dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 28
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 546
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał frobek Zobacz post
    Podobają mi się te filtry. Szkoda że nie określili jakie są opory przepływu powietrza dla poszczególnych filtrów. Dla zbudowanego lub użytkowanego domu to bardzo dobre filtry.

    Dla projektowanych lub budowanych domów lepszy (stwarzający mniej oporów i dodatkowe funkcje) jest filtr żwirowy GWC.
    Ostatnio edytowane przez witek_myslowice ; 28-12-2018 o 14:45

  2. #422
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frobek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    KNS
    Posty
    136

    Domyślnie

    Po założeniu tego filtra nie zauważyłem zwiększonego oporu, pomiary anemometrem wykazały różnicę na poziomie błędu pomiarowego. Natomiast f5 +f7 zdławiły przepływ w kanale dolotowym z 2,8 do 1,8 m/s przy tych samych nastawach dla wentylatorów.

  3. #423

    Domyślnie

    A jak by po taniości przerobić filtr z Renault nagnum (wysokośc 468mmm, średnica wew 178mm, serdnica zewnetrzna 309mm). Wywalić matę filtrującą (grubość 130mm i wsypać węgiel ponownie zamknąć i podłaczyć do reku. Używkę filtra mozna dostać na 50 zł. Dobze umyć i wio.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	423919Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	423920Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	423921Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	423922Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	72,0 KB
ID:	423923
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  4. #424
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frobek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    KNS
    Posty
    136

    Domyślnie

    Byłoby , trzeba tylko zobaczyć jakie są otwory w siatce, żeby węgiel nie przelatywał. Fajne to nawet, bo dostęp do wkładu super łatwy.

  5. #425

    Domyślnie

    Od zewnatrz można owinąć matą F3 a od środka wymienić na gęstrzą lub tez wypełnic matą.
    Muszę zdobyć uzywke filtra - z jakiegos mana i spróbowac rozebrać.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  6. #426
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frobek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    KNS
    Posty
    136

    Domyślnie

    Myślę, że ideałem byłoby wykorzystać Twoją obudowę razem z filtrem węglowym który kupiłem ja. Cena za komplet wyszłaby coś ok 300 PLN.

  7. #427
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie



    Znalazłem fotkę to wrzucam - prefiltry z ramek Clean Pad Pure M5 za okres luty-maj.

  8. #428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Do fabrycznych filtrów M5 dołożyłem włókninę G4. G4 po fotce wyrzucone, M5 ciągle te same - odkurzone tylko.

    Mniej więcej po miesiącu od połowy kwietnia do polowy maja:

    Czerpnia:



    Wywiew:



    Od polowy maja do końca lipca:

    Czerpnia:



    Wywiew:



    I na deser mniej więcej półroczny (albo starszy - nie pamiętam dokładnie, kiedy montowałem) filtr z anemostatu wywiewnego:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Filtrkwiecień-majCzerpnia.jpg
Wyświetleń:	1451
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	435057   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Filtrkwiecień-majWywiew.jpg
Wyświetleń:	1313
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	435058   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FiltrMaj30lipcaCzerpnia.jpg
Wyświetleń:	2004
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	435059   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FiltrMaj30lipcaWywiew.jpg
Wyświetleń:	1310
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	435060   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FiltrAnemostat.jpg
Wyświetleń:	1584
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	435061  


  9. #429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kolejne miesiące.

    Tylko wstępny z czerpni - od 30 lipca 2019 do 1 września 2019 (niby lato, niby tylko jeden miesiąc):



    Od 1 września do 5 października 2019 tak się zabrudziły (ten harmonijkowy M5 ciągle nie wymieniony - trochę pokancerowany od czujnika, który w niego wciskałem):




    Od 5 października zamiast G4 przed M5 dałem F7 (przez chwilę był F9, ale stawia zdecydowanie za duże opory).

    Na deser G4 po sezonie letnim spędzonym w klimie w mieszkaniu z wentylacją grawitacyjną za fabryczną "siateczką". Używane niewiele, bo w starym mieszkaniu w którym trochę bywamy i klimy zdarzało się używać do chłodzenia w upały.



    Edyta:
    F7 zamontowane jako pierwsze na wywiewie i na czerpni od 5 października do 20 listopada wyglądały tak:



    I "otwarte" - mają kilka warstw i widać że całą grubością pochłaniały brud.



    Od 20 listopada mam wszystkie filtry świeże - G4 --> M5 --> F7 na wywiewie i na czerpni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Filtry20190901_1.jpg
Wyświetleń:	1211
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	436248   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Filtry20191005_1.jpg
Wyświetleń:	2229
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	436249   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FiltrKlima.jpg
Wyświetleń:	2494
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	436251  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-11-2019 o 23:44

  10. #430

    Domyślnie

    Czy te filtry stożkowe wywiewne wejdą jak nie mam przedłużek w anemostatach ?
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  11. #431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Czy te filtry stożkowe wywiewne wejdą jak nie mam przedłużek w anemostatach ?
    Raczej nie wyprostowane - ale to nie problem, bo są elastyczne.
    Ja dałem tylko na czas wykończeniówki, gdzie sporo się pyli. Potem może w kuchni ma jakiś sens.
    Chyba, że ktoś zamontował rekuperator z rotorem - wtedy IMO ma zawsze sens, bo warto zachować tam też czystość w kanałach wywiewnych bo co nieco z nich wraca nawiewem..

  12. #432

    Domyślnie

    A co powiecie o konfiguracji
    G4 + F7 na czerpni
    H10 na reku
    https://allegro.pl/oferta/przeciwsmo...xoCIY8QAvD_BwE

    Nadaje się H10 do użytku domowego ?

  13. #433

    Domyślnie

    Włóż kartkę papieru zamiast filtra i sprawdź czy dobrze filtruje
    Będziesz miał odpowiedź czy H10 się nadaje.

  14. #434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    A co powiecie o konfiguracji
    G4 + F7 na czerpni
    H10 na reku
    https://allegro.pl/oferta/przeciwsmo...xoCIY8QAvD_BwE

    Nadaje się H10 do użytku domowego ?
    Coś tu nie pasuje. H10 i 10Pa spadku ciśnienia? Pytanie, przy jakim przepływie. Mój reku z F9 "na płasko" (bez kombinowania z kieszeniami) nie dawał rady - przepływ organoleptycznie był niewyczuwalny przy reku na maksa.

  15. #435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chyba, że ktoś zamontował rekuperator z rotorem - wtedy IMO ma zawsze sens, bo warto zachować tam też czystość w kanałach wywiewnych bo co nieco z nich wraca nawiewem..
    Gdzie pracujesz?
    Wyobraź sobie, że w 99,9% obecnie stawianych biurowców centrale mają rotory.
    Obiekty gdzie przebywają setki osób, syf taki że obsługę central robi się w maskach.
    A mimo to - nikt nie umarł, ani zachorował.
    Dlaczego uważasz, że ktokolwiek w domu będzie miał większy syf niż w takich skupiskach osób?

  16. #436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    A mimo to - nikt nie umarł, ani zachorował.
    Dlaczego uważasz, że ktokolwiek w domu będzie miał większy syf niż w takich skupiskach osób?
    I te biurowe wentylacje mają filtry takie, jak domowe? G4, co lepszy F5 czy super hiper naj F7? Czy może mają H12 czy lepsze, zatrzymujące bakterie? A może mają jeszcze jakieś urządzenia do dezynfekcji?

    Skąd masz informację, że żadna z ofiar grypy nie zaraziła się przez wentylację?

  17. #437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I te biurowe wentylacje mają filtry takie, jak domowe? G4, co lepszy F5 czy super hiper naj F7? Czy może mają H12 czy lepsze, zatrzymujące bakterie? A może mają jeszcze jakieś urządzenia do dezynfekcji?

    Skąd masz informację, że żadna z ofiar grypy nie zaraziła się przez wentylację?
    Standardem jest F7 na nawiewie i M5 na wywiewie.
    Pod warunkiem, że właściciel nie tnie kosztów.
    Nie spotkałem się z żadnymi urządzeniami do dezynfekcji.

    Skąd masz informacje, że jakakolwiek ofiara grypy zataiła się z powodu wentylacji?

  18. #438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Skąd masz informacje, że jakakolwiek ofiara grypy zataiła się z powodu wentylacji?
    Ja nie twierdzę, że ofiara zataiła ani że była ofiara. To Ty twierdzisz (ciekawe, skąd masz informacje) że żadna nie zaraziła się przez wentylację. Bo że w pracy wiele osób się zaraża, to chyba oczywiste?

    Urządzenia do dezynfekcji mogą być np. takie

    F7 to w jakim rekuperatorze standard? W domowych też są standardem, czy to jakieś wypasione modele do biur za dziesiątki tysięcy?
    tutaj ciekawe badanie. Wychodzi, że owsze,. f5 --> f7 --> f5 dają radę usunąć 90-100% mikroorganizmów z powietrza nawet, przy sporej recyrkulacji. Słabsze filtry - nie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-01-2020 o 23:02

  19. #439

  20. #440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od 20 listopada mam wszystkie filtry świeże - G4 --> M5 --> F7 na wywiewie i na czerpni.
    Długo nie zmieniałem filtrów. M5 pozostały, G4 i F7 12 lutego 2020 (czyli prawie trzy miesięczne) wyglądały tak:





    Od 12 lutego do 27 marca 2020 (kanapka G4, M5, F7 - na fotkach brakuje tych plisowanych M5 - zostały):





    Wpływ na stężenie CO2 niezauważalny (noc przed wymianą i noc po):



    Znaczy mogły zostać dłużej
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-03-2020 o 19:05

Strona 22 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony