dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    f@za

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    18

    Domyślnie Kołki do płyt izolacyjnych krzemianowo-wapniowych.

    Witam.
    Nigdzie nie mogę znaleźć informacji nt. kołków mocujących płyty do ściany. A konkretnie czy talerzyk jest niezbędny. Otóż kupiłem takie kołki na Alle, ale są bez tych talerzyków. Na moje pytanie o nie, sprzedawca podał mi link do filmu instruktażowego, gdzie płaty mocowane są na same kołki, Fakt, sam kołek też ma "łepek" o średnicy ponad 3 cm, ale jak mi tłumaczył znajomy, chodzi o to że ten dodatkowy talerzyk sprężynuje i dodatkowo amortyzuje jakieś naprężenia.
    I tu moje pytanie do fachowców, co z tymi talerzykami, są niezbędne, czy można je sobie odpuścić? Sama płyta i tak będzie do ściany przyklejona, kołki będą tylko "na wszelki wypadek".
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez f@za ; 25-01-2015 o 08:52

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    zawsze możesz skorzystać z prawa zwrotu do 14 dni bez podania przyczyny i zamówić nowe ta gdzie mają kołki z talerzykami....
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    f@za

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    To wiem, ale dlatego pytam, bo nie wiem czy warto komuś (i sobie) gitarę zawrać

  4. #4
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał f@za Zobacz post
    co z tymi talerzykami, są niezbędne, czy można je sobie odpuścić?
    Płyty krzemianowo-wapniowe to nie styropian
    Same "w sobie" są dość twarde i wytrzymałe, więc moim zdaniem talerzyki nie są konieczne.
    Taką obudowę kominka sam wykonałem już kilka lat temu (bez talerzyków)
    i jak dotąd nic się nie dzieje. Ważniejszą sprawą było położenie na tych płytach warstwy kleju z zatopioną siatką, która to "skorupa" doskonale je obejmuje i wzmacnia. Na narożach dałem kątowniki aluminiowe z siatką. Płyty przykręciłem wkrętami do stelaża stalowego (z takich samych profili, jak do g/k)
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 25-01-2015 o 10:43

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    f@za

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    A klej do siatki dałeś jakiś dedykowany, czy zwykły (czyt.kafelkowo-ociepleniowy)? Czopuch będę obudowywał płytą gr.3cm.

  6. #6
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał f@za Zobacz post
    A klej do siatki dałeś jakiś dedykowany, czy zwykły (czyt.kafelkowo-ociepleniowy)? Czopuch będę obudowywał płytą gr.3cm.
    Klej - zwykły (do ociepleń). Należy tylko pamiętać (zresztą zgodnie
    z instrukcją producenta) o nasączeniu pędzlem zewnętrznych ścian obudowy specjalnym impregnatem dedykowanych przez producenta tych płyt (aby klej się lepiej "trzymał").

    Pozdrawiam
    P.S. Też wykonałem obudowę z tych płyt 3 cm (jedynie płyty na izolację od strony ściany dałem grubsze).

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    f@za

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    (jedynie płyty na izolację od strony ściany dałem grubsze).
    Może głupio zapytam, ale czemu? Drewno? U mnie "żeliwo" zabudowane będzie w rogu pomieszczenia, jedna ściana pustak, druga filar kominowy (wymurowany z cegły). Od dłuższego czasu siedzę i czytam, i wydaje mi się, że w moim przypadku na ścianę 3cm powinno wystarczyć. Ale jeśli się mylę, to dokupię i dołożę...
    Ostatnio edytowane przez f@za ; 25-01-2015 o 20:49

  8. #8
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał f@za Zobacz post
    Może głupio zapytam, ale czemu?
    Może przedobrzyłem, ale świadomie Pozostałe ścianki obudowy (front
    i boki) są swobodne - mogą się rozszerzać/wydłużać swobodnie. Ponieważ tę ściankę tylną przykleiłem klejem, więc obawiając się, że nawet małe naprężenia cieplne mogą zerwać to klejone połączenie - dałem ściankę grubszą, aby lepiej izolowała od sztywnej i grubej ściany nośnej (w moim przypadku porotherm 25).
    inaczej pisząc - nie chciałem, aby obudowa "odeszła" od ściany nośnej
    Jednocześnie chciałem też, aby żadne ciepło nie "wchodziło" w tę grubą ścianę nośną, tylko wędrowało dalej instalacją DGP do pokoi na górze
    A z tych "letnich" (podczas palenia) ścianek bocznych i frontu niech sobie ta niewielka ilość ciepła idzie do salonu
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 26-01-2015 o 22:03

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony