dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 28
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 546
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie Pochwalcie się swoimi filtrami wentylacji mechanicznej

    Chciałbym w tym temacie pokazać, że wentylacja mechaniczna spełnia swoje zadanie nadzwyczaj dobrze. Nie dość, że dostarcza zawsze świeżego powietrza, to jeszcze ogranicza w znacznym stopniu przedostawanie się do domu wszelkich zanieczyszczeń. Szczególnie zimą ma to duże znaczenie.
    Oto jak wyglądają moje filtry po około 2-3 miesiącach



    Pokażcie swoje
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 26-01-2015 o 17:39

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Filtry wymienione przed przed zimą.
    Ten z czerpni z toną owadów i nasion roślin.
    Wywiewny jak worek z odkurzacza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-10-14 09.36.41.jpg
Wyświetleń:	2753
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	301020

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarszcz Zobacz post
    Filtry wymienione przed przed zimą.
    Ten z czerpni z toną owadów i nasion roślin.
    Wywiewny jak worek z odkurzacza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-10-14 09.36.41.jpg
Wyświetleń:	2753
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	301020
    czy taki filtr nadaje się do wentylacji? to wygląda jak filtr samochodowy po rozłozeniu - chodzi mi o opory na nim, czy nie są za duże..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    czy taki filtr nadaje się do wentylacji? to wygląda jak filtr samochodowy po rozłozeniu - chodzi mi o opory na nim, czy nie są za duże..
    Kolega też ma podobne kasetki w swoim Dospelu. Sęk w tym że kosztują kilkadziesiąt złotych od sztuki. Poradziłem mu żeby dorobił ramki i wkładał włókninę filtracyjną za kilka złotych na rok.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Liwko widze, ze sasiedzi nie daja smieciuchom odpoczac.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Liwko widze, ze sasiedzi nie daja smieciuchom odpoczac.
    Szkoda gadać

    Nie ma tygodnia żeby jakiś komin w okolicy się nie palił. Ludzie żyłują 40zł na kominiarza

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarszcz Zobacz post
    Filtry wymienione przed przed zimą.
    Ten z czerpni z toną owadów i nasion roślin.
    Wywiewny jak worek z odkurzacza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-10-14 09.36.41.jpg
Wyświetleń:	2753
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	301020
    A w tych ramkach też jest włóknina czy papier tez mam dospela i muszę sobie tez coś dorobic bo za orginalne które całe sa zrobione z papieru ramka tez nie mam zamiaru płacic kilkadziesiąt złotych nawet kosztem gwarancji tym bardziej że za płotem mam wytwórnie filtrów i włóknine mam prawie za darmo
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 26-01-2015 o 19:41

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Liwko.
    Jak narazie mam tylko jednego sasiada- emerytowany gornik. Ogrzewa gazem. Jak to na gornika przystalo zainwestowal rowniez w kociol weglowy.
    Nie przewidzial, ze kociol jest innych rozmiarow od tego gazowego i nie mogl go do piwnicy wtaszczyc. Skonczylo sie na tym, ze strop rozkowal
    Zastanawiam sie kiedy mu sie odmieni i filtry od reku bede mial w podobnej formie co Twoje.
    Acha, bym zapomnial dopisz mnie do swojego klubu
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Acha, bym zapomnial dopisz mnie do swojego klubu
    Sam się dopisz

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie na Śląsku po miesiącu są takie jak u Liwko, a mieszkam w przewiewnej okolicy na górce i w sumie oceniając nosem nie jest tak źle jak np. u rodziców w kotlinie, gdzie naprawdę czuć, że coś wisi w powietrzu przez większość zimy. tam to chyba czas osiągnięcia takiego stanu jak na obrazku powyżej zostałby zredukowany do dwóch tygodni

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    A tu moje dodatkowe filtry w anemostatach po miesiącu ,w wywiewach to rozumiem ale nawiewy przecież w centrali jest filtr na nawiewie za kilkadziesiąt złotych.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtry wentylacji 002.jpg
Wyświetleń:	1291
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	301168  

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam chałupę na odludziu. Ale za to w sosnowym lesie. Sosny jak zaczynają pylić, to robi się wesoło, czyli żółto-zielono.
    Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia swoich filtrów, ale ilość pajączków i komarów + pyłki roślin na nawiewie mnie mocno zszokowała.
    Inna sprawa że filtry wymieniłem dopiero po roku
    Teraz już wiem że przynajmniej trzy razy do roku muszę wymieniać w mojej okolicy.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    A w tych ramkach też jest włóknina czy papier tez mam dospela i muszę sobie tez coś dorobic bo za orginalne które całe sa zrobione z papieru ramka tez nie mam zamiaru płacic kilkadziesiąt złotych nawet kosztem gwarancji tym bardziej że za płotem mam wytwórnie filtrów i włóknine mam prawie za darmo
    To jest włóknina, klasa G4.
    Cena 100zł z przesyłką za 2szt. Ale sprowadzane z Holandii - są tańsze niż "krajowe".
    Najbardziej jednak opłaca się wymieniać samą włókninę.

    czy taki filtr nadaje się do wentylacji? to wygląda jak filtr samochodowy po rozłozeniu - chodzi mi o opory na nim, czy nie są za duże..
    Zwykła włóknina filtracyjna G4. Kształt powoduje, że filtr nie zapycha się tak szybko (większa powierzchnia filtracyjna).

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Pomysł na wstępnym filtrem sitkowym.
    R-290 pod strzechy

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Liwko , czy zdarza Ci się taka sytuacja -
    w około sąsiedzi palą śmieciuchami węglem i innym dziadostwem, w powietrzu unosi się śmierdzący dym który jest zaciągany razem ze świeżym przez czerpnię reku.
    W domu w pomieszczeniach nawiewnych czuć dym. Czy standardowe filtry np z tkaniną g4 trochę zatrzymują zapach czy zero wpływu na jakość świeżego powietrza ?
    strasznie to upierdliwe jak zainwestuje się tyle kasy w rekuperacje a w zimę na około sami ' palacze węglem' i ten smród unoszący się w powietrzu.
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    Liwko , czy zdarza Ci się taka sytuacja -
    w około sąsiedzi palą śmieciuchami węglem i innym dziadostwem, w powietrzu unosi się śmierdzący dym który jest zaciągany razem ze świeżym przez czerpnię reku.
    W domu w pomieszczeniach nawiewnych czuć dym. Czy standardowe filtry np z tkaniną g4 trochę zatrzymują zapach czy zero wpływu na jakość świeżego powietrza ?
    strasznie to upierdliwe jak zainwestuje się tyle kasy w rekuperacje a w zimę na około sami ' palacze węglem' i ten smród unoszący się w powietrzu.
    Obok sąsiad ma gaz i jak to zazwyczaj przy gazie bywa kominek z płaszczem wodnym. Czasami jak rozpali i wiaterek zawieje w moja stronę to faktycznie potrafi zaciągnąć i trochę czuć (na szczęście z roku na rok nudzi mu się palenie). Weglarzy mam trochę od siebie oddalonych i nie czuję nic, dopiero jak wyjdę na zewnątrz czuć smród.
    Myślisz że jak nie zrobisz mechanicznej to ten syf do ciebie nie wleci? A co wleci skoro nie będzie filtrów?
    Ja właśnie widząc te filtry tylko umacniam się w przekonaniu, że ta wentylacja to częściowy ratunek na to co się dzieje na naszych osiedlach. Filtry nie kłamią

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jednym słowem wentylacja mechaniczna to porażka. Zobaczcie jaki brud nią do domu lezie...

    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    no bo jak dobrze wentyle podkręcisz to odkurzasz na podwórku
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Myślisz że jak nie zrobisz mechanicznej to ten syf do ciebie nie wleci? A co wleci skoro nie będzie filtrów?
    Ja właśnie widząc te filtry tylko umacniam się w przekonaniu, że ta wentylacja to częściowy ratunek na to co się dzieje na naszych osiedlach. Filtry nie kłamią
    nie ja jestem 100% za WM. Wiem że jakby nie było filtrów to miałbym to wszystko w domu. Wkurza mnie tylko to że obok trafi się taki jeden czy dwóch węglarzy i po zawodach - śmierdzi w całym domu mimo że ogrzewasz np PC no ale przecież dym nie zna granic i tak zepsuje powietrze wokoło czerpni a co za tym idzie w całym domu.
    tak tylko się zastanawiałem czy masz taką sytuację bo powiem szczerze że filtr wygląda dramatycznie
    / obecnie na mojej ulicy mam prawie samych węglarzy i wystarczy żeby jeden z początku ulicy rozpalił i wiatr w moją stronę 70 metrów dalej okna nie można otworzyć bo capi.
    Ostatnio edytowane przez MatixL ; 27-01-2015 o 12:47
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to pomyśl jak wygląda to co wlatuje przez grawitacyjną... chyba że nie wlatuje bo kratki zatkane bo "ciągnęło"
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

Strona 1 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony