dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 65
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1289
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    TAK
    największe zyski z kondensacji są wtedy gdy kociołek stale pracuje 24h/dobę z najmniejszą możliwą mocą

    zabawy w tryb nocny i dzienny powodują że rano kociołek musi szybko nadgonić nocną stratę ciepła i grzeje na maksa, czyli to co zyskujesz w nocy tracisz rano a bilans wychodzi na zero
    U mnie tryb dzienny od 7.30 do 18 temp 18,5 na sterowniku w najzimniejszym miejscu| tryb nocny od 18 do 7.30 temp 19,5 bo tam śpimy gdzie sterownik . Rano ok 8,00 temp na parterze przy max skreconej podłodze 22 a na górze 19,5 z tym że w granicach 12 piec się załącza bo tam gdzie sterownik spada do 18 i grzeje sypialnie do 18,5 a na parterze cały dzień utzymuje sie temp. 21.5 - 22 i praktycznie nie spada bo salon połączony z kuchnią
    tylko że w takim wypadku jak piec się załącza to pompa od podłogi też chodzi a nie ma żadnej potrzeby bo temp jest ok nawet 22 to za dużo dla nas.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał uris Zobacz post
    Po lewej palnik MOC ,właśnie grzeje wodę moc na cwu skręcona na 10kw po prawej ciśnienie w układzie .
    Załącznik 297114
    to sie zgadza bo też cwu mam skręconą na 10kw ale mówimy o mocy co żeby widzieć aktualnie na ile kw chodzi a nie na słupku z którego wynika bardzie ogólnie że np chodzi na mniej niż pół jak na zdjęciu
    Ostatnio edytowane przez caymann6 ; 04-01-2015 o 11:55

  3. #43

    Domyślnie

    Uris - czyli rozumiem, ze Twoja rada jest abym zostwił na tych ustawieniach o których pisałem wczesniej?Sprawdze dziś po 19-tej zużycie, bo wczoraj około 21-tej zmieniłam na ,,obniżenie" A na zewnątrz jest około 3 * ( w nocy było -1* - 0* - okolice grodu Kraka).
    Żona mnie dziś uświadomiła, ze częśc pomieszczeń mam 2,85 ( salon, otwarta kuchnia, korytarz). Mam aż 11 okien dachowych, brak wiatrołapu, okna 2 szyby - to napewno też ma wpływ na zużycie gazu .
    Nie mam czegoś takiego jak załaczyłeś na zdieciu ( sprzęgło).Przez tą noc i to dej pory utrzymuje się + 21* - tak jak chcę.
    Jutro dam Ci znać ( a moze na priv - aby nie zaśmiecać wątku?)

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    "caymann6" - Wyłożyłeś kupę kasy na budowę domu a chciałeś zaoszczędzić trzy tysiące na instalacji? Twoja instalacja w kotłowni ma tak wyglądać;
    http://www.vaillant.pl/stepone/data/...0/system_1.pdf
    i do tego staraj się dążyć wtedy nie będziesz miał problemu ze sterowaniem instalacją. Zużycia gazu zwiekszyło ci się dlatego że pozwalasz co chwilę na wystudzenie ogromnego bufora jakim jest podłogówka. Zwróć uwagę ile gazu łyknie zanim pompa od podłogówki się wyłączy. Jeszcze jedno. Zmień instalatora na mądrzejszego.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    "caymann6" - Wyłożyłeś kupę kasy na budowę domu a chciałeś zaoszczędzić trzy tysiące na instalacji? Twoja instalacja w kotłowni ma tak wyglądać;
    http://www.vaillant.pl/stepone/data/...0/system_1.pdf
    i do tego staraj się dążyć wtedy nie będziesz miał problemu ze sterowaniem instalacją. Zużycia gazu zwiekszyło ci się dlatego że pozwalasz co chwilę na wystudzenie ogromnego bufora jakim jest podłogówka. Zwróć uwagę ile gazu łyknie zanim pompa od podłogówki się wyłączy. Jeszcze jedno. Zmień instalatora na mądrzejszego.
    Nie że chciałem zaoszczędzic wręcz odwrotnie. Nie znałem sie na tym i zleciłem firmie zrobić tak żeby było dobrze. a teraz zagłębiając się w szczegóły wiem że powinno być troche inaczej

    Powiedz mi jak mam to teraz poustawiać żeby piec chodził ekonomicznie i ta podłogówka się nie wyłączała. Zlikwodować przedziały czasowe i ustawić niską krzywą i dać brak? to znowu mi nie dogrzeje góry bo są grzejniki i na niskiej kg nie osiągnie zadanej temp. z drugiej strony jak kg bedzie w okolicach 1 i piec bedzie chodził na brak to obawiam sie taktowania:/
    jeśli znasz jakigoś mądrego gościa co by to przerobił w rozsądnych pieniądzach - daj namiar. Mieszkam w Wieliczce
    THX

  6. #46

    Domyślnie

    Takiego podglądu ile KW na CO to nie ma jest tylko słupek i obroty wentylatora .Co do słupka to prosta sprawa masz tam podziałkę ,kocioł ma 24KW na CWU i 21KW na CO czyli teoretycznie wygląda to tak ,każdy schodek to 3KW

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150104_125507.jpg
Wyświetleń:	666
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	297120

    Wychodzi że kocioł pracuje z mocą ~ 5kw
    Ostatnio edytowane przez uris ; 04-01-2015 o 12:16
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał okojan Zobacz post
    Uris - czyli rozumiem, ze Twoja rada jest abym zostwił na tych ustawieniach o których pisałem wczesniej?Sprawdze dziś po 19-tej zużycie, bo wczoraj około 21-tej zmieniłam na ,,obniżenie" A na zewnątrz jest około 3 * ( w nocy było -1* - 0* - okolice grodu Kraka).
    Żona mnie dziś uświadomiła, ze częśc pomieszczeń mam 2,85 ( salon, otwarta kuchnia, korytarz). Mam aż 11 okien dachowych, brak wiatrołapu, okna 2 szyby - to napewno też ma wpływ na zużycie gazu .
    Nie mam czegoś takiego jak załaczyłeś na zdieciu ( sprzęgło).Przez tą noc i to dej pory utrzymuje się + 21* - tak jak chcę.
    Jutro dam Ci znać ( a moze na priv - aby nie zaśmiecać wątku?)

    To jestem ciekawy gdzie masz tego VF1 może gdzieś doczepiony do rozdzielacza ,fotka by się przydała
    My nie śmiecimy wątek jest adekwatny do tego co piszemy zawsze może czegoś nowego się dowiem jak np te obrazki .

    Załącznik 297121
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    zalacznika nie moge otworzyc Załącznik 297121 , tez tak macie?
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał caymann6 Zobacz post
    z drugiej strony jak kg bedzie w okolicach 1 i piec bedzie chodził na brak to obawiam sie taktowania:/

    THX
    I znow wraca muratorowa urban legend czyli taktowanie...
    100, czy 200 startow na dobe NIE JEST TAKTOWANIEM. To normalna praca kotla.
    Taktowanie jest jak kociol startuje, nie zdazy zmodulowac mocy w dol i sie wylacza po kilku sekundach.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    . Zwróć uwagę ile gazu łyknie zanim pompa od podłogówki się wyłączy
    9
    Z tego co zaobserwowałem pompa od podłogówki chodzi cały czas jak piec (co) chodzi tylko ze u mnie mnie tam gdzie mam cm470 nie ma podłogówki tylko grzejniki i cm70 wyłancza piec jak nagrzeje ten pokój więc na pompe od podłogówki i tak nie mam wpływu bo jest zależna od tego jak szybko nagrzeje sie pokój na pietrze

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    I znow wraca muratorowa urban legend czyli taktowanie...
    100, czy 200 startow na dobe NIE JEST TAKTOWANIEM. To normalna praca kotla.
    Taktowanie jest jak kociol startuje, nie zdazy zmodulowac mocy w dol i sie wylacza po kilku sekundach.
    powiedz mi gdzie moge sprawdzic ile razy na dobe startuje piec?

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał CafeDelTom27 Zobacz post
    zalacznika nie moge otworzyc Załącznik 297121 , tez tak macie?
    mi tez nie otwiera

  13. #53

    Domyślnie

    Link http://www.slideshare.net/eko-blog/k...acji-grzewczej

    @ caymann6
    Prawidłowo to pompa od CO jest podłączona do kotła w instrukcji masz wszystko ,kocioł steruje zasilaniem pompy i to kocioł decyduje kiedy pompa ma być ON czy OFF .
    Już chyba wiem dlaczego masz duże spalanie w okresach gdzie na zew. jest dodatnia temperatura .
    Kocioł nie pracuje non stop a pompa sobie działa i wychładza podłogowe i potem kocioł musi to wszystko nadgonić ,tak mniej więcej to widzę .

    Przykro to mówić ale masz kocioł za 7k do tego CM470 który tani nie jest a masz pół automat .

    Ta podziałka co ją rysowałem MOC kotła potwierdza się na podstawie kratek można to łatwo ustalić , właśnie sprawdzałem i kocioł pracuje na minimum 4,2KW .

    powiedz mi gdzie moge sprawdzic ile razy na dobe startuje piec?
    W menu serwisowym masz godziny pracy CO i CWU ile startów tego chyba nie ma .

    załącznik który się nie otwierał .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	splaszczanie KG.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	297165
    Ostatnio edytowane przez uris ; 04-01-2015 o 15:47
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    jezeli mam KG dobraną dobrze na minusowe temperatury a w dodatnich mam lekkie niedogrzanie to nie ruszam KG tylko przesuwam K. A gdzie te K przesunac w CM470?(offset tryb lato?)
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  15. #55

    Domyślnie

    Offset trybu lato służy do przejścia trybu ogrzewania w tryb letni np temperatura zadana 21*C twój offset jest -3K kocioł przestanie grzać CO gdy na zewnątrz będzie temp. 18*C ( tak brzmi teoria ) jak dasz offset na +3K to CO wyłączy się przy 24*C na zewnątrz .

    K o które pytasz to temperatura zadana czyli temp zadana w górę a KG w dół
    Potem jak będzie OK to możesz skorygować temp zadaną na właściwą jaka masz w pomieszczeniu ,najlepiej jak to narysuję .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywa przesuniecie.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	297173

    Jeżeli już ci się uda to ustawić to wchodzisz w CM470 i w ustawieniach podstawowych LCD masz korekty temp dla pogodówki i dla CM470 i tą korekta zmieniasz temp na właściwą taka jaka panuje w pomieszczeniu .

    Szczerze powiem dziwne to rozwiązanie ale to są oficjalne materiały vaillanta .
    Ostatnio edytowane przez uris ; 04-01-2015 o 17:10
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    wszystko zrozumialem.a histereze c.w.u. jak zwiekszyc .np.woda ma 45C a ponowne zalączanie przy 35.
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  17. #57

    Domyślnie

    Z tego co wiem to brak tego parametru do ustawienia co mnie bardzo dziwi ,z moich obserwacji histereza wynosi 7*C co nie jest za dobre dlatego cwu mam na 50*C moc na cwu 10KW
    Dom 194m2 Grenada po małych modyfikacjach powierzchnia użytkowa 156m2 wysokość pomieszczeń 2,95cm .POROTHERM p+w 25 + 15cm styro. ,fundament 10cm styro. , podłoga 10cm styro. , sufit 2x15cm wełna la. 0,44 , okna dwie szyby 1,1 na profilu Rehau ,wentylacja grawitacyjna .Ogrzewanie w całości podłogowe , Vaillant 206/5-5 R2 sterowanie pogodowe 2014/2015 co+cwu 1350m3 zadana 23*C

  18. #58

    Domyślnie

    Jak jest ustawione na ,,brak" i ,,obniżenie" a nie na ,,termostat'' lub ,,korekte", to ustawienie tem. zadanej na regulatorze 470 ma jakieś znaczenie? Wydawało mi się, ze nie, ponieważ piec ,,nie goni" do tem. zadanej jak na termostacie.

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    przy "brak" jak podniose temperature zadana to podnosi temperature zasilania. tylko jak ja osiągnie to nie wyłącza sie kociol .
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  20. #60

    Domyślnie

    Czyli jak mam ustawione na ,,brak" to temp. zadana ( bez przedzialów czasowych- 24 h) na 470-tce ma jakiś wpływ? Przesuwa Krzywą Grzewcza jak pisał Uris i wtedy podnosi temp. zasilania kotła i w miare ciepłych dni ( 0* do + 5* ??) należy tak uczynić jednoczesnie obniżając krzywą?
    Przy jakich temp. szukać właściwej krzywej?

Strona 3 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony