dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 546
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    przy grawitacyjnej ma wylatywać nie wlatywać, jak wlatuje to jest tzw cofka. Wlatuje np nieszczelnymi oknami, ogrzewa się i wylatuje kratką wentylacyjną. Co nie zmienia faktu ze skąd by nie wleciało to wleci z syfem ( brak jakiejkolwiek filtracji )
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    nie ja jestem 100% za WM. Wiem że jakby nie było filtrów to miałbym to wszystko w domu. Wkurza mnie tylko to że obok trafi się taki jeden czy dwóch węglarzy i po zawodach - śmierdzi w całym domu mimo że ogrzewasz np PC no ale przecież dym nie zna granic i tak zepsuje powietrze wokoło czerpni a co za tym idzie w całym domu.
    tak tylko się zastanawiałem czy masz taką sytuację bo powiem szczerze że filtr wygląda dramatycznie
    / obecnie na mojej ulicy mam prawie samych węglarzy i wystarczy żeby jeden z początku ulicy rozpalił i wiatr w moją stronę 70 metrów dalej okna nie można otworzyć bo capi.
    Przecież wentylację jakąś musisz mieć, a widząc moje filtry jeszcze nie doszedłeś do wniosku że lepsza mechaniczna?

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    oj dalej mnie nie rozumiesz. Pewnie że WM lepsza. Przecież w grawitacyjnej nie ma żadnej filtracji.

    co nie zmienia faktu że jeden węglarz na ulicy może Ci popsuć klimat w domu jak wieje w stronę Twojej czerpni
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    A tu moje dodatkowe filtry w anemostatach po miesiącu ,w wywiewach to rozumiem ale nawiewy przecież w centrali jest filtr na nawiewie za kilkadziesiąt złotych.
    Ja mam filtry w centrali za kilka złotych na cały rok i zastanawia mnie jak będą wyglądały takie krążki u mnie. Chcę je powkładać w anemostaty, ale mam jedno pytanie. Jeden anemostat wyciągowy mam dokładnie nad prysznicem, z którego codziennie korzystamy. Czy taki filtr tam zda egzamin skoro może się zaklejać od pary? A może tam lepiej nie wkładać?

  5. #25

    Domyślnie

    Myślicie, że te filtry są czarne przez weglarzy? Ja latem też mam czarne...

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Myślicie, że te filtry są czarne przez weglarzy? Ja latem też mam czarne...
    Ja też, ale po dwukrotnie dłuższym okresie.
    Zresztą u mnie nawet latem przepalają na ciepłą wodę.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    odnośnie smrodków - ostatnio serwisant sprzedał mi "tajemnicę" i powiedział żeby w czerpnie założyć zwykły filtr węglowy kupiony w którymś z hipermarketów. dociąć do średnicy rury i wsadzić. kiedyś sprawdzali i w jakimś ułamku procenta ogranicza to przepływ powietrza, także spoko.

    odnośnie filtrów - ja zakupiłem rolkę włókniny filtracyjnej, docinam, zakładam na ramkę i wymieniam co jakiś czas. oryginalne filtry, takie papierowo, materiałowe co jakiś czsas myję pod cisnieniem i tez od czasu do czasu wpadają do reku (to tez info od pomocnego serwisanta)

  8. #28
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    żeby w czerpnie założyć zwykły filtr węglowy kupiony w którymś z hipermarketów.
    Dobre! A powiedział jakie opory ma ten filtr i co ile godzin trzeba go wymieniać?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    kiedyś sprawdzali i w jakimś ułamku procenta ogranicza to przepływ powietrza, także spoko.
    tyle wiem

  10. #30
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał emmer Zobacz post
    tyle wiem
    To faktycznie niewiele i polegać na tym trudno, A co ile godzin pracy wymiana?

  11. #31

    Domyślnie

    witam a jak się ma sprawa WM przy zastosowaniu pieca na ekogroszek ? będzie zaciągać z komina smrody i wciągać do domu ? czy filtry to zatrzymają i oczyszczą te powietrze ??

  12. #32
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał szala18 Zobacz post
    witam a jak się ma sprawa WM przy zastosowaniu pieca na ekogroszek ? będzie zaciągać z komina smrody i wciągać do domu ? czy filtry to zatrzymają i oczyszczą te powietrze ??
    Odzysk ciepła jest po to, by nie robić kotłowni. Można więc taniej wybudować dom i potem mniej płacić. I syf nie wleci.

  13. #33

    Domyślnie

    Tomasz może i tak - ale jeśli nie mam możliwości innej jak ekogroszek to (brak gazu) to co .... WM się nie sprawdzi ? pytałem czy nie bedzie zaciągać smrodó z węgla ?

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał szala18 Zobacz post
    Tomasz może i tak - ale jeśli nie mam możliwości innej jak ekogroszek to (brak gazu) to co .... WM się nie sprawdzi ? pytałem czy nie bedzie zaciągać smrodó z węgla ?
    ja też nie mam gazu we wiosce.. nie mam też pieca.. nawet kotłowni nie mam
    a ogrzewanie kosztuje mnie porwnywalnie z sąsiadami którzy palą węglem..
    a co do pytania - czerpnię odsuń a najlepiej zrób GWC..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał szala18 Zobacz post
    Tomasz może i tak - ale jeśli nie mam możliwości innej jak ekogroszek to (brak gazu) to co .... WM się nie sprawdzi ? pytałem czy nie bedzie zaciągać smrodó z węgla ?
    Chodziło zapewne o kable grzejne ale ja osobiście nigdy bym u siebie takiego czegoś nie zrobił jeśli już to instalacja wodna zasilana z bufora grzanego prądem w taniej taryfie

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Chodziło zapewne o kable grzejne ale ja osobiście nigdy bym u siebie takiego czegoś nie zrobił jeśli już to instalacja wodna zasilana z bufora grzanego prądem w taniej taryfie
    no ja mam kable.. i na razie nie narzekam.. ale oczywicie rurki i kospel w tamiej taryfie to też rozwiązanie.. u nie kable wychodzą porównywalnie z sąsiadami palącymi węglem czy groszkiem..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To faktycznie niewiele i polegać na tym trudno, A co ile godzin pracy wymiana?
    nie wiem czy Pan zauważył, ale napisałem to chcąc się podzielić informacją uzyskaną od serwisanta. nie robiłem badań, nie będę podpierał się fachową literaturą i kosmiczną wiedzą. jeżeli Pan chce to wypróbować to proszę spróbować, jeżeli nie to w jakim celu te kolejne pytania?

  18. #38
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał szala18 Zobacz post
    Tomasz może i tak - ale jeśli nie mam możliwości innej jak ekogroszek to (brak gazu) to co .... WM się nie sprawdzi ? pytałem czy nie bedzie zaciągać smrodó z węgla ?
    Prądu też Pan nie ma?
    Mariaż klimatyzacji z elektrycznym ogrzewaniem jest najtańszy (zarówno w instalacji jak i eksploatacji) i najbardziej komfortowy

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Prądu też Pan nie ma?
    Mariaż klimatyzacji z elektrycznym ogrzewaniem jest najtańszy (zarówno w instalacji jak i eksploatacji) i najbardziej komfortowy
    Tomek pokażesz jakieś filtry?

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie












Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony