dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 372
  1. #1

    Domyślnie Atlantic TRI- ustawienia,

    Panowie. Jak ustawić krzywą grzewczą? Na przeglądzie koleś przestawił na 0,8 i jest źle. Jak jest + na dworze w domu jest chłodniej, jak mróz to w domciu cieplej. (Miałem pokazane ale zapomniałem jak, a z instrukcji nic nie wynika).
    Jeszcze podpowiedzcie jak uruchomić radiowy regulator pokojowy. Podłączyłem wtyczkę anteny w module wewnętrznym i uruchomiłem regulator. Niestety urządzenia się nie widzą.

  2. #2

    Domyślnie

    Krzywa zależy od tego czy masz grzejniki czy podłogówkę (i jak gęsto położone pętle). Nachylenie 0,8 nadaje się do niedowymiarowanej podłogówki (za duże odstępy między rurkami) lub sporych grzejników.

    Jeśli przy dodatnich temperaturach masz za zimno, a podczas mrozów za ciepło, to linię 720 (nachylenie krzywej) zmniejszasz, a 721 (przesunięcie krzywej) zwiększasz.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Krzywa zależy od tego czy masz grzejniki czy podłogówkę (i jak gęsto położone pętle). Nachylenie 0,8 nadaje się do niedowymiarowanej podłogówki (za duże odstępy między rurkami) lub sporych grzejników.

    Jeśli przy dodatnich temperaturach masz za zimno, a podczas mrozów za ciepło, to linię 720 (nachylenie krzywej) zmniejszasz, a 721 (przesunięcie krzywej) zwiększasz.
    Dzięki.

    Potrzebuję instrukcji JAK TO ZROBIĆ, a nie co zrobić.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    JAK TO ZROBIĆ
    Jeśli to wiedza tajemna, to proszę na priv'a podać mi instrukcję.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Jeśli to wiedza tajemna, to proszę na priv'a podać mi instrukcję.
    1 x OK
    przytrzymać 3s "i"
    Wybrać "Specjalista"
    Wybrać "Obieg 1 CO"
    "Przewinąć" do odpowiedniej linii
    Wybrać wartość
    Zatwierdzić

    A może uruchom "autoadaptację krzywej"?
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 05-01-2015 o 19:46
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    A może uruchom "autoadaptację krzywej"?
    Do tego muszę uruchomić sterownik pokojowy, żeby sczytywał sobie temp. w salonie.
    Niestety, nie wiem jak zainicjować połączenie pomiędzy PC a sterownikiem radiowym.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Do tego muszę uruchomić sterownik pokojowy, żeby sczytywał sobie temp. w salonie.
    Niestety, nie wiem jak zainicjować połączenie pomiędzy PC a sterownikiem radiowym.
    Zdaje się, że sterownik pokojowy nie jest potrzebny do autoadaptacji
    Masz instrukcję? Tam zdaje się jest opisane konfigurowanie T78. Ja już nie pamiętam jak to robiłem

    EDIT
    Tu masz instrukcję do T78. Jak będzie problem z językiem to daj znać.
    http://atlanticbaltic.ee/public/file...dio_074061.pdf
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 06-01-2015 o 08:35
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Zdaje się, że sterownik pokojowy nie jest potrzebny do autoadaptacji
    Masz instrukcję? Tam zdaje się jest opisane konfigurowanie T78. Ja już nie pamiętam jak to robiłem

    EDIT
    Tu masz instrukcję do T78. Jak będzie problem z językiem to daj znać.
    http://atlanticbaltic.ee/public/file...dio_074061.pdf
    No, w końcu! Działa

    Co mi da auotoadaptacja?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    No, w końcu! Działa

    Co mi da auotoadaptacja?
    W ciągu kilku dni automatyka sama dobierze optymalną krzywą i nachylenie (nie wiem na ile skutecznie bo nie testowałem tego).
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #10

    Domyślnie

    Jestem kilka dni w domciu, więc ustawiłem autoadaptację i zobaczymy co się zadzieje.
    Na razie temp. w salonie podskoczyła z 24 do 25*C., a na sterowniku mam ustawione 23,5.
    Zmniejszam do 22,5 i obserwuję co się stanie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Zmniejszam do 22,5 i obserwuję co się stanie.
    Zgodnie z instrukcją nie powinieneś zmieniać nastaw temperatury Sprawdź tylko jaki masz ustawiony "wpływ temperatury wewnętrznej". Ja bym spróbował na 50%.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  12. #12

    Domyślnie

    Gdzieś, kiedyś się na to natknąłem i mam 20% wewnętrznej.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Gdzieś, kiedyś się na to natknąłem i mam 20% wewnętrznej.
    Linia 750. Właśnie sprawdziłem, że miałem 10%. Podniosłem do 30%. Zobaczę co to zmieni w logice pracy PC.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja nic nie ruszam więcej. Na razie czekam aż spadnie temperatura. 2,5h i spadek o 1*C. Pompa wyłączona.

    Po ponad 5 godzinach spadek temp w domu o 2*C.Wentylacja na 50%. Temp zewn. 3,5*C i mała wichura.

    Pompa zastartowała. Zobaczymy jak się krzywa zaadaptuje
    Ostatnio edytowane przez Rotan ; 09-01-2015 o 23:10

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Pompa zastartowała. Zobaczymy jak się krzywa zaadaptuje
    Pamiętaj, że musisz jej dać kilka dni!
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  16. #16

    Domyślnie

    A jedziecie na pogodowce czy pokojowym ?Od roku nie mogę zminimalizować taktowania przy wyższych temp. Na zewnątrz. Teraz mam 10% i jest lepiej. Histereze zmieniłam na 3 stopnie. Jak macie to ustawione?

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    A jedziecie na pogodowce czy pokojowym ?Od roku nie mogę zminimalizować taktowania przy wyższych temp. Na zewnątrz. Teraz mam 10% i jest lepiej. Histereze zmieniłam na 3 stopnie. Jak macie to ustawione?
    Pogodówka + udział procentowy pokojowego. Taktowanie przy wyższych temperaturach niestety występuje. Jak zmieniłaś histerezę w Atlanticu?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  19. #19

    Domyślnie

    Linia 760 ograniczenie temperatury w pomieszczeniu. Miałam ustawione na 0,5 stopnia i zmieniłam na 0,3. Jak temperatura zasilania jest osiągnięta i w pomieszczeniu 21,3 to wyłącza pompę.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    Linia 760 ograniczenie temperatury w pomieszczeniu. Miałam ustawione na 0,5 stopnia i zmieniłam na 0,3. Jak temperatura zasilania jest osiągnięta i w pomieszczeniu 21,3 to wyłącza pompę.
    Mam dostęp do tej linii z poziomu OEM ale zmiana jest możliwa tylko co 0,5 stopnia Masz nową czy starą wersję TRI? Jaka wersja softu?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony