dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ekonomiczne ustawienie Auraton 2005

    Witam wszystkich,

    od 01.02.2015 wynajmuję mieszkanie (50m2). Układ mojego mieszkania znajdziecie w załączniku.

    Mogę prosić Was o pomoc i poradę, jak najekonomiczniej ustawić sterownik Auraton 2005? Jaka temperatura w trybie nocnym i dziennym, w jakich godzinach najlepiej mieć dany tryb etc.

    Mam piec gazowy VAILLANT turboTEC pro VUW PL 242/3-3, który jest umiejscowiony w łazience.
    Sterownik Auraton 2005 znajduje się w przedpokoju.
    Nie ma nikogo w mieszkaniu od pon do piątku w godzinach 8:00 - 17:00.

    Liczę na Wasze porady i podpowiedzi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan mieszkania.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	302533

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym zrobił tak : Noc od godz . 22 do godz 15 ( musisz sam zbadać jak długo musisz grzać by mieć komfortową temperaturę - może ten czas trzeba wydłużyć lub skrócić ) , Dzień od 15 do 22 . Co do temp. To musisz sam sobie dobrać komfort cieplny - jeden lubi w dzień 23 a innemu starcza 21 - ale myślę że w dzień 22,5 a w nocy 21 powinno być ok . Jeśli rano zanim wyjdziecie z domu jest za zimno to trzeba by dodatkowo zrobić dzień np od 5 do 7:30

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Ja bym zrobił tak : Noc od godz . 22 do godz 15 ( musisz sam zbadać jak długo musisz grzać by mieć komfortową temperaturę - może ten czas trzeba wydłużyć lub skrócić ) , Dzień od 15 do 22 . Co do temp. To musisz sam sobie dobrać komfort cieplny - jeden lubi w dzień 23 a innemu starcza 21 - ale myślę że w dzień 22,5 a w nocy 21 powinno być ok . Jeśli rano zanim wyjdziecie z domu jest za zimno to trzeba by dodatkowo zrobić dzień np od 5 do 7:30
    Możesz podpowiedzieć czy mam coś zmienić na piecyku? Jaka temperatura powinna być ustawiona? Czytałem kiedyś, że na piecu ma być 70'C

    A jak z regulacją na kaloryferach? Mam zakres 1-6 na każdym

  4. #4

    Domyślnie

    podpowie ktoś coś więcej? )

  5. #5

    Domyślnie

    Na kaloryferach daj 5 - to około 25 C co do pieca nie wypowiem się bo mam węglowy nigdy nie miałem gazu .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    w pomieszczeniu, w którym jest regulator, zdejmuje się głowice termostatyczną a w innych pomieszczeniach ustawia się według potrzeby, temp. na kotle miedzy 65 a 70 będzie ok, w nocy 18 a w dzień 20-22 zależy jak się ubierzesz

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    w pomieszczeniu, w którym jest regulator, zdejmuje się głowice termostatyczną a w innych pomieszczeniach ustawia się według potrzeby, temp. na kotle miedzy 65 a 70 będzie ok, w nocy 18 a w dzień 20-22 zależy jak się ubierzesz
    Niestety jestem totalnym laikiem - co masz na myśli pisząc o zdjęciu głowicy termostatycznej?
    Regulator = sterownik?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    odkrecenie pogretła przy grzejniku
    https://www.google.pl/search?q=glowi...ml%3B568%3B522

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddeamon Zobacz post
    Niestety jestem totalnym laikiem - co masz na myśli pisząc o zdjęciu głowicy termostatycznej?
    Regulator = sterownik?
    W przedpokoju nie masz grzejnika ( tak wynika z Twojego rysunku ) więc nic nie zdejmujesz .

  10. #10

    Domyślnie

    właśnie miałem o to pytać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony