dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 65
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1289
  1. #21

    Domyślnie

    Słuchaj ,dużo spala to ile ? bo to pojęcie względne . Mi teraz spala około 7m3 na 24h co+cwu zadana 21*C jak było -14 to spalił około 9m3 widzisz różnica w spalaniu niewielka a różnica temperatur duża , tak to już jest że przy +4*C kocioł proporcjonalnie mniej nie spala niż przy -14*C .
    Mieszacz w twoim przypadku przy 1 obiegu jest bez sensu albo ja czegoś tu nie rozumie
    Widzisz prawidłowo to powinno wyglądać tak , kocioł na postawie KG temp zadanej i czujki pogodowej dobiera odpowiednią temp zasilania obiegu ,im cieplej na zew. tym temp zasil. niższa ,im zimniej temp zasilania wyższa mówiąc krótko temperatura zasilania jest przydzielana dynamicznie w zależności jaka temp jest na zewn. ale to chyba rozumiesz .

    Ustawienie tego kotła jest proste jak cep że tak powiem , jeżeli szukasz KG to musisz włączyć obniżenie i ustawić temp nocną i dzienna na taką sama np 21*C , wpływ temp musi być na BRAK !!! i tyle kocioł pracuje na samej KG ,jak zimno w domu to KG w górę jak za gorąco to KG w dół zmiany robisz co 24h

    Modyfikacja twojej instalacji polega na wyrzuceniu mieszacza i tego termostatu ,na kotle w tedy max temperatura CO ustawiasz 45-50*C dla bezpieczeństwa żeby ci w podłogę nie poszło za dużo ,ustawiasz KG regulujesz przepływy i tyle .

    Tak to wygląda u ciebie


    .
    Ostatnio edytowane przez uris ; 03-01-2015 o 12:17
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    nie śmiałem pytać, ale czyżby kaloryfery były zasilane z rozdzielacza od podłogówki ?? obwód nr2 ten co idzie do góry to jest zasilanie kaloryferów ??
    Niestety nie wiem jak to jest dokładnie ale z tego co widać to na to wychodzi / zamieszczam jeszcze jedno zdjęcie z dalsza gdzie widać całą instalacje troche dokładniejKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150103_124136.jpg
Wyświetleń:	1528
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	296823

  3. #23

    Domyślnie

    Szczerze powiem ja tam nie widzę żadnych dodatkowych pomp , albo nie widać całej instalacji .
    Rurki bez ocieplenia co powoduje straty chyba że maja ogrzewać pom. gospodarcze.
    Ostatnio edytowane przez uris ; 03-01-2015 o 13:04
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Słuchaj ,dużo spala to ile ? bo to pojęcie względne . Mi teraz spala około 7m3 na 24h co+cwu zadana 21*C jak było -14 to spalił około 9m3 widzisz różnica w spalaniu niewielka a różnica temperatur duża , tak to już jest że przy +4*C kocioł proporcjonalnie mniej nie spala niż przy -14*C .
    Mieszacz w twoim przypadku przy 1 obiegu jest bez sensu albo ja czegoś tu nie rozumie
    Widzisz prawidłowo to powinno wyglądać tak , kocioł na postawie KG temp zadanej i czujki pogodowej dobiera odpowiednią temp zasilania obiegu ,im cieplej na zew. tym temp zasil. niższa ,im zimniej temp zasilania wyższa mówiąc krótko temperatura zasilania jest przydzielana dynamicznie w zależności jaka temp jest na zewn. ale to chyba rozumiesz .

    Ustawienie tego kotła jest proste jak cep że tak powiem , jeżeli szukasz KG to musisz włączyć obniżenie i ustawić temp nocną i dzienna na taką sama np 21*C , wpływ temp musi być na BRAK !!! i tyle kocioł pracuje na samej KG ,jak zimno w domu to KG w górę jak za gorąco to KG w dół zmiany robisz co 24h .

    .
    A wiec spalanie przy 19.5 noc i 18.5 dzień przy temp + noc i dzien tak jak np wczoraj to 14m3 a przy -14noc, dzień -5 ok 11.5m3 z CWU . Co do KG:
    1)rozumiem że każdy pokój napiętrze termostaty na full?? drabinki w łazienkach też?? podłogówka też na ful??
    2)co z termostatami jeśłi osiągne kg? Zapewne tam gdzie sterownik pewnie dalej muszą być na ful a reszte pomieszczeń trzeba przymknąć?
    3)od jakiego pułapu KG zacząć?
    Zastanawiam się jeszcze czy to wysokie spalanie nie jest spowodowane przeniesieniem sterownika do najzimniejszego pomieszczenia ........

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Szczerze powiem ja tam nie widzę żadnych dodatkowych pomp , albo nie widać całej instalacji .
    Jeszcze jedna pompa jest w piecu podobno i jej nie widać. ta od podłogówki jest drugą pompą tylko do podłogi

  6. #26

    Domyślnie

    Faktycznie spalanie masz dziwne ,kocioł nie taktuje ? czyli co chwile włącza się i grzeje i za chwilę się wyłącza i tak w koło ?
    Wszystkie termostaty otwarte , podłogówki już nie ruszaj ,głowica na rozdzielaczu na 50*C ,max zasilanie CO na 50*C KG najlepiej zacząć w twoim przypadku od 0,70 ( ewentualnie zostaw KG taką jaką masz teraz ) zobaczysz co się będzie działo .
    Zasadniczo jeżeli uda ci się dobrać KG i wyregulować przepływy na wszystkie obiegi to teoretycznie termostaty na kaloryferach będą otwarte na full ,termostatami sobie głowy nie zawracaj ustaw tak system żeby temp zadana była w całym domu taka sama czyli robisz to KG i przepływami na rotametrach.
    Jeżeli sterownik jest w najzimniejszym miejscu i to miejsce jest niedogrzewane to kocioł będzie cały czas pracował .

    To że pompa jest w kotle to oczywiste każdy kocioł ma pompę , a gdzie na foto jest pompa od podłogówki ?? chyba że masz na myśli mieszacz ??
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Faktycznie spalanie masz dziwne ,kocioł nie taktuje ? czyli co chwile włącza się i grzeje i za chwilę się wyłącza i tak w koło ?
    Wszystkie termostaty otwarte , podłogówki już nie ruszaj ,głowica na rozdzielaczu na 50*C ,max zasilanie CO na 50*C KG najlepiej zacząć w twoim przypadku od 0,70 ( ewentualnie zostaw KG taką jaką masz teraz ) zobaczysz co się będzie działo .
    Zasadniczo jeżeli uda ci się dobrać KG i wyregulować przepływy na wszystkie obiegi to teoretycznie termostaty na kaloryferach będą otwarte na full ,termostatami sobie głowy nie zawracaj ustaw tak system żeby temp zadana była w całym domu taka sama czyli robisz to KG i przepływami na rotametrach.
    Jeżeli sterownik jest w najzimniejszym miejscu i to miejsce jest niedogrzewane to kocioł będzie cały czas pracował .

    To że pompa jest w kotle to oczywiste każdy kocioł ma pompę , a gdzie na foto jest pompa od podłogówki ?? chyba że masz na myśli mieszacz ??
    Właśnie że raczej nie taktuje z tego co obserwuje w ciągu kilku dni. przedziały mam takie dzień od 8-18 temp 18.5 a noc 18-8 na noc temp 19.5. i np wczoraj na załączył się dopiero o 17 jak przestał grzać o 8.
    Dlatego aby piec nie chodził cały czas zrobiłem różnice temperatur bo obawiam się ze jakby chodził cały czas na 19.5 to zużycie byłoby koszmarne
    Powiedz mi jeszcze czy zostawić na trybie auto czy inny ustawić???

    Ponizej zdjęcie z zaznaczoną pompą od podłogówkiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150103_1241361.jpg
Wyświetleń:	601
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	296916

  8. #28

    Domyślnie

    KG na 1 żeby kaloryfery grzały mocniej (albo na 1,2)
    termostat od podłogówki ten na rozdzielaczu przykręcić żeby podłogówka słabiej grzała

    spalania to nie zmniejszy ale dogrzejesz sobie sypialnię

  9. #29

    Domyślnie

    To co zaznaczyłeś to wygląda na mieszacz ale jak by nie patrzeć jest to te z pompa,zostaw tryb AUTO.
    Ostatnio edytowane przez uris ; 03-01-2015 o 15:18
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    KG na 1 żeby kaloryfery grzały mocniej (albo na 1,2)
    termostat od podłogówki ten na rozdzielaczu przykręcić żeby podłogówka słabiej grzała

    spalania to nie zmniejszy ale dogrzejesz sobie sypialnię
    ok czyli zostawić tak jak jest tzn nie szukac KG tylko ustawić na 1 i zostawić termostat???
    A jakby spróbować zmniejszyć spalanie poprzez zwiększenie różnicy między dniem a nocą np o 2stopnie??? bo teraz jest 1. W dzień nie potrzeba aby sypialnia dogrzewana była do 19.5 a podejrzewam że jak ustawie stała temp. na dzień i noc to na parterze podłogówka pomimo skręcenia na maxa i tak będzie za duża temp. no chyba że część całkowicie zamknę. Chyba że bardziej ekonomicznie będzie utrzymywac cały czas 19.5 ?

    Dzięki za dotychczasowe porady

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    To co zaznaczyłeś to wygląda na mieszacz ale jak by nie patrzeć jest to te z pompa,zostaw tryb AUTO.
    Uris
    Napisz mi jeszcze na jakich parametrach twój CM470 jest ustawiony
    KG, PRZEDIAŁY CZASOWE, TEMPERATURY ZADANE,TERMOSTAT KOREKTA CZY BRAK, TRYB AUTO WYŁĄCZ (eco, ochrona przed zamarzaniem czy obniżenie) oraz TEMPERATURA MINIMALNA I WYBIEG POMPY ŁADUJĄCEJ

    Z góry dzięki oraz serdeczne podziękowania za dotychczasową pomoc. O wszelkich wynikach będe pisał na bieżąco, Jeśli przyszłoby Ci jeszcze coś do głowy co by mi pomogło pozbyć sie tego problemu to pisz
    Ostatnio edytowane przez caymann6 ; 03-01-2015 o 18:35

  12. #32

    Domyślnie

    Słuchajcie,
    Ja sam juz nie wiem co robić.
    Mi instalator powiedział, ze krzywą grzewczą szukamy na ,,temostacie" przu opcji ,,auto". Tak też szukałem, ale nie osiągał zadanej tem. na pietrze ( tam też jest Col.M 470 bezprzewodowy) a zaczynałem od 0,20 i skończyłem na 0,35.
    Od wczoraj przeszedłem na ,,brak" i zobacze czy czujnik zew. pogoni tak jak bym chciał ( zwiększyłem tez krzywa do 0,40) ale zostawiłem na auto.
    Mam ustawione tem. na powrót ( tak mi ustawił instalator - ponoć lepiej....hm).
    Pytałem go dlaczego szukać krzywej na opcji ,,termostat" to powiedział,ze tak należy szukać i dopiero po znalezieniu trzeba przejsć na ,,brak". Gosć jest autoryzowanym , doswidczonym instalatorem Vaillanta.Piec mam Eco Tech plus VC 146/5-5. Budynek dobrze ocieplony: ściany zew. 20 cm styro; podłoga 20 cm styro,; poddasze użytkowe 15 wełny miedzy krokwie ( wysokie U) i 10 cm pod krokwia ( także wysokie U). Strych nieużytkowy takze ocieplony 15 cm ( słabe U) dla złamania temp.; okna 2 szyby; 11 okien poddaszowych;rolety zew. zamykane na noc;Fundament - 10 cm styroduru. Dom jest duzy ( jak dla mnie) bo ma 190 m plus przylegajacy garaż nieogrzewany ( 40 m). Czesc pomieszczen wysokich bo 2,85 m. Za m. grudzien spalił 200 m3 gazu.Mieszkam od sierpnia 2014. W mrozy ( na zew. jak było około - 13 przez rtzy dni spalał dobowo 9 m3.) Teraz jak jest około 0 w nocy i wdzien + 4 to spala około 6,5 m3. Spalanie liczone razem z CWU ( brak cyrkulacji). Zobacze jak bedzie si zachowywał przy ustawieniach jak napisałem na początku posta.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    uris
    powiedz czy nie spadło by zużycie jakbym ograniczył moc kotła z auto do np.13kw

  14. #34

    Domyślnie

    Panowie KG szuka się na BRAK !! ile razy można pisać .
    -Korekta
    Ma za zadanie korygować temperaturę zasilania ,czujnik pogodowy jest cały czas brany pod uwagę i czujnik w CM470 .Gdy w domu robi się za ciepło np grzeje słońce i jest włączona korekta to sterownik obniża temp zasilania lub podwyższa bo zona zostawiła uchylone okno i w domu zrobiło się zimno .

    -Termostat to nic innego jak zwykły termostat czyli ON/OFF (czujnik pogodowy cały czas jest brany pod uwagę ) histereza termostatu wynosi 1*C lub 0,5*C różnie źródła podają .Gdy temp. na CM470 spada powiedzmy o te 1*C poniżej zadanej to kocioł włącza grzanie ,gdy przegrzeje powyżej zadanej o 1*C wyłącza kocioł .

    -BRAK
    Kocioł pracuje tylko na podstawie KG ,nie jest brany czujnik w CM470 , możesz napalić w kominku a kocioł i tak się nie wyłączy ,możesz otworzyć okna na full a kocioł będzie dalej pracował i nawet nie zwiększy mocy bo czujnik pogodowy mówi co ma robić .

    Nie będę wszystkiego wypisywał bo to wszystko jest w instrukcji tylko trzeba czytać ze zrozumieniem ..

    uris
    powiedz czy nie spadło by zużycie jakbym ograniczył moc kotła z auto do np.13kw
    Przecież na LCD kotła widzisz z jaka mocą pracuje palnik ,zgadza się ? po lewej masz MOC po prawej masz ciśnienie w układzie ,minimalna moc kotła to 4,2KW i u mnie 90% czasu z taka mocą pracuje to nie widzę sensu zmieniania mocy z AUTO na 13KW


    Słuchajcie,
    Ja sam juz nie wiem co robić.
    Mi instalator powiedział, ze krzywą grzewczą szukamy na ,,temostacie" przu opcji ,,auto". Tak też szukałem, ale nie osiągał zadanej tem. na pietrze ( tam też jest Col.M 470 bezprzewodowy) a zaczynałem od 0,20 i skończyłem na 0,35.
    Od wczoraj przeszedłem na ,,brak" i zobacze czy czujnik zew. pogoni tak jak bym chciał ( zwiększyłem tez krzywa do 0,40) ale zostawiłem na auto.
    Mam ustawione tem. na powrót ( tak mi ustawił instalator - ponoć lepiej....hm).
    Instalatorzy ,serwisanci tego nie ogarniają takie jest moje zdanie ,potrafią zrobić instalacje zrobić prowizoryczny przegląd kotła i wstępnie go uruchomić ,mało który potrafi coś więcej .Pewnie są tacy co potrafią ale to są jednostki i mi nie dane było takiego spotkać

    Z tym powrotem też jestem ciekawy ,z tego co wiem to trzeba podnieść KG jak kocioł bierze pod uwagę powrót .
    Tryb Auto tyczy się przedziałów czasowych i związanych z nimi funkcji .

    @ okojan
    Jaka masz temp zadaną ,czy masz przedziały czasowe i czy grzejesz 24h CWU ?


    Uris
    Napisz mi jeszcze na jakich parametrach twój CM470 jest ustawiony
    KG, PRZEDIAŁY CZASOWE, TEMPERATURY ZADANE,TERMOSTAT KOREKTA CZY BRAK, TRYB AUTO WYŁĄCZ (eco, ochrona przed zamarzaniem czy obniżenie) oraz TEMPERATURA MINIMALNA I WYBIEG POMPY ŁADUJĄCEJ
    KG- 0,25 100% podłogowego , przedziałów czasowych nie mam 21*C na 24h , BRAK ,obniżenie ,minimalna 19*C ,wybieg pompy 3min
    Ostatnio edytowane przez uris ; 03-01-2015 o 20:56
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  15. #35

    Domyślnie

    Uris - Na dzień dzisiejszy mam tak: 100% podłogowego ( bez jakiś mieszaczy, sa jakieś rotametry które mam odkrecone na max-a) , opóznienie zamarzania- 4 h;czas blokady pompy - wył.;max. wczesne nagrzewa.- 0 min.;Max. wyprzedz. wył- 0 min.;ciągłe grzanie - wył.;vf1- 30 stop.;auto-dzień do 24.00;tem.pokoj.zadana - 21; Temp.nocna - 21;tem.zasilanaia zadana - 33;włącznik temp.pokojowej - brak;offset trybu lato - 3 K;Krzywa grzewcza - 0,40;Tem.min. - 15; Tryb Auto - wyłacz - eco;Funkcja spec.- brak;

    Ciepła woda:
    Tem.zasob. zadana - 38;Pompa ładująca - wył.;wybieg pompy ładuj. - 5; Mam tutaj przedziały czasowe ( na ile pozwala 470, czyli 3x po jakieś 2 godz.).

    Regulator ( 470) jest na pietrze ( korytarz). Sa tam też trzy sypialnie, pralnia, trzy garderoby i łazienka - ale nigdy zadanej 21 stopni tam nie osiągnąłem.
    Wentylacja grawitacyjna, kominek - raz na dwa tyg. odpalany,
    Co to podłaczenia na powrót to inny gość też mi mówił , ze jest lepiej ( ale co to oznacza ?? hm....).

  16. #36

    Domyślnie

    Jeżeli masz VF1 to rozumiem że masz sprzęgło ,tak? jeżeli nie masz żadnego przedziału czasowego to ECO załącza się powyżej 3*C i kocioł dopiero uruchamia się po opóźnieniu ochrony przed zamarzaniem czyli u ciebie po 4h ,czy zauważyłeś takie zjawisko ? bo u mnie kocioł się wyłącza powyżej 3*C
    38*C na wodę wystarcza ci ? ja mam na 50*C i grzeje w dwóch przedziałach czasowych 6-7 rano i 18-23 wieczorem plus cyrkulacja w tych godzinach .
    Patrzyłem na twój dom i z projektu wychodzi że ma o wiele mniej m2 niż podajesz hmm
    Mój grudzień 2014 to jakieś 205m3


    Menu ¬ Poziom instalatora ¬ Konfiguracja systemu
    [OBIEG 1/2 ----] ¬ Tryb Auto-wyłącz.

    Za pomocą tej funkcji można ustawiać sposób regulacji
    w trybie automatycznym poza aktywnymi przedziałami
    czasowymi
    dla każdego obiegu grzewczego.
    Nastawa fabryczna: ochr.zamar.
    Dostępne są trzy sposoby regulacji, które można dodatkowo
    dostosować poprzez wykorzystanie regulacji temperatury
    pokojowej:

    eco: Funkcja ogrzewania jest wyłączona.
    W podłączonym drugim obiegu grzewczym, pompa
    obiegu grzewczego jest wyłączona, a mieszacz obiegu
    grzewczego jest zamknięty. Temperatura zewnętrzna
    jest monitorowana. Jeżeli temperatura zewnętrzna
    spada poniżej 3 °C, regulator włącza funkcję ogrzewania
    po upływie czasu opóźnienia ochrony przed zamarzaniem.
    Pompa obiegu grzewczego zostaje odblokowana
    Przy podłączonym drugim obiegu grzewczym, pompa
    obiegu grzewczego oraz mieszacz zostają odblokowane.
    Regulator wyregulowuje zadaną temperaturę pokojową
    na ustawioną "temperaturę nocną". Pomimo włączonej
    funkcji ogrzewania, palnik jest aktywny tylko w razie
    potrzeby. Funkcja ogrzewania pozostaje włączona, aż
    temperatura zewnętrzna wzrośnie powyżej 4 °C, a
    następnie regulator wyłącza funkcję ogrzewania, jednak
    kontrola temperatury zewnętrznej pozostaje aktywna.
    Ostatnio edytowane przez uris ; 04-01-2015 o 00:47
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał caymann6 Zobacz post
    Chyba że bardziej ekonomicznie będzie utrzymywac cały czas 19.5 ?
    TAK
    największe zyski z kondensacji są wtedy gdy kociołek stale pracuje 24h/dobę z najmniejszą możliwą mocą

    zabawy w tryb nocny i dzienny powodują że rano kociołek musi szybko nadgonić nocną stratę ciepła i grzeje na maksa, czyli to co zyskujesz w nocy tracisz rano a bilans wychodzi na zero

  18. #38

    Domyślnie

    Uris - nie wiem czy mam sprzęgiełko - jak piszesz.Na dole mam skrzynię z rotametrami i na górze także. Nie mam żadnych grzejników ( tylko dwa wpiete pod osobne obiegi podłogówki - tem. jak w podlogówce). Co do powierzchni to tak, masz racje w projekcie jest około 140 m2 użytkowej ale po podłogach mam faktycznie około 180 m2 z wysoką ścianka kolankową ( bez garażu).Sufity są takze wyżej niż w projekcie.Ja pralnie , kotłownie, garderoby licze także poniewaz tam także mam podłogówkę.
    Od czasu jak włączyłem ,,brak" piec chodzi cały czas. Wczoraj wieczorem włączyłem także ,,obniżenie". Zobacze jak to pójdzie....w jakim kierunku.
    Jesli chodzi o CWU - to na piecu mam ustawione 40 a na regulatorze 470 - 38 . Skutków zimnej wody nie odczuwam a lubie brak natrysk w gorącej.
    Aha.....zapomniałem napisać, ze instalator zmniejszył mi moc kotła na 10 i tak mam od poczatku.
    Coś mi poradzisz? Zostawić jak pisałem - ,,brak''; ,,obniżenie''; tem. zadana - 21; krzywa 0,40; brak przedziałów czasowych na CO ( noc, dzień) i przedziały na CWU i obserwować?

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Przecież na LCD kotła widzisz z jaka mocą pracuje palnik ,zgadza się ? po lewej masz MOC po prawej masz ciśnienie w układzie ,minimalna moc kotła to 4,2KW i u mnie 90% czasu z taka mocą pracuje to nie widzę sensu zmieniania mocy z AUTO na 13KW
    Właśnie nie widze mocy z jaką pracuje tylko temperature zasialania. po prawej mam ciśnienie zgadza się a po lewej temperature co i mam ustawioną na maxa czyli 75 stopni a żadnej mocy nie widze :/ chyba że trzeba wejść w poziom instalatora na kotle i w tych D.. ale tez nie przypominam sobie żeby tak była pokazana moc z jaką aktualnie pracuje

  20. #40

    Domyślnie

    Po lewej palnik MOC ,właśnie grzeje wodę moc na cwu skręcona na 10kw po prawej ciśnienie w układzie .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150104_121303.jpg
Wyświetleń:	1148
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	297114


    Sprzęgło i czujnik VF1 on jest wyznacznikiem jaka temp idzie w podłogę ( u mnie jest różnica 1*C temp zasilania kotła i czujnik VF1 )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150104_121327.jpg
Wyświetleń:	590
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	297115

    Ja też mam wyższe pomieszczenia nie wszędzie ale ze 40% domu mam 2,95cm .Obserwuj czy temperatura w domu się utrzymuje no i oczywiście jakie zużycie gazu jestem ciekawy tego powrotu co to daje ,w poniedziałek spróbuję dodzwonić się do vaillanta i dowiedzieć o co kaman .

    Tak jak już pisałem w trybie ECO kocioł się wyłącz gdy temp na zewnątrz przekroczy 4*C kocioł przestaje grzać CO ale załącza się po opóźnieniu ochrony zamarzania ( ja mam 1h ) i po tym czasie dobija do temperatury NOC .
    Teraz sobie ustawiłem ECO i przedział czasowy 03:00-23:00 w tym przedziale kocioł pracuje z temp zadaną dzienną , poza przedziałem jeżeli temp na zew. +4* kocioł przestaje grzać i załącza się po 1h ochronie przed zamarzaniem .Ciężko wyczuć czy z tego tytułu są jakieś oszczędności raczej wątpię ale warto spróbować puki temp są na plusie .
    Ostatnio edytowane przez uris ; 04-01-2015 o 12:34
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

Strona 2 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony