dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cesarz1988

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-559
    Posty
    1

    Domyślnie Płyta indukcyjna gazowa - Solgaz/Amica warto?

    Witam wszystkich,

    Pytanie jak w tytule

    Ogólnie słyszałem różne opinie - w internecie głównie pozytywne ale wydają się być to opinie głównie pisanie przez pracowników firmy

    Pytanie jak to się naprawdę sprawdza - jeden znajomy gazownik twierdzi że to gorsze niż kupić kuchanke z tesco za 300zł jeśli chodzi o awaryjność, prawda to czy tak sobie gada bo gada?

    Ewentualnie czy są jakieś alternatywy bardziej renomowanych film?

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć,
    mam solgaza od jakiegoś czasu i jest spoko. z awaryjnoscia jeszcze nie mielismy problemu, czysci sie jak elektryczna co mielismy wczesniej a wyglada super. tej za 300 bym nie kupowal bo 1.bezpieczenstwo a dwa awaryjnosc. No i funkcje i wyglad, wiesz

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Ale ze jak? Albo indukcja albo gazowa.ja mam gazowa na szkło Amica z pięcioma palnikami RE-WE-LA-CJA .

    p.s. tylko ujowo się ją czyści
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    Ja się właśnie zastanawiam w co kuchnię wyposażyć. Nikt więcej nie ma solgazu żeby się podzielić opiniami?
    Bo ja znajduję albo opinie, że super, albo że beznadziejne, ale czemu tak albo inaczej to już prawie nikt nie chce powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez Wszamanka ; 07-04-2015 o 15:30

  5. #5

    Domyślnie

    Tez szukam rzetelnych opinii na ten temat. Kupilas? Mozesz sama cos o niej napisac?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    Poczytałam dokładniej dostępne w sieci informacje i zrezygnowałam, praktyczniejsza wydaje mi się indukcja.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Magdalena9999

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    50-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wszamanko, tutaj bym się na chwilę zatrzymała.
    Miałam dokładnie taki sam dylemat jak Ty, czytanie komentarzy, opinii, analizowanie, nie wiedziałam na którą się zdecydować...
    Zaryzykowałam i kupiliśmy z mężem Solgaz (płytę gazową bez płomienia 4 palnikową).
    Uważam, że była to najlepsza decyzja!! Mam ją już od kilku miesięcy. Zero awarii, rzeczywiście mniejsze zużycie gazu, łatwość czyszczenia, sprawna obsługa, która wytłumaczyła mi krok po kroku jak to wszystko działa i ten wygląd mmm...
    Nie zamieniłabym bym ją na żadną inną!
    Jeśli interesują Cię konkretne informacje - chętnie pomogę

  8. #8

    Domyślnie

    Sam mam ten dylemat i szukałem informacji z rzetelnego źródła. Niestety nikt ze znajomych nie ma takiej płyty. No i wybacz Magdalena9999 ale Twoja pomoc z dobytku 1 (jednego) postu jest po prostu zupełnie niewiarygodna. Jeżeli ktoś ma i podzieli się informacjami to czekamy.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam, ja też od co najmniej dwóch lat zastanawiam się nad kupnem płyty Solgazu a zwłaszcza mąż; przeczytałam tyle co na stronie internetowej producenta, ale gdzie tę płytę można obejrzeć to nie znalazłam; doczytałam się z opinii internetowych, że ma jakieś wyloty spalin i że się to kopci i szczerze powiem, że ta opinia i brak możliwości obejrzenia tej płyty zaważyła nad tym, że przestałam się nią interesować; na razie szukam dalej ale już niedługo mój czas na decyzję się skończy :0 ; jak czytam to Smeg też ma różne opinie uff - no cóż szukam dalej

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    teresa76

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Też miałam dylemat. Jedna skusiła mnie jakość, świadomość że jest to polska produkcja, a nie chińszczyzna, którą rynek jest zasypany.
    Płytę Solgazu zobaczyłam pierwszy raz w zeszłym roku w Szczecinie na targach wnętrzarskich Wszystko Dla Domu. Tam po rozmowie z pracownikami firmy, którzy zaprezentowali działanie (na prawdę proste) - zdecydowałam się. Zdjęcia nie oddają jak ładne wygląda na żywo.
    Od roku aktywnie użytkuję 4palnikową - rewelacja!

  11. #11
    Banned
    wodanm

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    32

    Domyślnie

    Podłączam się, bo nie chce tworzyć nowego wątku. Potrzebuję kuchenki gazowej do małej gastronomii. Najczęściej będzie wykorzystywana do smażenia. Raczej w ciągłym użytku. Możecie polecić coś w tym zakresie?

  12. #12

    Domyślnie

    ma ktoś taką kuchenkę dłużej niż kilka miesięcy? bo, że w 6 miesięcy się nie popsuła to chyba żaden sukces...

  13. #13

    Domyślnie

    a są jakieś obliczenia, że ugotowanie czegoś na solgazie jest ekonomiczniejsze niż na innych plytach?
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał teresa76 Zobacz post
    Od roku aktywnie użytkuję 4palnikową - rewelacja!
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,653,1...em_SOLGAZ.html

  15. #15

    Domyślnie

    oj to niedobrze... w takim razie spróbuje poszukać wynalazku typu solgaz ale nie tej firmy... Poki co dotarłam do badań ekonomiczności i gazowa wychodzi najtaniej, choć badacze uznali że wygrała indukcyjna... ale skoro indukcyjna to ma być to samo co mikrofala to raczej chyba nie chcę...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    W płycie a la Solgaz powstają takie same produkty spalania, jak przy każdej innej płycie gazowej z otwartym płomieniem. Niestety szkodliwe .

  17. #17

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim. Kupiłam niedawno płytę z formy solgaz 4+2. Jestem z niej bardzo zadowolona. Odgapiłam od koleżanki, która ma trochę mniejszy model. Bardzo dobrze mi się na niej gotuje, czyszczenie też nie sprawia kłopotu. Jestem jak najbardziej na TAK.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Expedyt

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Somonino
    Kod pocztowy
    83-314
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marysienka70 Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim. Kupiłam niedawno płytę z formy solgaz 4+2. Jestem z niej bardzo zadowolona. Odgapiłam od koleżanki, która ma trochę mniejszy model. Bardzo dobrze mi się na niej gotuje, czyszczenie też nie sprawia kłopotu. Jestem jak najbardziej na TAK.
    Same pozytywy i od nowych użytkowników - wiarygodne dla ludzi którzy wczoraj zaczęli używać internet! Niestety to reklama od pracowników działu sprzedaży Solgaz http://forum.muratordom.pl/images/smilies/bleh.gif

  19. #19

    Domyślnie

    To może ja napiszę, choć nie jestem pracownikiem Solgaz
    Przed zakupem czytałem trochę opinii i były raczej pozytywne, ludzie narzekali jedynie na te kratki że się brudzą ale obecnie są one demontowalne.
    Finalnie kupiliśmy 3+1 2 lata temu. Początkowo żona narzekała na prędkość nagrzewania i temp, ale winny był gaz z butli, po podłączeniu ziemnego nie ma problemu.
    Z kuchenką przez 2 lata był jeden problem raz na jakieś 2tyg piszczała i zgłaszała błąd, serwis dość szybko zareagował i wymienił moduł sterowania - podobno była jakaś wersja z krótko pracującym wentylatorkiem co powodowało takie problemy. Po wymienia żadnych problemów nie było. Kuchenka jest wygodna i świetnie wygląda, mimo 2 lata nic nie jest brudne a czyści się tak samo jak ceramicznę.
    Podsumowując jesteśmy zadowoleni.

    Teraz zastanawiamy się nad ich okapem, jakby ktoś spotkał się z opiniami to prośba o podzielenie się.

  20. #20

    Domyślnie

    Dziękuję za link z opiniami z forum Gazety.

    Sporo na tym wątków opinii trollów z Solgazu. (Tzw. "konta jednopostowe")

    Zastanawiałem się nad tym wynalazkiem ale po przewertowaniu internetowych postów na różnych forach - nie mam wątpliwości, że nie jest to dobry produkt.

    Amica dawno przestała to produkować (miała ogromne z tymi kuchenkami problemy)

    Obiektywnie oceniając: jest to dobre rozwiązanie dla gotujących weekendowo - i to chyba najlepiej podsumowuje zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony