dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie odkurzacz centralny vs robot sprzątający np. Roomba

    Zafascynowani odkurzaczem centralnym chcieliśmy kłaść rurki, ale teraz po kilku opiniach o Roombie mętlik w głowie, tym bardziej,że cena już nie powala ( sama "centralka"- czyt. odkurzacz centralny kosztuje około 3-4 tysia, a za 3 tysiączki koleżanka kupiła rodzicom Roombę, która sprząta im sama. Może w Roombie przyszłość jest??

    Użytkownicy i nie tylko napiszcie plusy i minusy obu rozwiązań.

    Centralny Odkurzacz:
    PLUSY
    - szufelka zasysająca do kuchni i kominka- do szybkiego sprzątania
    - cichy

    MINUSY:
    - Cena instalacji( rurki etc.)
    - boję się że w rurkach montowanych w ścianach mogą myszy urządzić sobie transit po domu ( domek buduje się na wiosce pięknej w lesie)
    - jak z czyszczeniem tych rurek w ścianach- obawiam,się, ze jeśli dostanie się tam coś wilgotnego ( przy małych dzieciach niemal pewnik)to potem pleśń śpiewa i tańczy, oraz śmierdzi w domu:/
    - potrzebne minimum 2 rurki ze szczotką- na parterze i poddaszu- by nie śmigać po schodach z giga rurą


    Roomba lub inny robot sprzątający:

    PLUSY:
    - sam sprząta mmmmm ( i już widzę oczami wyobraźni- ja z herbatka na tarasie, a Roomba nagina w domku)
    - możliwość programowania czasu i dat sprzątania- Roomba sama pamięta kiedy ma sprzątać - mam nadzieję większy porządek w domku
    - nie spadnie ze schodów, możliwość ustawienia go na dane terytorium - zapamiętuje sama rozstaw mebli
    - sprząta również powierzchnie mokre- możliwość mopa myjącego;D


    MINUSY:
    - sprząta dłuuugo
    - czasem może niedokładnie ze względu na różne tryby pracy, przestawione meble
    - nie toleruje wysokich dywanów ( trudno, będą niziutkie chodniczki tylko przy kanapie i łożkach )

    - jak z awaryjnością?? Ile czasu będzie działała w domu 4 osobowej rodzinki ( w tym 2 dzieci lub rozwojowo 2+3) o powierzchni około 160m2 użytkowej??

    Ktokolwiek widział, stosował, ktokolwiek wie niech się wypowie

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Po konsultacjach że znajomymi, my stawiamy na robota plus dokładniejsze sprzątanie raz w tygodniu.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Jak chcesz roombę to chętnie odsprzedam swoją. kupowałem jakieś 5 lat temu za prawie 5 tys. zł. Mogę to skwitować jednym słowem - nieporozumienie. Dla mnie to tak jakby zmiatać nogą syf pod ściany i mówić, że jest czysto Fakt, że w domu mam psa i kota i dzieci, ale uwierz mi że to żadne sprzątanie, a żadnych dywanów w domu nie mam - na dole sam gres, a na górze deski i gres. Ja robiłem sobie również wielkie nadzieje z tym sprzętem, bo z natury jestem leniwy, ale bardzo się zawiodłem dlatego nie polecam.
    Natomiast jeśli chodzi o centralny to śmiało mogę powiedzieć, że to jest to Montowałem prawie rok temu i do tej pory jestem pod wrażeniem tego urządzenia. Fakt, że trzeba odkurzać samemu, ale raz, że zero smrodu, a dwa odkurzanie to sama przyjemność. Za odkurzacz wraz z instalacją płaciłem niecałe 2,5tys. zł ale całą instalację zrobiłem sam.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Map78 - 2,5 tysia?? ALe to już za całość tyle ci wyszło?? Jaką Masz jednostkę- czy jak to sie zwie?
    Jeśli mogę spytać- ile Masz pokoi/ pomieszczeń do sprzątania, czy jakieś bajerki typu szufelka etc. też MAsz??

    Pytam, bo jesteśmy na etapie przed peirwszą łopatą i jesienią już musze mieć obcykane co chcę, gdzie i jak .
    Mąż tez sam chce robić instalacje, tylko koszt rurek, gniazdek etc- tego się obawiam.

    Jeszcze roombie daję szansę- moze nowsze modele lepiej sie sprawdzają?
    5 lat to jednak szmat czasu Ale dzięki za odpowiedź- doświadczenie własne to najpewniejsze źródło.
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 07-02-2015 o 13:35

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Taki odkurzacz-robot sprawdza się przy codziennym lekkim sprzątaniu , większe tematy są ponad jego małe gabaryty ..
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    Nie mam doświadczeń z robotem sprzątającym ale odkurzacz centralny polecam szczerze.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    Map78 - 2,5 tysia?? ALe to już za całość tyle ci wyszło?? Jaką Masz jednostkę- czy jak to sie zwie?
    Jeśli mogę spytać- ile Masz pokoi/ pomieszczeń do sprzątania, czy jakieś bajerki typu szufelka etc. też MAsz??

    Pytam, bo jesteśmy na etapie przed peirwszą łopatą i jesienią już musze mieć obcykane co chcę, gdzie i jak .
    Mąż tez sam chce robić instalacje, tylko koszt rurek, gniazdek etc- tego się obawiam.

    Jeszcze roombie daję szansę- moze nowsze modele lepiej sie sprawdzają?
    5 lat to jednak szmat czasu Ale dzięki za odpowiedź- doświadczenie własne to najpewniejsze źródło.
    2,5tys. liczę już nawet z cekolem, goldbandem i farbą do wykończenia, bo ja instalowałem to już w wykończonym domem, więc musiało być "na ładnie"
    Odkurzacz to Vacuflo FC500, do sprzątania jest >200m2 podłóg. Mam tylko trzy gniazdka, ale za to tak usytuowane, że 9-metrowym wężem dosięgnę wszędzie. Na bajerki typu szufelki już u mnie nie było opcji, bo za dużo by trzeba rozwalić w domu, ale i tak bym ich nie robił. Na tym etapie co Wy jesteście to rozważyłbym system HaH (wąż ukryty w rurze), a zamiast szufelek jakiś vally flex do wiatrołapu, a do kuchni vroom. Poczytajcie trochę o tym. Ale to już oczywiście są koszty znacznie większe. Podstawowy sprzęt można mieć na prawdę tanio, a sama instalacja też nie jest droga, są gotowe zestawy dla samorobów za 200-300zł.
    Pozdrawiam i mądrych wyborów życzę, ale roomby serio nie polecam - to taka namiastka sprzątania, a ja wyznaję zasadę, że albo sprzątam porządnie albo wcale.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #8

    Domyślnie

    Porównywanie odkurzacza centralnego do roomby na zasadzie albo-albo to jakieś nieporozumienie.
    Mozna mieć odkurzacz centralny + roombę, która na co dzień pod naszą nieobecność sprząta bieżący brud "na rynku". Jednak dokładnego odkurzania tym urządzeniem nie zrobimy.Jak posprzątać dokładnie wszystkie kąty, pajęczynę na suficie, zakurzone ściany, odkurzyć kanapy czy fotele itp.?
    Moim zdaniem roomba to żadna alternatywa dla centralnego.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Roomba to zmiotka, nie odkurzacz. Taka automatyczna wersja kasi.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dzięki wielkie!!
    W takim układzie odkurzacz centralny lecę czytać o nim

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    posiadam i to i to.
    centralny to podstawa.
    roomba jak są gładkie podłogi typu kafelki czy panele to ładnie zbierze codzienną porcję kurzu, zwłaszcza spod łózka,szafek .
    nie są to na pewno urządzenia równoważne. ( u mnie jako centralny pracuje zwykły odkurzacz przemysłowy za 170zł i przeróbka żeby go wpiąć do instalacji )
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LostHighway

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    lublin
    Posty
    113

    Domyślnie

    Doświadczeń z Roomba brak, ale od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem odkurzacza centralnego (2 gniazdka + 2 szufelki) i jak do tej pory brak zastrzeżeń. Jeżeli chodzi o Roombe, to ciekawe rozwiązanie, ale jako posiadacz kotów które nie zawsze trafiają w kuwete bałbym się czegoś takiego jak na tym filmiku

  13. #13

    Domyślnie

    Aktualnie mam Rowenta RR7027 i nie narzekam na niedokładne sprzątanie, oczywiście tam gdzie odkurzacz się dostanie Myślę, też o zakupie odkurzacza bezrowkowego z taka trójkątną końcówką, która wejdzie więcej miejsc

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał LostHighway Zobacz post
    bałbym się czegoś takiego jak na tym filmiku
    Przy małych dzieciach... ouuuuuu :/ Racja.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    Przy małych dzieciach... ouuuuuu :/ Racja.
    No szczerze wątpię czy ktoś pozwala swoim dzieciom załatwiać się na podłogę i zostawia jest bez kontroli. To samo tyczy się zwierząt.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sarsa

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekonoma Zobacz post
    Aktualnie mam Rowenta RR7027 i nie narzekam na niedokładne sprzątanie, oczywiście tam gdzie odkurzacz się dostanie Myślę, też o zakupie odkurzacza bezrowkowego z taka trójkątną końcówką, która wejdzie więcej miejsc
    właśnie moja siostra ma tą rowente i też jest bardzo zadowolona, jak trafi się gdzieś promocja to sama sobie mam zamiar kupić.

  17. #17

    Domyślnie

    Tak, jak patrzę na allegro to ceny romby są różne – ale generalnie jest to spory wydatek. Nie rozumiem fenomenu. Nie lepiej kupić porządny odkurzacz i poświęcić 15 minut dziennie na sprzątanie?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sarsa

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie.
    Popieram w 100% w moim domu na 15 min się nie kończy a jest tyle fajnych rzeczy do zrobienia

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sarsa Zobacz post
    właśnie moja siostra ma tą rowente i też jest bardzo zadowolona, jak trafi się gdzieś promocja to sama sobie mam zamiar kupić.
    polecam popatrzeć w outletach: http://www.odeo24.pl/pol_m_AGD-DO-DO...entne-710.html

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony