dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 148
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2953
  1. #1001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Serwis dzwonił i kazał wpiąć urządzenie w gniazdo A++ i zadzwonić czy działa Hmm ciekawe czyli gniazdo nie jest tylko do A++ . Jutro sprawdzę

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał wa2 Zobacz post
    Co do usprawnień to oczywiście że jest jedno - sterowanie centralą bezpośrednio z poziomu PC(bez pomocy serwerów Thessli).
    Wtedy odpadły by częściowo problemy z AirMobile(jak ktoś tylko przez to tylko steruje i nie ma Air++).
    Ok, już notuję.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #1003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ok, już notuję.
    Jak pisałem w moich wypocinach

    - połączenie lokalne w LAN
    - odświeżanie podglądu wizualizacji
    - API lub dokumentacja albo inne dla majsterkowiczów i posiadaczy Home Inteligence
    - no i funkcja serwisu oczywistszy dla serwisantów ;p z magicznym PIN-em.

    A jak już marudzić i chodzi o przyjazne sterowanie to mogli by zrobić tak, że na wizualizacji część z % nawiewu jest aktywnym polem (np widoczny trójkąt)... czyli można kliknąć, zmienić wartość i zostajemy na wizualizacji. A na samym dole te same funkcje co na głównym ekranie czyli program wietrzenie, kominek.. wiem wiem marudzę ale to zboczenie zawodowe Wtedy każdy wybiera co lubi i nie musi skakać między ekranami.

    A mój przedszkolak biega i ciągle pyta... czemu jest czerwona kropka - przecież ma być zielona

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Jak pisałem w moich wypocinach

    - połączenie lokalne w LAN
    - odświeżanie podglądu wizualizacji
    - API lub dokumentacja albo inne dla majsterkowiczów i posiadaczy Home Inteligence
    - no i funkcja serwisu oczywistszy dla serwisantów ;p z magicznym PIN-em.

    A jak już marudzić i chodzi o przyjazne sterowanie to mogli by zrobić tak, że na wizualizacji część z % nawiewu jest aktywnym polem (np widoczny trójkąt)... czyli można kliknąć, zmienić wartość i zostajemy na wizualizacji. A na samym dole te same funkcje co na głównym ekranie czyli program wietrzenie, kominek.. wiem wiem marudzę ale to zboczenie zawodowe Wtedy każdy wybiera co lubi i nie musi skakać między ekranami.

    A mój przedszkolak biega i ciągle pyta... czemu jest czerwona kropka - przecież ma być zielona
    Dzieki. Kto ma coś jeszcze to pisać.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Dzieki. Kto ma coś jeszcze to pisać.
    Ja mam - chciałbym znać temperaturę powietrza na wyrzutni. Jest czujnik ale co z tego jak brakuje podglądu!
    Oczywiście czujnik otoczenia reku wyprowadziłem z tej zabudowy i na kablu wisi sobie nad centralą.
    Tak myślałem zamontować go w kanał wyrzutni aby mieć podgląd co tam za temperatura jest.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Ja mam - chciałbym znać temperaturę powietrza na wyrzutni. Jest czujnik ale co z tego jak brakuje podglądu!
    Oczywiście czujnik otoczenia reku wyprowadziłem z tej zabudowy i na kablu wisi sobie nad centralą.
    Tak myślałem zamontować go w kanał wyrzutni aby mieć podgląd co tam za temperatura jest.
    Możesz go tam dać, będziesz wiedział Ok. Zbieram i twoje uwagi i będziemy walczyć o zmiany.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #1007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Uprzedziłeś mnie bo miałem to właśnie jeszcze dopisać (jak w onyx) ... ojj tam zmiany, ulepszenie. Jedną "dobrą zmianę" już mamy i wystarczy

    Grzegkrzu i powiedz im niech wrzucę nawet podstawową instrukcje podłączenia do AM w dokumentacji i na stronie z produktem. Bo powiem ci, że gdybym nie dostał ręku przed stropami z GK to bym się wkurzył gdyż byłem przekonany, że jak mobile to mobile i działa to po WiFi a kabel wpina się tylko do ręku (patrząc na foto i opisy nie widać drugiego złacza) Potem ciągnąć kabel by trzeba jakoś po ścianach )) Kabel pewniejszy i ok tylko żeby było to dla ludzi oczywiste )))
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 31-01-2017 o 22:47

  8. #1008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Może wiadomo już co wchodzi za 170-kę?

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Może wiadomo już co wchodzi za 170-kę?
    Wiadomo Miałem mieć centralę już w zeszłym tygodniu i czekam nadal. Będzie nowa, lepsza, wydajniejsza.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #1010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Wiadomo Miałem mieć centralę już w zeszłym tygodniu i czekam nadal. Będzie nowa, lepsza, wydajniejsza.
    Super 200-ka?

  11. #1011
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Do czego taka 200tka lepsza? Pytam zupełnie poważnie bez podtekstów

    do wymiany powietrza 100m3/h już będzie musiała chodzić na 50-60% a co dalej?
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  12. #1012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Do czego taka 200tka lepsza? Pytam zupełnie poważnie bez podtekstów

    do wymiany powietrza 100m3/h już będzie musiała chodzić na 50-60% a co dalej?
    Rozmawiałem ze specjalistą od reku i najczęściej montuje 200/250-ki. Ja potrzebuję np. 60 m3/h w normalnym trybie pracy, więc 200-ka jest optymalna i ze sporym zapasem.

  13. #1013

    Domyślnie

    airmobile.pl nie działa czyli chyba wkońcu się wzieli za robotę (od soboty) albo padło wszystko całkowicie

  14. #1014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    airmobile.pl nie działa czyli chyba wkońcu się wzieli za robotę (od soboty) albo padło wszystko całkowicie
    Tak lub nie. W Serwisie nic im na ten temat nie wiadomo - powiedziałem, że chyba nie jestem jedyny. W efekcie ma ktoś przyjechać na serwis, ale przed jeszcze mają się zorientować w zensystemie A dodzwoniłeś się tam w ogóle ?

  15. #1015

    Domyślnie

    Nie dodzwoniłem się a potem już przestałem próbować.

    airmobile.pl wcześniej nie działała wcale, potem wyskakiwało okno do wpisywania kodu jednorazowego (chociaż nic nie czyściłem na kompie), teraz znowu działa (bez wpisywania nowego kodu) i dalej pomarańczowa kropka, restart urządzenia nic nie daje...

    btw
    Jest ktoś w ogóle tutaj komu działa AirMobile na dzień dzisiejszy??

  16. #1016

    Domyślnie

    Dzwoniłem w sprawie air mobile. Problem leży najwidoczniej w firmie zewnętrznej... Jutro dzwonię nadal.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #1017
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Dzwoniłem w sprawie air mobile. Problem leży najwidoczniej w firmie zewnętrznej... Jutro dzwonię nadal.
    Coś wiadomo?

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Jak pisałem w moich wypocinach

    - API lub dokumentacja albo inne dla majsterkowiczów i posiadaczy Home Inteligence
    Od tego jest Modbus, przez niego można wyciągnąć i zapisać co się praktycznie chce, oczywiście na podstawie spisu i opisu rejestrów dostarczonych przez Tessle. Inne firmy nie chcą takich dokumentów udostępniać, bo praktycznie można niskim kosztem zrobić swoje sterowanie, więc ukłon w stronę producenta, że nie robi problemów a i pomaga w implementacji

  19. #1019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Od tego jest Modbus, przez niego można wyciągnąć i zapisać co się praktycznie chce, oczywiście na podstawie spisu i opisu rejestrów dostarczonych przez Tessle. Inne firmy nie chcą takich dokumentów udostępniać, bo praktycznie można niskim kosztem zrobić swoje sterowanie, więc ukłon w stronę producenta, że nie robi problemów a i pomaga w implementacji
    Jak masz ten spis to będę wdzięczny na PW bo po waszych postach zainteresowałem się tematem Był bym wdzięczny za wszelkie info, wskazówki, doc.

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Jak masz ten spis to będę wdzięczny na PW bo po waszych postach zainteresowałem się tematem Był bym wdzięczny za wszelkie info, wskazówki, doc.
    Ja też się piszę.

Strona 51 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony