dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 103
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek700

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-975
    Posty
    18

    Domyślnie kominek szczelny z zamnięta komorą spalania a wentylowanie okapu

    Witam,
    Zacznę od tego, że chciałbym mieć kominek tak jak na załączonych rysunkach wizualizacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon_3.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	301586Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon_2.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	301587

    Wkład będzie Zibi BS - zamnięta komora spalania

    I teraz nasuwają mi się pytania:

    1) czy jest potrzeba robić komorę dekompresyjną? chciałbym mieć jedną kratkę w okapie tak jak na wizualizacji. Chyba że można zrobić komorę dekompresyjną bez kratek, które ją wentylują wtedy OK. A może wystarczy sama izolacja sufitu?

    2) tak jak pisałem wcześniej chciałbym mieć jedną widoczną kratkę - jak w takim razie ma się to do rozprowadzenia powietrza przy tym wkładzie?
    Rozumiem, że kratką u góry będzie wylatywało ciepłe powietrze, a jak ma się dostać do obudowy? Czy szczelny dylatacyjne wystarczą? Czy jednak musi być dodatkowa kratka z dołu?

    3) podobnie jak w punkcie 2 tylko chodzi DGP, mam rozprowadzenie z turbiną i to samo pytanie o kratkę na dole jak w punkcie drugim. Czy bez kratki dolnej DGP rozprowadzi ciepłe powietrze?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Skoro nie chce Ci się zagłębić w lekturę forum, może warto przeczytać instrukcję montażu wkładu? Ja po zamontowaniu setek kominków i wkładów,, zwykle od tego zaczynam. Szczególnie przy nowszych modelach urządzeń, do jakich niewątpliwie Zibi należy

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek700

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-975
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Skoro nie chce Ci się zagłębić w lekturę forum, może warto przeczytać instrukcję montażu wkładu? Ja po zamontowaniu setek kominków i wkładów,, zwykle od tego zaczynam. Szczególnie przy nowszych modelach urządzeń, do jakich niewątpliwie Zibi należy
    Dzięki za odpowiedź, co prawda nic wnoszącą ale jednak odpowiedź.
    Zagłębiam się w forum już od 4 dni i muszę przyznać, że nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Postów róznych jest całe mnóstwo (100 stron tematów) i żeby przeczytać wszystko to chyba musiałbym siedzieć miesiąc przed komputerem non stop. Tym bardziej, że prędzej czy później dyskusja odbiega od tematu dzięki spamerom, którzy nabijają sobie liczniki postów odpowiedziami typu: poszukaj sobie, albo też nie tak ma być, źle robicie ale nie napisze dlaczego, bo nie i już.

    Jeżeli zamontowałeś setki kominków i wkładów to pewnie masz wiedzę i tyle samo czasu zajęłby Ci 3 sensowne odpowiedzi na moje pytania niż doradzanie: przeszukaj forum czy też przeczytaj instrukcję.
    Informuję Cie, że szukałem na forum i nie tylko.
    Instrukcja zawiera ogólne zasady podłączenia komina, rozpalania itp. Instrukcja jest do wszystkich wkładów taka sama, firma kratki.pl nie ma oddzielnej instrukcji do tego konkretnego wkładu.

    Nie musisz odpowiadać na mojego posta. Nie wiesz, nie znasz się lub też znasz odpowiedzi ale nie masz ochoty pomóc to Twoja sprawa, ale jak nie masz nic sensownego do napisania to olej ten post i go nie zaśmiecaj.
    Mimo wszystko pozdrawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek700 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, co prawda nic wnoszącą ale jednak odpowiedź.
    Zagłębiam się w forum już od 4 dni i muszę przyznać, że nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Postów róznych jest całe mnóstwo (100 stron tematów) i żeby przeczytać wszystko to chyba musiałbym siedzieć miesiąc przed komputerem non stop. Tym bardziej, że prędzej czy później dyskusja odbiega od tematu dzięki spamerom, którzy nabijają sobie liczniki postów odpowiedziami typu: poszukaj sobie, albo też nie tak ma być, źle robicie ale nie napisze dlaczego, bo nie i już.

    Jeżeli zamontowałeś setki kominków i wkładów to pewnie masz wiedzę i tyle samo czasu zajęłby Ci 3 sensowne odpowiedzi na moje pytania niż doradzanie: przeszukaj forum czy też przeczytaj instrukcję.
    Informuję Cie, że szukałem na forum i nie tylko.
    Instrukcja zawiera ogólne zasady podłączenia komina, rozpalania itp. Instrukcja jest do wszystkich wkładów taka sama, firma kratki.pl nie ma oddzielnej instrukcji do tego konkretnego wkładu.

    Nie musisz odpowiadać na mojego posta. Nie wiesz, nie znasz się lub też znasz odpowiedzi ale nie masz ochoty pomóc to Twoja sprawa, ale jak nie masz nic sensownego do napisania to olej ten post i go nie zaśmiecaj.
    Mimo wszystko pozdrawiam.
    Odpowiedź jest sensowna. Chciałem sprawdzić czy warto się nad pytaniem pochylić, czy raczej pianę utoczysz...

  5. #5

    Domyślnie

    Misiek, widzę że poznajesz zakwaszone zduńskie środowisko tego forum...Cały ten dział wymaga reform ale z nimi jak z naszymi górnikami... chu.. du.. i kamieni qpa...

    EDIT: Ja przeczytałem prawie wszystko w temacie kominków na FM i stąd moja opinia.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To może wskaż koledze odpowiedź? Bo ja też nie mogę znaleźć a nie chce mi się codziennie o kratkach pisać...

    Kolejna potrzeba wpisu na blogu, łatwego do podlinkowania.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    1) czy jest potrzeba robić komorę dekompresyjną?
    Jeżeli nie masz stropu drewnianego to nie
    chciałbym mieć jedną kratkę w okapie tak jak na wizualizacji.
    Nie da rady - na wylocie jakiegokolwiek kominka minimum 1000 cm2 (tak w skrócie)
    Rozumiem, że kratką u góry będzie wylatywało ciepłe powietrze, a jak ma się dostać do obudowy? Czy szczeliny dylatacyjne wystarczą?
    Nie
    Czy jednak musi być dodatkowa kratka z dołu?
    Może być kratka, mogą być inne otwory, byle miały minimum 600 cm2 przelotu.
    3) podobnie jak w punkcie 2 tylko chodzi DGP, mam rozprowadzenie z turbiną i to samo pytanie o kratkę na dole jak w punkcie drugim. Czy bez kratki dolnej DGP rozprowadzi ciepłe powietrze?
    Tak, ale w sposób nieprawidłowy - poprzez jego zasysanie z kratki górnej. Wtedy w zabudowie wokół wkładu kominkowego nie będzie żadnego przepływu powietrza i temperatura w niej wzrośnie do 200-300 stopni.
    Dla przypomnienia - temperatura powietrza konwekcyjnego powyżej 80 stopni w zabudowie jest już szkodliwa dla kominka i zdrowia człowieka.
    Pozdrawiam.
    PS1. ZIbi BS (z boczną szybą) nie ma szczelnej komory spalania i nie nadaje się do domów z rekuperacją, co wyraźnie podkreśla sam producent
    PS2. do Czarnego Iwana ... skoro Ci się w tym miejscu FM nie podoba to po co dalej wchodzisz do tego działu i zabierasz głosw dyskusji ... nie szkoda Ci czasu ?
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek700

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-975
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dzięki Forest
    Zrobię więc szczelinę pod kominkiem.

    Powracając do samego kominka Zibi BS. Mam dom z rekuperacją i zapytałem wcześniej producenta o ten wkład, czy się nadaje do reku. O to co mi odpowiedział pracownik na pytanie czy ten wkład nadaje się do reku:
    "Mała nieszczelność połączonych szyb nie powinna być przeszkodą.
    Wcześniej kominki miały opcje tylko popielnika i również były instalowane w domach z rekuperacją. "


    No i teraz nie wiem co zrobić. Mam reku, chciałbym mieć kominek z boczną szybą. Co może spowodować ta mała nieszczelność?
    Ostatnio edytowane przez misiek700 ; 31-01-2015 o 07:29

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    "Mała nieszczelność połączonych szyb nie powinna być przeszkodą.
    Wcześniej kominki miały opcje tylko popielnika i również były instalowane w domach z rekuperacją. "
    były ale z jakim skutkiem, zadzwoń i spytaj czy ludzie się skarżyli
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    "Mała nieszczelność połączonych szyb nie powinna być przeszkodą.
    Wcześniej kominki miały opcje tylko popielnika i również były instalowane w domach z rekuperacją. "
    A co innego byś powiedział jak byś pensję miał uzależnioną od osiągniętego w tym miesiącu "targetu" ... ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek700 Zobacz post

    Powracając do samego kominka Zibi BS. Mam dom z rekuperacją i zapytałem wcześniej producenta o ten wkład, czy się nadaje do reku. O to co mi odpowiedział pracownik na pytanie czy ten wkład nadaje się do reku:
    "Mała nieszczelność połączonych szyb nie powinna być przeszkodą.
    Wcześniej kominki miały opcje tylko popielnika i również były instalowane w domach z rekuperacją. "
    Typowe wciskanie ciemnoty...
    Potem tak mówią dilerzy w salonach... Bo sprzedawać wkłady kominkowe może przecież każdy, nawet zupełnie niewiedzący " o co w tym biega" , w myśl zasady "sprzedany zarobione" .....
    Darek B

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    A co innego byś powiedział jak byś pensję miał uzależnioną od osiągniętego w tym miesiącu "targetu" ... ?
    Pozdrawiam.
    Poszukuje już dłuższy czas kominka do rekuperacji i nic nie mogę znaleźć. Czy naprawdę nie ma szczelnych kominków z boczną szybą?
    Dzisja oglądałem narożny z szybą jednolitą giętą.
    Te również są nieszczelne, powodem jest brak uszczelnienia dołem i górą szyby na styku z profilem w samum narożniku, dziura o wielkości fi8 na dole i na górze. To chyba duża nieszczelność?

    Specjaliści pomóżcie nam poszukującym

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    To ze niema elementu metalowego przytrzymującego szybę od ZEWNĘTRZNEJ strony wcale nie świadczy o nieszczelności szyby , bo ona jest uszczelniana pomiędzy szkłem a wewnętrzną ramą drzwi .
    Gdyby w opisanym miejscu była rzeczywiście nieszczelność to szyba przy paleniu natychmiast brudziłaby się w narożniku .
    Szyba narożna nie jest gięta "na ostro" zawsze jest to pewne zaoblenie , z tego powodu kątownik zewnętrzny jest tak montowany a dodatkowo pomyślane jest to dla wersji z szybą składaną gdzie wkładany jest profil aluminiowy .
    Darek B

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    To ze niema elementu metalowego przytrzymującego szybę od ZEWNĘTRZNEJ strony wcale nie świadczy o nieszczelności szyby , bo ona jest uszczelniana pomiędzy szkłem a wewnętrzną ramą drzwi .
    Gdyby w opisanym miejscu była rzeczywiście nieszczelność to szyba przy paleniu natychmiast brudziłaby się w narożniku .
    Szyba narożna nie jest gięta "na ostro" zawsze jest to pewne zaoblenie , z tego powodu kątownik zewnętrzny jest tak montowany a dodatkowo pomyślane jest to dla wersji z szybą składaną gdzie wkładany jest profil aluminiowy .
    Nieszczelności są w każdym kominku z giętą szybą jakie widziałem. Na styku szyby i profili jest uszczelka ze sznura ale tylko po długości. W narożnikach są dziury o których mówię wynikające z gięcia szyby. Tam jest ta "nieszczelność" przy wentylacji mechanicznej ma to znaczenie.
    Jak dla mnie tylko dwie szyby najlepiej łączone szprosem.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Oglądałeś "bocznego" Spartherma, Brunnera. Wkłady gilotynowe z mechanizmami dociskowymi?

  16. #16

    Domyślnie

    Też z zainteresowaniem czytam. Za chwilę będziemy musieli zdecydować jaki wkład kupić a jakoś nie możemy znaleźć tego właściwego, narożnego właściwego
    Panowie zdunowie co myślicie o tych:
    http://www.ignkominki.pl/produkt/pam..._lm_10_kw/2524
    http://www.ignkominki.pl/produkt/pam...lbp_15_kw/2826

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pierwszy link tak, drugi nie. To informacje producenta. Możliwe, że pierwszy wkład ma szybę w jednym kawałku. Nie jestem na bieżąco, nie handluję...Zadzwoń, spytaj, opowiedz

    A sam produkt bardzo solidny. Testowany w moim laboratorium - wyniki są na forum.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Oglądałeś "bocznego" Spartherma, Brunnera. Wkłady gilotynowe z mechanizmami dociskowymi?
    tych faktycznie nie ogladalem
    moze mozesz z doswiadczenia polecić jakiegoś bocznego z szyba otwierania na bok..
    musi byc szczelny

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    http://wklady-kominkowe.com/pl/wklad...nter-8-cp.html a ten widziałeś??
    uszczelki po całym obwodzie szyby, powietrze tylko przez przyłącze. Interów gilotynowych do reku nie polecam bo nie mają docisku. Natomiast seria TREND to już inna bajka ale za inną cenę niestety.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    http://wklady-kominkowe.com/pl/wklad...nter-8-cp.html a ten widziałeś??
    uszczelki po całym obwodzie szyby, powietrze tylko przez przyłącze. Interów gilotynowych do reku nie polecam bo nie mają docisku. Natomiast seria TREND to już inna bajka ale za inną cenę niestety.
    Dzięki za odpowiedź.
    Czy naprawdę w tym egzemplarzu nie żadnej szczeliny w narożniku szyby? Jak tak jest jak mówisz to propozycja jest warta zainteresowani

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony