dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie 13 lat nałogu - kolejna próba Rzucenia palenia

    Młody gówniarz nauczył się w liceum palić... nie wiadomo po co... bo z kolegami na przerwie do parku się wychodziło... nie smakowało, kręciło się w głowie, bez sensu... no ale.. JA NIE ZAPALĘ?!
    No i zapaliłem. Raz, drugi trzeci....
    i 13 lat później tj. teraz - człowiek rano wstaje z "kapciem", jedzenie nie smakuje. Kawa i papieros rano na śniadanie. Ciuchy śmierdzą, jakakolwiek stresująca sytuacja - i bach na papierosa. W firmie to samo... zamiast usiąść i wziąć się za papiery - gadu gadu, papierosek, kawka... i jest miło.
    i prawie 2 paczki dziennie.
    Po pierwsze - zdrowie
    Po drugie - smród
    Po trzecie - 10k pln rocznie w postaci smoły w płuca i w atmosferę.

    No i dzisiaj jest TEN dzień. A do dupy z tym paleniem, mogłem się nauczyć - mogę i rzucić.
    Przed chwilą lekki obiad, kawa z mlekiem, ostatni papieros i pierwsza tabletka Desmoxan-u.


    2015-01-17 godzina 13:45 wypaliłem mam nadzieję ostatniego papierosa w życiu.
    Podobno od rozpoczęcia kuracji jeszcze przez 5 dni mogę palić, jeżeli będzie bardzo "skręcać" ale postaram się nie.
    Wpadnę tutaj popisać, to będzie mój taki blog o rzucaniu na forum.

    Życzcie mi wytrwałości ...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Powodzenia, tak trzymać
    Ja już ponad dwa lata bez nałogu, paliłem 50 na dzień.
    Mi pomógł e-papieros.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Najwyzszy czas by przestac wyrzucac pieniadze w bloto. Zycze powodzenia, bede sledzil Twoje poczynania z zaciekawieniem.
    Od siebie moge dorzucic iz moi rodzice palili przez wiekszosc swojego zycia. Gdy bylem w liceum mama miala wycietego polipa ze strun glosowych, prze ponad rok nie wymowila ani slowa, uczyla sie wymowy od nowa. nie musze chyba pisac jakie na mnie wywarlo to wtedy wrazenie.
    Ojciec palil 35 lat, cygary staral sie rzucic chyba z dziesiec razy, wrewszcie udalo sie. Nie palil od 4 lat gdy w Styczniu zeszlego roku zrobil sobie przeswietlenie pluc okazalo sie, ze na lewym ma mala plamke. Lekarz stwierdzil, iz nie ma obawy i polecil ponownie zrobic zdjecie za 6 miechow.
    Gdy ponownie stawil sie na przeswietleniu w Lipcu okazalo sie iz rak rozpanoszyl sie prawie po wszystkich organach wew. Oczywiscie ojciec od Marca nazekal na pogarszajacy sie stan zdrowia- diagnoza angina i antybiotyki. Tata odszedl 1 Grudnia. Ja nie pale i polecam kazdemu tak postawe.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak na Desmoxan-ie będzie Ci się chciało jutro palić to bierz więcej.
    Landryny se kup

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalaf5 Zobacz post
    Mi pomógł e-papieros.
    uzywalem... dawalo rade dopoki sie nie popsul, albo czegos nie zabraklo, i powrotr do analogowego - a nie chce zamieniac jednego na drugie. jest motywacja, wiec konczymy z tym
    Tomasz131 - wiem... widzialem i slyszalem o tym czym jest smierc na raka...jak to wyglada.
    aiki - tak jest - zapas landrynek zaraz zrobie, bo jade na zakupy.

    Pierwsze 2,5h minely bezobjawowo, chcialo sie zapalic - mysle - dam rade. Hmm... nie dalem... poszedl jeden fajek. Skoro pisza w ulotce ze moge do 5 dni od rozpoczecia sobie palic jak mam ochote - mysle sobie ze nie bede sie meczyc. Przed chwila 2 tabletka desmoxanu.
    Palic mi sie nie chce. Sucho w ustach niesamowicie. Lekarze zalecaja sok ananasowy na to uczucie suchosci w ustach. Nie mam soku ananasowego na liste zakupow
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Ja rzuciłem i dla tego może łatwiej o ty mówić że to nie jest takie trudne.
    http://pod-lupa-estetki.blogspot.com...c-palenie.html
    Mój kolega twierdzi że ta książka jest najłatwiejszym sposobem.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Dzien 2 rzucania palenia.
    Wlasnie wstalem, kawka... no i standardowo powinna byc fajka do tego - jeszcze wczoraj bylby to automat. Na zasadzie uzaleznienia fizycznego MUSIALBYM zapalic do porannej kawy. Teraz siedze sobie zadowolony, mam ochote siegnac po papierosa, ale nie jest to mus. Podobno przez 5 pierwszych dni moge, wiec mze sobie zapale, chociaz troche nie chce. No bo skoro nie musze... to po co?
    Spoko ten desmoxan poki co jest. Jezeli sie uda - bede w szoku
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak tam twoja wątroba?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Witaj
    Jak nie palenie?
    Trzymasz się jakoś?

  10. #10

    Domyślnie

    Trzymam za Ciebie kciuki i co się da

    BTW, pisano już tu o e-fajkach; trochę o tym czytałem (z racji zawodu hehe) i - przynajmniej z tych materiałów (głównie niby marketingowych, ale trochę też naukowych) to jednak dobry sposób by rzucić tradycyjne; owszem, też nietani (wbrew temu co pisze dystrybutor), ale na pewno znacznie zdrowszy (choć być może że też nie do końca obojętny dla człowieka)

    mój stary palił, wiele lat - potem w ciągu kilku dni rzucił - hipnoza, ruski zaklinacz, akupunktura itd., ale udało się; z tym, że straaaasznie utył wtedy; niestety innych nałogów nie ograniczył i nie rzucił, ale z paleniem mu się udało

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Rzuć jak ja - po prostu trzeba powiedzieć sobie konkretnie NIE i już
    Paliłem jak i Ty - zresztą dobrze o tym wiesz - od 3 chyba (już zapomniałem) lat już nie palę.
    Ale przytyłem za to trochę Ale tez już z tym zacząłem walczyć i powoli wychodzę na prostą.

    Powodzenia
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    pale duzo mniej, do czwartku moge...
    tak sobie mysle - skoro tak to odliczam to ja chyba tak w glebi duszy nie chce rzucic?
    poki co plan realizuje... staram sie palic tylko jak bardzo mi sie chce,,, i lykam ten desmoxan
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Palisz tylko jak bardzo Ci cygarow brakuje, czy moze w sytuacjach dla Ciebie stresujacych?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-01-2015 o 21:41
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    http://www.alergie.net.pl/
    Bardzo duża skuteczność - potwierdzam osobiście paliłem 40 dziennie - po jednej kuracji "0" i tak już od 16 lat.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Rzucałem palenie kilka razy. Dwa razy byłem na odczulaniu (za pierwszym razem nawet pomogło, na pół roku), i zawsze wracałem do fajek. Wiadomo, jednego, dla towarzystwa. I tak dalej już się samo kulało.
    Kilka lat temu zrobiłem inaczej. Powiedziałem sobie, że chcę palić, ale palić mniej i żeby papierosy mną nie rządziły. Zacząłem przyklejać plastry (w necie dużo tańsze) i faktycznie udało mi się ograniczyć palenie do dwóch, trzech fajek. Nie miałem z tym problemu. Jak szedłem w niepalące towarzystwo na imprezę przyklejałem nowiutki plasterek i nie paliłem. I to trwało około 1,5 roku. Kasa podobna, dużo zdrowiej i komfortowo. Nie wiem czy przez fajki, ale nabawiłem się polipa w gardle i trafiłem na trzy dni do szpitala. Miałem ze sobą papierosy ale z lenistwa nie chciało mi się w piżamce na zewnątrz wyłazić. Po trzech dnia niepalenia stwierdziłem, że to jest ten moment. Sam byłem zdziwiony że tak łatwo mijają mi kolejne dni bez papierosów. Do tego doszło przekonanie (wiele razy rzucałem i nigdy go nie miałem), że już do fajek nie wrócę. W maju miną trzy lata, przez które wziąłem jednego macha jak kolega mnie poprosił żebym mu papierocha potrzymał. Nie smakował

    Trzeba próbować, próbować, próbować. Szukać metody dobrej dla siebie. Mnie pomogły plastry, możesz też spróbować
    No i powodzenia

    Ps. Pamiętać trzeba żeby przynajmniej przez tydzień nie kleić plastrów dokładnie w tym samym miejscu.

  16. #16

    Domyślnie

    Nie palę 7 lat, gdybym sobie folgowała, że mogę zapalić jeszcze przez kilka dni tak jak Ty, to na pewno paliłabym dalej, bo lubiłam palić ( paczka wystarczała mi na 2 dni ). Spróbuj nie palić wcale, wmawiaj sobie, że nie potrzebujesz fajek do życia i nie myśl o paleniu. Trzymam kciuki

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Mój kolega z pracy zamienił palenie na siłownię i bieganie.
    Na początku się mordował, bo po latach palenia było zero kondycji.
    Teraz codzień rano przed pracą biega po parę kilometrów, tak do 10km dziennie. Do tego siłownia. Inny gość.

    Moim zdaniem popalanie "przez pierwsze 5 dni, bo podobno można" odniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

    pzdr

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Kochani ludzie, jak macie zmianę na RTG to nie czekajcie, tylko od razu TK - to nie jest aż takie drogie. Mój teść palił 40 lat, od 15 nie pali i dostaliśmy wszyscy prezent na gwiazdkę - rak płuca, nieoperacyjny, 4 stadium, całe płuco zajęte. Dopadło po tylu latach .
    Nie traćcie czujności, nigdy. I pamiętajcie, że rtg jest mało czułe. Na zdjęciu rentgenowskim rak był operacyjny, a w zasadzie może nie rak nawet, na Pet - całe płuco i śródpiersie to jeden nowotwór .

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja próbuję już drugi tydzień. Na razie udało mi się ograniczyć co najmniej o połowę bez żadnych specyfików. Jak będzie dalej zobaczymy. Choć sam dobrze wiem że najlepszą metodą jest po prostu nagłe i drastyczne odcięcie tego węzła. Udało Mi się to dwa razy. Raz na 7 lat ale niestety waga poszybowała w górę prawie o 2/3 z 65 doszedłem do 104. Drugi raz na pół roku i zacząłem ponownie po wypadku. Starałem się jeszcze cztery lata temu po zawale ale jakoś nie wyszło. Oby tym razem było to skuteczne.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #20

    Domyślnie

    Robię czwarte podejście. Od godziny 0,00 pierwszego stycznia 2015.
    Wcześniej nie paliłem dwa razy po pół roku i raz rok czasu.
    Mnie najtrudniej się zebrać. Później jest nadspodziewanie łatwo. Niestety, nieudane próby zawalałem przez alkohol.
    Teraz nie piję od roku, to z papierosami mi się uda!

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony