dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Piekarnik: jak najwyższe temperatury

    Nietypowy wymóg dla piekarnika elektrycznego. Ma się "rozpędzać" do jak najwyższych temperatur. Fajnie jeśli skala by się zaczynała od 40 stopni i była możliwość oddzielenia poziomów.
    Marka, wygląd, dodatkowe funkcje na razie bez znaczenia. niestety widziałem do tej pory tylko modele do 300 stopni. Jest coś wyżej?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bbettka

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ale po co Ci piekarnik, który piecze w 300stopniach? przecież i tak w zasadzie nie piecze się w temperaturze wyższej jak 220 - 230. W 300 stopniach to chyba wszystko Ci się spali

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Szanowny kolega zapewne tęskni za pieczoną w odpowiedniej temperaturze porządną pizzą

    Szukaj piekarników z funkcja pieczenia pizzy, choć niestety najczęściej jest to tylko oszustwo sprowadzające się do włączania wszystkich grzałek naraz, temperatura w ten sposób uzyskiwana nadal nie jest zbyt szokująca.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    W electroluxach program do pizzy ma 230-250C (czyli chyba standard). Czy można znaleźć mocniejsze? Wątpię. Jeżeli masz działkę, to najlepszym rozwiązaniem będzie piec.
    Jeżeli faktycznie chodzi o pizze.
    Pzdr

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Też nie słyszałem o domowych piekarnikach z wyższą temperaturą, ale te piekarnikowe programy do pieczenia pizzy to nieporozumienie i stąd mój pomysł, że może przedpiśca szuka czegoś lepszego. Prawdziwy piec do pizzy wytwarza temperaturę rzędu 400-500 stopni.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem czy taka temperatura nie uszkadzałaby mebli?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Mebli - z całą pewnością. Dlatego piece do pizzy (te prawdziwe) zwykle stoją samodzielnie



    Tylko pytanie, kto sobie taki do domu kupi...

    Swoją drogą, ciekaw jestem, czy jest szansa na pizzę pieczoną w dobrej temperaturze, w warunkach domowych. Może (jak ktoś ma dużo miejsca i lubi styl rustykalny) pokusić sie o piec opalany drewnem? Pizza z takiego pieca to już w ogóle dzieło sztuki jest, a przy okazji mogłoby to być i piecem chlebowym (robią sobie ludzie przecież).
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdyby zrobic kuchnię rustykalna, z meblami murowanymi z cegły, to spokojnie dałoby się to wsadzić.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    a moze dokupic po prostu kamien do wypiekania pizzy, chleba

    pzdr

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bumbum35

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    zbaszynek
    Kod pocztowy
    66-210
    Posty
    17

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    310*C i kamień w zestawie -> https://www.beko.pl/produkt/1000/bir35402xms

    Z wieloletniego doświadczenia w pieczeniu domowej pizzy najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie ciasta(np.: napoli, new YC itd.) , kamień (płytka szamotowa), odpowiednio rozgrzany piekarnik i sposób pieczenia.

    W domowy piekarniku w temp do 280*C nawet z kamieniem bez "podwójnego" pieczenia praktycznie nie da się upiec dobrej pizzy - owszem ciasto będzie ok ale ser się rozwarstwi i … Najlepszy efekt można uzyskać podpiekając ciasto z sosem i potem w drugim etapie nakładając dodatki.

    Można próbować jednoetapowo ale trzeba bardzo mocno nagrzać kamień i wnętrze piekarnika - czas pieczenia 3-4min maks ,pieczenie następnej pizzy dopiero po ponownym rozgrzaniu - bez pirometru ciężko określić jaką temp ma kamień itd.
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bumbum35

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    zbaszynek
    Kod pocztowy
    66-210
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ja mam gazowy piekarni z górną grzałką elektryczną. Max to jakieś 230stC. Żeby nagrzac kamień, potrzebuje jakies 30 minut grzania pełną mocą. Wkładam pizzę na kamień i po 5 minutach właczam górną grzałkę na 4 minuty. Pizza wychodzi ok, ale nie jest to taka jak z pieca do pizzy. Dlatego mam zamiar kupic elektryczny z minimum 300stC. Jak na razie tylko jeden taki znalazłem wolnostojący.

  14. #14

    Domyślnie

    Zamiast kamienia lepiej użyć płyty żeliwnej - można kupić taką do kuchni węglowej i przyciąć - pizza praktycznie w 2 minuty gotowa Nie jest to 19 sekund (neapolitana odpada)ale już blisko ideału
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  15. #15

    Domyślnie

    Ja piekę pizze w piekarniku domowym elektrycznym, mam gruby kiamień sprowadzony z włoch, nagrzewam piekarnik i kamień przez godzinę na ustawieniu 300*C i potem piekę około 2 i pół minuty, wychodzi okej. Natomiast mam jeszcze gril gazowy Webera, taki duży i tam używam drugi taki sam kamień i powiem Wam, że moc grzania tego grilla jest większa napewno, bo przy tak samo zrobionym cieście pizza wypieka się na tym grillu zupełnie inaczej, ciasto jest dużo smaczniejsze. Pewnie ktoś się będzie śmiał ale uwieżcie mi, że czuć różnicę.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Smookiens

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dołączam do dyskusji, bo sprawa piekarnika wysokotemperaturowego to dość spory problem a żeby wypiec pyszna neapolitańska pizzę trzeba ja potraktować mniej więcej 420 st C. Tak jak wspomnieli przedmówcy, ze max osiągany przez dostępne piekarnik to ok 300 st C i użycie kamienia, czy grubej blachy metalowej nie zrównoważy braku ponad 100 st C, dlatego jest kilka hacków, które mogą pomoc osiągnąć taka temperaturę w normalnym domowym elektrycznym piekarniku.

    1. Podczas włączania trybu samooczyszczenia piekarnika ten się nagrzewa właśnie do temp w zakresie 400-500st C. Problem pojawia się jednak w tym, ze proces trwa trochę czasu a drzwi piekarnika zazwyczaj się blokują ze względów bezpieczeństwa, dlatego na własne życzenie można się pozbyć tego zabezpieczenia- ja tak zrobiłem w jednym piekarniku i całkiem sprawnie to działało.

    2. Druga metoda znacznie trudniejsza i wymagająca trochę majsterkowania i ostrożności to zakup nowego sterownika wraz z dodatkowymi termometrami i podpiąć to do istniejących grzałek piekarnika. Czyt. Stworzenie niezależnego systemu, który w żaden sposób nie opiera się na istniejących trybach piekarnika. Ten cały proces dobrze przedstawił w swojej serii odcinków Alex the French guy cooking- serdecznie polecam.

    3. Najbardziej kosztowna, ale i najbezpieczniejsza to zakup mobilnego piecyka np Omnii, czy rockbox. ������

  17. #17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony