dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Okno fix - czy można zamontować na odwrót

    Cześć,
    Mam mogłoby się wydawać głupie pytanie. Pozostało mi okno niepasujące do koncepcji - rozmiar 850x2300 kupione jako pionowe. Czy można je zamontować poziomo jako taką panoramę/witrynę? Okno oczywiście fix Nie wiem, czy profile są identyczne dookoła czy ten od spodu jest jakiś inny pod listwę montażowa czy inny parapet?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    W moich fixach odprowadzenie wody jest w dolnej ramie, więc choćby z tego powodu raczej niewskazana zmiana.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał matcza Zobacz post
    Cześć,
    Mam mogłoby się wydawać głupie pytanie. Pozostało mi okno niepasujące do koncepcji - rozmiar 850x2300 kupione jako pionowe. Czy można je zamontować poziomo jako taką panoramę/witrynę? Okno oczywiście fix Nie wiem, czy profile są identyczne dookoła czy ten od spodu jest jakiś inny pod listwę montażowa czy inny parapet?
    A z czego ten FIX jest wykonany?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A z czego ten FIX jest wykonany?
    Profile to jakiś Salamander - niestety nie pamiętam dokładnie jaki - były kupowane trochę temu.

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    W moich fixach odprowadzenie wody jest w dolnej ramie, więc choćby z tego powodu raczej niewskazana zmiana.
    Rozumiem - czyli raczej bez szans. Dzięki za odpowiedź.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał matcza Zobacz post
    Profile to jakiś Salamander - niestety nie pamiętam dokładnie jaki - były kupowane trochę temu.



    Rozumiem - czyli raczej bez szans. Dzięki za odpowiedź.
    Ależ czemu nie? Na boku (prawidłowym dole) będziesz miał otwory odwadniające (słabo wygląda).
    Należałoby tylko zrobić nowe otwory odwadniające na dolnej ramie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ależ czemu nie? Na boku (prawidłowym dole) będziesz miał otwory odwadniające (słabo wygląda).
    Należałoby tylko zrobić nowe otwory odwadniające na dolnej ramie.
    Nie przeszkadzają mi otwory wewnątrz okna - dla mnie to prawie niewidoczne. Czyli wystarczy zdjąć listwy, wyjąc wkład szybowy i nawiercić jakieś otwory od wewnątrz profila na docelowym "dole"? Czy ewentualna woda będzie tam już miała jak spłynąć? Nie znam niestety technicznego przekroju takiego okna i nie wiem kędy ona dokładnie spływa.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Są otwory na zewnątrz. By woda spływająca po szybie (i pod szybę przez luz na uszczelce) miała jak wypłynąć na zewnątrz. Oraz para wodna tworząca się w wyniku różnicy temperatur powinna odparować.

    Musiałbyś ocenić jak są wykonane obecne otwory.. np.: mierząc dokładnie ich odległość od krawędzi ramy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Są otwory na zewnątrz. By woda spływająca po szybie (i pod szybę przez luz na uszczelce) miała jak wypłynąć na zewnątrz. Oraz para wodna tworząca się w wyniku różnicy temperatur powinna odparować.

    Musiałbyś ocenić jak są wykonane obecne otwory.. np.: mierząc dokładnie ich odległość od krawędzi ramy.
    Rozumiem - a otworów wewnątrz okna nie trzeba dorabiać? Nie wiem jak to jest w fixach bo normalnie po otworzeniu skrzydła są w profilu otwory jakby wewnętrzne, które są blisko otworów zewnętrznych (przynajmniej tak było w moich oknach).

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    źle Cię na początku zrozumiałem - tj - otwory widoczne z pomieszczenia...

    Otwór odwadniający musi być spod szyby na zewnątrz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony