dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 65
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1289
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie vaillant ecotec 206/5-5 Dużo Pali Jak optymalnie ustawić

    Witam wszystkich serdecznie. Otóż czytałem praktycznie 2 noce posty bo jest ich całkiem sporo jednak nie wszystko mi rozjaśniły
    A więc domek 147m2 nowy styro ściana 12cm grafit podłoga 10cm styro grafit, skosy żelbet ocieplone 20cm styro + dodatkowo stryszek między krokwiami 25cm wełny. Piec vaillant ecotec vc plus 206/5-5. Otóż zaniepokoiła mnie sytuacja gdy podczas temperatury w nocy ok -5 i dzień plusowa - wczorajszy dzień piec spalił 16 m3 gazu (w domu nie było całą dobe nikogo)temperatura dzien i noc 20 KG 0,75 - moc kotła auto podłogówka na parterze piętro grzejniki z głowicami termostatycznymi. Regulator pogodowycalormatic 470 umieszczony w najzimniejszym pomieszczeniu - sypialni na piętrze. Jak do tej pory przy mrozach utrzymujacych sie nawet przez dzień a w nocy do ok -13 palił 10-11m3 wraz z cwu oraz temp zadana na regulatorze była taka sama jak w pomieszczeniu to teraz przy -2 w nocy i w dzień 5-6 na plusie jest różnica w temperaturach tzn na regulatorze jest mniej niż w pokoju i piec grzeje mimo że w pokoju jest 20stopni.Oczywiście na sterowmiku ustawiony Włącz temp.pok na termostat Dużó czytałem odnośnie ograniczenia mocy kotła co. Ja mam ustawioną na auto może ją zmniejszyć do np 13kw? Moc zmniejszyłem do cwu na 10kw od samego początku. Nie mam pojęcia co może być przyczyną tak dużego spalania bo krzywa była jak do tej pory przy mrozach ok i dogrzewało ładnie natomiast jak sie ociepla na zewnątrz w domu jest ucucie że jest zimniej i pali znacznie więcej gazu
    Prosze o porady i sugestie za co dziękuje
    Ostatnio edytowane przez caymann6 ; 02-01-2015 o 08:05

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Witam
    Przerabialem ten temat i myslalem ze na termostacie zyskam ale okazalo sie ze wiecej gazu mi poszlo i komfort termiczny byl do bani( wachania temperatury byly odczuwalne).wrocilem do "brak".na dole mam podlogowke a u gory kaloryfery.tez ma krzywa 0,75 .utrzymuje okolo 20,5°C.i teraz komfort cieply jest ok.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał CafeDelTom27 Zobacz post
    Witam
    Przerabialem ten temat i myslalem ze na termostacie zyskam ale okazalo sie ze wiecej gazu mi poszlo i komfort termiczny byl do bani( wachania temperatury byly odczuwalne).wrocilem do "brak".na dole mam podlogowke a u gory kaloryfery.tez ma krzywa 0,75 .utrzymuje okolo 20,5°C.i teraz komfort cieply jest ok.
    A jak sprawa wygląda ze zużyciem gazu??? bo chyba gdy jest ustawione brak to piec hula non stop. u mnie dogrzewa parter elegancko i pokoje na górze też. Niestety zamontowałem regulator w najzimniejszym miejscu tj w sypialni i tam jest najzimniej i wydaje mi sie że piec włancza sie w większości na potrzeby tylko tego pokoju w ciągu dnia i nocy. i to zuzycie gazu im cieplej na zewnątrz tym większe. Temperatury na dzień mam ustawione 19 (na dole mam 21) a noc na 19.5
    Ostatnio edytowane przez caymann6 ; 02-01-2015 o 12:03

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Chodzi okolo 15 minut i przerwa okolo 40minut (blokada palnika) i tak caly czas.wybieg pompy mam na 30 minut by cieplo krazylo w domu po podgrzaniu.jezeli chodzi o dokladne spalanie to mam bulte lpg i dopiero po miesiacu moge stwierdzic jakie mam spalanie ale na "brak" zeszlo mi mniej gazu i co wazne nie mialem wachania temperatury.mam dom 90m2.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał CafeDelTom27 Zobacz post
    Chodzi okolo 15 minut i przerwa okolo 40minut (blokada palnika) i tak caly czas.wybieg pompy mam na 30 minut by cieplo krazylo w domu po podgrzaniu.jezeli chodzi o dokladne spalanie to mam bulte lpg i dopiero po miesiacu moge stwierdzic jakie mam spalanie ale na "brak" zeszlo mi mniej gazu i co wazne nie mialem wachania temperatury.mam dom 90m2.
    Prosze jeśli możesz napisz mi dokłanie na jakich parametrach chodzi u Ciebie to ja sprubuje ustawić tak samo i zobaczymy jak będzie to wyglądało u mnie. Powiedz mi jeszcze jaką moc co masz ustawioną na piecu?? ja mam na auto ale jest możliwość regulacji między 10kw a 20kw

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Mam ustawione moc minimalna c.o.7kw.Cwu w ogole nie ruszalem(42°C).Mam ciagle nastawione na 21°C ale w cieplejsze dni takie jak dzis mam 20-20,5°C w pomieszczeniu.Krzywa 0,75.wybieg pompy 30 minut a w mrozy ustawiam na 15 minut.teraz przy +5 grzeje mi do 39°C po kwadransie pod koniec grzania podbija mi zawsze o 2-4 stopnie i palnik sie wyłącza.wybieg po 30 minutch pokazuje 27 °C.
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał caymann6 Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie. Otóż czytałem praktycznie 2 noce posty bo jest ich całkiem sporo jednak nie wszystko mi rozjaśniły
    A więc domek 147m2 nowy styro ściana 12cm grafit podłoga 10cm styro grafit, skosy żelbet ocieplone 20cm styro + dodatkowo stryszek między krokwiami 25cm wełny. Piec vaillant ecotec vc plus 206/5-5. Otóż zaniepokoiła mnie sytuacja gdy podczas temperatury w nocy ok -5 i dzień plusowa - wczorajszy dzień piec spalił 16 m3 gazu (w domu nie było całą dobe nikogo)temperatura dzien i noc 20 KG 0,75 - moc kotła auto podłogówka na parterze piętro grzejniki z głowicami termostatycznymi. Regulator pogodowycalormatic 470 umieszczony w najzimniejszym pomieszczeniu - sypialni na piętrze. Jak do tej pory przy mrozach utrzymujacych sie nawet przez dzień a w nocy do ok -13 palił 10-11m3 wraz z cwu oraz temp zadana na regulatorze była taka sama jak w pomieszczeniu to teraz przy -2 w nocy i w dzień 5-6 na plusie jest różnica w temperaturach tzn na regulatorze jest mniej niż w pokoju i piec grzeje mimo że w pokoju jest 20stopni.Oczywiście na sterowmiku ustawiony Włącz temp.pok na termostat Dużó czytałem odnośnie ograniczenia mocy kotła co. Ja mam ustawioną na auto może ją zmniejszyć do np 13kw? Moc zmniejszyłem do cwu na 10kw od samego początku. Nie mam pojęcia co może być przyczyną tak dużego spalania bo krzywa była jak do tej pory przy mrozach ok i dogrzewało ładnie natomiast jak sie ociepla na zewnątrz w domu jest ucucie że jest zimniej i pali znacznie więcej gazu
    Prosze o porady i sugestie za co dziękuje

    Piszesz że było dobrze i coś się popsuło to bym bardziej obstawiał usterkę ,kiedy był przegląd kotła ?
    Po za tym , jak masz czujnik pogodowy to ograniczenie mocy na CO nic ci nie da bo kocioł sam dobiera moc na podstawie KG i temp zadanej, może czujnik pogodowy się popsuł i pokazuje głupoty .
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Piszesz że było dobrze i coś się popsuło to bym bardziej obstawiał usterkę ,kiedy był przegląd kotła ?
    Po za tym , jak masz czujnik pogodowy to ograniczenie mocy na CO nic ci nie da bo kocioł sam dobiera moc na podstawie KG i temp zadanej, może czujnik pogodowy się popsuł i pokazuje głupoty .
    Było w miare ok jak były temperatury kilka dni temu w granicach -15 w nocy a w dzień ok -7 i spalanie było mniejsze(10,3m3) niż teraz przy -2 w nocy i +7 w dzień(12,7m3). Piec jest nowy 2 miesiące temu było urochomienie. czujnik temperatury zewnęrznej ok - temperature porównywałem z innym termometrem. Co najdziwniejsze że zamontowałem dodatkowy czujnik w salonie - termostat który przy temp 21 ma rozłączać pompe od podłogówki - w innym wypadku chodzi ciągle gdy piec grzeje i na parterze osiągaliśmy temperatury blisko 23 stopnie. Po założeniu tego termostatu gdzie teoretycznie zużycie gazu powinno spaść bo przecież pompa od podłogi zostaje wcześniej wyłączona zużycie gazu wzrosło o 2,5m3/24h :/
    Ostatnio edytowane przez caymann6 ; 02-01-2015 o 19:07

  9. #9

    Domyślnie

    Zużycie jest większe bo tym termostatem wychładzasz wodę w podłodze . Może być taka sytuacja że kocioł nie pracuje a pompa mieli wodę w podłodze
    Kto ci podpowiedział takie rozwiązanie ? ty lepiej przenieś tego CM470 z sypialni do salonu i nie słuchaj że sterownik ma być w najzimniejszym miejscu w domu , sterownik w 90% umieszcza się w salonie bo tam przebywasz 90% czasu resztę pomieszczeń regulujesz głowicami na kaloryferach lub przepływami na rozdzielaczu .Z tego co piszesz to spalanie miałeś OK ,mam podobne jak twoje mamy podobny metraż tylko ja wszystko w parterze ,ostatnia doba spalanie 7m3 temp -1/ +4


    w innym wypadku chodzi ciągle gdy piec grzeje i na parterze osiągaliśmy temperatury blisko 23 stopnie.
    Kolego a ty masz dwa obiegi czy tylko jeden ? powinieneś mieć obieg1 i obieg2 ( kaloryfery podłogowe ) chyba że masz przewymiarowane grzejniki to ok , druga sprawa która mi sie nasuwa to na grzejnikach masz termostaty np na 3 i kaloryfer się wyłącza a podłoga grzeje i masz za gorąco co sugeruje że KG masz za wysoko ustawioną . żeby ja ustawić prawidłowo to chyba wiesz co trzeba zrobić ?
    Ostatnio edytowane przez uris ; 02-01-2015 o 19:36
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Zużycie jest większe bo tym termostatem wychładzasz wodę w podłodze . Może być taka sytuacja że kocioł nie pracuje a pompa mieli wodę w podłodze
    Kto ci podpowiedział takie rozwiązanie ? ty lepiej przenieś tego CM470 z sypialni do salonu i nie słuchaj że sterownik ma być w najzimniejszym miejscu w domu , sterownik w 90% umieszcza się w salonie bo tam przebywasz 90% czasu resztę pomieszczeń regulujesz głowicami na kaloryferach lub przepływami na rozdzielaczu .Z tego co piszesz to spalanie miałeś OK ,mam podobne jak twoje mamy podobny metraż tylko ja wszystko w parterze ,ostatnia doba spalanie 7m3 temp -1/ +4




    Kolego a ty masz dwa obiegi czy tylko jeden ? powinieneś mieć obieg1 i obieg2 ( kaloryfery podłogowe ) chyba że masz przewymiarowane grzejniki to ok , druga sprawa która mi sie nasuwa to na grzejnikach masz termostaty np na 3 i kaloryfer się wyłącza a podłoga grzeje i masz za gorąco co sugeruje że KG masz za wysoko ustawioną . żeby ja ustawić prawidłowo to chyba wiesz co trzeba zrobić ?
    Gdy kocioł nie pracuje pompa od podłogi też nie. Termostat założyłem na pompe żeby podczas gdy piec pracuje (i jak wcześniej pisałem pompa od podłogi też automatycznie chodzi) to gdy na parterze gdzie jest podłogówka temperatura osiągnie 21 a piec nadal pracuje bo na piętrze nie dogrzał jeszcze ten termostat miał rozłączyć pompe od podłogówki natomiast piec pracował dalej grzejąc grzejniki.
    CM470 przeniosłem do sypialni ponieważ nie mogłem jej za nic dogrzać(gdy CM470 był w salonie to temp zadana 21(przepływy min) i tyle osiągało oraz co wyłaczało , natomiast w sypialni (przy otwartych termostatach )- 2 grzejniki - sypialnia 28m2 temperatura wynosiła 18 i z tąd ta decyzja o przeniesieniu bo za zimno dla nas było.
    Niestety mam jeden obieg kaloryfery przewymiarowane. Jeśli grzejniki w sypialni się wyłączą to znaczy ze co jest wyłączone i podłogówka też nie pracuje

  11. #11

    Domyślnie

    Trochę nie bardzo rozumiem zasadę działania tego sterownika w salonie ( ten dodatkowy ) skąd on czerpie dane że kocioł nie pracuje i na jakiej podstawie wie że ma włączyć pompę i ją wyłaczyć , co to za sterownik podaj model-symbol .
    Druga sprawa to w jaki sposób dobrałeś KG do swojego domu ?
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Trochę nie bardzo rozumiem zasadę działania tego sterownika w salonie ( ten dodatkowy ) skąd on czerpie dane że kocioł nie pracuje i na jakiej podstawie wie że ma włączyć pompę i ją wyłaczyć , co to za sterownik podaj model-symbol .
    Druga sprawa to w jaki sposób dobrałeś KG do swojego domu ?
    Ten sterownik-termostat jest najprostszym z możliwych - firma delta dore http://www.deltadore.com/poland/pl/p.../tybox-21.html on ma tylko i wyłącznie wyłączyć pompe bo parter sie szybciej nagrzewa niż piętro i szybciej osiąga temperature 21. Jeśli co pracuje to pompa od podłogówki też jeśli temp na parterze osiągnie 21 a piętro jeszcze nie ma 19,5 a tak się zdarza praktycznie cały czas więc wtedy sterownik rozłancza pompe od podłogówki a co grzeje dalej na grzejniki . ten termostat odcina podłogówke.
    odnośnie KG to dobierałem ją na ustawionych parametrach włącz temp.pok. na brak i KG ustawiłem na początku na 075 i tak zostało z tym że potem zmieniłem na termostat. Właśnie z tą krzywą i jej znalezieniem miałem problem nie ukrywam bo od różnych osób dostałem rózne wytyczne które były kompletnie różne. Prosze podaj mi sposób jak właściwie znaleźć KG bo to możę to jest przyczyna
    Ostatnio edytowane przez caymann6 ; 02-01-2015 o 21:45

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Trochę nie bardzo rozumiem zasadę działania tego sterownika w salonie ( ten dodatkowy ) skąd on czerpie dane że kocioł nie pracuje i na jakiej podstawie wie że ma włączyć pompę i ją wyłaczyć , co to za sterownik podaj model-symbol .
    Druga sprawa to w jaki sposób dobrałeś KG do swojego domu ?
    Ten sterownik-termostat jest najprostszym z możliwych - firma delta dore http://www.deltadore.com/poland/pl/p.../tybox-21.html on ma tylko i wyłącznie wyłączyć pompe bo parter sie szybciej nagrzewa niż piętro i szybciej osiąga temperature 21. Jeśli co pracuje to pompa od podłogówki też jeśli temp na parterze osiągnie 21 a piętro jeszcze nie ma 19,5 a tak się zdarza praktycznie cały czas więc wtedy sterownik rozłancza pompe od podłogówki a co grzeje dalej na grzejniki . ten termostat odcina podłogówke.
    odnośnie KG to dobierałem ją na ustawionych parametrach włącz temp.pok. na brak i KG ustawiłem na początku na 075 i tryb auto i tak zostało z tym że potem zmieniłem na termostat. Właśnie z tą krzywą i jej znalezieniem miałem problem nie ukrywam bo od różnych osób dostałem rózne wytyczne które były kompletnie różne. Prosze podaj mi sposób jak właściwie znaleźć KG bo to możę to jest przyczyna

  14. #14

    Domyślnie

    Pewnie kaloryfery były źle obliczone i są za mało wydajne lub podłogowe jest zbyt wydajne .Z tego co rozumiem to musisz mieć dwie pompy jedna na kaloryfery druga na podłogowe tak?
    Powinieneś na podłogowym zmniejszyć przepływy na minimum a jeżeli to nie pomoże to jedną z pętli podłogowego zamknij i zobaczysz czy ci będzie przegrzewał .Szukanie KG , wszystkie termostaty na full otwarte ( kaloryfery ) włącz temp= BRAK ustawiasz obniżenie ( kocioł będzie pracował na temp zadanej NOC ) czyli ustawiasz temperaturę nocna ( dla pewności ustawiasz dzienna i nocną na taką samą ) jak już to zrobisz to operujesz tylko KG w górę cieplej w dół zimniej . Przy podłogowym ewentualnie regulujesz jeszcze przepływami ,tak jak już pisałem ty musisz przepływy dać na minimum .Po przestawieniu KG czekasz minimum 1 dobę i patrzysz gdzie jaka temp. Ten sterownik w salonie też musisz ustawić tak żeby podłogówka pracowała cały czas bo inaczej to do ładu nie dojdziesz .

    ps

    wrzuć zdjęcia instalacji będzie łatwiej coś powiedzieć
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Pewnie kaloryfery były źle obliczone i są za mało wydajne lub podłogowe jest zbyt wydajne .Z tego co rozumiem to musisz mieć dwie pompy jedna na kaloryfery druga na podłogowe tak?
    Powinieneś na podłogowym zmniejszyć przepływy na minimum a jeżeli to nie pomoże to jedną z pętli podłogowego zamknij i zobaczysz czy ci będzie przegrzewał .Szukanie KG , wszystkie termostaty na full otwarte ( kaloryfery ) włącz temp= BRAK ustawiasz obniżenie ( kocioł będzie pracował na temp zadanej NOC ) czyli ustawiasz temperaturę nocna ( dla pewności ustawiasz dzienna i nocną na taką samą ) jak już to zrobisz to operujesz tylko KG w górę cieplej w dół zimniej . Przy podłogowym ewentualnie regulujesz jeszcze przepływami ,tak jak już pisałem ty musisz przepływy dać na minimum .Po przestawieniu KG czekasz minimum 1 dobę i patrzysz gdzie jaka temp. Ten sterownik w salonie też musisz ustawić tak żeby podłogówka pracowała cały czas bo inaczej to do ładu nie dojdziesz .

    ps

    wrzuć zdjęcia instalacji będzie łatwiej coś powiedzieć
    Tak mam 2 pompy. Przepływy mam zmniejszone do minimum, pompa prcuje na najwolniejszych obrotach i jest ok już nie przegrzewa. U mnie przy szukaniu krzywej nie dawałem obniżenia które dotyczy temp nocnej bo ja mam w dzień zadaną niższą niż w nocy. Poprostu sprubuje zadać jednakową na dzień i noc. Jeszcze jedna ważna kwestia.... wszystkie pomieszczenie są dogrzane w tym momencie krzywa 0.9 jednak piec dalej chodzi bo grzeje w sypialni. Musze chyba sprawdzić jeszcze czy gdzieś ciepło nie ucieka tam :/ Ten dodatkowy sterownik w salonie wyłączony już przedwczoraj ponieważ przez niego zużycie gazu wzrosło o 3m3 na 24h i to jest absurd zamiast oszczędniej to wyszło jak zawsze.
    poniżej zdjęcia instalacji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150103_065808.jpg
Wyświetleń:	2101
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	296775Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150103_065815.jpg
Wyświetleń:	2095
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	296776Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150103_065838.jpg
Wyświetleń:	1500
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	296777

    Ps jeśli to możliwe prosze na priv nr kontaktowy
    Poniżej parametry na kotle temp zew +3 kg0,9 temp. zadana 21 termostat moc co auto i spalanie dobowe na wysokim
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150103_072924.jpg
Wyświetleń:	1895
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	296778   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150103_072929.jpg
Wyświetleń:	1536
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	296779  
    Ostatnio edytowane przez caymann6 ; 03-01-2015 o 07:44

  16. #16

    Domyślnie

    ad1. ocieplenie domku słabiutkie, nie ma co się dziwić że pożera 11m3 dobę
    ad2. przy wymieraniu kaloryferów i podłogówki KG ustaw na 1 (niestety kaloryfery na zasilaniu +40 niewiele dają ok 30% mocy nominalnej)
    ad3. ponieważ podłogówka grzeje za mocno skręć termostat od podłogówki, ten koło pompy od podłogówki
    ad4. pokaż rozdzielacz od kaloryferów

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ad1. ocieplenie domku słabiutkie, nie ma co się dziwić że pożera 11m3 dobę
    ad2. przy wymieraniu kaloryferów i podłogówki KG ustaw na 1 (niestety kaloryfery na zasilaniu +40 niewiele dają ok 30% mocy nominalnej)
    ad3. ponieważ podłogówka grzeje za mocno skręć termostat od podłogówki, ten koło pompy od podłogówki
    ad4. pokaż rozdzielacz od kaloryferów

    1. Mur porotherm 30 + 12 cm styro grafitowe lambda 0,31 więc o najniższej na rynku przenikalności cieplnej. W sumie mogłem dać 15cm teraz troche żałuje bo już tynk położony i du.. Sęk w tym że przy mrozach jakie były kilka dni temu -14 noc i dzień ok -5 -7 piec spalał mniej niż teraz gdy jest temperatura plusowa zarówno w dzień jak i w nocy
    2. ok sprubuje - tyko powiedz czy ustawiać kg od nowa??? czy poprostu KG1 i termostat i tryb auto
    3. termostat skręcony na min oraz na przepływach na 1 - czyli też takie minimum. Do tej pompy założyłem termostat który jest w salonie i ma ją rozłanczać gdy piec jeszcze chodzi(pompa ta chodzi cały czas jak działa co ) bo góra jest niedogrzana a parter szybciej osiąga zadaną temp z tego względu ze cały dzień tam ktoś jest i sie gotuje etc.Musiałem jednak zrezygnować z termostatu w salonie bo spalanie zamiast sie zmniejszyć sie zwiększyło
    4.rozdzielacza od kaloryferów brak bo wszystko pracuje w 1 obiegu

    Powiedz czy rozsądne było przeniesienie cm470 z salonu do najzimniejszego pomieszczenia na piętrze?

  18. #18

    Domyślnie

    Ociepleniem się nie przejmuj ,na pewno to nie jest przyczyna dużego spalania . Instalacja klasycznie do poprawki ,jeden obieg,mieszacz,RTL ręce opadają .Gdzie tam jest zasilanie a gdzie powrót ? logicznie tam gdzie rotametry to powinien być powrót a tam wydaje mi się że jest pomieszane no ale cóż jest jak jest i musisz to co masz ustawić . Jeżeli podłogówka dalej mocno grzeje to dalej przykręcasz na rotometrach nawet poniżej 1l/m .
    Poczytaj na tej stronie http://www.slideshare.net/eko-blog/k...acji-grzewczej
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Ociepleniem się nie przejmuj ,na pewno to nie jest przyczyna dużego spalania . Instalacja klasycznie do poprawki ,jeden obieg,mieszacz,RTL ręce opadają .Gdzie tam jest zasilanie a gdzie powrót ? logicznie tam gdzie rotametry to powinien być powrót a tam wydaje mi się że jest pomieszane no ale cóż jest jak jest i musisz to co masz ustawić . Jeżeli podłogówka dalej mocno grzeje to dalej przykręcasz na rotometrach nawet poniżej 1l/m .
    Poczytaj na tej stronie http://www.slideshare.net/eko-blog/k...acji-grzewczej
    Właśnie kiedyś mówiłem wykonawcy że raczej powinny być 2 obiegi osobno grzejniki a osobno podłogówka i sterowanie sterownikiem na 2 osobne obiegi + mieszacz i sprzęgło do tego na co on odpowiedział że takie instalacje się robi ale przy dużo większych domach a nie takich małych więc on jest "fachowcem" nie ja więc tak zostało. Powiedz mi jak ewentualnie przerobić tą instalacje i jakie koszty takiej przeróbki?? czy gra warta świeczki będzie.Podłogówki są ustawionie na 1l/m i jest 21 na parterze i jest ok. Ale dalej nie wiem czemu tak dużo pali jak są dodatnie temperatury?
    Powierz mi jeszcze przy szukaniu KG ustawić tryb auto czy dzień czy letni???

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał caymann6 Zobacz post
    rozdzielacza od kaloryferów brak bo wszystko pracuje w 1 obiegu
    nie śmiałem pytać, ale czyżby kaloryfery były zasilane z rozdzielacza od podłogówki ?? obwód nr2 ten co idzie do góry to jest zasilanie kaloryferów ??

Strona 1 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony