dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufo22222 Zobacz post
    odłączyłem wszystko i licznik się zatrzymał.
    I tego się trzymaj
    A poważnie kiedyś mierzyłem (nie skośnookim badziewiem)to laptop bierze 35 zł na m-c
    komp.stacjonarny 50 zł m-c .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ufo22222

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Opatów
    Kod pocztowy
    63-645
    Posty
    28

    Domyślnie

    witam no i pojawił się kolejny rachunek
    od 4.11.2014 do 2.01.2015 jak dobrze liczę 59 dni
    ilość kilowatów 529 wychodzi około 9 kWh na dobę
    Rachunek za prąd 348,18 złotych

    Czyli usunięty czajnik i koszty spadają

    reszty chyba już nie ruszę i z takim rachunkiem będę musiał się niestety pogodzić
    -Piłeś?? Nie jedź!!
    -Nie jedziesz?? To możesz się napić

  3. #23

    Domyślnie

    ufo wcale nie masz tak tragicznie, u mnie wychodzi 8 kWh na dobę, jak znajdę plik gdzie liczyłem co ile zużywa szczegółowo to wkleję, można się zdziwić jak dużo jest tych pozycji na liście pożeraczy prądu.
    Ale zwykle najwiecej bierze lodowka, kuchenka indukcyjna, komputer,, ale też sprzęt RTV, dekodery, tunery, rutery, modemy i inne często działające 24/dobę w tym w trybie standby.
    Często jest tak że coś co pobiera mało prądu działa cały czas i sumarycznie zużywa więcej niż coś o dużej mocy ale używane krótko.

    EDIT: wklejam mój profil zużycia energii, starałem się mierzyć dokładnie, są to jednak jakieś szacunki obarczone błędem powiedzmy +- 20% . Jednak suma jest bardzo zbliżona do tych z faktur , nie przekraczam 3000 kWh/rok, koszt ~1850 zł przy założeniu 0,63 zł/kWh.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	energia.jpg
Wyświetleń:	576
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	301843  
    Ostatnio edytowane przez danielw ; 30-01-2015 o 12:36

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12227439_1142670029094500_245959961_o.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	337502

    Witam wydaj mi się czy u mnie 1 kwh nie wychodzi za dużo z wszystkim dodatkami ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12227439_1142670029094500_245959961_o.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	337502

    Witam wydaj mi się czy u mnie 1 kwh nie wychodzi za dużo z wszystkim dodatkami ??
    Zużycie w taryfie dziennej mam porównywalne z Twoim całodobowym (5Kwh). Do tego dochodzi mi 13Kwh dziennie zużytej taryfy nocnej na potrzeby domowe, indukcja, ogrzewanie c.w.u., ogrzewanie domu - pompa ciepła.

    Przyjmuje się, że dla kilkuosobowego gospodarstwa domowego zużycie 10Kwh/dzień to minimum.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    U nie rachunki za prąd spadają od czasu kiedy zacząłem wymieniać żarówki na energooszczędne (ledowe). Ich ceny regularnie się obniżają. 5 lat temu żarówka LED 5V kosztowała nawet 40 zł, dzisiaj można znaleźć takie za 10 zł.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    U nie rachunki za prąd spadają od czasu kiedy zacząłem wymieniać żarówki na energooszczędne (ledowe). Ich ceny regularnie się obniżają. 5 lat temu żarówka LED 5V kosztowała nawet 40 zł, dzisiaj można znaleźć takie za 10 zł.
    Nie wiem czy wiesz ale to wszystko jest szajs, który nie będzie świecił dłużej niż 2 lata.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    taka mała dygresja: w 1996 roku kupiłem mojej Mamie świetlówki kompaktowe Philips. Drogie były piekielnie (majaczy mi sie 36 zł/szt) i świecą do dziś. Ciekawe czy dociągną do 20 lat.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    taka mała dygresja: w 1996 roku kupiłem mojej Mamie świetlówki kompaktowe Philips. Drogie były piekielnie (majaczy mi sie 36 zł/szt) i świecą do dziś. Ciekawe czy dociągną do 20 lat.
    To ja swietlówki wkręciłem do piwnicy kilka m-cy temu a w domu mam teraz led filament wreszcie konkretne siwiało, w chałupie jest widno, inne ledy to na choinkę się nadają.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    ................. w domu mam teraz led filament wreszcie konkretne siwiało, w chałupie jest widno, .............
    tez uważam, że to najlepsze żarówki. jakiej mocy masz i jaki "producent"?


  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Nie wiem czy wiesz ale to wszystko jest szajs, który nie będzie świecił dłużej niż 2 lata.
    U mnie świecą dłużej - dziwne. Do 2 lat masz gwarancję. No i pobór prądu znacznie mniejszy. 5 VAT LED świeci jak 40 VAT HALOGEN.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    tez uważam, że to najlepsze żarówki. jakiej mocy masz i jaki "producent"?
    8 wat kupione bezpośrednio z Chin. Led Bulb.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    92

    Domyślnie

    witam,

    Ja polecam zakupić miernik zużycia energii.
    Sam posiadam Whitenergy H&O 05993 i dzięki niemu jestem w stanie sprawdzić, co ile pobiera prądu, chwilowo oraz sumarycznie przez kilka dni.
    Dzięki niemu dowiedziałem się, że nie wyłączenie całkowicie z prądu TV+amplituner+xbox kosztowało mnie ok 12zł miesięcznie!
    Teraz wszystko podłączone przez listwę z przyciskiem i dużo mniejsze zużycie energii

    Pozdrawiam
    Damian

  14. #34

    Domyślnie

    Ja nie mam jakoś przekonania do tych wszelkich ledów....
    W salonie 8 lat temu wkręciłem 4 duże świetlówki Philipsa 11 W.
    Opakowanie podawało 8 lat zywotności - 1 padła w 8 roku, reszta nadal świeci, już ich niue produkują.......
    Za to kupione kilka ledów pali się w takim tempie że do upływu gwarancji często udaje mi się wymienić na nowa i tak w kółko ;
    0
    U mnie najdłużej trzymają się swietlówki Megaman lub jakos tak się to nazywa. Silikonowa oprawka- bardzo dobra świetlówka

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paulineczka5543

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    U mnie w mieszkaniu u dzieci zamontowaliśmy wszystkie żarówki ledowe o mocy 4-6W. Rachunki na dwa misace są na poziomie 40 pln za energie elektryczną.

  16. #36

    Domyślnie

    Też mam Energa, też przychodziły mi rachunki po 350 PLN/2mce za rodzinę 2+1 w małym domu. Po 2 latach się poddałem zainstalowałem panele fotowoltaiczne i przez pierwsze pół roku 2016r za prąd zapłaciłem 11,50 PLN za akcyzę a Energa mi 113 PLN za sprzedany im prąd.

    Podobnie jak Ty mierzyłem wszystko co się dało wymieniałem żarówki na energooszczędne, wyłączałem zbędne rzeczy ale udało mi się zaoszczędzić 40 PLN. A później przyszedł rachunek 390 PLN/2mce i tyle mi wyszło z oszczędzania.
    Wymienili licznik energii elektrycznej na super ekstra wyczesany z modemem GPRS i teraz wiem wszystko. Rachunki spadły do 0, a prąd zużywam w jeszcze większych ilościach.
    na koniec dane z licznika:
    Pobór prądu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zuz.PNG
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	374119

    Produkcja prądu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prod.PNG
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	6,9 KB
ID:	374120
    + to co zużyłem bezpośrednio podczas produkcji z PV
    Inwerter wyprodukował 3080kWh - sprzedany prąd 2215 = 865kWh zjedzonych w locie.

    w sumie prądu od lutego do dziś zjadłem
    1249 + 865 = 2114kWh za które zapłaciłem 11,5 PLN!
    + te 2 flaszki co mi Energa zapłaciła.

    Instalacja 3,3kW za około 15k PLN licząc tylko w rachunkach za prąd 350pln/2mce
    350 * 6 = 2100 PLN rocznie za prąd
    15000 / 2100 = 7,14 lat czas zwrotu a sprzęt ma minimum 10 lat gwarancji.

    Gdyby ktoś miał wątpliwości mail z Energa z podliczeniem Energii:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prad.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	374125
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 24-11-2016 o 08:45

  17. #37

    Domyślnie

    Panie marcinbbb, gdzieś się wpakował z postem do złego wątku ?
    Wynoś się z nim do tasiemca Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie Tam jego miejsce, tam w kółko klepią/klepiecie jedno i to samo od sześciu lat.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #38

    Domyślnie

    Aha przepraszam masz rację tu klepiemy o wymianie żarówek na energooszczędne, później na Ledy a jak to nie pomaga to wyłączamy led`y. Pierzemy w temperaturze do 40oC, czajniki elektryczne zastępujemy gazem.
    Raz jeszcze przepraszam uciekam do odpowiedniego wątku - pozwólcie że zostawię zapalone światło, nie musicie gasić

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie do Ciebie ale tak dla potomnych. Kiedyś ktoś ( nawet całkiem niedawno) zastosował magnes neodymowy na licznik przez około 2 miesiące czasu. Jakież było jego zdziwienie jak po tym czasie ten sam liczniczek zaczął nabijać podwójnie albo nawet i więcej. Zrozpaczony powiadomił RE o sfiksowaniu licznika i reklamację na wysokość rachunku. Przyjechała ekipa zdemontowała urządzenie, założyli drugi oplombowali. Po kilku dniach dostał pisemko z RE t.j. kara w wysokości ( nie podano mi ale niebanalnej) do uiszczenia w wyznaczonym terminie i groźba powiadomienia prokuratury o kradzieży energii elektrycznej. Tak więc czasem trzeba się zastanowić czy to warto robić.
    A swoją drogą zainwestuj w żarówki led ( opłaca się ja w domku zainwestowałem 300 zł z hakiem i miesięcznie 60 zł mniej na rachunku), kopnij czajnik elektryczny chyba, że nie masz kuchenki gazowej. Koszt miesięczny za prąd to 140 zł dla 3 kondygnacyjnego domu, 5 osób, 5 komputerów, 2 Tv, dwie zamrażarki, lodówko zamrażarka, piekarnik , mikrofala, pompka obiegowa co. pralka co dwa lub trzy dni, ( o bzdetach typu ładowarki telefoniczne radio i tp nie piszę) Oświetlenie w całości LED i mówię szczerze opłaca się jak cholera. Pozdrawiam.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie w całym domu oświetlenie punktowe LED, trochę tych lampek mam. Żarówki 5W każda, w kotłowni Pci, rekuperator, OC- dwusilnikowy.
    Kuchnia wszystko na prąd- czajnik, indukcja, mikrofala, piekarnik, zmywarka, lodówko-zamrażarka. Dostałem rachunek za prąd- 1855 kwh, za dwa miesiące z tego 955 kwh na ogrzewanie. W domu w ciągu tygodnia przebywamy od godziny 16-tej. Gotujemy głównie w weekendy. Wydaje mi się, że trochę za dużo prądu zużywamy na bytowe? Jak to u Was wygląda?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony