dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 372
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Co do zużycia kolegi Rotan to jak rozumiem oszacowałeś zużycie a nie zmierzyłeś przez 30dni?
    Dokładnie. Zmierzyłem 10-cio dniowe zużycie. Od 02,01 2015 do 12,01,2015 PC łyknęła 660kWh.

  2. #42

    Domyślnie

    Ale 02.01 miałeś już w domu +23? Jaka temperatura na zewnątrz? Co z CWU?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #43

    Domyślnie

    Tak miałem jeż ciepełko. Temp zewn od -10 do +10. CWU małe zużycie (1-2osoby).

  4. #44

    Domyślnie

    Nie wiem jaka średnia temperatura bo rozrzut masz bardzo duży ale zakładając, że około 0 to te 660 stanowczo za dużo. Pozostaje obserwować...
    Żeby się czasem nie okazało, że podczas zupełnie zbędnego mierzenia ciśnienia czynnika podczas przeglądu jego znaczna część uciekła

    A jak z defrostami?

    EDIT:
    Zerknąłem do posta, w którym pisałeś o przeglądzie... Czy te pomylone zasilanie/powrót zostały poprawione? Zawór trójdrożny wymieniony? A może to właśnie teraz masz coś źle podłączone?
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 12-01-2015 o 18:21
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    A jak z defrostami?
    Już spokój. Parownik zupełnie leżał na tacy ociekacza. Po podniesieniu już nie zarasta lodem.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    EDIT:
    Zerknąłem do posta, w którym pisałeś o przeglądzie... Czy te pomylone zasilanie/powrót zostały poprawione? Zawór trójdrożny wymieniony? A może to właśnie teraz masz coś źle podłączone?
    Już jest tak jak powinno być.

    Jak sprawdzić czy aby nie taktuje?

  7. #47

    Domyślnie

    Wyświetla zwoln. sprężarka gotowa. Czeka aż temperatura na powrocie spadnie, załącza się pochodzi chwile i znowu wyłącza. Czasami wyświetla coś w stylu minimalny czas pracy sprężarki albo coś w tym stylu. Może mało precyzyjnie tłumacze... ale może zaobserwujesz coś podobnego. Generalnie termostat pokazuje juz żądaną temperaturę bo jest komfort ale nie osiągnięto Histereze wiec czeka pyka dalej.

  8. #48

    Domyślnie

    Sorki za błędy pisze z telefonu.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    ale może zaobserwujesz coś podobnego.
    Na szczęście nic takiego nie zauważyłem.

    Wcześniej, jak nie miałem żadnego czujnika temp w pomieszczeniu to pompa chodziłe b.długo.
    Teraz z pomiarem temp. w salonie to nabije do 23,8*C, potem 3-4 godziny spada i pompa jest wyłączona.
    Ostatnio edytowane przez Rotan ; 13-01-2015 o 00:00

  10. #50

    Domyślnie

    To chyba ok. Ale temperaturę to masz mega w domu Ja wymiekam przy 22.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    może tylko tak termometr pokazuje. Na niektórych nawet "elektronicznych" błąd w pomiarze może wynieść 1,5K

  12. #52

    Domyślnie

    Dzisiaj było 12*C i słońce. PC nagrzała tylko CWU.
    Tak, jestem ciepłolubny i temperatura jest wysoka. W łazienkach nie mierzyłem jeszcze, ale 26-28 jest jak nic.

    Autoadaptacja jest włączona już trzeci dzień i nic w ustawieniach się nie zmienia. Jak ustawiłem krzywą na 0,5 tak jest dalej.
    Czy ktoś coś więcej wie na temat tej autoadaptacji?

  13. #53

    Domyślnie

    Ilu właściwie nas jest, posiadaczy Atlantica na FM?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Autoadaptacja jest włączona już trzeci dzień i nic w ustawieniach się nie zmienia. Jak ustawiłem krzywą na 0,5 tak jest dalej.
    Czy ktoś coś więcej wie na temat tej autoadaptacji?
    Sprawdziłem właśnie krzywą i pompa zmodulowała o 0,06 in plus. Było 0,5 jest 0,56. Przesunięcie się nie zmieniło.

    Tylko za bardzo mi nagrzewa dom. Temperaturę zadałem na 23.5 a pompa nie chodzi od paru godzin, a apogeum sięgnęło 25,2 i powoli spada.
    Nie wiem jak sprawdzić histerezę na sterowniku pokojowym. Może zmienić procentowy udział tegoż sterownika?

    Trochę się miotam, ale nie mam pojęcia jak to wysterować.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Może zmienić procentowy udział tegoż sterownika?
    A ile masz?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  16. #56

    Domyślnie

    Teraz man 25%.
    Tylko nie mogę sobie wyobrazić zależności jakie zachodzą wraz ze zmianą tego parametru.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rotan Zobacz post
    Teraz man 25%.
    Tylko nie mogę sobie wyobrazić zależności jakie zachodzą wraz ze zmianą tego parametru.
    Ja też nie Ale zmniejsz na 5% i sprawdź co się zmieni.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #58

    Domyślnie

    Już chyba cały zakres przejechałam.... Teraz mam 10 % ale chyba też zmniejszę na 5 %. Przy wyższym udziale wpływu wewnętrznego pompa bardziej "goni" do zadanej a potem chce trzymać deltę i stąd już niedaleka droga do tego nad czym debatujemy. Przynajmniej ja poczyniłam takie obserwacje Teraz jeżdżę krzywą w tę i we tę i mamy 10 %, 0,34 z przesunięciem plus 1. Dzięki temu nie marznę jak jest cieplej na dworze, bo dogrzewa. Czy wy też macie zimniej na górze? Na dole nam się szybciej nagrzewa, niż na górze i góra ma niższą temperaturę. Na razie z góry nie korzystam, ale potem będzie trzeba coś z tym zrobić. Niestety pożałowaliśmy kasy na bezprzewodowy sterownik i wychodzi na to, że sterownik stoi w najcieplejszym miejscu. I kiedy to będzie bezobsługowe?
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    kiedy to będzie bezobsługowe?
    Jak przestaniesz myśleć samodzielnie i przyjmiesz wszystko co powie instalator

    Jeżeli masz na górze zimniej to:
    1. Mogą być za słabe "grzejniki" (zagęszczenie pętli podłogówki)
    2. Za małe przepływy na górze (trzeba przymknąć pętle na dole)
    3. Skopana izolacja dachu
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Jak przestaniesz myśleć samodzielnie i przyjmiesz wszystko co powie instalator

    Jeżeli masz na górze zimniej to:
    1. Mogą być za słabe "grzejniki" (zagęszczenie pętli podłogówki)
    2. Za małe przepływy na górze (trzeba przymknąć pętle na dole)
    3. Skopana izolacja dachu
    Niestety instalator nam się trafił .... MILCZĄCY... Pompy nawet nie chciał ustawiać... objaśnił co i jak i gdzie zmienić (krzywą temperaturę itp.) Zostawił instrukcję, reszty nie ruszał bo wg niego jak ustawili tak w sterowniku to jest ok. Co do zimniejszej góry to mamy następujące teorie: 1. Grzejniki są ok, prawie wszędzie (w jednym pomieszczeniu brak pętli na ścianie więc zimniej- ale to pomieszczenie ma duże zapotrzebowanie). 2. Przepływy to nie wiem- wszystko do sprawdzenia jak zamieszkamy na górze i zaczniemy regulować. Mąż zabrania mi tam kręcić. 3. Izolacja w miarę ok- mogło być więcej wełny ale już po ptakach. Wg wyliczeń też powinno być ok. Oglądaliśmy kamerą i nie ma tragedii- są jakieś drobne błędy ale kto ich nie ma. Strych dopiero ocieplony w te mrozy, może się jeszcze "dogrzeje". 4. Skopana izolacja przy oknach- szok jaki to ma wpływ. Przetestowane na parterze... 5 Niedziałający komin wentylacyjny- tzn. powietrze do niego wchodzi i bardzo wychładza ścianę... widać na kamerze i czuć, że zimnej. Musimy coś na to wymyślić 6. Podłoga zajęta gratami... może się polepszy jak już nie będzie graciarni. 7. Dół wyłącza ogrzewanie a góra jeszcze "nie doszła" Chociaż w mrozy jak więcej grzało to było ok i różnica była max 0,5 stopnia przy grzaniu. Przy wyłączonym ogrzewaniu u góry temperatura szybciej spada. Na razie mi nic nie przeszkadza ale jestem bliska przejścia na pogodowe.... albo nie wiem pomysłów mam tysiąc i nie wiem który zastosować...
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony