dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamzaw

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zagnańsk
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    19

    Domyślnie projekt NASTURCJA pracownia ARCHDOM

    Dzień dobry,

    Jestem zainteresowany projektem Nasturcja ARD - http://pracownia-projekty.dom.pl/ard...o_stale_ce.htm -
    Szacowane koszty budowy domu do stanu developerskiego to 140 000.
    Czy uważacie że wybudowanie domu w stanie developerskim jest możliwe w takiej kwocie?

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    na pewno bez wodotryskow ale mysle ze jest do zrobienia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Nigdy... za 140 tyś można wybudować SSO, nie deweloperski, stan deweloperski szacuje się na ca 2000 zł/m2 . Co przy powierzchni liczonej po podłogach na ok 150 m2. powinno dać ok 300 000 zł za, kwota w zależności od wybranych materiałów i nakładu pracy własnej może się zmienić, ale będzie to ten rząd kosztów...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamzaw Zobacz post
    Dzień dobry,

    Jestem zainteresowany projektem Nasturcja ARD - http://pracownia-projekty.dom.pl/ard...o_stale_ce.htm -
    Szacowane koszty budowy domu do stanu developerskiego to 140 000.
    Czy uważacie że wybudowanie domu w stanie developerskim jest możliwe w takiej kwocie?

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    " marketing dzwignią handlu " !
    szacunkowy - " taki, który nie jest określony dokładnie i daje tylko ogólne wyobrażenie na jakiś temat " ( Wielki słownik języka polskiego )
    http://www.wsjp.pl/index.php?id_hasla=28191
    ... mam wrażenie, że tutaj nawet tego " ogólnego wyobrażenia " nie ma.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Nigdy... za 140 tyś można wybudować SSO, nie deweloperski, stan deweloperski szacuje się na ca 2000 zł/m2 . Co przy powierzchni liczonej po podłogach na ok 150 m2. powinno dać ok 300 000 zł za, kwota w zależności od wybranych materiałów i nakładu pracy własnej może się zmienić, ale będzie to ten rząd kosztów...
    ty tak powaznie czy dla zgrywy? mnie budowa nie wyjdzie nawet 2000/m ale do zamieszkania, no nie liczac mebli. dom 140m plus garaz 36, calosc wyjdzie 340. a wcale nie robilem najtaniej, okna drewniane, po calosci parkiet, sam kominek kosztowal 17 a dach 80, z rzeczy ktore zrobilem sam, elewacja, tj welna z siatka i klejem, elektryka i sufit, tj welna i stelaz z gk bo dom parterowy z drewnianym stropem bez poddasza uzytkowego.

    poza tym zauwaz ze w linkowanym projekcie powierzchnia to 125m, dom stodola z dwuspadowym dachem. u mnie jest dach z 3 polaczonych kopert, 3 lukarny, 3 kominy i nadbitka ze struganyni krokwiami.

    takze uwazam ze maly, prosty dom mozna spokojnie postawic za 250tys a z duza iloscia wlasnej pracy nawet mniej

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamzaw

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zagnańsk
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    19

    Domyślnie

    DZiękuje za odpowiedź.
    Oczywiście chciałbym jak najwięcej wkładu własnego włożyć w budowę tego domu.
    Czekam na więcej opinii i rad.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar effa_s
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-209
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    moim zdaniem to kwota wyssana z palca - albo zupełnie nie obejmująca robocizny. Ja już wydałam ok. 200 tyś, a do stanu deweloperskiego brakuje mi jakieś 20 tys na bank.
    Zwróć też uwagę, że biura architektoniczne podają koszt budowy bez kosztu przyłączy, bez kosztów adaptacji projektu (z wszystkimi badaniami, wyrysami, mapami, projektami branżowymi - ok. 10 tys.), bez ogrodzenia ani jakiegokolwiek zagospodarowania działki (czyli masz dom, ale wokół bagno pobudowlane). I bez wielu innych kosztów "okołobudowlanych" również (choćby toaleta i jej serwis, albo garaż-blaszak na materiały).
    Zanim się zdecydujesz na konkretny projekt - poproś ze dwie firmy ogólnobudowlane o wycenę prac z materiałem do stanu deweloperskiego. Potem odejmij sobie zysk firmy i zobaczysz, jakie koszty zostaną
    Moja Lukrecja 2 z Archonu: dziennik budowy, galeria

    Galeria w Picasie

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamzaw

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zagnańsk
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ogrodzenie to działka jest już ogrodzona, blaszak też stoi. Tego nie wliczam w koszta. Jednak myślę, że metodą gospodarczą może udałoby się wybudować do stanu developerskiego domek za 200-220 tys. No nie wiem, myślę jeszcze nad innymi projektami, które pokazałem w innym poście: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-w-budowie-dom

    Proszę doświadczone osoby o opinie i porady.

    Pozdrawiam

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamzaw

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zagnańsk
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jest to stan developerski podany przez studio bez podatku VAt i instalacji.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamzaw

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zagnańsk
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    19

    Domyślnie

    CZyli razem z podatkiem i instalacjami licze jakieś 200 tysięcy.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... dolicz do tego jeszcze zagospodarowanie, media, przyłącza, ...
    podstawowe dane dot. kosztów budowy obiektów oddanych do użytkowania w ostatnim kwartale podaje GUS :
    http://stat.gov.pl/obszary-tematyczn...wania,8,1.html
    ... dotyczy to budynków mieszkalnych wielorodzinnych, tym samym odejmując +/- 1/5 - 1/6 tych kwot, wychodzi, ze koszt realizacji budynku mieszkalnego jednorodzinnego ( do zamieszkania ! ) oscyluje w granicy 3000,-zł / m2 P.U. ( domu bez udziwnień i " fajerwerków " na dachu, czy " rozszalałej " bryły budynku. )
    Tym samym 100m2 P.U. to koszt 300 000,-zł, powyżej 100m2... odpowiednio.
    Pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamzaw

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zagnańsk
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    19

    Domyślnie

    Statystyki nie odzwierciedlają rzeczywitości, wszytsko zależy od tego jak bardzo będziemy zaangażowani.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    mnie budowa nie wyjdzie nawet 2000/m ale do zamieszkania, no nie licząc mebli. dom 140m plus garaż 36, całość wyjdzie 340. a wcale nie robiłem najtaniej, okna drewniane, po całości parkiet, sam kominek kosztował 17 a dach 80, z rzeczy które zrobiłem sam, elewacja, tj wełna z siatka i klejem, elektryka i sufit, tj wełna i stelaż z gk bo dom parterowy z drewnianym stropem bez poddasza użytkowego.

    No ale piszesz, że większość prac robiłeś sam, bo miałeś na to czas i umiejętności. Poza tym strop drewniany, brak poddasza, znacznie obniża koszty. Radzę ostrożność inwestorom planującym rozpoczęcie budowy... bywa, że kasa się skończy a budowa w polu, stoją takie domy i niszczeją... lepiej koszty przeszacować niż kredytu konsolidacyjnego szukać ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #14

    Domyślnie

    ''strop drewniany,brak poddasza,znacznie obniża koszty'' - czyżby? skoro sam dach kosztował 80 tys.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Strop drewniany nie wymaga zakupu belek, bloczków i zbrojeń, nie wymaga szalowania i zalewania betonem; brak ścianki kolankowej nie wymaga zbrojenia, szalowania i murowania no i betonu do zalewania tejże ścianki nie potrzeba... koszt dachu nie ma korelacji z posiadaniem stropu lub jego brakiem, gdyż zależnie od zastosowanej dachówki i np. pełnego deskowania albo obróbek z blachy może być znacznie droższy niż ten sam dach z membraną i tanią dachówką betonową...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Siarzewscy
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-964
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę i adaptacji projektu Nasturcja 2.
    Szukałam projektu o prostej bryle,odpowiednim rozkładem pomieszczeń, dachu dwuspadowym. Ten projekt spełnił nasze oczekiwania, z drobnymi zmianami.
    Myślę że w kwocie 120,000 - 140,000 zmieszczę się na SSZ.
    podobnym projektem jest projekt DOM ZA ROGIEM i spora ilość osób budujących, (i my byliśmy zainteresowani tym projektem, ale znalazłam w ostatnim momencie Nasturcję 2), tylko szkoda, że nikogo nie mogę znaleźć na forum którzy już budują, ale myślę że grono powiększy się.
    My zaczynamy pewnie w lato - wszystko zależy od uzyskania PNB.
    Budowa - Stara Wieś k. Nadarzyna
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Siarzewscy ; 08-02-2015 o 19:25

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,

    Właśnie zastanawiam się nad wyborem projektu Nasturcja 3 z podwójnym garażem http://pracownia-projekty.dom.pl/ard_nasturcja_3_ce.htm.

    Czy buduje może ktoś taki dom?

    Będę wdzięczna za każdą informację

    Pozdrawiam

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grazka255

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jak prace idą z budową ? Szukam i szukam coś o Nasturcja 2 ale nic nie ma . Możesz podać koszty budowy domu SSZ ?

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewelina.w

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    nysa
    Kod pocztowy
    48-303
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Zastanawiamy się nad Nasturcja 2 lub 3 czy ktoś buduje? Wątek jest ale lichy.
    Macie może pierwsze kosztorysy? Jakie zmiany z projekcie robiliście? Ktoś coś???

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nasturcja 2

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-964
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mamy już fundament . zmiany w projekie są. : Zewnętrznie: zamiast balkonu będzie daszek ( oczywiście zostaje okno balkonowe tylko z balustradą). Wewnętrznie: schody bezpośrednio na górę z wiatrołapu przu wejściu do garażu, łazienka powiększona kosztem spiżarni (spiżarnia wydzielona w kotlowni, w kotłowni małe okno bez drzwi na zewnątrz - piec gazowy) zmieniłam też trochę ścianki dzialowe na dole tzn garderobę wydzieliłam pod schodami z kawałkiem przedpokoju i tam jest wejście do małego pokoju - ciężko to wytłumaczyć (kurcze i nie mogę załadować zdjęć, albo coś robię nie tak) na górze prawie nic tylko troszkę ścianki działowe
    Ostatnio edytowane przez Nasturcja 2 ; 01-09-2016 o 09:20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony