrale.

Strona 3 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony